Forum prawne (strona 775)

odrzucenie skargi o wznowienie

Skarga o wznowienie postepowania sadowego /sprawa z ubezp. spol/ , zostala odrzucona przez sedziego SO /I Instancja /, na mocy art 410$1 kpc.
Sedzia ktory to dokonal , to ten sam sędzia , co uorzednio ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.28 23:43:12

wnagrodzenie

witam. mam takie pytanie chodze na prktyki codzienie i mam 2-ch szefuw z jednym szefem młotrzym wyjedzam na tydzien lub na dłurzej do pracy od szkoły to znajduje się 100km po pracy od młotrzego dostaje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.28 19:52:2

Osoba nieletnia jako świadek

Mój syn jest osobą nieletnią i został powołany jako świadek osoby oskarżonej w sprawie karnej dotyczącej pobicia- osoby nieletniej przez osobę pełnoletnią, które nie miało miejsca. Moje pytania ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.2.28 14:29:34

Jak zmienić najem mieszkania od spółdzielni w lokatorskie prawo do lokalu

W 2002 roku z powodu zadłużenia wobec spółdzielni na mocy decyzji sądu eksmitowano mnie z zajmowanego dotąd lokalu. Pozbawiono członkostwa w spółdzielni i przyznano lokal zastępczy na zasadzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.28 11:48:21

pomocy

znalazłem telefon chce go oddać na policje al boje sie ze bende miał nieprzyjemności , bo ood czasu znalezienia minęło 24h. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.27 21:1:14

Czy firma windykacyjna...

WITAM!!mam pytanie ,czy ktos moze powiedziec mi co mam dalej robic...otóz w 2008 roku dostalam od firmy KRUK wezwanie do zaplaty nie jakiego kredytu w wysokosci 8000 tys.nie napisane było od jakiego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.27 16:32:18

jak uniknąć zapłacenia pzu

Pzu zwruciło się domnie bym zwrucił im zwrot wypłaconego odszkodowania za kolizje jechałem skuterem i uderzyłem w auto osobowe byłem pod wpływem alkocholu płace składki oc co mugłbym zrobić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.27 13:10:50

gmina a meldunek

Jeżeli jest to mieszkanie gminne, musi być to mieszkanie komunalne tudzież socjalne. Każdy właścieiel ma prawo pozbyć się niechianego lokatora - wymeldować Cię nie wymeldują, dlatego też sprawa ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.27 6:20:14

zatrzymanie w niemczech

Sprawa wyjaśniona, jak się okazuje szanse na cofnięcie nakazu są, bo własnie został cofnięty. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.26 22:2:36

Ma 14 lat i zakaz widywania ojca.

Człowieku nie czekaj, złóż wniosek o ustalenie kontaktów w sądzie rodzinnym sąd będzie miał obowiązek wysłuchania dziecka i uszanowania jego woli.Pod warunkiem że ma skończone 13 lat i rzeczywiście ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.26 21:28:27

auto na raty a komornik

[cytat]

Czy komornik lub poborca skarbowy moze zajac auto ktore jest w kredycie i jest wpis w dowodzie re. ze bank jest wpolwlascicielem auta. Prosze o odpoiwedz

[/cytat]
... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.2.26 19:52:22

Nielegalne zatrudnienie

do dzisiejszego dnia nie otrzymałem żadnych pieniędzy za okres ostatnich dwóch miesięcy. Dodam że w tym okresie nie pobierałem zasiłku a jestem szantażowany ze zostanę pociągnięty do odpowiedzialności ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.26 19:10:13

co mi grozi

zostało mi zabrane prawo jazdy.
A było to tak ,ja byłem w domu kiedy policja przyszła bo ktoś zgłosił że jechałem pod wpływem alkocholu,zabrali mnie z domu miałem 0,36 a za drugim dmuchaniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.26 12:7:28

Sąsiad uporczywie otwiera okno w zimne dni. POMOCY!!

Niestety nie może Pan tak postąpić, ponieważ Pan płaci za rzeczywiste zużycie energii cieplnej, które pokazują mierniki. Jednostki ogrzewania są obliczone na podstawie kosztów dostarczania energii ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.2.26 9:35:4

Problem z dzialalnoscia gospodarcza-szukam prawnika

Drodzy forumowicze, problem mój dotyczy działalności gospodarczej, którą otrzymałam z urzędu decyzją. Podstępnie dano mi do podpisu umowę dzierżawy, którą nieświadomie podpisałam. Działalność, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.25 20:48:11

zakup ziemi

dzień dobry! mam problem w następującej kwestii: siostra mojej mamy jest właścicielem gospodarstwa rolnego (ok 8 ha). za 3 lata zamierza przejść na wcześniejszą emeryturę, ale aby nabyć do niej ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2010.2.25 19:32:2

Jak zostac opiekunem prawnym swojego rodzenstwa?

Wlasnie dowiedzialam sie, ze moja mama sie rozwodzi. Niestety problem jest w tym, ze zarowna ona jak i jej maz maja problemy z alkoholem, a w domu na dodatek czesto dochodzi do klotni i wzajemnego bicia ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.2.25 19:19:43

umowa kupno-sprzedaż

Witam, mam pytanie odnośnie umowy kupna. Czy taką umowę można sporządzic samodzielnie oczywiście z podpisem obu stron? czy będzie ona ważna w świetle prawa.
Moja znajoma na moja prożbę wzięla ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.25 17:39:48

Umowa Agencyjna Pomocy!!!

Jeśli prowadzona działalność moze być konkurencyjna w stosunku do tej firmy to nie można jej prowadzić. Dokładnie tak jak jest zapisane w umowie agencyjnej. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.25 15:41:9

czy możliew jest pobieranie opłaty za nie odebranie urządzenia?

Jak najbardziej jest taka możliwość. trzeba wezwać właściciela do odbioru sprzętu (najlepiej pisemnie)z wyznaczeniem terminu oraz informacją o naliczeniu kosztów jego przechowywania oraz oznaczeniem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.25 15:39:5

nie wiem od czego zacząć

[cytat]

Zdrada nie jest podstawa do rozwodu. Podstawą jest zupełny i trwały rozkłąd ! Po co Ci orzeczenie winy? Gdy masz podstawę do rozwodu napisz w pozwie o tym wszyskim, co wiesz, ale powiedz, ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.2.25 12:52:31

Pozbawienie praw a adres ojca

Chce pozbawic praw rodzicielskich mojego eks - nie ineresuje sie dzieckiem, nie lozy na utrzymanie, mieszka na stale za granica plus kilka bonusow w formie picia, narkotykow, przemocy...Najbardziej interesuje ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.2.25 11:27:17

Rozdzielczość majątkowa a nabyte mienie.

Wydaje mi się, że jeśli dokonałeś zakupu po dacie uprawomocnienia się wyroku - 21 dni od rozprawy - nie ma to żadnego wpływu. Po to macie rozdzielność żeby każdy miał swoje. Tak samo nie obejmie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.25 10:11:51

Potrzebna pomoc Umowa Agencyjna

Witam serdecznie mam takie pytanie w jaki sposób rozumieć zapis w umowie agencyjnej: "Agent oświadcza iż on ani osoby pozostające z nim w bliskim stosunku nie podejmie działań na rzecz lub w imieniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.25 1:8:57

Pomoc umowa Agencyjna

Witam serdecznie mam takie pytanie w jaki sposób rozumieć zapis w umowie agencyjnej:
"Agent oświadcza iż on ani osoby pozostające z nim w bliskim stosunku nie podejmie działań na rzecz lub w imieniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.25 0:57:45

Chcę kupic mieszkanie z lokatorem nie mogę i nie chcę ich wymeldowac,ale...

"Domeldować" to się może ktoś, kto ma tytuł prawny do lokalu.
Czyli np. umowę najmu Z WŁAŚCICIELEM nieruchomosci, a nie
z uzytkownikiem. Więc nikt się nie domelduje. :)

A tak poza tym... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.24 23:12:23

Ma 14 lat i zakaz kontaktu z ojcem !!


Mój temat jest bardzo skomplikowany.
Mam 36 lat, a córka Laura 14. Urodziła się, gdy jej matka miała 17 a ja 23 lata. Zaraz po urodzeniu jeszcze w szpitalu, bez naszej zgody i wiedzy została zabrana ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.24 19:15:43

Powinowactwo w linii prostej

Czy mogę wziąć ślub z siostrą żony mojego brata? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.2.24 19:9:57

rozkiurka budynku

budynek jest do rozbiurki mam w nim mieszkanie trzypokojowe 72m mieszkam w 6 osob moj maz corka lat14 i syn z zona w maju im sie urodzi dziecko czy maja szanse na osobny lokal Urzedniczka z wydzialu lokalowego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.24 16:56:22

Wezwanie do zapłaty po 8 latach

Proszę się nie dać wkręcić i nie przejmować się potwierdzeniami od kuriera. Ciężar dowodu jest po stronie tego, kto wywodzi skutki prawne. Natomiast roszczenie już dawno temu się przedawniło, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.24 16:42:26

Pracownicy zza granicy

Szanowni Państwo,
Jesteśmy agencją pośrednictwa pracy specjalizującą się w rekrutowaniu pracowników z Europy Wschodniej i Azji. Poszukujemy ciekawych wyzwań - z przyjemnością zaoferujemy Państwu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.24 16:8:49

postanowienie sadu

Czy postanowienie sadu jest rownoznaczne z wyrokiem np,wyrok zapada pol roku pozniej i jest w nim calkiem cis innego niz w postanowieniach sadu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.24 15:9:40

student własna działalność gospodarcza a umowa zlecenie

Witam mam jesdno pytanie, mam 20 lat jestem studentką zatrudnioną na umowę zlecenie od ponad roku ( pracodawca nie odprowadza za mnie składek ze względu na to iż studiuję) chcę założyć własną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.24 2:12:22

niepokojenie

Witam. Mam nastepujacy problem. zostalam oskarzona przez mezczyznę, z ktorym bylam zwiazana, o zlosliwe niepokojenie. Zupelnie sie z tym zarzutem nie zgadzam. Owszem, zabiegalam o kontakt, ale bylo to ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.2.23 21:27:33

skarga paulianska-nabywca

Dziekuje za pomoc,tylko gdzie mieszka ten adwokat.Pozdrawiam. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.2.23 15:24:18

rozwód- nie odbieranie wezwania

Witam.
Wniosłam wniosek o rozwód. Niestety mój mąż, który obecnie wyjechał za granicę nie odbiera zawiadomień na rozprawę. Odbyły się już dwie rozprawy bez jego obecności. Jest już wyznaczony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.23 15:4:58

Pomocy dieta i zus

Witam wszystkich,mam pewien problem odnośnie diety pracowniczej.Sprawa wygląda następująco pracuje w pewnej firmie która wysłała mnie w delegację do Angli jednak tam jestem pod pracodawcą angielskim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.23 12:42:45

rozdzieloność majątkowa,a sprzedaz majątku wspolnego

Ja mogę polecic adw. Piotr Meller, który prowadził moją sprawę rozwodową z całym podziałem majątku. Teraz z każdą poradą prawną idę do niego jak w dym. Tel do niego to 502-199-050. Naprawdę ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.2.23 12:16:23

Rozwód a ustalenie winy - jak to wygląda?

Jak to przeczytałem to myślałem że ktoś napisał scenariusz mojego życia, dokładnie taki sam, identyczne sytuacje, jestem właśnie na etapie dowiadywania się w sprawach odnośnie rozwodu, w sumie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.2.23 11:41:28

Mała wspólnota mieszkaniowa - rozkucie okien i zmiana sposobu użytkownia lokalu.

Witam serdecznie,

mam następujący dylemat. Posiadam lokal mieszkalny na parterze kamienicy (rynek miasta powiatowego) - mała wspólnota mieszkaniowa. Chciałbym go przerobić na lokal użytkowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.23 0:58:25

Pobyt corki w BRD

Córce obywatela Niemiec automatycznie przysługuje obywatelstwo niemieckie. W tym celu należy wybrać odpis z aktu urodzenia dziewczyny i oddać do tłumacza przysięgłego w Niemczech. Z tym dokumentem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.22 22:19:50

mieszkanie komunalne bez gazu

witam!
umowa najmu mieszkania komunalnego gwarantuje mi instalacje gazowa-gaz odlaczylam kilka lat temu ze wzl.na chorego czlonka rodziny(alzheimer)
teraz nie moge ponownie podlaczyc gazu gdyz brak jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.22 21:46:52

rozwiazanie porozumienia do umowy

Mam działalność gosp. i zawarta umowe z firma x. Wspolpracuje jako Przedstawieceil tej firmy). W umowie przewidziane jest mozliwosc ze na moja pisemna prosbe otrzymam narzedzia niezbedne do pracy - ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.22 17:42:32

Unieważnienie umowy kupna sprzedarzy.

18.02.2010 sprzedałam trzy działki budowlane narzeczonemu, ale on w tym samym dniu wyprowadził się i zostawił samą w ósmym miesiącu ciąży. Dodam tylko, że w akcie zostało napisane, że przekazanie ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2010.2.22 17:41:44

1400zl za jedno dziecko a ja jestem bez pracy---POMOCY !!!!

Skoro dajesz radę w Goebbelsowie, to dasz radę gdzie indziej... Zawijaj rodzinę i umykaj do Meksyku, Brazylii lub Argentyny
... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.2.22 10:39:17

17 lat a wystapienie o podwyzke alimetow

Najlepiej , aby pozew podpisała mama jako Twój pełnomocnik ustawowy , a w sadzie będziesz po prostu sama.Dołaczyć także oświadczenie o stanie majatkowy-druk w sądzie i ubiegać się o adwokata ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.22 10:32:11

renta po zmarłym tacie

Fantastyczny kraj!!! Renty i emerytury są ze składek ciężko pracujących ludzi.
Potem ci ciężko pracujący ludzie dostają jakieś nędzne grosze, bo w siedzibie ZUS konieczne były marmurowe posadzki, ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.2.22 10:26:59

Czy zapłace podatek za sprzedaż mieszkania ze spadku

Witam . Chciałbym sprzedać mieszkanie ktore kiedyś było mojej ciotki ( a własciwie to ciotki mojej mamy , ale w dalszej czesci tego opisu bede pisał 'ciotka' ) , i zostało zapisane w testamencie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.22 9:52:43

Pomocy

Mieszkam w bloku,który podlega pod ZKZL. Trzy lata temu podpisalismy umowę z przedsiębiorstwem "X" na dostarczenie nam energii cieplnej do domu oraz na podgrzewanie wody-co miesiąc firma była zobowiązana ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.22 9:15:4

komornik niedługo zawita a ja nie wiem co mam zrobić

Witam,mam pytanie,jeżeli jest likfidowany zakład pracy czy pracodawca może zwolnic pracownika jeżeli miałem wypadk w pracy ubiegłego roku w grudniu a umowe mam na czas nieokreslony i cały czas jestem ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2010.2.21 22:50:34

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika