kwaterunek mieszkanie

Odpowiedzi w temacie (2)

newman25

16.5.2007

moja babcia mieszka w mieszkaniu kwaterunkowym - jest głównym lokatorem, od 2 lat jestem zameldowany w tym mieszkaniu, czy po śmierci babci będę miał prawo nadal tam mieszkać?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

EBP

2007-05-17 14:10:06

Niestety nie. Ustawa z 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów nie zalicza wnuka w krąg osób wstępujacych w stosunek najmu po śmierci głównego najemcy. Najlepszym rozwiazaniem jest wykupienie mieszkania od gminy i przekazanie go darowizną (od 1.01,07 darowizna jest zwolniona z podatku po spełnieniu okreslonych warunków które Pan spełnia)

nebeski@op.pl

2007-06-23 20:27:27

Kwestie wstapienia w stosunek najmu po smierci najemcy reguluje kodeks cywilny art 691 paragraf 1 a nie ustawa o najmie :). jesli nie masz zabezpieczonych potrzeb mieszkaniowych, to znaczy jesli nie masz tytulu prawnego do innego lokalu mieszkalnego, to zanim gmina poprosi o zwrot mieszkania po babci - możesz wystapic o zawarcie umowy o najem. Zeby do zawarcia takiej umowy doszlo w lokalu w którym zamieszkiwales przed 2 laty musi występowac na przykład zageszczenie (mniej niz 5 m2 powierzchni mieszkalnej na osobę)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.1.2018

  Podział majątku wspólnego małżonków, rozwód i separacja

  Tylko w wyjątkowych sytuacjach sąd, orzekając rozwód, może dokonać podziału majątku, jeśli nie spowoduje to nadmiernej zwłoki w postępowaniu rozwodowym. Jeśli w skład majątku wspólnego (...)

 • 29.11.2018

  Bank ziemi pod Mieszkanie Plus do zmiany

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju proponuje zmiany usprawniające pozyskiwanie i gospodarowanie gruntami przez Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN) na realizację inwestycji w ramach programu Mieszkanie (...)

 • 5.12.2018

  Mieszkanie z licytacji komorniczej – dlaczego warto je kupić?

  Lepsza kondycja gospodarki, większe zatrudnienie oraz napływ ludności z zagranicy, pomimo rosnącej podaży na rynku deweloperskim, spowodowały wzrost cen mieszkań. W dużych miastach jak Warszawa, (...)

 • 10.6.2018

  „Mieszkanie na start” - nowy pomysł rządu!

  Od początku 2019 roku ma ruszyć system dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowych mieszkań i mieszkań w budynkach poddanych rewitalizacji w ramach współpracy inwestorów (...)

 • 29.4.2019

  Bank ziemi przejmie więcej nieruchomości

  Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości oraz niektórych innych ustaw, który jest w Sejmie, zakłada wprowadzenie rozwiązań służących sprawnej realizacji (...)