Forum prawne (strona 727)

powrót na urlop wychowawczy

witam
Co mogę zrobić w sytuacji gdu chce wrócic na urlop wychowawczy, z którego wrociłam całkiem niedawno czy pracodawca da mi taki urlop? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 9:23:56

święto w dzień wolny

Witam,
Czy jeśli święto wypada w weekend to przysługuje dzień wolny za ten dzień.z góry dziękuję


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 8:49:29

delegacja zwrot kosztów

Witam
Mój pracodawca nie oddał mi kosztów za delegacje, wcześniej podpisałam odpowiednie dokumenty, ale do tej pory nie distałam tych pieniędzy co mogę jeszcze zrobić? z góry dziękuję

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 8:46:7

wypłata

Witam
Mam pytanie co mam zrobić w sytuacji, kiedy mój pracodawca już długo zalega z wypłatą za urlop oraz zwolnienie chrobowe juz go o tym powidomiłam ale ciągle nic. Co mogę jeszcze zrobic? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.8.9 8:43:40

pomocy mieszkanie po dziadku- jestem nie zameldowana

mam pytanie skierownie o mieszkanie socjalne.PO smierci dziadka moge sie starac o mieszkanie jego?? jakie dokumenty musze zlozyc ??? prosze o pomoc czy wogule jest sznasa ze moge tam zamiezszkac???mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 2:55:56

oszukany przez hodowcę kotów

Witam, jakiś czas temu kupiłem z hodowli rasowego kota. jak się po niedługim czasie okazało, kot jest poważnie chory. weterynarz powiedział, że najprawdopodobniej hodowca mógł wiedzieć o chorobie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.8 19:48:8

jak często można pisać listy do więźnia

Chciałam zapytać jak często odbywający karę w zakładzie karnym ma prawo otrzymywać listy i paczki? i jak często może listy pisać i wysyłać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.8 19:43:28

pytanie o intercyzę

Mam pytanie o intercyzę. Czy jeśli podpiszemy z narzeczonym intercyzę przed ślubem, to czy jeśli w przyszłości będziemy mieli jakieś długi jako małżeństwo i w sprawę zostanie wciągnięty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.8 19:41:11

czy można nie podpisać aneksu do umowy

czy mogę nie zgodzić się na niekorzystny aneks do mojej umowy o pracę? czy szef może mnie zwolnić, jeśli nie zgodzę się na podpisanie takiego aneksu? proszę o odpowiedź.. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.8 19:26:19

groźba morderstwa w smsie!!!

mój były chłopak groził mi śmiercią w smsie, niestety skasowałam tego smsa. czy jeśli pójdę na policję, to jest jakaś szansa, że oni mi uwierzą i np. odzyskają tego smsa? bo mój były chłopak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.8 19:22:49

czy w ciąży można iść do więzienia?

Moja koleżanka jest w ciąży a jakiś czas temu uczestniczyła w rozboju. co może zrobić, żeby nie iść do więzienia? czy jeśli jest w ciąży to pójdzie siedzieć? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.8 19:20:20

jak wiele razy można przedłużyć aś?

jak wiele razy i na jak długi czas można przedłużać areszt śledczy? czy to nie jest tak, że to jest zabronione? bo słyszałam, że za to można się poskarżyć do strasburga... czy to prawda? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.8 19:14:57

czy komornik może zająć zwierzęta?

Chciałbym zapytać, co może zająć komornik. tzn. czy tylko nieruchomości i przedmioty, ale czy np. może zająć zwierzęta, typu egzotyczne ryby o dużej wartości? czy ktoś zna z doświadczenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.8 18:58:38

czy syn może być obciążony długami ojca?

Witam, mój ojciec i jego obecna małżonka zaciągnęli kredyty na sporą sumę, a teraz nie radzą sobie z ich spłatą. Czy jeśli jestem jedynym synem, to jest możliwość że bank mnie obciąży ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.8 18:48:36

czy mogę adoptować syna z zagranicy?

Witam,
Jestem w związku z dziewczyną z Anglii, ona ma małego syna. Zamierzamy wziąć ślub, ale tylko w Polsce. Chciałbym też adoptować dziecko i stąd moje pytanie. Czy jeśli weźmiemy ślub ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.8 17:51:53

czy można rejestrować się do PUP w innym mieście?

Witam, mam takie pytanie. Czy można zarejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy poza miejscem swojego zamieszkania (tzn. miejscem zameldowania)? Czy trzeba udowodnić że się w tym miejscu mieszka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.8 17:48:16

jak długo na okresie próbnym w pracy?

Długość pracy na podstawie umowy o prace na okres próbny nie jest uzależniony od wymiaru czasu pracy (pełny czy też częściowy etat). Zawsze wynosi ona będzie maksymalnie 3 miesiące. Jeżeli ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.8 17:42:58

Czy trzeba informować pracodawcę o wyroku?

W jakich przypadkach muszę poinformować swojego pracodawcę o tym, że zostałem skazany w procesie karnym na karę w zawieszeniu? Jeśli nie podpisywałem nic w umowie o pracę, to czy powinienem się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.8 17:42:40

Jak sprawić, żeby sąsiad nie słuchał głośno muzyki?

Witam. Mam taki problem. Mieszkam na osiedlu, w bloku. Mam małe dziecko, kilkumiesięcznego synka. Nad nami mieszka człowiek, który całymi dniami słucha bardzo głośno muzyki. Sprawia to, że moje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.8 17:31:16

Testament....

Przedmioty pochodzące z dziedziczenia nie wchodzą w skład majątku wspólnego tylko osobistego spadkobiercy - małżonka chyba, że spadkodawca postanowi inaczej w testamencie). Natomiast żona, bez ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.8 17:21:9

Czy można korzystać z usług prostytutek?

Mam takie pytanie (teoretyczne..): czy jeśli w Polsce prostytucja jest zabroniona, to czy korzystanie z usług prostytutek jest przestępstwem? Czy dochodzi do takich sytuacji, że klient zostaje złapany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.8 17:15:5

Temperatura w sklepie

Czy jest jakaś z góry narzucona temperatura, jaka powinna obowiązywać w sklepach w centrach handlowych? Pytam z punktu widzenia klienta. Ostatnio moja koleżanka zasłabła w jednym ze sklepów z powodu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.8 17:5:35

Niesłusznie zajęty laptop

Mieszkam z kolegą, który ma jakieś długi i ściga go komornik. Ostatnio pod moją nieobecność przyszedł komornik i wziął mój laptop... Jak mogę udowodnić, że to mój sprzęt, jeśli nie mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.8 17:2:28

szkoła nie wywiązała się z umowy - co robić?

w tym roku kończyłem prywatną szkołę policealną. jak się okazało w trakcie nauki, program nie pokrywał się z tym, do czego szkoła zobowiązywała się w umowie, zarówno było mniej godzin lekcyjnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.8 16:59:15

czy sąd dzieli majątek tak samo między dzieci?

Witam, niedawno zmarł mój ojciec. Jestem jego synem z pierwszego małżeństwa, ma on jeszcze córki z drugiego związku małżeńskiego. Ojciec nie zostawił żadnego testamentu, więc zapewne odbędzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.8 16:49:25

Problem odnosnie wyjazdu dziecka za granice

Witam,
Prosilabym kogos o porade,poniewaz nie wiem jak sobie poradzic.Do nie dawna wychowywalam samotnie coreczke az do momentu wyjscia za maz,dodam ze nie jest on ojcem dziecka.Ojciec dziecka uznal dziecko ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.8.8 14:34:43

reklamacja ułożenia kostki

reklamacja ułożenia kostki witam serdecznie mam takie pytanie dotyczące reklamacji ułożenia kostki brukowej, po wykonaniu usługi wykonawca udzielił mi na piśmie 5 letniej gwarancji na tą usługę, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.8 10:46:47

Czy warto przyznawać się do związku podczas rozprawy rozwodowej?

Ja bym się nie przyznawał. Mąż wówczas może wystąpić o rozwód z Twojej winy. Raczej poczekaj do rozwodu. Polecam adwokata dobrego z rozwodów 502-199-050 sprawdzony, rzetelny i konkretny. Polecam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.7 20:41:12

Jak udowodnić że nie zdradzam żony?

Z tego co wiem z własnego doświadczenia to raczej żona powinna udowodnić przed sądem, że ją zdradzasz a nie Ty, że jej nie zdradzasz. Jeżeli ma jakieś konkretne dowody przeciwko Tobie musisz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.7 20:37:2

Jak walczyć o prawa autorskie z nieuczciwym oszustem który de facto jest też pracodawcą?

Jak walczyć o prawa autorskie z nieuczciwym oszustem który de facto jest też pracodawcą? Witam wszystkich i proszę o małą radę.
Stworzyłem kilka stron dla jednego z prezesów firmy w której ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.7 16:15:52

jak otworzyc komis dzieciecy

jak otworzyc komis dzieciecy Czy ktos wie jak otworzyc komis dzieciecy jak rozliczac sie z osobami wstawiajacymi towar i jak rozliczac od tego podatek? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.7 15:53:1

Zabrane prawo jazdy za alkohol, a wczesniejsze zdanie egzaminu przed zakonczeniem wyroku.

Witam, zabrali mi prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu (4 lata), za 4 miesiące kończy mi się wyrok, czy istnieje możliwość wcześniejszego zdania egzaminu na prawo jazdy i ewentualne wydanie ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.8.7 14:6:45

Zmiana oprocentowania kredytu w Polbanku

Czy ta sytuacja miała miejsce w maju 2010r. ???
Jeśli tak to jest bardzo interesujące. Ten temat był przerabiany głośno medialnie rok temu. Jak chcesz wiedzieć więcej, wejdz na forum kupfranki.pl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.6 21:27:43

mąż przelewa pieniądze na konto kochanki - co robić?

Nic pani nie zrobi, dopóki jest to konto wspólne , każdy z was może dokonywać transakcji/przelewów itd. Jeśli pani jest właścicielem konta, a mąż współwałaścicielem to może pani w banku ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.6 19:19:57

czy staż z urzędu pracy liczy się do urlopu?

Wkrótce zaczynam staż z Urzędu Pracy. Chciałbym zapytać, czy jeśli po stażu dostanę pracę, to czy staż będzie mi się liczyć jak praca, tzn. czy będzie to wliczane jako czas przepracowany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 17:26:36

sąsiad pali gałęzie i ignoruje moje prośby - co robić?

mój sąsiad pali gałęzie w ogrodzie, śmierdzi to niesamowicie tak że nie da się otworzyć okien ani wyjść do ogrodu. jak to jest, czy on może tak robić pomimo tego że go proszę, żeby tego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 17:20:28

leczenie zamiast wyroku?

czy sąd może mnie skazać na przymusowe leczenie zamiast na więzienie, jeśli popełniłem przestępstwo pod wpływem i jestem uzależniony? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 17:15:41

podjęcie terapii w trakcie procesu

Czy jeżeli ktoś, kto spowodował wypadek samochodem po alkoholu, jest od alkoholu uzależniony, ale podjął w trakcie procesu leczenie, to czy może być to uznane jako okoliczność łagodząca? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 17:12:30

jaka sankcja za jazdę na rowerze?

Jaka sankcja mi grozi, jesli mam wyrok i zakaz prowadzenia roweru przez rok za jazdę po alkoholu, ale jeżdżę na rowerze trzeźwy? Czy jest to grzywna czy nowa rozprawa? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 17:8:48

Jak moge sie dowiedziec czy mam alimenty do placenia?

Jak moge sie dowiedziec czy mam alimenty do placenia? Mieszkam zagranica od 4 lat , wczesniej moja ex nie chciala zadnych pieniedzy. Zostawilem jej w kraju dom. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 17:7:48

czy to sprawiedliwe?

Czy jeśli matka przepisuje mieszkanie na jedno dziecko i umiera, a pozostałej dwójce dzieci nie pozostawia nic, to czy ta dwójka może starać się o część mieszkania? Czy obowiązująca jest wola ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 17:7:14

kredyt na brata i problem...

Mój mąż wziął kredyt dla swojego brata, który miał spłacać raty co miesiąc. Jak się okazało, nie wywiązuje się z płacenia i mój mąż będzie musiał oddać te pieniądze. Czy jest jakaś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 16:50:40

czy można zmienić system operacyjny legalnie na starszy?

czy mając zainstalowany system operacyjny windows vista, mogę legalnie przeinstalować system na xp, czyli na starszy nie płacąc za to? czy muszę kupić legalne oprogramowanie wraz z płytą. proszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 16:42:39

czy psycholog spoza więzienia może badać więźnia?

Mój brat odbywa karę więzienia. Obawiam się, że zachorował na depresję, ma silne stany lękowe i obawiam się, że może zrobić sobie coś złego. Czy jest możliwe, aby brata przebadał psycholog ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 16:39:2

Jak zakazać sądownie ojcu sprzedaży majątku?

Czy ja jako jedyny spadkobierca majątku po moim ojcu, który jeszcze żyje, mogę sądownie zakazać mu dysponowania majątkiem? Rzecz w tym że ojciec za zupełne grosze rozsprzedaje ziemię a ja nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 16:25:45

znęcanie fizyczne w AŚ

Czy jeśli więźniowie znęcają się fizycznie nad moim kolegą, to czy może on ubiegać się o zwolnienie lub przeniesienie do innego aresztu śledczego? Co zrobić, gdy klawisze nie reagują na jego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 16:19:41

przyczepa kempingowa na parkingu

Czy jest jakiś sposób, aby usunąć z parkingu przyczepę kempingową, którą sąsiad postawił i której nie używa (nawet okresowo). Stoi ona cały rok i trudno powiedzieć, żeby była w dobrym stanie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 16:13:52

Znalezione monety - czy należy oddać?

Czy jeśli na swojej ziemi przez przypadek znalazłem stare monety, wydaje mi się że z XIX wieku albo może nawet starsze, to mogę je zachować czy muszę je oddać do muzeum? Jaka kara grozi za nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 16:7:48

Zrzeczenie się praw dziecka przed narodzeniem?

Witam, jestem w ciąży z pewnym mężczyzną, który jednak nie ma zamiaru wychowywać ze mną tego dziecka. Związana jestem z innym mężczyzną, który chce dziecko wychowywać wraz ze mną. Czy jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 16:0:13

Czy mandat ze źle wpisanym nazwiskiem jest ważny?

Zostałem ostatnio złapany za jazdę bez biletu. Kontroler który spisywał moje dane z legitymacji studenckiej źle spisał moje nazwisko, co zauważyłem dopiero w domu. Czy taki mandat jest ważny? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 15:34:38

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika