e-prawnik.pl Porady prawne

Matka chce mnie wyrzucić z domu!!!

Odpowiedzi w temacie (3)

mescomp

17.4.2007

Moje relacje z matką są bardzo negatywne, mieszkam z nia sam, ponieważ moj ojciec od kilku dobrych lat mieszka i pracuje na naszą rodzine w usa. W związku z tym, ze matka każe mi sie wyprowadzić z domu, słyszałem o takim czyms jak alimenty na dziecko dorosłe. Sytuacja wygląda tak, że mam 19 lat, chodzę do LO, teraz bede zdawał mature i planuję iść na studia. Czy jeśli się wyprowadzę to moge składać pozew do sądu o przyznanie mi alimentów?? Błagam proszę o pomoc!!!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Barbara

2007-04-18 20:35:43

Radzę skorzystać z fachowej porady prawnej, teraz maja być tanie biura adwokackie dla mniej zamożnych, ale o ile się będziesz uczył i tak długo jak będziesz się uczył to należą Ci się alimenty tak od ojca jak i od matki. Nie jestem prawnikiem ale na tyle się orientuję, lecz najlepiej skorzystać z porady fachowca. Pozdrawiam.

verne_

2007-04-25 13:27:41

Na towim miejscu nie wyprowadzalbym się bez wyroku sądu nakazującego eksmisję. Jeżeli będziesz się dalej uczył na rodzicach ciąży obowiązek alimentacyjny, czyli m.in. dostarczania środków utrzymania (chyba że sam pracujesz lub masz majątek dostarczający dochodu), na co może się składać zapewnienie mieszkania. Jeżeli nie jesteś zwyrodniałym osobnikiem, kóry znęca sie nad matką, to nie ma szans na eksmisję.

matt_linux

2007-08-06 21:18:36

24 rok życia jest wiekiem granicznym, w którym przysługują Ci zasądzone świadczenia rentowe, min alimentacyjne. ( O ile pobierać będziesz naukę ) Jeśli, jak podkreślił mój przedmówca- nie ma przesłanek formalnych do uznania Cię za osobnika zagrażającego życiu i zdrowiu Twej Matki i jesteś zameldowany pod tym adresem.. nie ma generalnie podstawy prawnej do wyeksmitowania Cię z tegoż lokum. Wystąpić o rentę alimentacyjną możesz jak najbardziej. Pamiętaj także, że w przypadku zasądzenia eksmisji Twej z domu (może o czymś istotnym zapomniałeś napisać na przykład...)- odwołanie wstrzymuje skutki takiej decyzji, postanowienia, lub wyroku, do czasu, aż nie zastana wyczerpane środki odwoławcze.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM