kredyt hipoteczny w jakiej walucie???

Odpowiedzi w temacie (3)

Agnieszka1904

22.4.2005

na dniach chce wziac kredyt hipoteczny w dombank'u i w zwiazku z tym mam kilka pytanie: 1. w jakiej walucie najlepiej wziac kredyt we CHF (3.91%) czy PLN (8.92%)? czy to bezpieczne brac kredyt w CHF?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

ola

2005-04-25 10:26:26

Mam kredyt we frankach szwajcarskich splacam juz 4 rako ,po pierwsze rata tego kredytu jest zdecydowanie mniejsza niz w polskich złotówkach , a w przciagu 4 lat rata wzrosla mi o 50zl wiec i tak jest taniej. Wystarczy popatrzyc na wahania kursu walut frank jest najbardziej stabliny w porownaniu z dolarem czy euro

sinfonia

2005-04-25 11:30:33

Poszukaj ofert poprzez firmy doradcze a dostaniesz niższe oprocentowanie niż w oddziale.

rogal770

2005-04-25 22:20:41

Jestem pracownikiem Banku (kieruje placówką i udzielam kredytów) i doradzam każdemu Klientowi kredyty w PLN (nie denominowane) ponieważ na dzień dzisiejszy widoczny jest wzrost nie tylko kursów walut ale też oprocentowania - jedno i drugie ma duży wpływ na koszt kredytu. Żaden analityk w Banku ani w instytucji finansowej nie jest w stanie przewidzieć jak będzie wyglądała sytuacja za kilka lat, a wiadomo, że taki kredyt jest kredytem długotermionowym - bezpiecznie jest w walucie, w której się zarabia tzn. w PLN. Jeżeli chodzi o oprocentowanie jakie Pani wskazała to jest ono wysokie zarówno w PLN i CHF. Ja mogę zapewnić Panią, że mogę ustalić niższe tj. PLN 7,82% i CHF 3,76% (są to maksymalne stawki i podlegają negocjacji) niskie koszty uzyskania kredytu i ubezpieczenie gratis (mój telefon to 609450755), Życzę powodzenia i pozdrawiam, Robert.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Hipoteczny list zastawny a publiczny list zastawny

  Działalność banków hipotecznych reguluje ustawa z 28 sierpnia 1997 r. o listach zastawnych i bankach hipotecznych. Banki hipoteczne to instytucje finansowe, zajmujące się udzielaniem kredytów (...)

 • Diety zagraniczne - Sposób rozliczania delegacji zagranicznych

  Podróżą służbową odbywaną poza granicami kraju jest wykonywanie zadania w terminie i w państwie określonym przez pracodawcę. Czas pobytu pracownika poza granicami kraju liczy się w takim (...)

 • Co to jest hipoteka i jak ją ustanowić?

  Hipoteka jest tzw. rzeczowym środkiem zabezpieczenia wierzytelności. Należy do grupy ograniczonych praw rzeczowych. Ustanawia się ją dla zabezpieczenia wierzytelności na nieruchomościach oraz na (...)

 • Trudniej o kredyt mieszkaniowy - zmiany w 2014 roku

  Rekomendacja S, wydawana przez Komisję Nadzoru Finansowego, dotyczy dobrych praktyk w zakresie udzielania przez banki kredytów hipotecznych. Najnowsza rekomendacja wprowadza istotne zmiany dotyczące (...)

 • Umowy o kredyt hipoteczny kompleksowo uregulowane

  Ustawa o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami wdraża unijną dyrektywę, określa m.in. zasady i tryb zawierania umów o kredyt hipoteczny, (...)

NA SKÓTY