Forum prawne (strona 725)

kurs językowy

Witam serdecznie.
Czy kurs jezykowy, opłacany przez pracodawcę wlicza się do godzin pracy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 13:19:51

pomaganie bratu

Witam,
Mój brat prowadzi działalność, często mu pomagam, czy w świetle prawa muszę być zatrudniona? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 13:7:55

wypowiedzenie na zwolnieniu chorobowym.

Witam,
Czy mogę złożyć wypowiedzenie jeśli jestem na zwolnieniu chorobowym? i wtedy miesiąc wypowiedzenia liczy sie od dnia jego zlożenia czy od dnia powrotu do pracy po chorobowym? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 12:55:7

Praca w weekend

Witam,
Jakie mogę mieć konsekwencje jeśli odmówię pracy przez weekend? mam umowę o pracę na czas nieokreślony.


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 12:42:46

Co oznacza termin zawity?

Termin zawity to termin, w którym możliwe jest dokonanie określonej czynności. Czynność dokonana po tym terminie nie wywołuje skutków prawnych.
Sposoby obliczania w procedurze karnej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.10 12:42:38

wspólna rozprawa

Witam serdecznie,
Razem z kolegą złożyliśmy pozwy do sądu dotyczące naszego pracodawcy, a dokładniej okoliczności wypowiedzenia umowy. Czy możemy mieć wspólną rozprawę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 12:40:27

nie zgadzam się ze zwonieniem za porozumieniem stron.

Witam serdecznie.
Wczoraj mój pracodawca wypowiedział mi umowe za porozumieniem stron, a co jeśli ja chcę nadal pracować. Co jesli się nie zgadzam? Co mogę w takiej sytuacji zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 12:37:46

Zmiana sędziny ze względu na płeć

Wniosek o wyłączenie sędziego musi być motywowany uzasadnioną wątpliwością co do jego bezstronności w danej sprawie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.10 12:37:28

zwolnienie za porozumieniem.

Witam.
Chcę zrezygnować z pracy, ponieważ nie satysfakcjonują mnie zarobki, czy pracodawca może się nie zgodzić na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron? i jakie to może mieć konsekwencje?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 12:34:36

Praktyki dla małoletnich.

Witam.
Czy istnieją jakieś regulacje prawne dotyczące praktyk zawodowych dla małoletnich? Limit przepracowanych godzin. limit długości praktyk i godzin w jakich się mają odbywać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 12:32:3

znęcanie

Witam;
W zasadzie nie ma ogrniczeń, co do dowód. Może to być np. obdukcja lekarska, zeznania świadków, zdjęcia, nagrania wiedeo lub audio, nawet listy, maile, smsy świadczące o tym, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.10 12:27:24

praca w sobote

Witam,
pracuję często w soboty, i chciałam zapytać czy jest możliwość abym w zwykłe dni odbierała sobie te godziny pracy> Czy są regulacje prawne dotyczące tego tematu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 12:27:21

Zwolnienie zdrowotne a wypowiedzenie

Witam.
Jestem zatrudniona na umowę o pracę, zlożyłam wypowiedzenie z miesięcznym wyprzedzeniem, tak jak zapisane jest w umowie. Niestety w miedzyczasie zachorowałam i zmuszona byłam iść na urlop ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 12:24:18

alimenty

Witam;
Zdecydowanie lepszą formą jest na konto. W razie sporu, będziesz miała dowód (wyciąg z rachunku bankowego) na to, że alimenty były spałacane.
pozdr. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.10 12:0:38

Alimenty za dziecko

Nie ma żadnej przeszkody o ile rzeczywiście dana osoba jest ojcem dziecka :] ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.10 11:54:45

pracodawca mnie nęka

Witam
Co mogę zrobić w sytuacji gdy mój pracodawca mnie nęka, przesladuje? z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 11:37:36

przerwa

Witam
Mam pytanie pracuję osiem godzin dziennie ile moja przerwa powinna trwać? z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.10 11:31:23

urlop na stażu

Witam
Jestem na stażu po ilu przepracowanych dniach mogę wziąć 3 dni wolnego? z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 11:29:10

Pytanie o niekaralność czy może być xero?

Chcę złożyć CV do kilku firm jednocześnie, każdą ofertę pracy trzeba wysłać na adres, i w każdej ofercie chcą zaświadczenie o niekaralności. Pytanie jest takie, czy ja mogę wziąć 1 zaświadczenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 11:4:50

komornik zwrot pieniędzy

Witam'
Wygrałam sprawę z komornikiem i teraz musi mi oddać pieniądze, ile na tki zwrot maksymalnie powinnam czekać? z góry dziękuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 10:54:3

zajęcie placu

Witam
Co mogę zrobić w sytuacji gdy wykorzystano cześć mojego placu pod chodnik?z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 10:50:0

podróż niepełnoletniego

witam
czy osoba niepełnoletnia może sama podróżować pociagiem? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 10:45:47

niezapłacone rachunki

dzień dobMam pytanie co mogę zrobić w sytuacji gdy przychodzą do mnie ciagle ponaglenia za niezapłacone rachunki poprzednich lokatorów co coś może mi grozić? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 10:30:21

Zrzeknięcie się ojca

Dzień dobry,
Czy jest taka możliwośc, aby zrzec się ojca nie chcę aby był prawnie moim ojcem? z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 10:0:17

pozbawienie praw do dziecka

Witam
Mam dziecko z mężczyzną, z którym nie utrzymuje żadnych kontaktów nie uznał dziecka, chcę całkowicie pozbawić go praw do niego co mam zrobić? z góry dziękuję


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 9:54:36

rozwód- dokumenty

witam
Jakie domunety są potrzebna podczas rozprawy sądowej? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 9:45:28

chrzest dziecka

witam
Mam pytanie czy do chrztu dziecka potrzeba decyzji oboja rodziców? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 9:43:25

zlecenie na L4

witam,
Czy na zwolnieniu L4 mogę przyjąć zlecenie z innej firmie? z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 9:31:20

Jak zwolnic sie z pracy podczas L4

Witam
Mam pytanie czy mogę zwonić się z pracy bedąc na zwolnieniu L4?i jak mogę to zrobić? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 9:21:0

odprawa a L4

W pierwszej kolejności formularzy L4 nie ma już prawie 11 lat, obecnie funkcję tego dokumentu spełnia formularz ZUS ZLA.
Jeżeli w czasie wypowiedzenia pracownik zachoruje a tym samym stanie się ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.10 9:12:7

Wypowiedzenie pracy

witam
Mam pytanie bedąc na zwolnieniu lekarskim mogę złożyc wypowiedzenie? z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.8.10 9:6:59

areszt pracownika

witam
mam takie pytanie zostałem aresztowany czy mój pracodawca w takiej sytuacji może mnie zwolnić? z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 8:52:30

krzyż w biurze..

Wydaje się, że nie można zakwalifikować terenu prywatnego zakładu pracy jako przestrzeni publicznej objętej konstytucyjnym obowiązkiem rozdziału Kościoła od państwa. Jednocześnie należy pamiętać, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.10 8:52:15

ujawnienie budynku mieszkalnego w KW

jako użytkownik wieczysty działki po wybudowaniu domu wystapiłem o ujawnienie budynku w księdze wieczystej i pojawił się zapis w 2004r
w dziale I-5 sposób korzystania: [b]tereny mieszkaniowe W.U ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.8.10 8:21:22

Administrator budynku każe usunąć rower

Często zostawiam rower na klatce schodowej, stawiam go zazwyczaj oparty o ścianę korytarza. Administrator każe mi go usunąć, bo wg niego może to być przeszkoda na drodze pożarowej. Jednak rower ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 0:44:44

nierealna wartość zniszczonego przedmiotu...

Mój znajomy oskarżył mnie, zgłosił to na policję, o zniszczenie jego sprzętu tv. W zgłoszeniu podał nierealną wartość tego tv ale ja dostałem informację, że za tv o tej wartości będę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 0:41:8

czy spółdzielnia dzieli rachunki za mieszkanie?

Moje pytanie brzmi: czy można zwrócić się do spółdzielni, aby ta podzieliła rachunki na poszczególne osoby zamieszkujące lokal? Mieszkamy z ojcem który nie dokłada się do rachunków a zamieszkuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 0:37:44

Szantaż uczelni

Jestem studentem studiów niestacjonarnych, za semestr płacę prawie 2000 zł. W umowie o świadczeniu usług przez szkołę, mam podane że opłata musi być uiszczona przed zakończeniem semestru. Teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 0:33:53

mąż sprzedaje przedmiotty - jak odzyskać pieniądze?

Mój mąż podczas trwania naszego związku wynosił z domu różne rzczy, które spieniężał a pieniądze wydawał na alkohol. Czy mogę zażądać od niego, aby oddał pieniądze (albo przynajmniej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 0:28:29

prześladowana przez byłego chłopaka w miejscu pracy!!!!! pomocy!!

Mam taki problem. Mój były chłopak nie może pogodzić się z naszym rozstaniem. Jest trochę przerażający. Przychodzi do miejsca mojej pracy, a pracuję w knajpie, zamawia piwo albo coś innego i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 0:22:35

Co to są słowa nieprzyzwoite?

Dostałem parę godzin temu mandat, 100 zł, za to, że używałem słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym... cóż, próbowałem tego dowiedzieć się od policjanta, ale może wy mi wytłumaczycie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 0:18:42

Co podlega podziałowi majątku?

Chciałbym zapytać, czy w trakcie rozwodu podziałowi majątku podlegają także prezenty które kupowałem żonie, tzn. biżuteria, samochód itp?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 0:8:5

czy świadkowie są informowani o śledztwie?

Witam, mam takie pytanie. Toczy się przeciwko mnie dochodzenie, najprawdopodobniej jako świadkowie przesłuchiwani będą moi sąsiedzi. Chciałbym zapytać, czy przesłuchujący ich policjanci poinformują ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 0:3:6

Czy po zatarciu wyroku, można pracować w policji?

Czy po zatarciu wyroku można ubiegać się o pracę w policji? Zostałem skazany w procesie karnym na wyrok w zawieszeniu (za jazdę po alkoholu..). To pytanie teoretyczne, bo nie mam zamiaru pracować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 23:53:18

Czy można wyjeżdżać za granicę w trakcie procesu?

Witam, niedawno zostałem złapany na jeździe rowerem po alkoholu. Zostało wszczęte przeciwko mnie postępowanie. Czy to znaczy, że teraz nie mogę wyjeżdżać za granicę?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 23:50:36

jak długo można trzymać na dysku pliki?

chciałbym zapytać, jak długo na dysku można trzymać ściągnięte z internetu pliki mp3, avi i inne pliki multimedialne? bo słyszałem, że legalnie można przez 2 doby. czy to prawda? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 23:43:0

jak obliczyć wysokośc potrąceń w zwiazku z zajęciem wynagrodzenia przez komornika

jak obliczyć wysokośc potrąceń w zwiazku z zajęciem wynagrodzenia przez komornika ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 22:22:28

Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu a wpis do KW

Nabyłem przez dziedziczenie spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu i niestety nie wpisałem się do KW. W księdze jest spadkodawca. W tej chwili chcę sprzedać to mieszkanie. Czy mogę to zrobić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 21:33:26

Czy płaci się podatek od pieniędzy od rodziców?

Czy jeśli moi rodzice, chcą przekazać mi i mojej żonie 150 000 zł na zakup mieszkania, to będę musiał od tych pieniędzy zapłacić podatek? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 21:25:11

porzucenie pracy a urlop

porzucilem prace czy nalezy mi sie ekwiwalent za niewykorzystany urlop ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 20:8:31

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika