Forum prawne

gdzie mogę sprawdzić, czy nie naruszam praw autorskich?

Jak mogę sprawdzić , czy wykorzystując bohatera legendy do nazwy produktu turystycznego nie naruszam praw autorskich? Nie wiem kiedy legenda została napisana. Zetknęłam się ze zbiorem legend i podań z roku 1968, ale legendy zebrał ktoś inny. Szukałam w internecie informacji o autorze, ale nic nie udało mi się znaleźć. Gdzie powinnam szukać?

2007.3.4 23:2:8

Odpowiedzi w temacie: gdzie mogę sprawdzić, czy nie naruszam praw autorskich? (2)

I jeszcze jedno. Jeśli nie naruszam niczyich praw autorskich, a napiszę program pracy nad tym produktem turystycznym, to czy moje działania są chronione prawami autorskimi? Jak w takiej sytuacji mogę wykorzystać to prawo w przypadku, gdy miasto będzie ten produkt realizowało. Zaznaczam, że nie był rozpisany żaden konkurs, po prostu jest super pomysł, tylko po 1 chcę się upewnić, że nie narusza niczyich praw a po 2 jak ja mogę wykorzystać to dla dobra mojej rodziny?

2007.3.4 23:11:34

witam a skąd wynikają te 30 procent? Prawo autorskie reguluje prawo do cytatu ale możliwe jest nawet przytoczenie całości utworu jeśli będzie to uzasadnione celem cytatu (tak orzekł w jednym z wyroków Sad Najwyższy). Skąd więc te 30 %???????

2007.8.21 10:47:41

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika