czy przysługuje odprawa

Odpowiedzi w temacie (2)

marek

8.6.2009

Witam i proszę o pomoc. Byłem zatrudniony w firmie ponad 9 lat na czas okreslony do końca 2010 r. W październiku zeszłego roku dostałem od pracodawcy wypowiedzenie o prace z Art.30 par.1 pkt 2 kodeksu pracy za wypowiedzeniem przez pracodawce. Dodam ze firma zatrudnia około 1000 osób a zwolnienie było indywidualne. Napisałem pismo z wypłatę odprawy za okres 9 lat pracy czyli trzykrotnego wynagrodzenia i otrzymałem odmowę o treści. "W świetle obowiązujących przepisów roszczenia nie znajduje uzasadnienia i odprawa nie zostanie wypłacona ponieważ nie mają zastosowania przepisy ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikiem stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracownika (Dz. U. nr 90 poz 844 za zmianami). Z góry bardzo dziękuje za udzielenie porady bo nie wiem czy iść z tym do sądu pracy.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

porada1

2009-06-08 17:28:34

oczywiście, że się Panu należy. i należy udać się do sądu. jeśli jest Pan z W-wy lub okolic: porada1@gmail.com

autor

2009-06-09 11:55:45

Dostałem odpowiedz na innym forum cytuje: "niestety, jeśli powodem była Pana absencja z powodu choroby, to jest to przyczyna ewidentnie dotycząca Pana i na odprawę nie ma co liczyć. Zasadniczo choroba nie powinna być powodem do zwolnienia z pracy, jednak jeśli pracodawca może udowodnić, że w związku z długotrwałą chorobą pracownika poniósł dodatkowe koszty (zatrudnienie kogoś na zastępstwo, nadgodziny innych pracowników...), miał prawo do takiego ruchu." Czy to jest powód na nie wypłacenie odprawy?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 20.2.2018

  Odprawa pośmiertna

  Odprawa pośmiertna jest wyrazem tzw. ryzyka socjalnego pracodawcy. Ryzyko socjalne natomiast należy do zasad, które są charakterystyczne dla prawa pracy. Odprawa pośmiertna należy do typu wypłat, (...)

 • 22.9.2017

  Odprawa rentowa i emerytalna

  Odprawa pieniężna w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia przysługuje pracownikowi spełniającemu warunki uprawniające do renty inwalidzkiej lub emerytury, którego stosunek pracy ustał (...)

 • 29.8.2018

  Zachowek - czym jest zachowek i komu się należy?

  Podstawową zasadą prawa spadkowego jest swoboda testowania. Oznacza ona, iż spadkodawca może za życia w drodze testamentu dowolnie rozrządzić swoim majątkiem, jeśli zaś tego nie uczyni, krąg (...)

 • 27.8.2009

  Diety krajowe - Sposób rozliczania delegacji służbowych na obszarze kraju - delegacje krajowe

  Podróżą służbową jest wykonywanie polecenia określonego przez pracodawcę poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy lub stałe miejsce pracy pracownika. Polecenie (...)

 • 12.9.2016

  Zasiłek pogrzebowy - kiedy i komu przysługuje zasiłek pogrzebowy?

  Śmierć jest dla każdego, a szczególnie dla członków rodziny wydarzeniem dramatycznym i bolesnym. Oprócz cierpień zwiazanych z utrata bliskieuj osoby, rodzina zmarłego musi stawić (...)