e-prawnik.pl Porady prawne

Spółka cywilna o osoba prawna

Odpowiedzi w temacie ()

-

12.10.2003

Czy spółka cywilna jest osobą prawną ?.
(Toni)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

bajeczek

2003-10-18 08:29:32

Dla potrzeb VAt - tak , dla potrzeb pdof nie. Generalnie s.c nie jest osoba prawną , tylko nip vat otrzymuje spółka , natomiast pdof rozlicz się oddzielnie każdy ze wspólników

Justysia

2004-11-28 13:22:20

Spólka cywilna nie jest osoboa prawna. =)

maciek

2005-01-17 21:12:52

Nie zdecydowanie spółka cywilna w obecnej postaci nie jest osobą prawną jest to umowa przedsiębiorców lub osób fizycznych. art 860KC

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Czy spółka cywilna może posiadać własny majątek? czytaj dalej»

  • Witam, planuje wraz z narzeczoną rozpocząć działalność gospodarczą, jaka forma działalności jest najlepsza dla osób nie będących w związku małżeńskim. Czy spółka cywilna jest dobrym rozwiązaniem? (...) czytaj dalej»

  • Spółka cywilna została zamknięta wiele lat temu, a aktualnie dostaliśmy zawiadomienie od Sądu Rej. Wydział Karny, że wydany został wyrok zobowiązujący oskarżonego do zapłacenia określonej (...) czytaj dalej»

  • Spółka z o.o. kupiła 100 procent udziałów od innej spółki z o.o. dwóch wspólników. Do KRS-Z3 KRS-WK i KRS-ZK i moje pytanie co do KRS-ZK jak go wypełnić poprawnie czy w części III ma być (...) czytaj dalej»

  • Witam Mama napisac prace z prawa na temat "Przedsiebiorcy i cih oznaczenia" zgodnie z KC dzial III Art. 43[1]. Przedsiębiorcą jest osoba fizyczna, osoba prawna i jednostka organizacyjna, o której (...) czytaj dalej»

  • Witam mam pytanie rodzice maja umowe cywilna prawna. oststnio spaliwy sie wszystkie kable w domu. ojciec poszedl do zzeszenia spytac sie kto bedzie za to placil to kierownik powiedzial ze my mamy placic (...) czytaj dalej»

  • Prosze o pomoc Jaka forma prawna wspólnego przedsiębiorstwa będzie najbardziej korzystną w następującej sytuacji: Dwoje ludzi chce wspólnie poprowadzić małe przedsiębiorstwo handlowe. Jedna (...) czytaj dalej»

  • Czteroosobowa spółka cywilna wynajeła lokal na cele biurowe na czas oznaczony 1 rok. Po upływie trzech miesięcy jeden ze wspólników wycofał się ze spółki. Czy właŚciciel lokalu może domagać (...) czytaj dalej»

  • W związku z przekroczoną kwotą 400 000 Euro spółka nasza winna była do końca 2001 przekształcić sie ze spółki cywilnej w jawną. Dokumenty do KRS zostały wysłane dopiero w połowie grudnia, (...) czytaj dalej»

  • Witam, mam pytania odnośnie spółki cywilnej i spółki z o.o. Czym one się dokładnie różnią? Jakie są ich plusy i minusy? Oraz czy można przerejestrować spółkę cywilną na spółkę z o.o.? czytaj dalej»