Forum prawne

Niemieckie alimenty w Polsce i to od dziadków!!

mam nadzieje ze ktos sie bedzie orientowal, i w jakis sposob chociaz naprowadzi na wlasciwy tok myslenia !!!.... Jest taka sprawa Razem z mezem mieszkamy w niemczech, maz placi alimenty na dziecko, ktore tez mieszka w niemczech tu sie uczy ma niemieckie obywatelstwo itd. Przyszlo teraz pismo do rodzicow meza do polski z polskiego sadu ze byla zona zada od jego rodzicow 10 tysiecy zlotych za pewien rok ,(w ktorym on nie mial z czego placic) i teraz chce jeszcze miesiecznie od nich 100 zl. Jak to jest?? Ona mieszka w niemczech dostaje na dziecko rodzinne ma drugie z innym facetem jej nowy maz pracuje i zarabia pieniadze , (ale to nie tak istotne) czy moze ona zadac po 1 pieniedzy wstecz po 2 od dziadkow dziecka a po 3 moeszkajac na stale w niemczech z czasowym meldunkiem u swoich rodzicow w polsce, gdzie dziecko ma tylko niemieckie obywatelstwo????? To jest skandal !! Jak ex zona z zazdrosci nienawisci i checi udowodnienie sobie i innym staje sie taka hiena na pieniadze!!! smutne ale prawdziwe pozdrawiam wszystkie zony rozwiedzionych mezow

2006.10.20 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Niemieckie alimenty w Polsce i to od dziadków!! (6)

Cześć. Chyba wiem co czujesz. Też jestem żoną rozwodnika i jego ex jest dla nas koszmarem!!!!! Tak na 100% to nie mogę Ci pomóc, bo prawa dokładnie nie znam. -Z tego co piszesz to Twój mąż przez pewien czas nie płacił alimentów. Ale możliwe że w tym czasie dostawała jakieś świadczenia z tytułu "nie płacenia alimentów...". Poza tym, dlaczego niby dziadkowie muszą to płacić???? -Jeżeli mąż płaci teraz alimenty to dziedkowie wcale nie muszą płacić jej 100zł miesięcznie. Musiałaby wnieść sprawę o podwyższenie alimentów. - Z tym meldunkiem to nie niestety nie wiem. Jeżeli miałoby się to skończyć w sądzie, to myśle że tam się wszystko wyjeśni. Życzę powodzenia i wytrwałości.....w walce z EX!!!! :)

2006.10.21 23:39:16

dziadkowie są zobowiazani do alimentacji tylko w przypadku,gdy ojciec dziecka nie wywiązuje się ze swoich obowiązków(w tym przypadku taka sytuacja nie ma miejsca, bo ojciec placi) ewentualne roszczenia o podwyższenie alimentów, roszczenia o zaległe alimenty przedawniają się po upływie 3 lat.Wygląda na to, że ta kobieta chce wykorzystać sytuację(sprawy alimentacyjne są w Polsce zwolnione od kosztów)Niestety dziadkowie będą mieli problem bo muszą zgłosić sie na rozprawę i wyjaśnic całą sytuację(nie moga tego zignorować bo wtedy rajcę sąd może przyznać byłej żonie. Jeszcze jedna sprawa jeżeli w czsie kiedy Twój mąż nie płacił alimentów, a ona otrzymywała w Polsce alimenty z funduszu alimentacyjnego- to Twój mąż jest dłużnikiem Funduszu, a nie swojej żony. powodzenia

2006.10.23 11:34:39

Idąc Twoim tokiem myślenia, to jeśli ex żona, która żąda podwyżki alimentów jest hieną na pieniądze, to Ty jesteś hieną na żonatych!!! A co do meritum sprawy to za mało faktów by wypowiadać się autorytatywnie. Zgodnie z polskim prawodawstwem o przyznaniu alimentów i ich zmianie decyduje sąd rejonowy, na którego terenie administracyjnym mieszka dziecko. Więc jeśli dziecko mieszka na stałe w Niemczech i jest obywatelem niemieckim, to zgodnie z logiką, rozprawa o podwyższenie alimentów winna odbyć się w Niemczech. Jeśli ojciec płaci alimenty na dziecko, to nie mogą tego robić dziadkowie, choć by ojciec płacił tylko część zasądzonych mu alimentów. Powództwo ex żony zostanie najprawdopodobniej odrzucone jeśli tylko dziadkowie udowodnią na sprawie, że ojciec płaci alimenty. Zaległości alimentacyjne raz zasądzone nie przepadają. Nie prawdą jest że po 3 latach się przedawniają. Po 3 latach przedawniają się żądania alimentacyjne, tzn. że jeżeli składasz po raz pierwszy wniosek o przyznanie alimentów, np. 7 latach po urodzeniu dziecka, to nie można żądać wypłaty alimentów od chwili narodzenia dziecka, czyli tych przykładowych 7 lat, a tylko za 3 ostatnie lata.

2006.10.23 15:29:56

Sory,ale jeśli ma się dziecko to trzeba ponieść za nie odpowiedzialnosć chociażby fimnansowa.A jak pani znalazlaby się na jej miejscu to jestem ciekawa czy nie zadalaby pani alimentów???

2006.11.4 9:28:47

być moze Pani maż nie placi alimentów takich jak trzeba.a swoją droga skoro zdecydowala się pani na rozwodnika z dziećmi to takie sa tego konsekwencje,a to że ex żona walczy o pieniadze alimentacyjne to nic w tym dziwnego .Ciekawa jestem czy jeśli dotyczyloby to Pani to usiadlaby pani w spokoju na miejscu i nie żądala alimentów.Tu nic podejrzewam nie ma wspólnego z zazdrościa to jest obowiązek z tytułu posiadania dzieci!!!

2006.11.4 9:34:48

Mam pytanie. Sąd przyznał mi alimenty rok temu, nie są wypłacane do tej pory, bo moja matka nie złożyła orzeczenia do komornika. Wyprowadziłam sie z domu i nie mieszkam już z rodzicami. Chciałabym dostawać alimenty. Mam 17 lat. Czy mogę sama złożyć wniosek do sądu o przyznanie mi alimentów i podwyżkę w razie mojego pójścia na studia? Chciałam również dodać, iz mój ojciec zostanie zwolniony z pracy w najbliższym czasie i jego dochody będą pochodziły tylko z gospodarstwa rolnego. Bardzo proszę o odpowiedź.

2007.6.9 14:39:49

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika