e-prawnik.pl Porady prawne

Czy rodzic może płacić za alimenty syna ?

Odpowiedzi w temacie (6)

Józef alimenty.pl

25.4.2008

Witam, Czy prawdą jest, że w przypadku kiedy osoba nie płaci alimentów można pozwać jej rodzica do zapłaty ? Sytuacja wygląda tak : Mój syn nie płaci alimentów za swoje dzieci, jego była żona twierdzi że w takim wypadku będę musiał płacić ja (dziadek dla jej dzieci). Nie mam zamiaru płacić za błędy syna poza tym wydaje mi sie to absolutnie nielogiczne. Jeżeli to prawda czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji ? Pozdrawiam Józef

Nie znalazłeś odpowiedzi?

matka alimenty.pl

2008-04-25 11:56:15

jeśli nie umiał pan wychować syna, więc niech pan płaci za błędy wychowawcze. oczywiście że pana była synowa może pozwać pana, jeśli niewychowany synuś nie płaci. popieram byłą żonę, a jeszcze radziłabym jej podwyższyć alimenty gdy składała będzie pozew do sądu przeciwko panu, podejrzewam bowiem że niewychowany synuś od dość dawna nie płaci, a dziecko kosztuję.

Józef alimenty.pl

2008-04-25 13:55:39

Mogłem sie spodziewać takiej reakcji, nie zna pani sytuacji a wydaje osądy. Nie dziwi mnie to specjalnie bo była żona syna również potrafi tylko wyciągać łapę po nie swoje. Wiem że przekracza to pani możliwości rozumowania ale człowiek pełnoletni odpowiada za swoje czyny a nie jego rodzice.

matka alimenty.pl

2008-04-28 19:00:09

proszę pana w tym roku bronę pracę licencjacką z pedagogiki resocjalizacyjnej i wiem, że jak rodzic dziecka wychować nie potrafił to musi płacić za błędy wychowawcze. niech pan się postawi w roli swojej byłej synowej, która musi sama spełniać role rodzicielskie, wychowawcze, zarówno matki jak i ojca, a jeśli (niewychowany) synuś jeszcze to matce tzn byłej żonie utrudnia nie łożąc na dziecko, to nie dziwie się synowej że ratuje się pozywając pana o alimenty ...

JUSTI4983 alimenty.pl

2008-04-28 20:29:17

takie jest prawo w polsce !!!!i niestety nie mozna go zmienic!!!!ale moe pan pozwac syna o alimenty rowniez!!! jezeli nie ma pan srodkow do zycia!!!

kugar alimenty.pl

2008-04-29 00:44:43

co za brednie kazdy czlowiek jest indiwidualna jednostka i po 18tym rouk zycia odpowiada sam zasiebie ....... to tylko rzad unika socjalnych zobowiazan za swoich obywateli "niewolnikow".....i "wykreca sie bzdurnymi "przepisami prawa rodzinnego " BO TAK MU WYGODNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Brad alimenty.pl

2009-06-14 08:06:46

A co powiecie na to jak brat płaci alimenty przez komornika bo tak chciała matka dziecka,a teraz podała do sądu całą rodzinę i od każdego chce wyciągnąć pieniądze?.Do pracy nie ma zamiaru iść a i kontakt z dzieckiem jest niemożliwy,nikt z rodziny jeszcze nie widział dziecka a dziecko ma 3 lata! Tu nawet Policja nic nie może zrobić.Mam nadzieję że sąd podejmie właściwą decyzję bo jak nie to będzię oznaczać że państwo popiera ludzi żyjących na cudzy koszt a to jest koniec demokracji.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM