Forum prawne (strona 723)

czy można samemu zbadać odciski palców?

czy jest jakiś ogólnie dostępny katalog odcisków palców, tak aby mozna było dowiedzieć się na własną rękę czy odciski należą do przestępcy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 19:39:2

groźba kradzieży - czy to przestępstwo?

Czy groźba werbalna, że ktoś coś wyniesie z domu, czyli defacto ukradnie, jest przestępstwem? Czy można go jakoś powstrzymać zanim to zrobi? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 19:30:38

Czy wyrzucą mnie z wojska?

Jestem żołnierzem zawodowym, ostatnio na urlopie wsiadłem na rower po 2 piwkach i wyszło, że przekroczyłem minimalną dawkę.. Czy jeśli zapadnie wyrok skazujący to zostanę zwolniony z pracy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 19:24:26

były chłopak pokazuje nieprzyzwoite zdjęcia

Mój były chłopak robił mi nieprzyzwoite zdjęcia kiedy spałam. robił je telefonem i teraz podobno pokazuje je znajomym. czy ja moge mu tego jakoś zakazać? bo on robił te zdjęcia bez mojej zgody.. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 19:20:35

wizyty u psychologa a opieka nad dzieckiem

Matka mojego dziecka chodzi do psychologa, prawdopodobnie ma depresję. czy mogę wnieść do sądu o odebranie jej dziecka na tej podstawie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 19:12:31

Czy mogą go nie wypuścić z więzienia?

Mój chłopak 25tego sierpnia kończy odsiadywać wyrok półtora roku pozbawienia wolności, jednak 9tego września ma mieć następną rozprawę ale za inny czyn. Czy mogą go nie wypuścić z więzienia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 18:57:31

co można wziąć do aresztu śledczego

chciałam zapytać, jakie rzeczy można przynieść i zostawić narzeczonemu podczas wizyty w areszcie śledczym? jakie to mogą być produkty spożywcze, odzież, papierosy... aha, czy można przynieść ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 18:28:5

Jak sprawdzić zarobki w UK

Czy jeśli ojciec dziecka pracuje w Anglii i tam płaci podatki, to gdzie powinnam się zgłosić, aby uzyskać informację ile on zarabia? Czy sąd robi to sam? Czy któraś z matek miała podobną sytuację? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 18:6:27

jak odwrócić spadek?

jak odwrócić spadek? moja kochana ciocia przeprowadziła sprawę spadkową po swojej mamie(a mojej babci) pomijając pozostałych spadkobierców(mnie,moje rodzeństwo)inaczej mówiąc złożyła fałszywe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 18:5:16

Gdzie poskarżyć się na adwokata?

Gdzie powinnam się zgłosić, jeśli jestem niezadowolony z usług adwokata? Uważam, że nie prowadził mojej sprawy właściwie, przez co poniosłem straty finansowe. Jestem z Krakowa. Ktoś wie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 18:2:44

rozstrój nerwowy przez działania firmy

Czy da się udowodnić komuś, np. jakiejś instytucji albo firmie, że ich działania doprowadziły kogoś do rozstroju nerwowego i do poważnej choroby? i kto wtedy będzie za to odpowiadał? ktoś ma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 17:56:56

przepustka z aresztu śledczego

Czy jest możliwe otrzymanie przepustki podczas zatrzymania 3 miesięcznego w areszcie śledczym czy trzeba poczekać na wyrok?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 17:52:40

czy dostanie przepustkę?

Mój chłopak siedzi już 6 miesięcy, ma wyrok 3 lat. Czy możliwe, że dostanie przepustkę, jeśli toczy się przeciwko niemu inne postępowanie? proszę o odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 17:49:49

Czy mogę zostać oskarżony o kradzież?

Mój problem jest następujący. Pewna osoba przelała na moje konto pieniądze i teraz oskarża mnie, że ja włamałem się na jej konto i ukradłem je. ale to oczywiście nieprawda, bo ja nawet nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 17:48:23

Renta rodzinna (działalność gospodarcza)

Witam mam takie pytanie jeżeli dostaje rentę po zmarłej mamie to czy mogę prowadzić działalność gospodarczą.
Ja słyszałem że jak się będzie prowadzić działalność gospodarczą to zabierają ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 16:52:16

Czy operator nagrywa rozmowy?

Witam,
mojemu synowi groził przez telefon jego kolega. Mój syn się bardzo boi i zastanawiam się, czy jest możliwość zgłoszenia się do sieci komórkowej, aby udostępniła takie nagranie? czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 15:58:58

Kiedy przedawnienie?

Chciałbym zapytać, ile czasu ma sędzia na rozpoczęcie procesu od momentu postawienia zarzutów? Czy jeśli nie zrobi tego w określonym czasie, to czy może być to uznane jako przedawnienie.. chodzi ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.11 15:54:9

Pytanie o WINDOWSA

Czy ktoś z forumowiczów został może złapany albo skazany za posiadanie nielegalnej wersji windowsa? nie wiecie co za to grozi i czy w ogóle łapią za coś takiego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 15:52:22

Co powiedzieć dziecku o ojcu w więzieniu???

Witam,
mam takie pytanie, kierowane do kobiet... Otóż mój mąż idzie do więzienia. Mamy czteroletnią córkę i zastanawiam się co jej powiedzieć... Czy powinnam powiedzieć prawdę, czy wymyślić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 15:49:45

Areszt śledczy w Bielsku-Białej

Witam wszystkich,
czy wie ktoś może, jakie warunki panują w Areszcie śledczym w Bielsku-Białej? Mój narzeczony tam trafił i zastanawiam się, co go tam czeka... czy ktoś tam może był albo ma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 15:46:7

Czy mogę nie wpuścić ojca dziecka na wizyte?

Czy mogę zabronić i nie wpuścić ojca mojego dziecka na wizytę, na którą pozwala sąd, ale jeśli czuję od niego alkohol? ten człowiek przychodzi śmierdzący, nieogolony i w taki sposób chce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 15:40:36

alimenty na prywatną szkołę

Moja była małżonka chce podnieść wysokość alimentów, ponieważ chce posłać nasze dziecko do prywatnej szkoły. Ja jednak uważam, że to zbędny wydatek i dziecko może chodzi równie dobrze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 15:37:37

renta a ponieranie alimentów

Witam serdecznie,
mampytanie, czy suma pobierana przez komornika z renty na rzecz alimentów wlicza się do dochodu osoby od której jest pobierana?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 15:35:33

Remont dachu

Wszyscy właściciele partycypują w kosztach remontu dachu adekwatnie do swoich udziałów. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.11 15:10:40

Wniesienie sprawy o ustalenie ojcowstwa

Witam,

Gdzie powinnam się zgłosić by założyć sprawę o ojscostwo? i ustalenie alimentó? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 15:10:17

Czy umowa darowizny/samochodu/chroni darczyńcę i obdarowanego przed zajęciem komorniczym?

Czy umowa darowizny/samochodu/chroni darczyńcę i obdarowanego przed zajęciem komorniczym? Kupiłam okazjonalnie samochód,ale mam długi komornicze,zajętą rentę po mężu w wys.1/4.pojazd podarowałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 15:1:19

rozwód a nie stawienie się na rozprawie

witam.
Wyszłam za mąż w hiszpanii, chcę rozwodu, nie chce go natomiast mój mąż. Co się stanie jeśli będzie ustalona data rozprawy a on się nie pojawi? A tak stanie się napewno ponieważ tak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 15:0:34

Niepłacenie rachunków przez lokatorów

Czy w umowie najmu był zapis, że najemcy dokonują wpłat za wszystkie media? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.11 14:47:41

jak wyrzucić lokatorów z meiszkania?

Jeżeli nie była to umowa dożywocia, to jedynym wyjściem jest złożenie sprawy do sądu o eksmisję tych ludzi. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.11 14:42:22

Niepłacący lokator na FR

Wpłaty na fundusz remontowy są dobrowolne.
Składki są celowo rozbite na miesięczne wpłaty aby właściciele nie odczuli zbyt mocno uszczerbku w budżecie przy wydatku jednorazowym.

Właściciel, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.11 14:36:9

religia

Witam.

Witam, czy dobrowolnie mogę zrezygnować z religii i etyki jesli jestem uczniem liceum? Tę decyzję mają potwierdzić moi opiekunowie, czy wystarczy, że ja to zrobię? Dodam, że za miesiąc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 14:20:21

dziecko obciążone nakazem zapłaty

Witam,
Mam pytanie, jak rozwiązywana jest sytuacja kiedy rodzice nie płacą za czynsz, czy może być obciążone dziecko o swoją część kwoty? Czy rodzice płacą za dziecko po pół? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 14:2:0

Piractwo


Witam,
mam pytanie, ponieważ usłyszałam, że kupowanie pirackich filmów i płyt grozi pozbawieniem wolnośći do dwóch lat. Możecie mi powiedzieć w jaki sposób policja ściga piratów??

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 13:55:22

Czy sprzedawca ma prawo żądać od konsumenta opinii rzeczoznawcy?

Czy sprzedawca ma prawo żądać od konsumenta opinii rzeczoznawcy? Sprawa dotyczy reklamacji obuwia. Reklamację odrzucono. I nie pozwolono mi jej złożyć ponownie, odwołać się od opinii rzeczoznawcy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 13:51:52

Czy alimenty wlicza się do dochodu?

Alimentów nie wlicza się do dochodu ponieważ, ponieważ nie są dochodem stałym. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.11 13:8:23

Przedawnienie zadłużenia

Witam,
Chciałabym zapytać czy po jakimś czasie następuje przedawnienie zadłużenia?? Jesli tak to kiedy?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 12:24:59

Alimenty dla trójki dzieci

witam mam pytanie mam troje dzieci, czy wniosek oalimenty może byc jeden czy dla każdego dziecka osobno? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 12:9:20

śmierć ojca

witam
Co mam zrobić w sytuacji gdy mój ojciec umarł, czy nalezy mi się coś w tej sytuacji? z góry dziekuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 11:42:59

NAZWISKO DLA DZIECKA

Wiatm
Mam takie pytanie moje dziecko ma nazwisko matki, a chcę aby miało moje co mogę zrobić w takiej sytuacji? z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.11 11:40:2

aliemnty po liceum

Witam
po skończeniu liceum, gdy nie pójdę na studia to czy ojciec powinien dalej płacic alimenty? z góry dziękuję za odpwoiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 11:31:31

SPŁATA DŁUGU

Witam.
Co zrobić w sytuacji, gdy mój dłuznik zmarł skąd teraz odzyskam moje pieniądze czy taki dług przechodzi na jego rodzinę? z góry dziękuję ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.8.11 11:24:38

zawieszenie rozwodu

Witam mam takie pytanie ostatnio polepszyły mi sie konatakty z żoną, a jesteśmy w trakcie rozwodu, czy można go jakos zawiesić? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.11 11:22:13

Czy można sprzedać dług alimentacyjny?

Postępowanie komornicze okazało się bezskuteczne - mam pismo komornika. Mąż jest w kraju, znam tylko adres zamieszkania sprzed 2 lat, pracuje na czarno. Postępowanie prokuratury odnośnie ściągalności ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.11 11:21:12

ojciec a alimenty

Witam
jeśli w akcie urodzenia dziecka nie widnieje nazwisko ojca, ale matka wie kto nim jest to czy może starać się o alimenty? z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 11:11:27

śmierć ojca-alimenty

Witam
Co mogę zrobić w sytuacki gdy ojeciec mojego dziecka zmarł i teraz nie otrzymuje alimentów? z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 11:9:25

aliemnty a brak rozwodu

Witam
Czy mogę starać się o alimenty jeśli nie chcę zgodzić się na rozwód? z góry dziękuję


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 10:56:9

ograniczeni praw rodzicielskich

witam
Cio powinnam zrobić, gdy chce ograniczyć prawa rodzicielskie ojcu? jakich argumetów mogę uzyć? z góry dziekuję za pomoc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 10:48:17

umowa co miesiąc

witam
Pracuje w firmie, która zo miesiąc przedłuża mi umowy a co sie może stać gdy zajdę w ciążę czy mogą mnie zwonić? już ponad dwa lata pracuję w tej firmie. z góry dziękuję


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 10:24:58

zwolnienie do ZUS

Witam
co mogę zrobić, gdy mój pracodawca nie wysłał zwonienia do ZUS-u chociaż mówił że zaniesie i teraz i będzie on płatny? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 10:22:21

umowa na pół etatu

Witam.
mam takie pytanie jak wyliczana jest praca na pół etatu do emerytury? z góry dziękuję za odpwoiedzi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.11 10:6:52

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika