Forum prawne (strona 769)

Podatek Vat w trasnporcie międziynarodowym

Witam.

Zajmuję się fakturowaniem usług transportowych.
Ostatnio byłem na szkoleniu w urzędzie skarbowym niestety bardzo ogólnym i w związku z tym mam pewne wątpliwości.

Chciałem zapytać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.13 21:10:52

Przepis spadku po rodzicach

Oboje rodzice zgineli tragicznie 12 lat temu pozostawiajac majatek, ktorym ja i moja siostra opiekujemy sie. Nie mieszkamy tam, ale placimy wszystkie oplaty. Poniewaz obie mieszkamy dosc saleko od majatku, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.13 20:31:57

wpis do ksiąg wieczystych

Czy po wpisaniu spadku w ksiegi wieczyste trzeba informowac w jakiś sposób urząd skarbowy? czy dopiero po spienieżeniu tego spadku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.13 19:39:45

gdzie zdobyc akt urodzenia na Łotwie

Spróbujcie uzyskać informację, co z tym fantem zrobić w ambasadzie lub konsulacie Łotwy w Polsce. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.4.13 12:28:49

Niezgodność towaru z umową - pytania odnośnie sytuacji

P.S.
Dodanm, że owy sklep (sieć sklepów) została przjęta przez inną spółkę czyli moje roszczenia muszę skierować od spółki która kupiła owy podmiat sprzedający mi mój sprzęt? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.4.12 19:54:20

berobotna samotnie wychowuja matka

Witam serdecznie i prosze o pomoc. Mianowicie chodzi mi o pomoc finasowa jaka przysluguje matce ,,samotnie,, wychowujacej dziecko, nie jestem mezatka ale mieszkam z ojcem dziecka. W czerwcu spodziewamy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.12 12:54:50

Legalizacja samowoli

[cytat]

W jaki sposób zalegalizowac dobudowany samowolnie do budynku garaz i pomieszczenie gospodarcze? Dobudowa miala miejsce w 1999 roku. Z góry dziekuje.
(adam12)

[/cytat]
... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.4.12 9:31:45

sprzedaż samochodu nieletniemu

No moze ty nie no ale wiesz jak dasz mi piniąrki to ja Ci zawsze moge kupic :P ? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.4.11 19:38:19

Licznik prądu w mieszkaniu sąsiadki.

Dwa lata temu wprowadziłam się do prywatnej kamienicy. Oglądając mieszkanie zobaczyliśmy ,że w jednym z pokoi są drzwi do mieszkania obok. Na pytanie dlaczego tak jest powiedziano nam ,że tam mieszka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.11 11:51:55

Groźby + Obrażanie publiczne

Mam takie pytanie?

Jak można rozwiązać sprawę jeżeli osoby nie pełnoletnie obrażały i groziły mojej dziewczynie na naszej-klasie na forum szkoły.Gdy Pani Dyrektor nie powiadomiła natychmiastowo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.10 22:45:45

wyniki labolatoryjne

Spadaj ,jeżeli wchodzisz na stronę żeby wyśmiewać się z ludzi.Uważaj żeby ciebie kiedyś coś nie spotkało. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.4.10 21:37:58

Czy ktoś zna Stefana Libana?

Znalazłam adwokata Stefana Libana. Czy jest ktoś, kto korzystał może z jego usług prawnych? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.4.10 20:37:44

prawo do zakupu samochodu z Polskiej Karty

Jestem obywatelem Ukrainy, mam Karte Polaka. Czy można kupić samochód w Polsce i jeździć na nim na Ukrainę na tablicach rejestracyjnych polskich i jak długo? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.10 19:31:35

l4 w weekendy

jestem zatrudniona na cały etat.Pracuje od poniedziałku do niedzieli.Nie wiem jak obliczyć sobie wynagrodzenie za l4,które trwało 8 dni,czyli włacznie z weekendem?Na umowie mam najniższą krajowa,ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.10 13:31:21

mie4szkanie komunalne

czy mogę wziąć odstępne za swoje mieszkanie.Jest bez wykupu a ja chciałabym spłacić dług i przenieść się do mieszkania swojego konkubenta.Czy on może mnie zameldować u siebie i czy w razie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.9 23:17:45

spisanie ?

no a więc sytuacja wygląda tak ..
kolega ma w swojej piwnicy tak jak by melinę ..
i dziś poszłam tam z koleżanka ..
były tam 2 osoby pełnoletnie i 3 nie pełnoletnie z czego koleżanka paliła ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.4.9 22:41:12

Mieszkanie służbowe wdowy po nauczycielu

Witam wszystkich!
Mój ojciec był długoletnim dyrektorem szkoły na wsi. Mieszkał z mamą w służbowym mieszkaniu w budynku szkolnym. Po śmierci ojca obecny dyrektor twierdzi, że mama utraciła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.9 22:2:6

zajęcie całego majątku

Obawiam się że tak,moim zdaniem powinieneś zamknać działalnośc i jeżeli jesteś w rozdzielności majątkowej powinna ja otworzyć żona i prowadzić ten sam sklep. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.4.9 20:15:19

Błędna informacja z US dotycząca sprzedaży mieszkania spółdzielczego - co robić?

[cytat]

....mam wątpliwości,
a mianowicie: piszesz odziedziczyłam mieszkanie, a potem mieszkanie to
wykupiłam na własność.To właściwie odziedziczyłaś czy kupiłaś ?
Nie można odziedziczyć ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.4.9 17:55:40

Zachowek dla mojej mamy...

Witam serdecznie. Pisze to pytanie w imieniu mojej mamy. A wiec moja mama ma 3 siostry, dla jednej z nich babcia kilka lat temu przepisala notarialnie swoj caly majatek (dziadek juz nie zyje), po czym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.9 16:0:39

spadek dla dzieci brata

Ojciec był współwłaścicielem nieruchomości; zgodnie z jego wolą (niestety nie ma testamentu) całą jego współwłasność mają otrzymać dwaj synowie nieżyjącego mojego brata - ja nie wnosze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.8 23:47:53

Nieodebrany budynek a działalnośc gospodarcza

Witam,
mam taki problem gdyż chcę otworzyc salon kosmetyczny, mam budynek przystosowany pod tego typu działalnośc niestety nie jest doprowadzony do niego prąd (jedynie kablem od budynku który znajduje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.8 22:50:0

Nie wypłacono nam wynagrodzenia.

Serdecznie dziękuję za odpowiedź i postaram się w najbliższym czasie poczynić odpowiednie kroki, żeby odzyskać pieniądze. Pozdrawiam. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.4.8 22:46:55

Czy pracodawca może zmusić do pracy w sobote...

[cytat]

[cytat]

Mimo ustalenia wcześniej warunków pracy, tj od poniedziałku do piątku. Studiuję zaocznie i pracodawca od początku wiedział, że mam zjazdy co tydzień w soboty. Teraz Kierowniczka ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.4.8 20:33:13

2010.4.8 14:32:6

Zaoczne wydziedziczenie

A poza tym może można coś jeszcze ugrać. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.4.8 13:11:49

Umowa o dzieło w formie ustnej a podatek i inne kwestie

Witam serdecznie,

Od niedawna zacząłem pracować przy robieniu stron internetowych, dlatego tematyka podatków w tej kwestii jest dla mnie nowa.

Wg tego co wyczytałem, wykonując tego typu zadanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.8 13:4:21

Opieka nad dwójką małoletnich dzieci

Gdy w sądzie rejonowym jest sprawa o rozwód zawieszona to czy mogę w sądzie rodzinnym założyć sprawę żonie o opiekę nad dziećmi? ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2010.4.8 12:25:2

prawa dotyczące urlopów

Mam umowę o pracę na czas nieokreślony "najniższa krajowa" czyli 1317zł brutto(984,15zł netto).
Ale pracodawca płaci mi dwutygodniówki a nie miesięcznie.
Chcę iść na urlop 10 dniowy za który ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.8 10:45:45

spłata spadku czy zrzeczenie się

Proponuję nie zrzekać się spadku tylko go nabyć. Jeśli sistra chce Panią spłacić, może to zrobić po tym jak stanie się Pani współwłaścicielem mieszkania. Jak Pani się zrzeknie spadku, może ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.4.7 23:23:34

Obywatelstwo francuskie

Wydaje mi się, że w tym przypadku nie ma podstaw do ubiegania się o obywatelstwo. Inaczej miałby się sprawa, gdyby ojciec nabył obywatelstwo przed Pana urodzeniem, ale dla całkowitej pewności można ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.4.7 23:17:45

usunięcie danych

Wysłać zawiadomienie listem poleconym o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.4.7 23:11:18

Opinia pracodawcy

Skarżyć szmatę o odszkodowanie. Szczegóły radzę omówić z prawnikiem. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.4.7 23:9:27

proszę o pomoc w sprawie darowizny

witam, moja babcia i jej brat chcą mi darować spadek (nieruchomość) po swoich rodzicach (zmarli prababcia-1971 a pradziadek 1978), wszystko było by super ale mieli jeszcze jednego brata który nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.7 19:6:34

Umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich

Witam!
zatrudniałam pana na podstawie umowy o dzieło z przeniesieniem praw autorskich na pracodawcę (50% kosztów uzyskania przychodów)
w jakiej rubryce w pit 11 powinnam wpisać daną umowę w części ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.7 9:14:27

pytanie w sprawie mieszkania komunalnego

moja matka jest głównym najemcom mieszkania komunalnego przyszła właśnie wycena i chcemy wykupić je od razu na mnie jestem tam zameldowany cały czas, jak to zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.7 6:44:20

Mandat za jazdę na gapę w Radomiu. Co robić :)

Poszedłem do dziewczyny w Radomiu i wracając wsiadłem sobie do busa, żeby sobie podjechać 1 przystanek na dworzec; Patrzę, kanarów nie ma, to nie kupuje biletu i siadam, aż tu nagle wyskakuje dwie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.7 0:39:0

ojciec alkoholik - policja - oskarżenia.

Wydaje mi się, że każde zdarzenie na trzeba zgłaszać na policji. PropnujęCi, abyś sontaktowała się z moi adwokatem, zajmuje się głownie sprawami karnym - adw. Łukasz Kowalski, tel 602 894 885, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.4.6 21:42:42

Ona jest chora psychicznie ma konkubenta a ja musze placić alimenty?

Nie prawo nie jest tak skonstruowane, że alimenty płaci się do koca życia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.4.6 21:20:30

Zarządzanie i Administracja Nieruchomościami

Witam,
Interesujue mnie zakres odpowiedzialności zarządcy nieruchomości/ licencjonowanego/ wobec kodeksów prawa administracyjnego, cywilnego i karnego. Gdzie mogę znaleźć szczegółowe informacje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.4.6 21:18:37

ZUS - STUDENT - ZARTUDNIENIE - DZIAŁALNOSC

WITAM .JESTEM STUDENTEM 5 ROKU . CZY MOGĘ BYĆ ZATRUDNIONY NA 1/4 ETATU ALBO NA INNA UMOWĘ W JEDNEJ FIRMIE , A PRACOWAĆ W WOLNE DNI W INNEJ ZUPEŁNIE BRANŻY( WŁASNA DZIAŁALNOŚĆ NIEZWIĄZANA Z PODJĘTĄ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.6 20:18:39

Faktura VAT przesyłana elektronicznie - e faktura

Sporą barierą jest to że zakup zestawu do podpisu sporo kosztuję, jednak część osób już posiada epodpis jeśli rozlicza się samodzielnie z ZUS-em przez płatnika. Najgorsze w tym wszystkim jest ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.4.6 19:23:4

10% podatek czy musze zapłacić czy nie?

Witam.
W 2002 rok nabyłem nowe mieszkanie wpłacając 10% zaliczkę i zaciągając kredyt mieszkaniowy. W 2008 sprzedałem mieszkanie i zaczołem budowę domu spłacając poprzedni kredyt i zaciągając ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.6 19:3:47

10% podatku czy muszę zapłacić czy nie/

Witam.
W 2002 rok nabyłem nowe mieszkanie wpłacając 10% zaliczkę i zaciągając kredyt mieszkaniowy. W 2008 sprzedałem mieszkanie i zaczołem budowę domu spłacając poprzedni kredyt i zaciągając ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.6 18:56:29

Reklamacja obuwia, gdy rzecznik praw konsumenta nie jest w stanie pomóc..

Chciałabym prosić o pomoc, w grudniu kupiłam kozaczki zimowe, po mniej niż miesiącu musiałam złożyć reklamacje ponieważ koło podeszwy mi popękały i zaczęły mocno przemakać, składałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.6 17:26:1

Odzież robocza dla pracownika biura ochrony

Czy dla pracowników Biura Ochroniarskiego istnieje obowiązek zakupowania odzieży roboczej? Jeśli tak, to czy to musi byc specjalna odzież, czy np buty kupione w zwykłym sklepie obuwniczym? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.6 16:54:39

Zgłoszenie czy pozwolenie na budowę

Witam. Posiadam działkę o szerokości 15m. Mam już "Zgłoszenie" czyli zgodę i chciałbym postawić pomieszczenie gospodarcze do 25m2. Wyczytałem że na działkach o szerokości poniżej 16m można ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.6 16:53:35

Budynek gospodarczy - odległość od granicy

Witam.
Posiadam działkę o szerokości 15m. Mam już "Zgłoszenie" czyli zgodę i chciałbym postawić pomieszczenie gospodarcze do 25m2.
Wyczytałem że na działkach o szerokości poniżej 16m można ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.6 16:40:17

zaliczenie czynszu w świadczenie alimentacyjne

Witam,
ostatnio zmniejszył mi się zarobki, planuję więc obniżyć kwotę alimentów. Obecnie płacę 1.8 kPLN na dwójkę dzieci. Dzieci mieszkają z moją eks w mieszkaniu, które po połowie należy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.6 16:2:29

Fundusz emerytur Pomostowych

Witam.
Mam zapytanie aby opłacać składki na FEP muszą być spełnione 2 kryteria
1/ urodzony po 19848 roku
2/ musi wykonywać pracę w szczególnych warunkach z uwzględnieniem art 3
A jeżeli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.6 15:1:44

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika