Forum prawne (strona 827)

2008.9.19 8:25:21

Czy spółdzielnia może naliczyć wkłąd budowlany?

Mam nastepujace pytanie. W roku 1998 otrzymalem od spoldzielni klucze do mieszkania. Wszystko zostalo rozliczone zaplacony wklad i koszty budowy calego bloku tez zostaly rozliczone. W 4 lata pozniej wystapilem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.19 8:2:25

Zadanie splaty kredytu zmarlego brata po latach

1.jeśli kredyt był ubezpieczony/ a jak był, to na pewno na opcje śmierci kredytobiorcy / to już coś, bo ubezpieczyciel powinien przelać do banku zadłuzenie, ale musicie to sami załatwić z ubezpieczycielem, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.9.19 4:10:47

Dziwna sprawa z bankiem BPH?

troche późno odp., ale może komuś sie przyda, wiec :
-kredyt ratalny to kredyt na zakup towaru / meble, rtv, agd itp /
gotówki nie dostaje się do ręki / moze to 2-gi kredyt /

1-sze co bym zrobił ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.9.19 3:49:50

Czy firma windykacyjna może podać do BIK-u???

firma windykacyjna nie może przekazać infomacji do BIK, które jest Biurem Informacji Kredytowej, dostępnej tylko dla banków i tylko te ostatnie mogą zamieszczać w nim informacje o nierzetelnych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.9.19 3:7:41

Odcięcie dostawy ciepłej wody

Dodam jeszcze tylko, że właśnie rozpoczęto roboty dociepleniowe mojego bloku i zdewastowano mi płytki na balkonie - skuto do zera nie oszczędzając ani jednej - które położyłem w zeszłym roku. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.9.18 22:52:14

Canal+, roszczenie KRUK-a

Witam
mnie równiez doszli, kiedyś 2000- 2001 na ulicy zaczepiła mnie pewna pani, zapropnowała canal gratis chyba 3 miesiące.
Przedłuzyłem do 6 misięcy , zapłaciłem, ale kto trzyma kwity z ... Zobacz wątek

21 odpowiedzi

2008.9.18 20:56:39

Tłumaczenie

Nie, absolutnie nie. Zależy jeszcze jaki to rzeczoznawca. Firmy ktora wyprodokowala obuwie? Poradz mu rzeby sobie poczytał o prawach konsumenta. Jesli nie rozumie przepisow prawnych to niech zajrzy na ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.9.18 16:36:49

termin ważności wypisu z księgi wieczystej

niektóre banki takie jak WZ WBK, PO BP, maja ważne do 3 miesięcy, a natomiast DOMINET BANK, MILENIUM tylko 1 miesiąc, wiec to tez zależy od wewnętrznych przepisów bankowych POZDRAWIAM ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2008.9.18 13:51:27

odpisanie okularow od podatku

Witam
Chcialabym sie dowiedziec,jesli mozna,czy swoje okulary moge odpisac od podatku.Jestem na rencie.Pozdrawim. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.18 12:13:37

Wspólna odpowiedzialność wszystkich spadkobierców za koszty sądowe-sprawa pilna!

Mam jeszcze pytanie: Kiedy trzeba spłacić długi spadkowe i koszty postępowania sądowego (w trakcie sprawy w sądzie, po dziale spadku, ale jeszcze przed sprzedażą, czy dopiero po otrzymaniu pieniędzy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.9.17 20:28:45

Skomplikowana sprawa spadkowa po pradziadkach

Mam jeszcze inne pytanie. Brat babci zmarł przed swoją siostrą. Siostra mojej babci odziedziczyła więc nie tylko udział po swoich rodzicach, ale także część po swoim bracie. Sprawa po bracie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.9.17 20:23:2

Jak uzyskać należne pieniądze od pracodawcy?

Prosze o pomoc, zwolniłam się z pracy z zachowanym okresem wypowiedzenia, ale nie moge ani uzyskać świadectwa pracy od pracodawcy ani zaległej pensji...błagam czy ktoś mi pomoże?oni nie moga być ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.16 15:55:23

Spłata kredytu.

A z czego zona ma placic jak nie pracuje?Badz facetem z jajami i splac pozyczke do konca,najgorsze jest pranie brudow na sali sadowej.Z lodowki tak samo korzystales itd....daj spokoj z takimi pierdolami! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.9.16 10:15:52

termin postępowania

Pół roku od śmierci bez względu kto to jest dla ciebie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.9.15 20:3:11

jakim prawem?

jestem rok po rozwodzie,były mąż wyprowadził się w styczniu do swojej mamusi.Nie był zameldowany w naszym wspólnym mieszkaniu,zameldował się w marcu na rok czasu żeby policja nie mogła go wyprosić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.15 10:54:24

Tymczasowe oznakowanie skrzyżowania

Witam.

Zostałem zatrzymany przez patrol Straży Miejskiej za 2 wykroczenia.
1. Niezastosowanie się do znaku "nakaz skrętu w prawo.
2. Niezastosowanie się do znaku "zakaz ruchu"

Opis sytuacji.
Wyżej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.14 22:14:12

Odległość budynku od wodociągu i gazociągu.

Witam,

Chchiałbym się dowiedzieć jaka powinna być minimalna odległość budynku od wodociągu o śr. W400, oraz od gazociągu o śr. A100.

Gdzie można znaleźć te warunki zabudowy?

Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.14 12:45:30

BARDZO PROSZĘ KOGOŚ Z PAŃSTWA O POMOC

Wg. mojej wiedzy należy się zachowek o ile spakodawca Was nie wydziedziczył. Wielkość zachowku 50 procent wartości spadku należnego przy dziedziczeniu ustawowym. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.9.14 11:20:55

Czy korespondencja mailowa może być dowodem w sprawie rozwodowej i czy grozi mi coś za przeglądanie poczty żony celem dowodu zdrady

Witam! Mam pytanie. Od dłuższego czasu podejrzewałem, że żona mnie zdradza. Postanowiłem śledzić jej korespondencję mailową w której znalazłem dowody zdrady.
Czy kopie tych maili mogą być ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.13 19:24:40

2008.9.13 19:14:19

Dowody do sprawy rozwodowej

Witam mam pytanie czy biling tel.komórkowego może być dowodem do sprawy rozwodowej .Jeżeli na bilingu są setki smsów pod jeden i tensam numer do kobiety"koleżanki z pracy" czy jest możliwość ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.9.13 17:41:13

jak podzielić się opieką?

polecam "Rodzicielski plan wychowawczy" - ustalany najlepiej w obecności mediatora;
mi się co prawda nie udało skorzystać z tej formy dogadania z (jeszcze) mężem, ale jeśli w Twoim przypadku, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.9.13 17:29:43

prawa psa

mieszkam na osiedlu mam psa.czy szczekanie psa w godz rannych powoduje wykroczenie.od godz 22,00 do 06,00 pies jest zamknięty.proszę o jakąś radę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.13 16:52:13

Rozwód i narkotyki

Witam
Mam pytanie ,czy jeżeli mąż pali prawie codziennie marihuanę to czy jest to do udowodnienia.Od 2 lat ciągnie się ten problem ...nigdy nie ukrywał że pali to świństwo ! Mam tego dosyć ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.9.13 14:36:14

Testament, spadek, bardzo trudna sprawa

Witam
mam prośbę, czy ktoś może odpowiedzieć na pytanie czy kuzyn (dokladnie sytuacja wyglada tak: Zmarły miał już nieżyjącą matkę, która ma żyjącego brata a ten brat syna - własnie ten ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.13 13:33:40

czy ktoś się orientuje?

Pobierałem osobiście taki zasiłek.
Ale należu się on osobom które z własnej inicjaywy podjeły pracę podczas 'trwania' zasiłku.
osobiście uważam że jest więcej biegania za papierami niż ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.9.12 22:26:41

oszukanie urzędu pracy

Kwestię tą reguluje Kodeks Karny.

art. 233
§ 1. Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.9.12 17:52:59

Proszę o radę...

to powiem wam ile ja zaplacilam za sprawe alimentacyjna 1000zł,a tu patrze sprawe rozwodowa 2000tys,
dodam mieszkam w malym miescie. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.9.12 17:2:26

Alimenty dla dorosłgo dziecka

jezeli skonczysz 18 mozesz sama wystapic o alimenty od obojga rodzicow i czy tego chca czy nie beda musieli placic. A zeby nie robic zbyt wielkiej zadymy wogol siebie, to polecam pogadanie ze szkolna psycholoszka ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.9.12 12:16:1

Sąsiad buduje budynek gospodarczy 1,5m od mojej granicy bez mojej wiedzy i zgody

Sąsiad buduje budynek gospodarczy 1,5m od mojej granicy(działka o statusie budowlanym, ale będziemy się budowac na niej dopiero za kilka lat, narazie jest na niej sad) bez mojej wiedzy i zgody. Dowiedziałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.11 20:44:24

problem z listą płac co m-c i...

mam pytania i moze ktos mądry jest wstanie pomoc mi wyjasnic to niewiarygodnie dziwne rzeczy dziejace sie u mnie w firmie, a wiec..

1.moj pracodowca niechce wystawiac 'nam' ani dawac zadnych druczkow ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.11 19:57:50

Co mi potrzebne do wniesienia o zasiłek alimentacyjny?

cd... nie chce aby ona je otrzymywała ,musze sobie sama wszystko załatwic. Problem w tym ze nie mam pojecia jak to zrobic , co mi bedzie potrzebne,do kiedy mam czas, czy beda mi potrzebne jej podpisy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.9.11 18:48:16

podszycie się

dzisiaj otrzymałem list z ponagleniem do zapłaty mandatów za kradzież w supermarkecie, jednak ja nigdy nie byłem w tym sklepie a w liście napisali że mam do zapłaty 300zł za kradzież oraz 100zł ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.9.11 17:35:28

Paszport dla dziecka bez zgody ojca

oddaj spraew do sadu,zloz wniosek o wydanie paszportu dla brata droga sadowa.mam podobny problem moja siostra ma dziecko z czubkiem ja mieszkam w anglii i chce sciagnac ich tu.powoszenia i pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.9.5 11:12:39

Praca wakacyjna, a alimenty

Mam 21 lat i studiuję. Utrzymanie zapewnia mi matka oraz alimenty ojca. Chciałabym jednak podjąć pracę na okres wakacji. Powstrzymuję mnie tylko obawa, ze ojciec przestanie na mnie płacić gdy tylko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.4 21:54:58

Unieważnienie małżęństwa OPOLE

trwa to okolo dwoch lat i sprawe rozpatruja dwie niezalezne instancje.Czyli dwa rownorzedne sady,najlepiej jak oboje bedziecie aktywni ,no i trzeba pare groszy zaplacic jakies 400 zl lub 600,nie pamietam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.9.4 20:11:20

Umowa najmu - rozwiazanie

W pazdzierniku ubieglego roku podpisalem umowe najmu mieszkania na okres 12m-cy (jako najemca). Jednakze, w porozumieniu z wlascicielem, umowa zostala zakonczona przed czasem (koniec czerwca). Klucze do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.4 13:20:16

spadek po zaginionym ojcu

Jak to możliwe, że nie można przeprowadzić badań DNA tak, aby potwierdzić lub wykluczyć pokrewieństwo? Czy nie trzeba by było pobrać próbki od innych żyjących krewnych? Podobno badania DNA ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.9.3 20:12:7

utrata gwarancji?

Witam, mam problem.
Rok temu kupilem telefon kom. w jednym z licznych sklepow gsm. po roku sie zepsul. mam 24 miesiace gwarancji i problem. firma zostala rozwiazana. mam tylko pisemna gwarancje firmy, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.3 19:4:46

Jak to rozwiązać?

Witam.
Jestem 5 lat po ślubie. Mam 3,5 roczną córeczkę. Ponad rok temu moje małżeństwo zaczęło się sypać (nie będę się wdawał w szczegóły). Od pół roku ja z kimś się spotykam. Z tego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.9.3 14:41:7

niezasłużony spadek

W tym konkretnie przypadku nastąpi dziedziczenie ustawowe. Brak testamentu ze wskazaniem oraz wydziedziczeniem Pana rodzeństwa jak i ich dzeci. To iż wspierał Pan finansowo ojca było tylko dobrym ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.9.3 12:44:17

2008.9.3 11:26:23

prawo wglądu do konta funduszu remontowego

witam!

jestem właścicielem mieszkania pozostającego we wspólnocie

regularnie płacę pieniądze na fundusz remontowy (podobnie jak pozostali mieszkańcy)

chciałbym sprawdzić stan konta na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.3 11:12:47

windykacja od firmy Kaczmarski

oj stary banki i firmy mogą obecnie wyprzedawać swoje dlugi!!!
więc jesli to nie był proces obsługi na zlecenie (inka..) tylko ta fima wykupila tego duznika to może sama decydować kogo i co pcha ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.9.2 15:49:50

Taras

Mam pytanko (?) odnośnie odległości. Z tego co mi wiadomo to okna muszą znajdować sie 4m od granicy. A jak to jest z tarasem? Jakie są minimalne odległości tarasu od granicy? Czy może być stawiany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.2 14:56:21

pod jakie prawo podlegają mieszkania służbowe

witam

Mieszkamy w mieszkaniu służbowym na jakie mój tata dostał przydział z PKP Energetyka. Po wielu przekształceniach i podziałach PKP pracuje on teraz w PKP energetyka a mieszkanie podlega ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.2 14:3:14

Mam pytanko....

Witam:)
Proszę cie kochana sama przeczytaj co ty napisałaś!!! i sama sobie odpowiedz na swoje pytanie!skoro ty się boisz to po co się pakujesz w kredyty z mężczyzną którego nie jesteś pewna! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.9.2 10:54:46

Co moge zrobic w takiej sytuacji

Witam mam taki problem pracowalem 3 miesiace w firmie zajmujacej sie doradztwem finansowym na czrano .I kiedy oznajmilem szefowi ze odchodze powiedzial ze bend esobie musial czekac na pieniadze . Spokojnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.1 22:59:20

Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!

to nawet nie wchodzi w grę żeby mnie nie było na sprawie . wtedy moja ex miała by pole do popisu i wyobrażam sobie jakie pierdoły na mój temat by opowiadała przed sądem ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2008.9.1 18:47:51

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika