2 księgi wieczyste na jedno mieszkanie

Odpowiedzi w temacie (0)

milu79

8.9.2007

mam pytanie dotyczace mojego mieszkania. Zakupiłam mieszkanie własnosciowe na które musiałam pobrac kredyt z banku a ztym wiąże się założenie ksiegi wieczystej i własnie tu pojawił sie problem. Kupując to mieszkanie pytalismy poprzedniego własciciela czy na to mieszkanie nie ma juz założonej ksiegi on twierdził ze nie ma sam dowiadywał sie w spółdzielni (a mało tego on tez nabył to mieszkanie od poprzednich włascicieli uwzgledniając w akcie notarialnym iz nie ma ksiegi wieczystej na to mieszkanie) z ta świadomoscią sprzedał to mieszkanie nam. My po dokonaniu wszystkich formalnosci związanych z zakupem mieszkania łącznie z załozeniem ksiegi dowiedzielismy sie ze na dane mieszkanie istnieje założona juz księga w ten sposób sa dwie księgi. (pierwsza ksiege założyli pierwsi najemcy o czym chyba nie wiedzieli gdyz tak jak wspomniałam wyzej a akcie sprzedazy zaznaczyli iz ksiega nie jest załozona). Jak to mozna wyprostować żeby była jedna księga wieczysta. Za pomoc z góry dziekuje

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 15.7.2017

  Czym jest użytkowanie wieczyste?

  Użytkowanie wieczyste to prawo o charakterze dość mocno zbliżonym do prawa własności, jednak nie tożsame z nim. W pewien sposób przypomina także ograniczone prawa rzeczowe. Użytkowanie (...)

 • 24.9.2018

  Zasiedzenie - Kiedy można stać się właścicielem przez zasiedzenie?

  Zasiedzenie to jedna z form nabycia własności rzeczy poprzez jej długotrwałe, faktyczne posiadanie. W drodze zasiedzenia można nabyć własność każdej nieruchomości (gruntowej, budynkowej i lokalowej) (...)

 • 14.9.2014

  Hipoteka przymusowa - czym jest i jak ją ustanowić?

  W obrocie gospodarczym nierzadko spotyka się nieuczciwych kontrahentów. Dlatego też popularnym i skutecznym sposobem na zabezpieczenie swoich interesów jest stosowanie stworzonych ku temu (...)

 • 6.5.2010

  Rynek wtórny czy pierwotny - gdzie kupić mieszkanie?

  Niniejszym artykułem rozpoczynamy cykl poświęcony tematyce zakupu mieszkania i wszystkim problemom i formalnościom z tym związanym, a przede wszystkim z uzyskaniem kredytu mieszkaniowego. Zakup mieszkania (...)

 • 8.10.2018

  Co to jest hipoteka i jak ją ustanowić?

  Hipoteka jest tzw. rzeczowym środkiem zabezpieczenia wierzytelności. Należy do grupy ograniczonych praw rzeczowych. Ustanawia się ją dla zabezpieczenia wierzytelności na nieruchomościach oraz na (...)