Forum prawne (strona 820)

POMOCY, Błagam

nim dwójkę chłopców. Sędzina zadawała mi mnóstwo pytań. MIała do mnie pretensje że ja nie pracuję. Ale musze opiekowac sie dziecmi. A on jak się okazuje od 13 lat wcale nie pracuje. Jego żona ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.12.12 17:59:41

Spadek po Tacie

dzieckiem. Aktualnie jestem studentką,która utrzymuje się z renty po rodzicach, nie stać mnie na prawnika... Natomiast babcia zobowiązała mi się pożyczyć pieniązki. Nie chcę jednak wydawać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.12.12 8:18:20

Czy da się scedować DŁUGI - moje mają przejść NA MOŻEGO DŁUZNIKA?

Dzień dobry!!!!U mnie jeszcze tyle nie ma ,tata syna ma nieco ponad 4 tys u mnie jako mamy, około 10 tys w ZUS(stary fundusz), i jakiś 1000 do MGOPS....Ale moje pytanie jest takie: Ja mam zobowiązania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.12.11 23:22:2

renta rodzinna a staż absolwencki

Bardzo proszę, podaj w jakim akcie prawnym jest uregulowany fakt, iż renta nie może przekraczac połowy średniej krajowej. Bardzo mi zależy na stażu, ale panie z UP twierdzą, że w moim przypadku ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2008.12.11 22:25:50

Należności będące kosztem, wpisywanie w straty.

Witam!

Proszę o pomoc w znalezieniu materiałów dotyczących wpisywania należności bedacych kosztem w straty. Interesuje mnie podstawa prawna i szczegóły dotyczące tej operacji. Dziękuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.12.11 13:45:12

2008.12.11 13:10:4

Czy ojciec ma prawo przychodzić do dziecka kiedy tylko ma na to ochotę, bez mojej zgody

witam
Mam 1.5 roczne dziecko, niedawno rozstałam się z mężem. On się wyprowadził, ale dziecko zostało przy mnie. Ustaliliśmy sposób widywania się męża z dzieckiem, ale on go nie przestrzega. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.12.11 13:0:28

podzial majatku po 7 latach od rozwodu

Witam

Mam takie pytanie jak to wygląda po 7 latach od rozwodu?
Moj maz ma nie zlatwiona sprawe podzialu majatku jego byla zona nie chiala tego przy rozwodzie. Pozniejsze proby polubownego zalatwienia ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.12.10 22:10:56

zmiana imienia i nazwiska a obywatelstwo obce

jestem obywatelką rosji, od osiemnastu lat mieszkam w polsce (karta stałego pobytu).
chciałabym urzędowo zmienić moje dane na te, których używam od trzech lat (polskobrzmiące imię i nazwisko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.12.10 14:16:13

Problem z separacją

Powiem Ci jedno ja tez przegralem do iczego nie zmusisz jezeli ktos jej namieszal w glowie nic juz nie zrobisz ja tez jestem w bardzo podobnym szambie poprostu staralem sie jak moglem dalem jej wszystko ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.12.10 14:13:25

Umowa o prace na czas okresliny z agencja pracy tymczasowej

Witam wszystkich,
Czy moglbym prosic o odpowiedz na nastepujace pytanie: od sierpnia jestem zatrudniony na podstawie umowy o prace na czas okreslony (2miesiace, przedluzanej po ich uplywie). Obecna umowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.12.10 12:0:6

Problem z zachowkiem

ma do tego prawo w okresie 3 lat od otwarcia testamentu, więc możesz spać spokojnie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.12.10 10:27:7

praca kierowca

C.D. (dalsza częśc pytania )---Czy tarczka tachografu stanowi pełną ewidencje czasu pracy???? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.12.10 7:20:8

sprawa spadkowa po mężu babci

Moja babci 12 lat temu po raz drugi wyszła za mąż. Obydwoje byli wdowcami. Mąż babci był właścicielem domu poniemieckiego wraz z zabudowaniami gospodarczymi i ziemią. Miał jednego syna, który ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.12.9 22:43:13

czas trwania separacji

mój partner rozwodził sie przez ponad 2 lata po kilkunastu sprawach sąd prawnie orzekł o separacji prosze niech ktos mi udzieli informacji co teraz jaki jest czas separacji i kiedy mozna złozyc dokument ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.12.9 22:9:59

Konkubinat a podział majątku

musisz niestety odważyć się na sprzeciw wobec prokuratora. W zażaleniu na decyzje zadaj retoryczne pytanie o podstawę prawną takiego stanowiska, które de facto wynika z układów lub lenistwa prokuratury. ... Zobacz wątek

12 odpowiedzi

2008.12.9 21:55:16

Wy chyba tu w ogóle nie udzielacie porad

a może za kasę wyłącznie? Z tego co wiem to UOKiK i odpowiedniki robią to za darmo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.12.9 20:42:22

student > 26 lat, składka

Uczelnia nie bedzie Cie zglaszala do ubezpieczen spolcznych i ubezpieczenia zdrowotnego, poniewaz nie masz w niej zadnego tytulu ubezpieczenia czytaj np. nie jestes jej pracownikiem. nikt nie bedzie za ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.12.9 19:16:37

mieszkania dla nauczycieli...

Mieszkania dla nauczycieli przysługłują wg KN nauczycielon pracującym na wsi lub w miastach do 5 tys mieszkańców ale to jest w zasadzie tylko pomoc w znalezieniu lokalu do wynajmu bo za takie mieszkanie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.12.9 18:32:19

Praca w szkole jako nauczyciel, na czarno, pracodawca nie chce wypłacić pensji

Pracowałam ponad miesiąc jako nauczyciel.Pracodawca nie dał mi umowy, chciał podsunąć wolontariat.Teraz sprawa zgłoszona jest do Inspekcji Pracy, ale MOŻE dojdzie do ugody. Na co zwrócić uwagę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.12.9 14:19:25

gwarancja- czy w ogóle podbijać?!!! I po co skoro...

dziś w sklepie powiedzieli mi przy zakupie odkurzacza, że jeśli zgubię paragon to gwarancja jest wtedy nieważna, bo to paragon jest podstawą i to na niego trzeba się powoływać. O co tu w takim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.12.8 22:20:49

mam 14 lat i czy mogę wystąpić o pozbawienie praw ojca

Nie, nie możesz dopiero jak skończysz 18 lat bedziesz mogła o tym decydować. Teraz tylko twoja mama moze to zgłośic do prokuratury ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.12.8 21:48:14

Chcę przystąpiś do pzretargu nieruchomości wystawionego przez GS,, Samopomoc Chłopska\" POMOCY!!!

Czy ten przetarg należy do pisemnego? Co znaczy ograniczony i nieograniczony? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.12.8 19:9:14

Piwiarnia w kamienicy

Witam, mam pytanie, wynajmuję mieszkanie w kamienicy na czas nieokreślony, właściciel kamienicy ma zamiar z jednego mieszkania zrobić bar (piwiarnia). Moje pytanie brzmi czy właścicel potrzebuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.12.8 17:28:52

2008.12.8 16:11:54

kierowca

--Moja praca polega na kilku tygodniowych wyjazdach w delegacje. Przemieszczam się przez 4-5 tygodni po krajach Unni Europejskiej. Przez ten okres czasu praktycznie mieszkam w kabinie pojazdu ciężarowego.( ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.12.8 12:54:59

Zmiana nazwiska dziecka, Paszport dla dziecka bez zgody ojca.Ojciec za GRANICĄ

ja jestem juz po sprawie o zmiane nazwiska mojego syna. ojciec dziecka nie wyrazal zgody ale wzielam adwokata i pomogl mi sprawe wygrac. dziecko ma teraz moje nazwisko. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.12.8 9:8:41

Hałasujący sąsiedzi

Mam też problem z sąsiadami,puszczają głośno muzykę i nie pilnują swoich dzieci które to jeżdżą na deskorolce po mieszkaniu, a mieszkają nade mną. Pismo do spółdzielni nie wiele załatwi, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.12.7 23:57:13

jak wymeldowac matke z mojego mieszkania

Skoro matka nie mieszka to powinna sama sie wymeldowac ale z mojego doswiadczenia wiem ze to nie zawsze jest mozliwe:/ i to nikogo nie interesuje czy to jest mile nie miec adresu czy niemile... teraz weszły ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2008.12.7 19:28:54

Przejęcie po śmierci rodziców prawa do lokalu.

Moi rodzice są na etapie zamiany lokalu. W związku z faktem,iż rozwodze się z żoną chcę się również zameldować
w nowym lokalu komunalnym rodziców.
Czy po śmierci rodziców prawo do tego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.12.7 19:22:47

urlop podczas wypowiedzenia na poszukiwanie pracy

Dni na poszukiwanie pracy to zupełnie co innego niż urlop wypoczynkowy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.12.6 21:41:39

czy jest mozliwy zachówek

Moja mama przejeła gospodarstwo rolne "umową przekazamia własności gospodarstwa rolnego" 1978-wrzesień od swoich rodziców za emeryture w umowie wymienione są wszystkie działki w całości nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.12.5 22:26:57

Akcje BOT-Turów Sprzedam Tanio. OKAZJA!

Posiadam 400 akcji Bot Turów.
cena: 80 zł/szt
tylko konkretne propozyjce.
519-826-904
rysgra_stal@tlen.pl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.12.5 19:33:8

powazny problem

proszę o pomoc!mieszkam na wsi z konkubentem jestem zameldowana wraz z dziećmi na stałe w domu gminnym którego głównym najemcą jest konkubent.Wlaśnie się rozstaliśmy czy on może mnie wymeldować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.12.5 18:26:31

HELP ME Swiat sie wali !!!

jeśli chcesz kogoś legalnie nagrać, to musisz go o tym poinformować. w przeciwnym wypadku to ty będziesz miał kłopoty. zapoznaj się z prawem. ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2008.12.5 15:53:24

czy kobiety to jeszcze kobiety

właśnie założyłem sprawę żonie[jeszcze]i teściowej . okazało sie że syn był bity przez te dwie kobiety mam nadzieje że w rozmowie z psychologiem wszystko opowie ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2008.12.5 0:30:10

wywiad środowiskowy kuratora

Witam, proszę o poradę ! jestem po pierwszej rozprawie rozwodowej... i przydzielono mi ,, wywiad środowiskowy kuratora " KTO TO JEST? DLACZEGO? I PO CO?
... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2008.12.4 21:4:6

Zmiana nazwiska spolszczonego na niemieckie

Witam!
Mam problem z moim nazwiskiem na terenie polski. Mam 17 lat i uczęszczam do klasy maturalnej, mam podwójne obywatelstwo (polsko-niemieckie). Chcąc wyjechać do Niemiec na studia będę miał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.12.4 19:51:49

Rozmowa telefoniczna

Mam pytanie w związku z zabronieniem przez mojego szefa wszelkich rozmów telefonicznych podczas pracy. Dodam ze wcześniej szef chciał żebym podała numer telefonu ale odmówiłam. Czy może mi tego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.12.4 18:1:7

Stawy hodowlane

Proszę o przedstawienie mi ogólnych aktów prawnych, albo zapisów z dzienniku ustaw, dotyczących stawów hodowlanych, pozdrawiam .... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.12.4 14:14:5

pełnomocnictwo do sprzedaży samochodu

Od kolegi z pracy dostałem pełnomocnictwo do sprzedania jego samochodu. Umowa sporządzona, podpisana (osobiście przez bylego wlaściciela samochodu). Kupujący w celu uzasadnienia obniżoinej wartości ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.12.4 13:26:18

Prosze wyjasnijcie mi

Miałem kolizje drogową ale ani ja ani drugi uczestnik zdarzenia nie poczuwał się do winy więc sprawa trafiła do sądu. Niestety sprawę przegrałem ja i musiałem zapłacić 200 zł kary. Czy to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.12.4 12:16:31

Czy jestem w Rejestrze Karnym??

Miałem kolizje drogową ale ani ja ani drugi uczestnik zdarzenia nie poczuwał się do winy więc sprawa trafiła do sądu. Niestety sprawę przegrałem ja i musiałem zapłacić 200zł kary. Czy to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.12.4 12:13:1

co mam zrobic gdyz.....

Mam przysadzone na 2 dzieci 600zł i chcialabym je podniesc na 100 po 500 na jedno dziecko.Mąz przynosi do sadu umowe o prace gdzie jest napisane ze zarabia 1200 a naprawde zarabia 1800.Niewiem co robic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.12.4 10:47:21

Mieszkanie w spadku - proszę o pomoc.

Kilka miesięcy temu zmarła mama, która 9 lat temu sporządziła testament notarialnie i w nim przekazała swoje mieszkanie dla syna i jego żony ? synowej, którzy zresztą przekazali pieniądze na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.12.4 0:40:23

wymiana okien???? skutk???2 tygodnie na wymiane!!!????????

W przypadku wspólnot mieszkaniowych poszczególne lokale są własnością poszczególnych lokatorów. Właścicielowi wolno czynić ze swoją rzeczą wszystko, co nie jest zabronione przez ustawy, zasady ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.12.3 22:1:56

PROBLEM POMÓŻCIE!!!

nie wiem co mam z tym zrobić,jak najlepiej rozwiązać ten problem. Dzisiaj przyszedł do mnie komornik i kazał mi zapłacic mandat w wysokosci 400zł +koszty sądowe. A ja nie dostałam zadnego mandatu!.Pojechałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.12.3 21:50:20

Niespłacany kredyt

Witam.
Moj ojciec wpadł w pułapkę finansową tzw. brał jeden kredyt aby spłacić drugi. Teraz nie ma jak go spłacić lecz wysłał pisma do bankow że jest niewypłacalny. Nie podawał fałszywych ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.12.3 19:52:7

Zapytanie o niekaralność

"czy po wyroku minie odpowiedni czas i bede mógł juz uzyskać zaświadczenie o niekaralności, Pyta(...)"
tez bede wdzieczny za odpowiedz na w/w pytanie dziekuje pozdrawiam(...)" ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2008.12.3 12:50:10

Forum finansowe

Serdecznie zapraszam wszystkie osoby zainteresowane tematami:
-finansów
-kredytów
-forexa
-akcji
-lokat
i innych podobnych tematów chciałbym zaprosić na forum: http://ocenbank.pl/forum gdzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.12.2 20:1:37

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika