Forum prawne (strona 774)

wyrok prawomocny pod nieobecność skazanego

Witam. Sąd Karny skazał mnie pod miją nieobecność, nie stawiłem się na sprawę ponieważ wezwanie odebrała moja matka, która jako starsza kobieta poprostu zapomniała mi je przekazać. Wyrok jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.6 23:35:11

odpowiedzialność pracownika po złożeniu wypowiedzenia

Witam. Jestem asystentem projektanta w biurze projektowym. Złożyłem wypowiedzenie o rozwiazanie umowy o prace tak, że przykładowo rozwiązanie umowy następuje 28 stycznia.
I złożyłem wypowiedzenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.6 22:55:31

procedura rozwiązania umowy przez pracodawcę bez wypowiedzenia

Witam,

Jeśli pracodawca rozwiązuje umowę z pracownikiem powołując się na art.53 KP (po upływie 182 dni L4), czy jego obowiązkiem jest poinformowanie pracownika.-w jakim czasie i w jaki sposób ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.6 22:14:15

żona nichce płacic wspólnie zaciągniętych kredytów po rozwodzie

witam mam problem gdy byłem jeszcze w związku z żoną wzięliśmy 2 kredyty w ogólnej wysokości 37 tyś .po rozwodzie żona nie chce spłacać ze mną tych kredytów . moje zarobki to ok 1200 netto ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.3.6 14:56:31

Chce zostać kuratorem, mam 17 lat. Pmóżcie.

Witam, Chce zostać kuratorem, czytałam troche ustaw, ale nie jestem pewna czy mój plan jest do realizacji i jaki waszym zdaniem jest?
Jestem w pierwszej klasie Liceum(profil humanistyczny), porzez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.6 13:29:24

Strona www dla studentów i wstawianie materiałów z książek

Witam, mam pytanie. Prowadzę stronę dla studentów i chciałbym umieścić na nich różne treści książek (np. Ogniwa prakseologiczne - jest to około 5 kartek), które im się przydadzą do uczenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.6 11:18:30

Ojciec przebywający w zakładzie karnym

Witam.. mam straszny problem, z którym nie umiem sobie w żaden sposób poradzić i nie wiem nawet do kogo z tym problemem mogłabym się zgłosić.
Obecnie z ojcem mojego dziecka żyjemy w dobrych ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.3.6 10:36:48

"Suszarnia" w bloku.

Witam.
Mam taki problem.
Mieszkam na parterze. Pod moim mieszkaniem znajduje się pomieszczenie, które służy za suszarnię. Latem nie ma żadnego problemu. Za to zaczynają się zimą gdy mieszkańcy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.6 8:7:45

LOMBARD - JAK OTWORZYC ??? PROSZE O POMOC

ile odprowadzam do Urzędu skarbowego?? ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2010.3.6 7:29:23

co potrzeba do otworzenia lombardu!!!

chciałabym otworzyć Lombardz czy na to mogę otrzymać pieniądze z Uni, na rozkręcenie własnego interesu,, ile procent mogę brać od transakcji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.6 7:24:35

plan kuratorski

Witam, Mam plan na przyszłośc potrzebuje jednak opini osób bardziej zorietowanych ode mnie. Jestem w pierwszej klasie liceum(profil humanistyczny). Pracowalm przez rok w ośrodku wychowawczym, przeszlam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.6 0:18:11

bezpaństwowiec

jeżeli nie posiadam żadnego obywatelstwa i nie posiadm statusu bezpaństwowca to kim ja jestem? czy ktoś może mi pomuc ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.5 22:24:36

Upowaznienie

Moze sprzedac jesli udzielisz jej takiego pełnomocnictwa w formie aktu notarialnego, jesli to będzie zwykłe pisemne pełnomocnictwo w którym okresisz do jakich czynności ta osoba jest upowazniona ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.5 20:16:45

czy matka pozbawiona praw rodzicielskich moze zmienic dane dziecka w USC?

zetknełem się sytuacją w którym matka pozbawiona z praw rodzicielskich prowadzila męczyznę do Urzędu Stanu Cywilnego. Ten uznał dziecka. (Przed tym wymieniona matka caly czas, przez kilka lat ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.3.5 13:50:57

ulga mieszkaniowa/spłata kredytu na zakup zbywanej nieruchomości

Witam Wszystkich
Proszę o pomoc w nastepujacej sprawie:
Mieszkanie kupione w 2006r, zakup był finansowany z kredytu hipotecznego. Sprzedaż nastąpiła w 2008r W tym przypadku stosuje się zasady ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.5 11:8:36

Delegacja zagraniczna - slabe warunki mieszkaniowe

Witam,

Mam zapytanie w sprawie warunkow mieszkaniowych podczas delegacji zagranicznej. W naszej firmie trafil sie klient, ktory proponuje nam podczas wizyty w Niemczech hotel w bardzo niskim standardzie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.5 10:56:42

rozlicznie pitu 11

[cytat]

mój dziadek otrzymał pit 11 o dochodach otrzymanych z zagranicy tj. renta. czy muszę go rozliczyć pitem 36?

[/cytat]
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.5 9:20:41

Rada Nadzorcza

W tej sprawie zarząd spółdzielni złozył apelacje która odbyła się 02.03.2010r. Sąd apelacyjny uchylił złozony pozew do sądu okręgowego twierdząc, iź tą sprawą powininna zająć się rada ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.3.5 7:38:49

opóźnienie w wypłacie pensji umowa-zlecenie

Proszę wysłać pismo listem poleconym z potwierdzeniem odbioru zawierające wezwanie z zapłaty zaległej kwoty wraz z odsetkami i liczonymi od dnia wymagalności. Jeśli to nie pomoże pozostaje jedynie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.3.4 16:11:9

Odległośc od granicy

Witam
Mam takie pytanie
Sasiad A graniczy z Sasiadem B

Sadziad A ma wybudowany do w odległości 60 cm od granicy
Sasiad B ma działke o szerokosci mniejszej niz 10 metrow

Czy sasiad B może sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.4 14:24:58

DZIECKO ZAGRANICA!

prosze o pomoc w mojej sprawie moj email pecik84@onet.eu ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2010.3.4 14:0:21

Zatrudnienie 1/2 ; 1/4 ; 1/8 etatu

[cytat]

Czy zatrudnienie pracownika na 1/2 lub 1/4 lub 1/8 etatu to takze sprawia ze oplaty za niego (ZUS) są takze proporcjonalnie nizsze do etatu czyli dla pracownika pracującego na 1/4 oplata ZUS ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.4 13:12:23

Poszukiwany radca z Poznania

Witam, szukałem już na wielu stronach, ale niestety nie mogę sobie poradzić, może polecicie jakąś wiarygodną stronę? Wszędzie gdzie szukam to albo maili nie ma, albo nr telefonów ją nieaktualne...

dzieki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.4 11:0:57

Sex nie jest najwzżniejszy

JA MIALAM TAKIEGO MEZA WIEM CO CZUJESZ!!!!!!!!!!!! ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.3.4 1:42:18

okres ochronny-zimą

Zanim przyjdzie komornik, sąd musi wydać nakaz zapłaty. Trudno będzie właścicielce udowodnić, że Pani u niej mieszkała bez tego dokumentu. Przypuszczam też, że nie zgłosiła tych dochodów ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.3 21:51:23

Kredyt hipoteczny z dopłatami - wpływy na konto

Wszystko zależy od szczegółów zawartych w zapisach umowy oraz regulaminach stanowiących załączniki do rachunków prowadzonych przez bank. Bez dokładnego przeanalizowania umowy oraz wszelkich załączników ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.3 21:40:37

Zasiłek przed emerytalny

[cytat]

Jestem z1954 rocznika mam przepracowane 40 lat pracy , moje stanowisko pracy jest likwidowane przez pracodawce,czy należy mi się zaśiłek przed emerytalny

[/cytat]
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.3 21:36:19

Komornicza samowola?

Witam,
jak to jest? Miałam nakaz komorniczy z powodu zadłużenia mieszkania, którego jestem lokatorem . Dług powstał z mojej winy i taką wersję komornik zapisał w raporcie. Odmówiłam podania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.3 19:55:49

chcemy dobudowac pokój

[cytat]

mam domek drewniany i chcemy dobudowac pokój czy musimy spożadzac plany budowy ?? czy wystarczy zgłoszenie do gminy??

[/cytat]
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.3 18:11:1

2010.3.3 18:7:42

Przedawnienie dlugu, czy jest cos takiego???

Dzień dobry mam prośbę o odpowiedź jestem w fatalnej sytuacji teściu odpisuje mi i mężowi połowę gospodarstwa poszłam do gminy żeby sprawdzć czy wszystkie podatki były płacone okazało się ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.3.3 17:53:54

Spadek a NIP-3

Nabylem niedawno spadek(czesc mieszkania), jako syn naleze do I grupy, ale posiadam inna nieruchomosc czy to mnie dyskwalifikuje od zwolnienia??
Jesli tak to musze najpierw zlozyc NIP-3 ? tzn. zeby zaplacic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.3 16:44:58

wniosek o odszkodowanie od wydziału ruchu drogowego w Warszawie

Witam,jakiś czas temu stojąc na ul złotej w Warszawie,podczas silnej wichury znaki drogowe należące do w/w urzędu uszkodziły mi samochód,na łączną kwotę ponad 9000 zł.Czy jestem w stanie otrzymać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.3 13:51:34

Piszę pracę mgr - proszę o POMOC!!!

Witam
Jestem studentką i piszę pracę magisterską dotyczącą skuteczności pracy kuratorów sądowych. Praca opiera się na badaniach, dlatego też zwracam się z ogromną prośbą do kuratorów, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.3.3 8:8:24

Obniżenie wynagrodzenia

[cytat]

Czy pracodawca może obnizyć mi wynagrodzenie? Jestem zatrudniony na umowę o pracę. Jeśli może mi obniżyć wynagrodzenie to jak powinien to zrobić i co może zrobić jeśli się na to ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.3.2 21:27:30

Działka rolna

Witam, mamy otrzymać działkę rolną, problem polega na tym że ma być to ok 8-10 arów. Chcielibyśmy tam wybudować domek. Co powinniśmy zrobić (coś słyszałem o konieczności posiadania min. ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2010.3.2 21:15:5

art.327$1 kpc w sprawie apelacyjnej

Wyrok SA w sprawie z ubezp. spol. z lutego 2005 r . W protokole z rozprawy / o tym sie dowiedzialem niedawno / jest zapis , ze sprawa niekasacyjna .Wyrok z uzasadnieniem tej informacji nie zawieral . Tak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.2 17:31:34

AIG i wezwanie do spłaty zadłużenia po spłacie kredytu

Witam. W dniu 01.03.2010 r. otrzymałem podobne wezwanie do zapłaty nieuregulowanego kredytu z tym że kredyt ten zaciągnąłem w lipcu 2002r i spłaciłem całość do lipca roku 2003. Do zapłaty mam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.2 15:41:8

jak rozliczyć się rozliczyć mając firmę w polsce jednocześnie pracując w UK??

Witam pytanie jak w temacie dodam tylko, że aktualnie jestem w uk i tutaj płacę podatki. Mam zamiar otworzyć działalność w Polsce. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.1 23:13:36

nagrywanie audiobooka

Witam,

Chcialbym nagrac audiobooka a pozniej odplatnie rozpowszechniac go w internecie w postaci plikow MP3.

Wiem, ze prawa autorskie wygasaja po 70 latach od wydania, badz smierci autora. Mysle ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.1 22:19:21

Kłopot z mieszkaniem POMOCY

Witam. Mam wielki problem i nie wiem co mam zrobić może ktoś z forumowiczów wymyśli złoty środek. Mam syna z 2 rodzajami nowotworu, mieszkamy w zagrzybionym i zawilgoconym mieszkaniu, w blokach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.1 20:37:32

Jak negocjowac z bankiem .Dług przeterminowany

Witam.Mam kredyt w banku z powodu utraty pracy nie płaciłam rat w terminie i miałam zaległe trzy raty.Zadzwonił do mnie pracownik tego banu z propozycją rozłożenia reszty kredytu na więcej rat ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.1 20:34:10

Weksle

Oczywiście... Reklama dźwignią handlu! Wyszło ci strasznie nieudolnie, bo jak widzę kilkadziesiąt twoich spraw prowadził... Dzięki za takie "porady" ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.1 18:2:59

szukam najlepszego adwokata kuj-pom

Witam, mogę polecić bardzo dobrego adw. Piotr Meller 502-199-050. Prowadził kiedyś moją sprawę rodzinną i miał bardzo dobre pomysły na jej rozwiązanie. Byłam bardzo zadowolona z jego usług. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.1 15:19:13

PIT 36 - ROZLICZENIE DOCHODÓW Z ZAGRANICY

Witam.
Ja mam takie pytanie odnośnie rozliczenia dochodów uzyskanych w Danii. Czy od podatku można odliczy kwotę 8% -wej składki na fundusz pracy zapłaconej w Danii. Z tego co się orientuję składka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.1 14:26:28

2010.3.1 14:20:40

Przedawnienie rachunku TP z 2004r

Kiedy podpisana była ugoda, bo w ten sposób nastąpiła przerwanie biegu przedawnienia? Termin przedawnienia roszczenia o opłatę abonamentową i wynagrodzenie za połączenia telefoniczne z umowy o ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.1 13:50:58

Czy pracodawca ma prawa autorskie do utworów

Witam, pracuję jako trener w dużej firmie. Wiąże mnie standardowa umowa o pracę, w której nie ma dodatkowego zapisu na temat praw autorskich. Zastanawiam się, kto jest właścicielem wszystkich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.1 13:47:50

jak długo sie czeka na sprawe alimentacyjną ?

Witam
Wzeszłym roku złożyłam pozew o alimenty na nieletnie dziecko. W połowie kwietnia mam przesłuchanie i jestem ciekawa jak ono wygląda? ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2010.3.1 10:35:20

delegowanie sedziego

Jak w obecnym stanie rzeczy , przedstawia sie sprawa zwiazana z delegowaniem sędziego Sądu nizszej instancji do orzekania w sądach wyższej instancji ?
Jakie w tej materii obowiazują przepisy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.2.28 23:50:10

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika