Forum prawne (strona 729)

kiedy wypowiedzenie jest ważne?

Witam, dzisiaj szef powiedział mi, że jestem zwolniony z pracy. Mam w umowie 2 tygodniowy okres wypowiedzenia. Chciałbym się dowiedzieć, czy ten okres liczy się od momentu, kiedy szef mi o tym powie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 18:30:31

jak odwołać się z rezultatem od splaty dlugu u windykacji??

jak odwołać się z rezultatem od splaty dlugu u windykacji?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 16:57:58

czy opiekując się osobą niepełnosprawną ( I grupa ) ....

Witam mam takie pytanie , otóż ..
Czy opiekując się osobą niepenosprawną ( I grupa ) , lata spędzone przy opiece nad chorym będą zaliczone jako nieskładkowe przez ZUS ?

Proszę o pomoc
Dziękuję
Lucyna ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.8.5 16:15:6

Jak napisać wniosek o ustanowienie rodziny zastępczej?

Jak napisać wniosek o ustanowienie rodziny zastępczej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 15:52:33

jak zrobic zastrzezenie na wyjazd za granice dzieci z byla zona?

jak zrobic zastrzezenie na wyjazd za granice dzieci z byla zona?
zona chce wyjechac za granice z dziecmi,ale nie ma na to mojej zgody.Jak moge zatrzymac dzieci w Polsce?Jestesmy po rozwodzie,ale oboje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 14:3:56

ile?


Zgodnie z art 62. ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.5 13:23:51

Razem z siostrą przyjęliśmy po śmieci ojca spadek wprost. Po roku od przyjęcia spadku okazało się,

Razem z siostrą przyjęliśmy po śmieci ojca spadek wprost. Po roku od przyjęcia spadku okazało się, że rodzice zaciągnęli wcześniej kredyt hipoteczny, którego z braków środków mama po śmierci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 12:17:41

Razem z siostrą przyjęliśmy po śmieci ojca spadek wprost. Po roku od przyjęcia spadku okazało się,

Razem z siostrą przyjęliśmy po śmieci ojca spadek wprost. Po roku od przyjęcia spadku okazało się, że rodzice zaciągnęli wcześniej kredyt hipoteczny, którego z braków środków mama po śmierci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 12:17:28

Groźby przez GG

witam
mam takie pytanie co mogę zrobić w sytuacji gdy ktos mi grozi przez komunikator? z góry dzieuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 11:55:32

Zmiana imienia i nazwiska

witam, chciałabym zapytać, jakie formalności trzeba załatwić, aby zmienić imię i nazwisko? chciałabym zacząć życie w innym mieście i nie chcę już używać imienia i nazwiska którego dotychczas ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.5 11:55:31

czy nadal jestem karana

witam
10 lat temu posłużyłam się fałszywym dokumentem, kiedy przestanę być osobą karaną? z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 11:52:19

Zwrot prawa jazdy po wielu latach

witam
mam pytanie zabrano mi prawo jazdy, kiedy mi je zwrócą? z góry dzięuje za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 11:49:2

Podrobienie podpisu w MPK

witam
Co mam zrobic gdy własnie przyszedł do mnie mandat MPK z podrobionym moim podpisem co mogę zrobić w takiej sytuacji? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 11:44:37

niesumienni strażnicy miejscy

witam, czy mogę oskarżyć staż miejską za niewypełnianie obowiązków służbowych? otóż co jakiś czas zgłaszam na straży miejskiej nieprawidłowo zaparkowane samochody, które blokują chodnik, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 11:44:31

molestowanie

witam
Chciałem się zapytać co grozi w przypadku molestowania? Jak mozna zareagować
? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2010.8.5 11:42:6

właściciel mieszkania grozi sądem

witam, wynajmuję mieszkanie od pewnego mężczyzny. on oskarża mnie o to, że zniszczyłem mu część mebli i uszkodziłem część ściany. ja jestem pewien, że te szkody były już wcześniej. kiedy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 11:39:20

wyzwiska

witam
mam takie pytanko czy jest możliwe aby groził mi sąd jeśli wyzwałem kogoś i to przez internet? z góry dziękuję


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 11:36:57

Skasowani przez PKP

miałem ostatnio taką sytuację, że kupiłem bilet na pociąg nad morze. kiedy pociąg podjechał, to okazało się, że jest tak pełny, że nie ma możliwości, żeby do niego wejść. pozostało mi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 11:34:12

diler narkotyków

witam
Chciałbym sie zemścic na kimś wiem że ten człowiek jest dilerem, a przy tym chce zostac anonimowy. jest to możliwe?

... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.5 11:32:46

Zdrada w czasie separacji

Istnieją sprzeczne poglądy w piśmiennictwie na temat tego, czy orzeczenie separacji uchyla obowiązek zachowania wierności. Przeważa pogląd, że ten obowiązek nadal istnieje, gdyż celem separacji ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.5 11:25:19

Zagubiona paczka

Mam problem. Wystawiłam na allegro towar, który wysłałam kupującemu w trybie 'za pobraniem'. Jak się okazało, paczka po drodze zaginęła... Teraz poczta nie chce zwrócić mi całości za towar ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 11:23:31

Oszukany przez sieć komórkową

Mam pytanie: niedawno przedłużałem umowę w jednej z sieci komórkowych. Oferte przedstawiono mi telefonicznie i ja na nią przystałem. jak później się okazało, to co oferowano mi przez tlefon ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 11:19:18

nie wiem

witam
mam takie pytanie skradziono mi telefon i znaleziono winowajce niestety sprzedał ten telefon, sedzia powiedział ze musi mi oddac te pieniądze niestety do tej pory ich nie dostałam co mogę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 11:18:30

Wypadek !!!

witam
mam taki problem czy nalezy mi sie odszkodowanie za uraz jaki doznałam podczas robienia zakupów? z góry dziekuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 11:15:48

gdzie można jeździć rowerem z zakazem

moje pytanie może wydać wam się głupie, ale tak się ostatnio zastanawiam. jeśli mam zakaz jazdy na rowerze (zostałem złapany po alkoholu) i pojazdami mechanicznymi, to czy mogę jeździć na hulajnodze? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 11:12:29

wymiana towaru z dopłata

Witam
Mam taki problem dokonałam ostatnio zakupu towaru, który w bardzo krótkim czasie się popsuł złozyłam reklamacją i teraz stwierdzono wymiane na nowy i jest problem bo tego modelu juz nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 11:9:57

Dłużnik zginął w wypadku samochodowym

Pożyczyłem koledze pieniądze i on zwracał mi je w ratach, sumiennie, nie było z tym żadnego problemu. Niestety, kolega zginął w wypadku samochodowym niedawno, nie miał żony tylko dziewczynę, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 11:9:7

17latka w ciąży!!!!

Jeżeli jedno z rodziców nie ma pełnej zdolności do czynności prawnych, władza rodzicielska przysługuje drugiemu z rodziców - czyli w tym wypadku ojcu dziecka, jeśli jest pełnoletni ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.5 11:7:57

jak odzyskac paszport

No jasne, że masz... po zakończeniu postępowania i osądzenia Cię. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.5 11:6:20

zwrot aparatu

witam,
mam taki problem dokonałem zakupu, z którego nie jestem zadowolony. czy istnieje jakakolwiek mozliwośc oddania towaru i odzyskania pieniędzy. z góry dziekuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 11:6:12

Jaka jest podstawa prawna ?

witam
mam takie pytanie po jakim czasie pozostawiona rzecz w serwisie staje sie własnością? z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 11:3:53

Usługi internetowe a praca

Mam taki problem. Mieszkam na osiedlu i korzystam z usług Vectry. Dostarczają mi oni internet oraz tv. Ostatnio dość często z powodu wyładowań atmosferycznych usługi były niedostępne przez kilka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 11:2:55

Jak pozwać niedziałającą spółkę cywilną do sądu

witam
mam taki ogromny problem chce pozwać spółkę, która przestała istnieć, chce odzyskać starty. co mogę zrobić w takiej sytuacji? jak sformułowac wniosek? z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 11:2:12

Nietypowe imię w Polsce

Kierownik urzędu stanu cywilnego odmawia przyjęcia oświadczenia o wyborze dla dziecka więcej niż dwóch imion, imienia ośmieszającego, nieprzyzwoitego, w formie zdrobniałej oraz imienia niepozwalającego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.5 11:0:10

warunki gwarancji

Witam,
mam taki problem kupiłam parę miesięcy temu akumulator, który okazał sie wadliwy złozyłam reklamację, ale mi udmówiono co mam zrobić w takiej sytuacji? z góry dziękuję ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.5 10:58:9

Związek homoseksualny a szpital

Witam, żyję w homoseksualnym związku. Za niedługo udaję się na poważną operację do szpitala i możliwe, że przez jakiś czas mogę pozostawać nieprzytomny. Chciałbym jednak, żeby mój partner ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 10:57:56

Sprzedaż samochodu do komisu

Witam.
mam taki kłopot sprzedałem swoje auto do komisu, i teraz kupujacy wymaga ode mnie zwrotu pieniędzy za usterkę jaką znalzł czy muszę mu te pieniądze oddać? z góry dziekuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 10:54:13

Zwrot za bilety lotnicze

witam
mam taki problem moja koleżanka kupiła bilety na osoby fizycznej na allegro i teraz ma taki problem bo nie może w tym terminie lecieć czy jest mozliwe aby zwrócic te bilety i odzyskać pieniadze? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 10:50:58

Polsat !!!!!!!!!! wielkie kłopoty

Witam!
mam taki ogromny problem firma telewizyjna załozyla mi teraz kare nie wiem tylko za co, bo juz rok temy rozwiązałem z nimi umowę? co mam w takiej sytuacji zrobić? z góry dziękuję

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 10:48:41

Podział majątku w związku partnerskim

Czy jeśli chłopak i dziewczyna rozstają się po kilku latach wspólnego związku, po wspólnym mieszkaniu i jeśli nabyli wspólnie różne przedmioty, jak meble, sprzęt agd, samochód, to czy mogą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 10:48:18

chcę odkupić 1/2 samochodu

witam
mam takie pytanie chcę odkupić cześ samochodu aby w całosci był mój czy z tym drugim właścicielm powinienem spisać umowę i jak taka umowa ma wyglądać? z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 10:46:37

Aborcja w UK

Moja koleżanka zrobiła aborcje w Anglii, dowiedziała się o tym jej matka. Teraz jej grozi, że zgłosi sprawe na policje w polsce, bo ta koleżanka na stałe mieszka w polsce. Czy coś jej grozi za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 10:45:52

buty-reklamacja a szewc

witam
mam takie pytanie czy moge reoperować buty u szewca jeśli nie chcę starcic gwarancji? z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 10:44:37

badania psychiatryczne

Mój kolega został skazany na kare bezwzględnego pozbawienia wolności i wkrótce ma zacząć odbywać wyrok. On mówi, że tam nie wytrzyma i sobie "coś" zrobi. Czy jest możliwa jakaś interwencja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 10:44:3

zwrot 50%

witam
Mam taki problem kupiłam obuwie , które w bardzo krótkim czasie się zniszczyło zaniosłam je do reklamacji i zaproponowano mi 50% kwoty butów chcę się odwołać od decyzji co powinnam w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 10:42:59

Usunięcie skutków prawnych

witam
chciałam się zapytać jak wygląda usunięcie skutków prawnych na skutek uchylenia decyzji? z górydziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 10:35:43

Rozwód z więźniem

Witam, mój mąż przebywa obecnie w zakładzie karnym. Będzie tam jeszcze przez 3 lata, ale ja zdecydowałam się od niego odejść. Chciałabym zapytać, czy są szanse na rozwód z więźniem, tym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 10:33:2

Komornik skarbowy

witam
mam pewne pytanie czy mam niezapłacony mandat czy komornik może coś zająć? z góry dziękuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 10:32:38

wydzielenie części spadku

Jestem jednym z czterech spadkobierców kawałka gruntu, który został po naszym dziadku. Ponieważ nie ma zgody co do podziału tej ziemi między nami, jeden ze spadkobierców chce aby dla niego sąd ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 10:27:43

zwiększenie alimentów po ślubie?

Jestem ojcem 8 letniej córki, płacę na nią alimenty 800 zł miesięcznie. Wkrótce żenię się z moją nową partnerką i chciałbym zapytać, czy w związku z tym moja była żona może zweryfikować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 10:19:37

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika