Forum prawne (strona 826)

Wynagrodzenie za 2 tygodnie

Czy pracodawca może nie wypłacić mi wynagrodzenia za przepracowane 2 tygodnie tylko dlatego że powiedziałem mu iż będę pracował do niedzieli a plany się zmieniły i pracowałem do czwartku. I ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.10.2 21:11:20

Zawodowy kurator sądowy

Witam. Skończyłem studia psychoprofilaktyka społeczna 9 lat temu pracuję jako policjan. Czy mogę i mam szanse ubiegać się o kuratora sądowego? Co robić jakie podjąć kroki. Proszę o wzór podania ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2008.10.2 18:56:3

Rozwód w ciąży!!

Popieram cię Kleo całkowicie.Ja też się rozchodzę,mąż nie dosyć że pije to na dodatek jest bardzo nieodpowiedzialny.I jesteśmy małżeństwem 20 lat,z tym człowiekiem się bardzo męczę.Wszystko ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2008.10.2 17:36:39

Ojciec jest informatykiem w jakiej kwocie dziecko powinno dostać alimenty?

"Czy mogę sie powołać na to że on mogł by wiecej zarabiac gdyby tylko sie postarał?"

ty tez mogłabyś zarabiać gdybyś sie bardziej postarała... kij ma dwa końce ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.10.2 11:1:50

Podpisanie umowy najmu z datą "wstecz"

bardzo dobre pytania... ciekawe jakie absurdalne odpowiedzi otrzymasz kolego? skoro sobie tak nasrałeś z kimś, że na ciebie chce donieść to na pewno nie jesteś przyjemnym gościem :) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.10.2 8:30:37

Czy osoba prywatna co kupiła odemnie samochód może rościć do mnie pretensje, lub czgokolwiek żądać?

Otóż sprzedałem tydzień temu samochód. Samochód do końca eksplaotowałem i było wszystko w porządku. Kupujący dokładnie go obejżał i wykonał jazdę próbną. Nie miał zastrzeżeń co do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.10.2 1:11:9

Pieniadze, czy jest jakis sposob na ich pozyskanie ?

Mam podobny problem, z tym że ojciec nie zapewnia mi prawidłowego wyżywienia i ubioru. Nie dostaję żadnych pieniędzy. Poza tym, mieszkanie jest zaniedbane i brudne, wszędzie jest kurz, pleśń albo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.10.1 14:10:1

umowa ustna...

Witajcie!
Mam "maly" problem. Jakis miesiac temu dowiedzilem sie ze dostalem prace, kierowniczka poinformowala mnie o tym przez telefon. Nastepnie zaczely sie normalne procedury: czyli wypelnienie kwestionariusza ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.10.1 12:33:24

Liczniki wody!

Witam

pare miesiecy temu spoldzielnia mieszkaniowa zalozyla nam licznik do pomiaru wody.
Okres rozliczeniowy juz trwa - od kwietnia tego roku, do tej pory jednak na licznikach nie ma zalozonych pląb!!! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.30 23:28:3

samowola społdzielni mieszkaniowej - Kto je nadzoruje ???

Witam wszystkich,

widze iż wątek nadzoru nad Spoldzielniami mieszkaniowymi byl juz poruszany ale ni widze konkretnej odpowiedzi...
Gdzie mozna zlozyc skarge lub prośbe o skontrolowanie działanosci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.30 23:19:9

wypowiedzenie z przeniesienie tymczasowe

Zostałem zwolniony z pracy z 3msc okresem wypowiedzenia z powodu nieprzyjęcia nowych warunków. Teraz pracodawca chce mnie przenieść na okres 3 msc na stanowisko, które nie przyjąłem. Stanowisko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.30 18:25:8

dołaczony sąsiad

Chciałbym jeszcze zapytać czy zja mogę mu tego zabronić . ? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.9.30 17:34:2

kurator?? Oo

witam, w czerwcu dostałem mandat za picie piwa w miejscu publicznym( mam 16 lat ;p). Zapłaciłem w terminie, wszystko pięknie ładnie tylko że teraz dzwonią i mam mieć kuratora.. czy coś [!]. Mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.30 17:5:24

stwierdzenie nieważności małżeństwa a nie \"rozwód kościelny\" czy \"unieważnienie małżeństwa\"

Wokół procesów o stwierdzenie nieważności małżeństwa narosło wiele nieporozumień, które wynikają głównie z braku rzetelnych informacji.

W pierwszej kolejności należy bardzo mocno podkreślić, ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.9.29 19:33:9

transakcja po zdaniu karty kredytowej

witam,
pewnego dnia lipca zdalem w oddziale banku (dyspozycja zamkniecia, karta zostala przecieta,) posiadana przezemnie karte kredytowa mastercard,
jakis czas poxniej, dzowni do mnie pani z banku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.29 17:36:56

gdzie i co napisać w sprawie mieszkania?

od paru lat jestem wymeldowana zaocznie z mieszkania w którym od wielu lat nie mieszkałam bo z rodzicami mieszkaliśmy gdzie indziej bez meldunku.. teraz już dawno mieszkam na wynajętym wyszłam za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.29 16:3:33

Przyuczenie młodocianego do zawodu.

Część dalsza posta:

W tym momencie wymagana wartość wadium przez pracodawcę wynosi 500zł.

Kolejnym niemiłym wątkiem jest zmiana wartości wadium na wyższą w momencie gdy osoba zatrudniona ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.9.29 15:42:40

Niewiem co robić

Witam potrzebuje pomocy w następującej sytuacji: moja bratowa wniosła pozew o rozwód, alimenty oraz o pełna władzę rodzicielska nad dwójką dzieci. Jednak mój brat nie jest najprawdopodobniej ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.9.29 11:23:1

Czy pójdę do ciupy?

Opiek spoleczna powie ,ze liczy sie dochod i to ile wydajesz na czynsz,energie,gaz-nie biora pod uwage tego ze w banku masz zadluzenie.Chybaze trafisz na osobe-sympatyczna ,ktora naprawde bedzie chciala ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.9.29 8:52:6

Czy powinnam załacic???POMOCY!!!

Jestem najemcą w mieszkaniu komunalnym.Mieszkanie nie miało łazienki. W zeszłym roku komunalka wybudowała w każdym mieszkaniu maluską łazienke bez urządzen sanitarnych i każe płacic za to dużą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.28 22:29:33

Umowa o dzieło - odliczenie zakupu sprżetu na jej wykonanie

jeszcze dodam że wtedy podajesz rzeczywiste koszty a żadne 50% ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.9.28 19:6:34

Policja podrzuciła mnie do domu

witam
sytuacja wyglądała tak że troche mi się przesadziło z alkoholem i przysnąłem na ławce, wtedy pojawili się panowie w mundurach i postanowili wezwać karetkę żeby mnie zbadali i później ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.28 19:6:32

dziwne wypowiedzenie z datą przszłą na urlopie wychowawczym

jestem na urlopie wychowawczym moja firma przekształca się ze spółki jawnej na spółke zoo czy nowy pracodawca ma prawo mnie zwolnic ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.9.28 19:4:36

zatrudnienie w szkole

Jestem zatrudniona w szkole na kodeks pracy ale jako nauczyciel ile godzin tygodniowo powinnam pracować?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.27 20:14:44

Pomoc dla ojca

Jedyne wyjście to tylko sądowe ustalenie ojcostwa. Zajrzyj na strone http://genmed.pl. Tam Ci pomogą. ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2008.9.26 16:11:14

Brak prawa do reklamacji?

Witam.

Kupiłam na aukcji internetowej Allegro - na zasadzie KUP TERAZ zabawkę dla dziecka.

Zabawka dotarła w poniedziałek - 22.09.2008. Z uwagi na chorobę dziecka nie mogłam wybrać się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.25 22:7:46

Klauzula wykonywalnosci wyroku , czyli jak wyegzekfować odszkodowanie z prawomocnego wyroku

Trzeba wezwać do zapłaty ,wyznaczając termin. Po jego bezskutecznym upływie wnieść sprawe do Sadu o nadanie klauzulu wykonalnosci i potem do komornika ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2008.9.25 15:55:4

Zwrot nadpłaty za wykup mieszkania spółdzielczego

i co nikt nic nie wie na temat zwrotu >???? ja dowiedzialem sie w mojej spoldzielni ze uchwalili na walnym jakims zgromadzeniu ze w mojej spoldzielni nie bedzie zadnych zwrotow kasa przepita ni ma z czego ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.9.25 8:27:56

Alimenty plus zasilek z Irl ponad 200 E

sonia, ty jestes naprawde psychiczna!!! sedzia/sedzina ktora zaostawila dziecko pod twoja opieka powinna conajmniej natychmiast isc na emeryture. co wyrosnie z dziecka ktore ma taka matke!? ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2008.9.25 1:43:22

Przekroczenie granicy z 10-letnim dzieckiem

1. tymczasowy dowod osobisty jest chyba od 13 roku zycia (oile pamietam to tak jakos moglem lata temu wyrobic sobie)
2. na wyjazd za granice - nawet jesli dziecko juz ma paszport - MUSI wyrazic zgode ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2008.9.24 22:35:0

Gdzie mam zapłacic za mandat...

Dostałem z sadu GRODZKIEGO wniosek o ukaraniu mnie grzywna 500zł ( za załamanie przepisów ruchu drogowego) i 50 zł koszty rozprawy, wszystko ładnie opisane ale gdzie mam zaplacic te siano zadnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.24 18:46:55

czy wierzyciel może zerwać umowę? WAŻNE !!!

Elo, mam pytanie... wierzyciel może zerwać umowę gdy traci wiarę w to ze kredytobiorca będzie płacić spłatę kredytu?
albo gdy m.in. pośrednik najpierw brał podpis od wierzyciela a nie od kredytobiorcy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.24 16:39:11

opieka nad siostrą

Mam niepełnoletnią siostrę, którą nie opiekuje się matka. Chciałbym odebrać matce prawa rodzicielskie, ale nie wiem jak to zrobić, żeby siostra na czas postepowania nie trafiła do jakiejś placówki ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.9.24 14:1:41

Ile wynosi najnizszy zus pracownika przy 936 zlotych?

To także Twoja wina powinnaś juz przynajmniej 6 lat temu szukac nowej pracy lepiej platnej.pzdrawiam i zachecam do szukania
... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.9.24 13:58:28

L4 ponad 31 dni

Do 33 dni płaci prascodawca, powyżej czyli od 34 dnia płaci ZUS ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.9.24 13:39:28

szef chce mnie zwolnić na zwolnieniu lekarskim pomocy!!

Jestem na zwolnieniu lekarskim od 1 września ponieważ miałam w pracy wylew do szklistki w oku i siatkówka mi się odkleiła na odszkodowanie nie mam szans ponieważ jest to choroba własna tak mówią ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.23 18:31:50

zamiana mieszkania spoldzielczego ktore jest zadłużone

chciałem się zamienić na mieszkanie które jest zadłużone na 10 000 zł w ramach odstępnego place cale koszt z tym związane i tez mieszkania nie ma uregulowanego aktu prawnego tzn maż zmarł 13 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.23 17:47:7

Miarka do banknotów

Czy ktoś mógłby mi pomóc? Pracuję w firmie, w której liczę pieniądze. często docierają do mnie banknoty PLN (inna waluta również, ale głównie chodzi o złotówki) uszczerbione, naddarte, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.23 17:19:13

Komornik za .... zaufanie...;o(

[quote=Krych March 05, 2008 09:27AM]
[...] Nie miałem nigdy problemów z komornikiem, ale ja moją żonę załatwiam w inny sposób [...]
[/quote]Krych

tak trzymaj, nie daj sie pijawce. bardzo dobry ... Zobacz wątek

16 odpowiedzi

2008.9.23 5:0:13

Czy spółdzielnia ma prawo??

mam pytanie chcę kupić mieszkanie własnościowe póki co mieszkam we spółdzielczym, i jestem głównym najemcą tego lokalu. Wraz ze mną mieszka moja siostra, szwagier i ich córeczka. Spółdzielnia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.23 1:5:17

mieszkanie spółdzielczo-lokatorskie

jak można zdobyć mieszkanie spółdzielczo lokatorskie we wrocławiu??
prosze o kontakt na e-maila ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.22 18:54:45

unieważnienie ślubu cywilnego

Czy fakt, że ślub cywilny został zawarty na podstawie dowodu osobistego, w którym był nieaktualny adres zameldowania (po zmianie miejsca zameldowania, dowód nie został wymieniony). Czy to wpływa ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.9.22 13:6:56

Dodatkowe dni wolne (poza wymiarem urlopu) na egzaminy.

Czy w zwiazku z nauka pracownikowi przysluguja dodatkowe dni wolne (poza wymiarem urlopu) na egzaminy?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.22 13:0:44

WALCZE O KONTAKT Z SYNEM

Wiam ja też mam podobną sytuację pępowina się jeszcze nie odcieła od matki i tak samo postępuje wedle mnie człowiek się stara tu budowa i praca a nawet tego nie docenia jak i ona tak i teściowa, ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2008.9.22 10:39:22

Handel używaną odzieżą oryginalną

Mnie tez interesuje czy jakie dokumenty trzeba posiadac by moc legalnie sprzeedawac markowa odziez nowa. Jakies licencje? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.9.21 15:41:30

Chciałabym rozwiązać stosunek pracy, jak to zrobić

Jestem pedagogiem - nauczycielem kontraktowym pracującym w szkole. Mam umowę o prace na czas określony do dnia 31 sierpnia. Z powodu tego, że znalazłam bardziej atrakcyjne miejsce pracy, chciałabym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.21 13:11:46

Stan majątkowy - szacunki fiskusa

Czy wiadomo jaką minimalną kwotę wydatków na życie dla jednej osoby na jeden miesiąc przyjmuje fiskus w celu zbilansowania dochodów, wydatków i stanu majątkowego?
Czy jest jakaś podstawa prawna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.21 12:56:18

odpowiedzialność siostry za długi brata

Nie zgodzę się z powyższą odpowiedzią. W każdym razie nie do końca. A mianowicie nie odpowiada Pani za zobowiązania brata, ale tylko do momentu jego śmierci. Jeżeli w ciągu pół roku po śmierci ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.9.21 3:10:8

proszę mi odpowiedzieć jak to jest...

mój mąż przed 1 związkiem[czytaj;ślubem]kupił mieszkanie -czyli to należało tylko do niego ]po jakimś czasie rozwiódł się ....póżniej ja zostalam jego żoną i sprzedał to mieszkanie [byliśmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.20 17:51:8

jakie mogą być konsekwencje?

Witam Was, mam taki problem, niedawno dostałem od taty kartę debetową z Kredyt Banku. I tu mam problem, ponieważ tata nie płaci alimentów i zalega państwu dość dużą kwotę(która stale rośnie) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.9.19 21:14:50

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika