Forum prawne (strona 773)

SMSy - NOCNE DRĘCZENIE ! WAŻNE !

[cytat]

Witam!
Mam problem dotyczący nocnego nekania smsami!

STAN RZECZY:
Z nieznanego numeru ktos pisze do mnie smsy o treści zboczonej - seksualnej. One mnie urażaja. Nie znam tej osoby, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.14 23:1:56

przepisanie

jakie są możliwości przepisania jeśli osoba, na którą przepisane jest mieszkanie za kilka tygodni kończy 18, a rodzice chcą dopisać jeszcze jedną osobę do tego mieszkania lub przepisać na osobę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.14 22:48:34

przejęcie firmy wraz z pracownikami przez spadkobiercę

Prosze o pomoc. W jaki sposób napisac pismo dla [pracowników o przejęciu ich prez spadkobiercę. Spadkobierca jest w trakcie zakładania firmy do której włączy firmę po spadkodawcy. Czeka juz tylko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.14 14:57:11

Proszę o pomoc

Dnia 30 grudnia 2007 r polski minister właściwy do spraw wewnętrznych i administracji zawarł z białoruskim ministrem do spraw administracji umowę międzynarodową o ułatwieniach w ruchu granicznym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.14 14:40:36

Opinia prawna

Onufry przez 20 lat pracował w Urzędzie Skarbowym w Pcimiu. 30 października 2006 r otrzymał decyzję dyrektora Izby Skarbowej o przeniesieniu z dniem 1 listopada 2006 na okres 6 m-cy z Urzędu Skarbowego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.14 14:25:46

jak rozliczyc rodzinne

witam wszystkich czy można rozliczyć rodzinne za rok 2009 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.14 14:20:57

stawienie się na rozprawe

Mąż ma wezwanie na rozprawę o przewłaszczenie mienia,pracuje na wyjeżdzie.Wezwanie do sądu podpisał listonosz i zostawił w skrzynce.Czy jak mąż się nie stawi na rozprawę to zostanie ona przelożona? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.3.13 22:12:16

Przekształcenie działki budowlanej w rolną

Witam.Gmina dopatrzyła się, że nasze domy i obory stoją na dawnych działkach leśnych i teraz zakwalifikowała je jako BUDOWLANE. Wzrosły bardzo podatki/za działkę ok.600mkw., 90metrowy dom, oborę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.13 20:31:42

zadłużone mieszkanie-jak sprawdzic

Witam
Mam pytanie. Chce wykupić mieszkanie które sąsiaduje za moim mieszkaniem.Jast to kawalerka. Właścicielem tego mieszkania jest szkoła sggw.Która umiesciła tam lokatora, który nie płaci ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.3.13 17:5:47

zasilek przedemerytalny

w tym roku kącze 60 lat mam przepracowane 19lat i 6 miesiecy oprocz tego 12 lat jako rolnik na gospodarstwie czy mi sie nalezy zasilek przed emerytalny prosze o szybka odpowiedz z gory dziekuje. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.13 16:1:46

PILNE - zabezpieczenie przyszłych alimentów

cyt."osoba zainteresowana musi sama wystapić do sądu , uzyskać drugi tytuł weykonawczy i na tej podstawie sam wystapić do sądu wieczystoksięgowego o wpis zabezpieczenia na przyszłe zobowiązania ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2010.3.13 15:9:32

prosze o pomoc

mam rente rodzinna bo teraz mam 18 lat matka powiedziala ze nie bedzie mnie utrzymywac i mam se placic za wszystko ale ja sie ucze i nie dam rady isc do pracy aby zarobic. a z renty rodzinnej to tylko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.13 12:23:49

Zrzeczenie się zaległych alimentów wraz z odsetkami

Jestesmy z meżem po rozwodzie. Postanowilismy do siebie wrocic, mieszkamy razem. Mąż ma zasądzone alimenty teraz bym chciala zrzec sie tego. Nie wiem w jaki sposob moglabym to zrobic. Prosze o rade. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.13 12:14:12

Kompetencje dyrektora szkoły podstawowej

Dyrektor Szkoły Podstawowej fotografuje wszystkie dokumenty, które zdają mu nauczyciele w ramach wykonywania swoich obowiązków ( wykresy, tabele, raporty itd. ). Zaznacza błędyosoby, która wykonała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.13 12:9:57

jakie mam prawa-widzenie sie z dzieckiem

witam mam 31 lat . mam problem z byłą narzyczoną a ona ma 24 lata nie jesteśmy małrzeństwem nie mieszkamy juz razem od 5miesiecy. mamy mała córke1,4miesiecy.obie teraz zamieszkuja w domu jej rodzicow ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.3.13 9:47:20

prosze o pomoc

witam,mieszkam z mezem i 3 letnia coreczka u dalszych wojkow jestesmy zameldowani na stale ja z corka od roku a maz od 3 lat,jest to mieszkanie adm,ma 3 pokoje z czego jeden maja oni a my 2,oni sa glownumi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.12 23:38:21

SD-3 problem zwiazany z denominacja w 1995 PROSZE O POMOC

Jestem po sprawie stwierdzenia nabycia spadku. Gospodarstwo rolne plus dom w udzialach nastepujacych:

- mama 1/8 calosci
- siostra 1/8 calosci
- brat 1/8 calosci
- ja 1/8 calosci

Teraz pora aby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.12 22:15:21

prosze o porade

kiedy bank moze oskarzyc kogos o wyludzenie pozyczki, dokumenty tzn zaswiadczenie o zarobkach oraz inne jak dowod osobisty bylo prawdziwe jednak pojawil sie problem ze splata gdyz pozyczkobiorca trafil ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.12 14:47:54

PRAWO WŁASNOŚCI, PROSZE O POMOC!!!

[cytat]

WIDZE ŻE NIKT SIE NIEPALI DO TEGO ŻEBNY POMÓC LUB UDZIELIC JAKICH KOLWIEK INFORMACJI NA DANY TEMAT, MARNA TA POMOC NA TYM FORUM!!!TYLKO POCO ZAŁOZYLI TO FORUM??? ŻEBY SOBIE ŻARTY Z LUDZI ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.3.12 7:46:21

Renta po mamie. Pytanie

Pewnie można. Musi Pani udać się do ZUS i ustalić, jak to zrobić. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.11 18:51:45

za jaka kwote mozna trafic do BIK oraz do bankowego rejestru

W przypadku konsumentów do BIK można trafić, jeśli kwota przekracza 200 zł. Za 32 zł nie można tam trafić, a po spłaceniu tego zadłużenia tym mniej. Po zapłaceniu zadłużenia już nie Panu ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.3.11 18:12:52

jednorazowe odszkodowanie z ZUS po śmierci

[cytat]

Zmarł mąż mojej siostry i osierocił troje dzieci. Nagła śmierć zawał serca, prowadził działalność gospodarczą. Czy należy się jej odszkodowanie wyplacane jednorazowo przez ZUS ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.11 17:3:7

Prawo budowlane przy zakładzie przemysłowym

Witam. Piszę pracę inż i potrzebuję małej pomocy od Was. Jestem geodetą i pisze pracę na temat inwentaryzacji po wykonawczej zakładu przemysłowego. Czy ktoś może zna się na tym, mógłby podpowiedzieć, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.11 16:39:4

Utrata prawa do zniżek za bezszkodowa jazde ??

jasiu chyba nie zrozumiał pytania
"stukłem lekko samochód znajomego" to chyba znaczy że Jack nim jechał i w kogoś stuknął. Musiał ponieść koszty naprawy (auto nie musiało mieć AC) a poszkodowany ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.3.11 14:19:22

BIk a wniosek o kredyt

Witam,lepiej się przyznać dlatego że w BIK są wszystkie kredyty które są zaciągnięte.Konsekwencji nie ma żadnych pod warunkiem że nie ma przeterminowań,ale szanse że ten kredyt nie widnieje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.11 10:12:51

NAKAZ ZAPŁATY DLA PZU

Można złożyć wniosek o przywrócenie terminu do złożenia sprzeciwu argumentując tym, że poczta nie doręczyła postanowienia sądu i nie było żadnego awizo w skrzynce. To jest jedyna szansa. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.10 23:37:37

Prawa właściciela

Wspólne zobowiązania to jakieś umowy, ustalenia, czy regulamin, który obowiązuje w kamienicy. Jeśli nie ma nic takiego, to myślę, że spokojnie może Pan się odciąć od reszty i zrobić własne ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.3.10 22:45:59

Darowizna mieszkania pomocy

Proszę o poradę :
Moi dziadkowie posiadali mieszkanie własnościowe w blogu mając 2 synów z czego pierwszy ma 3 dzieci a drugi ma 2 dzieci. W 2001 dziadek zmarł nie zostawiając testamentu teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.10 21:20:30

socjal za zagranica

Czy dostajac alimenty w Polsce mozna legalnie pobierac dodatek socjalny na dziecko w GB.CZy na drugie dziecko ktore mieszka w Polsce,mozna legalnie pobierac tez ten sam socjal w GB. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.10 20:29:9

ZNOWU NAJEM LOKALu-zmiana własciciela i nie udostepnienie lokalu na który podpisana jest umowa.

Wynajęłyśmy wspólnie ze znajomą lokal.Umowa najmu była podpisana przez znajomą.Po pewnym czasie umowę rozwiązano. Podpisałyśmy kolejną - oddzielnie znajoma i oddzielnie ja. W mysl nowej umowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.10 12:51:4

Zajęcia konta bankowego

Witam!mój przyjaciel ma zasądzone alimenty na trójkę dzieci,które to alimenty wpłaca regularnie.Ma dług wobec MOPR-u i ZUS-u.Z ZUS-em dogadał się na spłatę ratalną.Natomiast MOPR powiedział,że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.10 11:34:0

znieslawienie?

a placilabym za ta porade? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.3.10 9:10:8

Rozliczenie podatku za rok 2009 - praca za granicą, praca w Polsce

Witam,
mam problem z rozliczeniem/wypełnieniem rozliczenia podatkowego.
Otrzymałam PIT-11 za 1miesiąc pracy za granicą, gdzie znajduje się: dochód zwolniony od podatku, zaliczka pobrana przez płatnika ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.9 20:16:7

Roszczenia byłych spadkobierców

Witaj, nie powim jak się moze zakonczyc, lae mogę polecic osobę, która się specjalizuje w takich sprawach, mail: kancelaria.kowalska@gmail.com, na pewno udzieli fachowej porady. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.9 18:27:3

Co mi grozi?? czy pojde siedziec??;/

Zgłoś się do adwokata, on przynajmiej ustali czy ktoś składał juz na policje lub do prokuratury skarge, W sprawach karnych moge polecić adw. Kowalskiego tel 602894885 z Warszawy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.9 18:22:58

Anons towarzyski

A niech sobie dodaje...;/ wole to niz jakas kare...ale pyatam powaznie i chce konkretna powazna odpowiedz...ogloszenie usunelam bylo na internecie 2 dni, nie bylo w nim zawartego jej adresu zamieszkania, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.3.9 17:18:48

Czy mogę sam sobie napisać o alimenty??

Polecam to zrobić jak naszybciej. Ja uregulowalem sprawę alimentów od razu w sprawie rozwodowej. Poza tym płacisz dużo. Myslę, że możesz sądownie mieć ustalone dużo niższe alimenty, kwestia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.9 16:59:1

podatek od wynajmu a dochody zagranica

Dziekuje bardzo za wyczerpujaca odpowiedz :-) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.3.9 16:18:53

Renta rodzinna a szkoła

Witam, mam pytanie odnośnie reny rodzinnej. W tym roku dokładnie pod koniec kwietnia kończę naukę w liceum ogólnokształcącym w trybie zaocznym - ostatni 6 semestr. Czy w tym przypadku renta należy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.9 15:27:18

obawa przed ojcem syna

Ja jestem w takiej sytuacji, że tata mojego nienarodzonego dzisiusia został zatrzymany 3 tygodnie przed rozwiązaniem ciąży na 3 miesiące w areszcie śledczym po czym będzie miał sprawę która ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.3.9 15:21:34

Ile czasu ma administrator budynku na odpowiedź odnośnie wniosku o odszkodowanie?

Spadający z budynku lód uszkodził mi samochód, napisałem wniosek o odszkodowanie do administratora budynku. Czy ma on określony czas na odpowiedź, czy może w ogółe nie dać żadnej odpowiedzi?
Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.9 15:8:40

ludzki

witam z zawodu jestem prawnikiem oraz prawnikiem kanonistą, zajmuję się tzw. rozwodami kościelnymi, rozwód kościelny czy stwierdzenie nieważności małżeństwa unieważnienie małżeństwa, mogę ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.3.9 12:6:48

spólka cywilna - zmiana składu osobowego i długi

Witam
Jak większość osób na tym forum również i ja wpadłem w kłopoty.

Otóż prowadziłem ze wspólnikiem małą firmę przez ok. 2 lata. W trakcie trwania spółki kupiliśmy na kredyt auto, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.9 0:5:59

emerytury pomostowe

proszę o pomoc: szukam wykazów stanowisk, zawodów za które były wypłacane dodatki za warunki szkodliwe. Praca odbywała się w latach '65 - '70. Zakłady pracy zgubiły dokumentację. W tej chwili ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.8 23:5:33

groźba sms

Dzień dobry.
Mam następujące pytanie. Groziłam przez sms pewnej kobiecie z którą zdradzał mnie mój mąż, że jeśli się od niego nie odczepi zabiję ją. Czy to jest karalne i czy ona może ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.3.8 19:38:37

Ile wynosi podatek od wynajmu lokalu

[cytat]

[cytat]

1. Ile wynosi podatek od wynajmu lokalu? 2. Gdzie tego typu informacji szukać?
(mqbec)

[/cytat]


[/cytat]
... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2010.3.8 19:29:41

Gdzie sä Pieniädze??? Bank PKO,Komornik czy Windykacja??...Tego nie wiem!!!

Mam nastepujäcä sytuacje,w roku 2005 w banku Pko wzielam kredyt na tak zwany dowöd osobisty,w tym czasie jeszcze pracowalam.Gdy utracilam prace po prostu nie placilam rat,bo niemialam z czego.Po 2 latach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.8 16:36:52

pozyczona mała kwota-problem ze zwrotem

Witam. mam pewien problem pożyczyłam znajomemu pieniądze nie jest to oszałamiająca kwota ale dla mnie, osoby studiującej będącej na stażu to dużo pieniędzy teraz ta osoba nie chce mi ich zwrócić. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.8 14:51:26

przewlaszczenie

Mąż ma miec sprawę za przewłaszczenie,na zeznaniach na policji zeznzł ża sprzedał samochód za 10000,samochód byl kredytowany i wypowiedzaina umowa.Na drugi dzień oddal samochód na policję .Moje ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.3.7 23:6:50

Długi ojca, pomocy!!!

Sugerowałbym wniosek do Sądu o ubezwłasnowolnienie częściowe ojca wraz z wnioskiem o wyznaczenie siebie kuratorem ojca. Należy wykazać, że w związku z nadmiernym spożyciem alkoholu ojciec nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.7 22:49:38

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika