e-prawnik.pl Porady prawne

dodatek rodzinny - zabrany

Odpowiedzi w temacie (4)

freya

13.5.2005

Chcialam zapytac dlaczego zostal mi zabrany dodatek z tytulu samotnego wychowania dziecka? Do m-ca kwietnia otrzymywalam taki dodatek, dzis dowiedzialam sie ze, dlatego ze zyje w konkubinacie i mam kolejne dziecko z moim konkubentem, zostaje cofniety mi dodatek na pierwsza corke. Czy moze mi ktos to wyjasnic???

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Mama

2005-05-13 12:24:51

wyjaśniam - Dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka przysługuje osobie samotnej. Decyzja o cofnięciu dodatku zapadła słusznie ponieważ żyje Pani w konkubinacie z ojcem swojego dziecka, co de facto oznacza, że nie jest pani osobą samotną, a co za tym idzie dziecko wychowujecie wspolnie.

ulast

2005-07-08 01:09:41

Miałam identyczną sytuację. Oddano moją sprawe do Kolegium, "niestety" Opieka "przegrała" i nadal dostawałam dodatek z tytułu samotnie wychowującej najstarsze dziecko. Powołałam się na paragrafy. Musiałam bym dokładnie poszukać na jakie :-)

załamana

2005-08-30 18:03:47

Bardzo proszę o pomoc.Zupełnie się pogubiłam:(.Otóż wcześniej otrzymywałam Fuduszu Alimentacyjnego pieniądze czyli alimenty zasądzone przez Sąd wyrokiem prawomocnym.Pózniej fundusz zlikwidowano i otrzymywałam z Urzędu Miasta.Oczywiście straciłam na tym gdyż miałam zasądzone 300zł na dziecko ,a UM wypłacał mi tylko 170 zł z tytułu samotnej matki+43 rodzinne=213 zl otrzymywałam.Zaznaczam iż sama wychowuję dziecko i utrzymuje tylko z mej skromnej pensji.Teraz nawet i to mi odebrano czyli wszystko bo znam ojca tyle tylko że bardzo dawno slad po nim zaginął nie żyje w żadnym konubinacie sama wszystko opłacam czyli media a moje zarobki to 700zł.Dziecko uczęszcza do szkoły podstawowej i nikt w niczym mi nie pomaga.Zabrano mi wszystko a mysle ze dzienki temu inny ma wiecej:( Co ja mam zrobić? czy ponownie do sądu napisać? (komornika nie miałam) otrzymałam z Zusu pismo iż całkowicie bezkuteczna okazała się (sciągalność alimentów)..Prosze mi napisac co ja mam robic nie jestem pseudo samotna matka a NAPRAWDĘ SAMOTNĄ MATKĄ:(!!!!

ola

2007-08-15 13:16:51

Po pierwsze jeżeli dziecko jest uznane musisz mieć wyrok o alimenty jeżeli ojciec dziecka nie płaci podajesz sprawę do komornika następnie idziesz do ośrodka pomocy społecznej wypełniasz wniosek i otrzymujesz zaliczkę alimentacyjną.Ale jeżeli dziecko jest nie uznane wtedy otrzymujesz dodatek z tytułu samotnego wych. 170 zł. Radzę iść do świadczeń rodzinnych i wszystkiego się dokładnie dowiedzieć.Myślę że choć trochę pomogłam. Pozdrawiam.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM