termin 6m-cy -wniosek o nowe zezwolenie na sprzedaż alkoholu

Odpowiedzi w temacie (2)

fazario

29.11.2006

Witam serdecznie Proszę mi pomóc w jednej sprawie. wg art. 18, ust. 13 przedsiębiorca może sie ubiegać dopiero po upływie 6 m-cy) o wydanie nowej koncesji.(wygasła bo nie zapłacił - wygasła z mocy prawa potwierdzeniem czego była wydana decyzja o tym fakcie) I teraz pytanie: te 6 m-cy to jest liczone od daty kiedy zezwolenie wygasło z mocy prawa (wygasło z 1 czerwca bo nie zapłacił do końca maja czy liczone jest od daty kiedy wydana została decyzja potwierdzająca fakt wygaśnięcia......wydana została jakiś czas po 1 czerwca.. wg mnie 6 m-cy liczone jest od daty kiedy wygasło a nie od daty kiedy decyzja została wydana. Wg mnie-to logiczne....w przeciwnym wypadku przedsiębiorca,chcąc sie ponownie ubiegać o zezwolenia byłby skazany na urzednika który niekoniecznie od razu wyda decyzję o wygaśnięciu... Co Państwo o tym myślą?? Serdecznie pozdrawiam Art

Nie znalazłeś odpowiedzi?

zukwoj

2006-11-30 21:19:11

Koncesja wygasła z mocy prawa, jednakże musi to zostać potwierdzone poprzez wydanie decyzji, iż takie prawo wygasło. Termin z art. 18 ust. 13 jasno wskazuje, że termin 6 miesięcy liczy się od daty wydania decyzji. Jeśli taka decyzja nie została wydana, to można skarżyć gminę o bezczynność organu. W praktyce, dopóki przedsiębiorca nie otrzyma decyzji o wygaśnięciu, to handluje alkoholem, mimo że koncesja wygasła. I w zasadzie nikt mu nic nie może zrobić, jeśli nie można mu udowodnić skutecznego doręczenia decyzji o wygaśnięciu.

busio

2007-04-13 15:03:14

Liczy sie od dnia uprawomocnienia się decyzji. tj. daty odbioru, doręczenia pocztą a w przypadku niedoręczenia - dwa tygodnie od dnia wyslania (stępel pocztowy).

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.2.2018

  Napoje alkoholowe mają być mniej dostępne...

  Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz niektórych innych ustaw ma na celu zmianę przepisów nasuwających wątpliwości interpretacyjne oraz (...)

 • 17.6.2014

  Czy można sprzedawać alkohol w sieci?

  Odpowiedź zasadniczo brzmi - nie.

 • 23.7.2016

  Jak napisać umowę sprzedaży

  Treścią umowy sprzedaży jest zobowiązanie jednej strony (sprzedawcy) do przeniesienia na drugą stronę (kupującego) własności rzeczy oraz wydania rzeczy. Drugim istotnym składnikiem umowy sprzedaży (...)

 • 4.7.2018

  Dodatek energetyczny - Komu się należy i jak dostać dodatek energetyczny?

  Dodatek energetyczny przyznaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta, w drodze decyzji, na wniosek odbiorcy wrażliwego energii elektrycznej. 

 • 12.5.2017

  Zwrot VAT - Zasady zwrotu VAT

  W systemie podatku od towarów i usług (VAT) prawo uzyskania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym jest cechą umożliwiającą realizację zasady neutralności tego podatku dla podatnika (...)