Forum prawne (strona 777)

Wysokosc

Zależy o czym mówisz.

Mówimy o różnicy wysokości, progu, spadku podłużnym, spadku poprzecznym, półpiętrze.

W prawie nie ma jakiegoś ścisłego nakazu utrzymania wysokości. Jest natomiast ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.15 13:14:41

Ważność Projektu budowlanego

Dokumentacja powinna odpowiadać na dzień złożenia wszystkim obowiązującym w tym dniu przepisom. W tej sytuacji jest bardzo możliwe, że nie można posługiwać się starą dokumentacja niesprawdzoną ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.15 13:4:14

za odmowę przyjecia MKK

Witam,zastanawiam się CZY WŚRÓD WAS JEST KTOŚ,KTO ORIENTUJE SIĘ W ...KODEKSIE DROGOWYM?
A dlaczego? Otóż miałem sprawę na której tak świadkowie (patrol policji z prewencji)jak i oskarżyciel ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.15 13:4:2

wysokosc alimetów

ojca są wszystkie dzieci ale jak mówiłęm mieszkaliśmy na stancji.... ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.2.15 12:57:30

Redaktor poszukiwany

Witam,
Kończymy prace nad portalem strażniczym. Chcemy dać Polakom narzędzie, dzięki, któremu będą mieli lepszą orientację w istotnych sprawach naszego państwa.
Potrzebujemy redaktorów, którzy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.15 11:24:8

JAK CHRONIĆ DZIECI PRZED ICH WŁASNĄ MATKĄ...??

dodam jeszcze że "mamusia" jest osobą skrajnie nieodpowiedzialną, często jej się już zdarzało w przeszłości np. "zapomnienie" o dzieciach i zniknięcia,nawet paromiesięczne.... miałem już sytuację ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.15 2:19:49

Rozwiązanie umowy najmu na czas określony za porozumieniem stron

do mrozowskim: wypowiedzenie najmu musi miec forme pisemna, to tak na przyszlosc :) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.2.14 22:46:1

oskarzenie z art 177

Witam

Chcialabym zaczerpnac informacji na temat sprawy o jaka zostalam oskarzona .We wrzesniu spwodowalam wypadek drogowy na lini prostej zaraz za rondem wjechalam w tyl samochodu . W wypadku tym ucierpial ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.14 21:44:14

czy to jest nękanie przez policję

witam serdecznie. niestety muszę zwrócić się z problemem jaki mam bo czuję się nękany przez polisję. Jakiś czas temu mój znajomy został zatrzymany przez policję a posiadanie środków odurzających ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.2.14 14:24:1

Zajechana droga podczas wyprzedzania , zajezdzający nie ucierpiał , ja pół auta do malowania.

Witam. Miałem drobny wypadek, i niestety musiałem ponieść koszt malowania sporej części samochodu. Sytuacja wyglądała tak że jadąc około godziny 15h w terenie zabudowanym z prędkością około ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.14 5:3:20

wynajem patentu

witam, mam takie pytanie zwiazane z moim wynalazkiem, a dokladniej...
Wymyslilem urządzenie ktore ma za zadanie reguluje ilosc energii kinetycznej w kole zamachowym samochodu... I chcialbym na tym zarabiac, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.13 19:9:48

zadłużony dom

witam, kto powinien udzieli mi informacji na temat wszelkich zadłużeń nieruchomości? chodzi o mój dom rodzinny, i długi zaciągnięte przez rodziców, nieruchomośc(stary dom+działka) stoi opouszczona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.13 13:55:6

Czy nadal muszę płącić

Bo to jest tak, że obowiązek alimentacyjny spoczywa na rodzicach bez znaczenia, czy są w separacji, w trakcie rozwodu czy po lub mieszkają ze sobą i stanowią normalną rodzinę. Jeśli jesteście ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.2.13 13:8:49

zerwanie w trybie natychmiastowym umowy zlecenie i o dzielo

Witam,
od 7 miesiecy pracuje w biurze tłumaczeń. Miesiac temu podpisalam umowe, ktora jst jednoczesnie umowa zlecenie i o dzielo- pewien zakres moich obowiazkow podlega pod umowe zlecenie- np. obsluga ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.13 10:53:50

Mieszkanie po babci - jak tego dokonać ?

Jestem zameldowana w mieszkaniu mojej babci od około 8-9 miesięcy.Decyzję o meldunku powzięłam, gdy zobaczyłam że moja babcia wymaga opieki.Dotąd miałam stały meldunek w swoim rodzinnym domu.Chcąc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.13 10:10:36

emigrant wezwanie do kwalifikacji wojskowej

Proponuję udać się do WKU i przedstawić tam całą sprawę. Coś Wam doradzą. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.12 21:40:56

Przejęcie banku, a Klient?

Pan ani Pana umowa nie zostały sprzedane innemu bankowi, tylko bank, w którym zaciągnął Pan kredyt został sprzedany innemu bankowi. To całkiem legalna transakcja. Oczywiście szanujący się bank ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.12 21:30:54

Kłamstwo przełożonego dotyczące stanowiska i znaczące błedy w umowie!!

Moim zdaniem nie wiele może Pani zrobić. Z tego co Pani napisała przekształcenie umowy na czas próbny w umowę na czas nieokreślony miało nastąpić na mocy pisemnego oświadczenia obu stron. Takie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.12 21:13:52

market LIDL ewidentnie łamie prawo

Proponuję poinformować urzędników, że przekaże Pan informacje o naruszaniu prawa budowlanego przez Lidla do CBA i taką też informację dostarczyłby Prezydentowi Miasta. Jeśli były przekręty, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.12 20:48:12

Wyłudzenie - proszę o porade.

O wyłudzeniu można mówić, jeśli robi się coś świadomie, czyli gdyby Pan wiedział, że złoto nie jest złotem, a mimo to, jako złoto sprzedał. Jeśli Pan sprzedał to w "dobrej wierze", to nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.12 20:29:6

nieuregulowane kwestie spadkowe

Czy ktoś w tej sprawie jest w stanie pomóc??Proszę o radę ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.2.12 19:40:37

powód cywilny w postępowaniu karnym o zabójstwo

Proszę o poradę i odpowiedź na kilka pytań. Aby zadać te pytania muszę opisać całą sprawę. Kilka lat temu w 2000 r. moja matka zagineła we Francji. Śledztwo wszczęte w tej sprawie nie przyniosło ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.12 16:40:44

ROZWÓD A ALIMENTY ADZIECKO

ile pszysluguje alimentuw na jedno dziecko ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.2.12 16:31:30

Jak to zrobić...?

Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem. Dwa tygodnie mieszkaliśmy razem,on nie potrafił stworzyć nam odpowiednich warunków bytowych,także znęcal się nede mną psychicznie,wyzwiska,poniżal,awanturował ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.2.12 10:53:47

zamieszkanie nie zameldowanej osoby

[cytat]

mieszkam w lokalu niezameldowany wraz z dwojką dzieci u tesciowej czy ma prawo zrobic mi eksmisję

[/cytat]
... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.2.12 10:25:51

Zwolnienie lekarskie a staż

Witam,
W środę byłem z wizytą u lekarza - pani doktor uznała, że mój przedłużający się kaszel jest podejrzaną sprawą i doradziła mi, żebym został w domu do końca tygodnia i przez 4 dni ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.11 23:51:35

2010.2.11 22:20:39

płyty CD

Witam! Mam podobny problem. Jednak mi wpadli 2 tygodnie temu, bo namierzyli mnie rok temu jak sciagalem z sieci za pomocą peer to peer. Pecha miałem po prostu. Czy mógłbys mi podać jakieś gg ? Włosy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.2.11 21:27:50

co zrobic

dzienkuje i mama jeszcze dwa pytania czy mama niestracci prawa do renty po tacie jesli sie zrzeknie spadku i drugie moj maz jest osoba niepelnosprawna ze znacznym stopniem niepelnosptrawnosci i pobiera ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.2.11 20:48:14

Przepisanie czesci mieszkania obciazonego hipotecznie na malzonka

Od 2007 roku jestesmy z mezem włascicielami mieszkania obciazonego hipotecznie, kredyt jest na nas obydwoje, mieszkanie równiez. Czy mozliwe jest przepisanie mojej polowy udzialów w mieszkaniu w calosci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.11 19:25:16

Renta po zmarłym tacie a nauka

Ale miałem taką podobną sytuację z moją córką ktora przez pół roku się nie uczyła i myślała że jest ok,a wiec Zus któregoś dnia przysłał jej 2500zl -razem z odsetkami do zwrotu-takie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.2.11 18:19:38

Renta rodzinna/ podział renty/ odwolania

Witam !!! Zus musi mieć kasę żeby wybudować nowe wille dla swoich dyrektorów-pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.11 18:14:22

Ograniczenie lub pozbawienie praw rodzicielskich

Mam prośbę, czy ktoś mogłby mi pomoc w sprawie ograniczenia lub pozbawienia praw rodzicielskich. Jestem w separacji z mezem. Sadownie domagal sie widzen z dziecmi. Zgodzilam sie ale on nie wywiazuje ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.2.11 14:8:1

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia a zwolnienie lekarskie

Polecamy zapoznać się z naszą opinią prawną na temat rozwiązania umoy o pracę, pracownika który jest na zwolnieniu lekarskim.
Rozwiązanie umoy o pracę a zwolnienie lekarskie. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.2.11 12:51:35

prawo do korzystania z piwnicy

Czy to prawda, że lokatorowi, który ma umowę najmu mieszkania o pow. użytkowej 16,28 m2 na czas nieokreślony, zapłacił wymaganą kaucje i uiszcza czynsz w wys. 5,10 zł za m2 + dodatkowe opłaty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.11 12:32:58

PL,prawojazdy

Witam ja mam takie pytanie prawojazdy zatrzymane na ,rok wyrok prawomocny czy jest szansa ze moge je wczesniej odzyskac,10 miesiecy juz mineło,kary prosze o konkretyną odpowiedz dziekuje ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.2.11 11:31:30

Co grozi za niestawienie się na przesłuchanie ?

Można zostać ukaranym grzywną, doprowadzonym przez policję bądź osadzonym w areszcie celem doprowadzenia na przesłuchanie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.11 7:35:24

Wymeldowanie osoby z własnościowego mieszkania

Właściciel może wymeldować osobę ze swojego lokalu. Może to zrobić sam lub można zażądać wymeldowania z urzędu jeśli osoba zameldowana nie przebuwa w lokalu ponad pół roku. Sam meldunek ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.11 7:31:49

Co zrobic kiedy ojciec wykazuje najnizsze dochody

Witam
Oczywiście że warto wnieść o podwyższenie alimentów. To że jest Pani osobą mało konfliktową ceni się ale nie w sądzie:). Tam trzeba powalczyć o swoje prawa:) Zastanawiam się dlaczego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.10 23:33:25

posiedzenie w sądzie

Jeśli chodzi o doręczenia pism, to obowiązuje zasada dwukrotnego doręczania. Jeśli świadek w tym czasie np. odmawia przyjęcia pisma dwa razy, to przyjmując tzw. fikcję doręczenia - uważa się ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.10 23:0:39

Pomocy!!! Praca 1/2 etatu a zasiłek?

Pracowałam na 1/2 etatu, aktualnie jestem 3-ci rok na urlopie wychowawczym. (Dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności-żywienie pozajelitowe)
Czy przysługuje w takim przypadku zasiłek dla bezrobodnych?
Bardzo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.10 18:8:0

Niezgodność w dzile spadku

Witam, mam problem a raczej mój tato..sprawa wyglada tak:
Moi dziadkowie juz nie zyją, a w skład spadku wchodzi dom i dwie działki rolne, dziadkowie mieli czworo dzieci, nie zostawili testamentu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.10 17:54:0

Mam mieszkanie własnościowe

Mam mieszkanie własnościowe.Kupiłam je w tamtym roku. Ale moje pytanie brzmi.Co z wkładami które kiedyś wpłaciłam i był to rok 1976.Czy spułdzielnia powinna mi oddać wkłady,jeżeli kupiłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.10 16:54:44

Konkurs Moneta Aurea i Moneta Platina

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Moneta Aurea i Moneta Platina:
jeśli jesteś studentem i chciałbyś wygrać jeden z 10 płatnych staży w firmie Deloitte, wziąć udział w interesującym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.10 13:58:48

błąd pracownika banku

Oczywiście, że może Pani żądać odszkodowania. Proponuję opisać całą sytuację bankowi i poinformować o Pani zamiarach kupna mieszkania. Takie pismo skierowałbym do dyrektora placówki wraz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.10 10:2:6

wynagrodzenie,pilne

Proponuję udać się z umową o pracę do Państwowej Inspekcji Pracy i porozmawiać z ich radcą prawnym. To wyjaśni Panu wszelkie wątpliwości. Na tak zadane pytanie nie da się odpowiedzieć bez ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.10 9:43:15

zgłoszenie interwencji policji

1. Nigdzie nie jest napisane, że zgłaszając interwencję trzeba podać swoje dane - mozna to zrobić anonimowo
2. Nawet podając dane można zastrzec sobie prawo do ich nieujawniania właśnie ze względu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.10 7:17:46

Nękanie telefonami City Handlowy

Może Pan zacząć do skargi na bank do rzecznika praw konsumentów. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.9 23:24:25

uszkodzenie anteny satelitarnej przez lód zalegający w rynnie

Jeśli spółdzielnia nie chce się dobrowolnie dogadać, to pozostaje jedynie droga sądowa, ale może Pani jeszcze wysłać pismo do prezesa spółdzielni z roszczeniem odszkodowawczym. Jeśli spółdzielnia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.2.9 23:20:56

Czy istnieje możliwość przejęcia długu osoby fizycznej ????

Jestem wdzięczny za odpowiedź.
Doszukałem już się szystkiego co potrzeba o tym wiedzieć.

Art. 519. § 1. Osoba trzecia może wstąpić na miejsce dłużnika, który zostaje
z długu zwolniony ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.2.9 23:20:47

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika