e-prawnik.pl Porady prawne

ZWROT USZKODZONEGO TOWARU

Odpowiedzi w temacie (3)

Jagi

22.4.2005

Czy przepisy Kodeksu handl. reguluja kwestię, zakupu uszkodzonego towaru. Kto powinien ponieść KOSZT ZWROTU USZKODZONEGO TOWARU. Czy jest jakiś przepis prawny , art . paragraf.??? Z góry dziekuje za podpowiedź.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mmrozowski

2005-04-22 15:47:43

Nie ma kodeksu handlowego. Te kwestie reguluje kodeks cywilny. Koszt zwrot reklamowanego towaru ponosi sprzedawca, jeżeli reklamacja jest uzasadniona.

jagi

2005-04-22 17:16:42

dziekuję ze odpowiedź.pozdrawiam

Marek D.

2005-04-29 19:03:05

Aktem prawnym właściwym w tym wypadku jest raczej Ustawa oszczególlnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie ustawy Kodeks Cywilny a dkoładniej art. 8 ,jeżeli oczywiście chodzi w tym wypadku o umowę zawieraną między przedsiębiorcą a konsumentem w rozumieniu tejż ustawy (art. 1).

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM