Ile trwa wypowiedzenie umowy najmu - lokator wypowiada umowę właścicielowi-?

Odpowiedzi w temacie (2)

-

9.12.2003

wszedzie sa tylko przepisy precyzujace czas wypowiedzenie ale ze strony wlasciciela lokalu. Ile czasu mam czekac aby rozwiazac umowe najmu-jako lokator-, jesli umowa najmu tego nie precyzowala. czy mimo opuszczenia i oprożnienia mieszkania muszę placic za czynsz w czasie wypowiedzenia? Wlasciciel robi problemy ze zdaniem tj. podpisaniem protokolu zdania mieszkania mimo, ze nie ma zadnych podstaw , mieszkanie zostalo wyremontowane na wlasny koszt-chce jak najdluzej kasowac za czynsz. czy faktycznie ma do tego prawo? czy jest to jakoś zależne-podpisanie protokołlu-rozwiazanie umowy-placenie czynszu za ten okres? jak mozna goscia zmusic do podpisania, czy jest jakis organ nadrzedny czy tylko zostaje sąd?
(kaktus1)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

marek

2003-12-11 00:08:39

Kodeks cywilny - art. 673 par 1. "Jeżeli czas trwania najmu nie jest oznaczony, zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem z zachowaniem terminów umownych, a w ich braku z zachowaniem terminów ustawowych. par. 2. Ustawowe terminy wypowiedzenia najmu są następujące: gdy czynsz jest płatny w odstępach czasu dłuższych niż miesiąc, najem można wypowiedzieć najpóźniej na trzy miesiące naprzód na koniec kwartału kalendarzowego; gdy czynsz jest płatny miesięcznie - na miesiąc naprzód na koniec miesiąca kalendarzowego; gdy czynsz jest płatny w krótszych odstępach czasu - na trzy dni naprzód; gdy najem jest dzienny - na jeden dzień naprzód. par. 3. Jeżeli czas trwania najmu jest oznaczony, zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem w wypadkach określonych w umowie".

matus

2007-08-08 17:24:52

Witam mam problem i chciała bym by mi pan cos doradził. Wykupiłam sobie mieszkanie w TBS i dzis zgłosiłam włascicielowi gdzie jeszcze mieszkam ze za 2 miesiace chce sie wyprowadzic to znaczy na koniec wrzesnia tego roku on powiedział mi ze okres wypowiedzienia obejmuje mnie 3 miesiace. Czy to jest prawda.W latach 1985 dostalismy mieszknie z urzedu miasta kilka lat poznij znalazl sie ktos kto wykupił kaminice i obecnie jest wlasiciel tej kaminicy z nim zadnej umowy najmu nie spisywalismy a mieszkamy juz 22 lata , nigdy nie zalegalismy z czynszem co miesciac ma płacone do reki za czynsz.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: