e-prawnik.pl Porady prawne

Fałszywe zeznanie biegłego

Odpowiedzi w temacie (3)

aahm

13.6.2007

Witam. Jestem powodem w sprawie cywilnej przeciwko szpitalowi o zaniedbanie. W sprawie powołano biegłego, który złożył pod przysięgą fałszywe zeznanie. Stwierdził, że pewne schorzenie, które jest widoczne gołym okiem nie występuje. Po komisji lekarskiej przez niego przeprowadzonej poszedłem zasięgnąć opinię innego lekarza, który stwierdził to schorzenie także na sali sądowej. Aby się utwierdzić, poszedłem do kolejnego lekarza, poprosiłem, aby i on wydał swoją opinię. Potwierdził występowanie schorzenia na piśmie, w zaświadczeniu lekarskim. Orzeczenie biegłego jest dla mnie niekorzystne, ponieważ jeśli to schorzenie nie występuje (jak sądzi) to i uszczerbek także. Czy mogę zawiadomić i kogo o złożeniu fałszywych zeznań?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

bbb

2007-06-14 10:33:41

biegły nie składa zeznań tylko wydaje opinię, mozesz domagać się powołania innego bieglego, zwykłe zaświadczenia lekarskie mogą byc jedynie brane pod uwagę przez nowego biegłego, sąd nie ma obowiązku ich uznania, bo może nie uznać ich wiarygodności.jezeli przegrasz sprawę w pierwszej instancji masz prawo się odwołać i sądzie odwoławczym domagać się przeprowadzenia nowej opinni.

sylwia

2007-06-26 10:57:22

na fałszywych swadków w tym kraju nie ma rady. mnie tak gnębiią świadkowie byłego męża. pisałam już wszędzie.są nietykalni

Preston

2007-06-27 12:07:03

Potrzebuję kilku informacji od ciebie Sylwia. Proszę o odpisanie. Podam ci moje namiary: gg 9142314

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM