e-prawnik.pl Porady prawne

Dotkliwe pobicie

Odpowiedzi w temacie ()

-

31.10.2003

Szanowni Państwo użytkownicy e-prawnik.pl.Mam pytanie?. Jak wyglada sprawa jezeli chodzi o pobicie.Pobicie przez znana osobe az do utraty przytomności z dotkliwymi obrazeniami. Ktore sa udokumentowane przez lekarzy. Jak taka sprawa moze sie zakonczyc. Czy ktos z Państwa mogłby podac przykład.Czy jako poszkodowany moge zgloscic ten przypadek do sadu?
(Prompter2)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

marek

2003-11-07 23:51:05

Zależy od skutków - jeśli spowodowały rozstrój prawidłowych funkcji organizmu na okres powyżej 7 dni, to najpierw na Policję, jesli poniżej -od razu do Sądu. Ja bym radził złożyć zawiadomienie na Policji, przedstawić zaświadczenia. Policja w toku postępowania powinna uzyskać opinię biegłego lekarza, który określi jakie to obrażenia, a wtedy albo złożą akt oskarżenia w Sądzie, albo umorzą postępowanie z uwagi na to, że czyn nie wyczerpuje znamion przestepstwa ściganego z oskarżenia publicznego i wtedy można bedzie złożyć prywatny akt oskarżenia do Sądu. Jeśli rzeczywiście sa dowody winy, to skończy się zapewne skazaniem - kara zależy od tego, jak ten czyn zostanie zakwalifikowany, jakie są okoliczności zajścia, postawa sprawcy po popełnieniu przestępstwa, itp., itd.

Adam

2005-03-03 16:31:37

Ja mam pytanie. Zostałem pobity wraz z kolega. Zgłosilismy na policje winni sie przyznali, sprawa zostala przekazana do sadu a dzisaj otrzymalem wezwanie w charakterze swiadka pobicia mojego kolegi i tam pozem o zaplate dla niego. W liscie dolaczone bylo jeszcze zawiadomienie dla pokrzywdzonego wystawione na moje nazwisko. Data obydwu rozpraw jest taka sama i sale tez ale nie otrzymalem zadnego opisu mojej sprawy jedynie kolegi czy to oznacza ze moja rozprawa odbedzie się pozniej czy cos innego?

niewiadek

2006-11-27 21:37:43

ja nie wiem.nie mam pojecia.pewno ty jestes mniej poszkodowany i tylko on sie zalapal.tak bywa

RóWNIEż POBITY.

2007-01-27 13:00:56

A co to za różnica czy mniej czy więcej poszkodowany każda sprawa powinna być ujęta oddzielnie powinieneś złożyć pozew cywilny bo z oskarżenia publicznego prokurator nie będzie ścigał,pewnie miałeś uszkodzenia poniżej 7dni,nie wiem kto to wymyślił ale tak jest.Twoją sprawę prokurator więc umorzył,bo w Polsce możesz dać komuś po gębie byle nie było śladów i nie ma problemu nic ci nie zrobią.Pacjent pobity musi sam iść do sądu uiścić opłatę 300zł i wtedy dopiero coś się zacznie dziać.Oczywiście na duży wyrok dla bandziorów nie licz najwyżej pouczenie że nie mają cię więcej bić i odszkodowanie ale jak nie masz rachunków ze szpitala czy dentysty to też niewiele dostaniesz.A koleś może wyjść z sądu i napukać ci ponownie bez większych problemów TO KURWA JEST NASZ KRAJ!!!

rudaaa

2007-04-23 23:13:07

prawda była...pobili mnie i mojego chłopaka i co i nic...na komendzie spisali tylko protokół o groźbie...i tyle...żenada!!!polska rzeczywistośc

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM