Forum prawne (strona 733)

Grupowe zwolnienie

Witam,
Mam pytanie w firmie której pracuję wszyscy pracownicy zostali zwolnieni oprócz tego pracodawca powiedział ze nikt z nas nie dostanie odpraw i jest to spowodowane podobno zła sytuacja firmy.Co ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 10:44:55

Problem!!

witam
Mam pewne pytanie pracuję 46 godzin włączając sobotę i chciałem się zapytać ile godzin prawnie powinienem pracować i jakie wynagrodzenie powinien dostać?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 10:37:54

Jedno stanowisko różna płaca

Witam
Mam pytanie, w mojej firmie zawsze był podział na dwóch pracowników na tym samym stanowisku każdy z nas zarabiał inna kwotę teraz zlikwidowano podział i chciałem się zapytać czy jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 10:31:51

jak wycofac alimenty na byla zone

jak wycofac alimenty na byla zone jestem po wylewie i place alimenty na dziecko 500zl i na zone 200 zl moja sytuacja finansowa znacznie sie pogorszyla ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 10:30:34

Ochrona pracownika

Witam
Moje pytanie dotyczy, w tym roku odchodzę na emeryturę skończyłem 55 lat i chciałem się zapytać czy obowiązuje mnie może jakiś okres ochronny przed zwolnieniem z pracy? Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 10:25:47

Świadczenia socjalne

witam
mam pytanie co mam zrobić, gdy mój zakład pracy nie wypłaca żadnych świadczeń socjalnych? z góry dziękuje za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 10:22:34

koniec umowy o prace

witam
mam ogromny problem mam umowę o pracę, niestety za dwa tygodnie kończy mi się ona, w chwili obecnej jest na urlopie wychowawczym i nie mam z kim zostawić dzieci, Czy w takiej sytuacji należy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 10:13:6

Nagrania z rozmów telefonicznych

Witam
Czy słyszeliście, aby jakaś sieć komórkowa udostępniała nagrania z rozmów telefonicznych. Wiem, że takie nagranie mogłoby posłużyć jako dowód w pewnej bardzo ważnej sprawie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 10:10:48

Odwołanie od wypowiedzenia

Witam
Mam pytanie dostałem wypowiedzenie z okresem trzy miesięcznym Dowiedziałem się,że niektóre osoby po siedmiu dniach złożyły wniosek o odwołanie i wygrały te sprawy oraz dostały odszkodowanie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 10:2:4

Alimenty -śmierć ojca.

Witam
Mam wielki problem, jestem po rozwodzie od 5 lat, ojciec dziecka nie płacił należnych alimentów. Był dłużny bardzo dużo pieniędzy. Tydzień temu zmarł śmiercią tragiczną. I tu moje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 9:52:41

Zgoda małżonka na poręczenie

Witam,

Moja przyjaciółka ma pewien problem i stąd moje pytanie: Chciałabym się dowiedzieć czy do poręczenia pożyczki z Zakładowego Świadczeń Socjalnych w zakładzie pracy wymagana jest zgoda ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 9:48:44

podatek od darowizny i wzbogacenia

Witam
Jestem właścicielem baru, czasem zostaje mi sporo jedzenia więc rozdaje je biednym, teraz okazało się, że muszę zapłacić od tego podatek więc zupelnie mi się to nie opłaca, taniej wyjdzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 9:37:47

Jedyna żywicielka rodziny

witam
mam problem jestem matką, która sama wychowuje dwójkę dzieci. Chciałam się zapytać czy w takiej sytuacji może mój pracodawca mnie zwolnić skoro jestem jedynym żywicielem rodziny? Bardzo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 9:37:8

Wypowiedzenie-ile?

witam
mam pewne pytanie. Pracuję w firmie ponad 11 lat i chciałam się zapytać jak długi okres wypowiedzenia mi przysługuje? z góry dziękuję za odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 9:34:42

Święto w sobotę

Witam
Mam pytanie ponieważ Boże Narodzenie wypada w weekend. Chciałam się zapytać czy za ta sobotę przysługuje mi dzień wolny od pracy? Z góry dziękuję za odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 9:32:46

Fałszowanie podpisu

Witam
Co może grozić za podrobienie podpisu członka rodziny na zeznaniu podatkowym? Proszę o szybką odpowiedź. Czy najlepiej się przyznać i zmienić ten dokument?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 9:31:20

problem

witam
mam ogromny problem. Przez długi okres czasu pracowałem na umowie o pracę w momencie podpisywania kolej umowy dowiedziałem się, że została ona zmieniona na umowę zlecenie bez powiadomienia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 9:30:12

kłopot!

Witam
Czy legalne jest forum warezowe. Wiele jest takich forów i nie wiem czy jak sam zrobie coś takiego nie pociągną mnie do odpowiedzialności... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 9:28:25

Czas urlopu

Witam
Mam pewne pytanie ile dni przysługuje mi urlopu, jestem na umowie o pracę od kwietnia na czas nieokreślony wcześniej jedynie pracowałem na zlecenie. z góry dziękuję za odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 9:24:23

Szkolenie w dzień wolny

Witam
Mam ogromny problem, mój pracodawca od dłuższego czasu posyła mnie na szkolenia podczas weekendu. Czy jest to zgodne z prawem? Bardzo proszę o odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 9:16:5

Naruszenie patentu

Witam serdecznie...
Wiedzą może państwo jakie grożą sankcję za naruszenie panetu? Proszę o jak najszybszą odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 9:14:38

jak zwolnić pracownika?

Witam
Mam pytanie, pracuję w firmie ponad 3 lata, i niestety dopuściłem się przewinienia, sprawa sądowa jest w toku. Czy w takiej sytuacji może mój pracodawca mnie zwolnić, na jakiej podstawie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 9:10:51

Reklama

Witam,
Chciałbym zareklamować swoją stronę www. Wpadłem na pewien pomysł ale nie wiem czy jest to zgodne z prawem. Chcę sprayem pisać adres strony na chodnikach. Przy przejściu dla pieszych, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 9:9:2

powrót po urlopie

Witam
Mam ogromny problem.W chwili obecnej jestem na urlopie macierzyńskim i wykorzystuje dodatkowo urlop wypoczynkowy. Dowiedziałam się,że mój pracodawca chce mnie zwolnić po powrocie. Podpisałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 9:7:34

Muzyka na moim portalu

Witam.
Chciałbym umieszczać linki do filmików z youtube na swoim portalu. Nie wiem czy z youtube powinienem się dogadać. No i druga kwestia, że na tych filmikach są ludzie prywatni, czy powinienem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 8:58:29

urlop na obronę pracy magisterskiej

Witam
Jestem studentem, od niedawna pracuję mam umowę na czas określony-3 miesiące. Mam problem ponieważ w tym czasie chciałbym obronić swoja prace magisterską. Czy przysługuje mi urlop na taką ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 8:57:12

Grafika na podstawie cudzego zdjęcia

Witam,
Jestem grafikiem, i chciałbym przerobić zdjęcie, które bardzo mi się spodobało niestety nie mogę dotrzeć do autora. Czy mogę je wykorzystać w takim wypadku? Ono diametralnie się zmieni, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 8:55:8

zmiana pracy a 13-stka

Witam
Mam pewien problem, niedługo zmieniam pracę tylko nie wiem kiedy mogę to zrobić, ponieważ zależy mi na otrzymaniu 13-stki, jeśli odejdę z pracy przed otrzymaniem 13-stki czy zostanie mi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 8:52:22

Sprzedawanie przez internet

Witam,
Czy legalne jest kupowanie różnych towarów na targach staroci itp. a później sprzedawanie ich na allegro po wyższej cenie? Ja zajmuje się sprzedażą książek i zastanawiam się czy autor ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 8:52:7

Zgoda rodziców na pozowanie nago?

Witam serdecznie,
Jestem fotografem, zajmuje się przede wszystkim aktami. Ostatnio zgłosiła się do mnie dziewczyna niepełnoletnia, że chce mieć takie zdjęcia. Czy musi przynieść ze sobą zgodę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 8:49:52

Przerwa obiadowa -ile??

witam
Mam pewien problem, parę dni temu mój pracodawca skrócił moją przerwę do 15 minut, czy jest to zgodne z kodeksem pracy. Pracuję 8h przy komputerze, czy jest może gdzieś wspomniane ile taka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 8:48:42

Ściąganie muzyki

Witam
Czy to prawda, że jeżeli ściągnę muzykę lub grę i będę ją wykorzystywał jedynie 24h a później usunę z dysku nie łamię prawa? Słyszałem o tym od wielu znajomych, ale chciałbym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 8:47:22

licencja

Witam
Pewne niewielkie pismo chciałoby dodawać filmy dvd. Gdzie można dostać pozwolenie na rozpowszechnianie filmów, ile to może kosztować? Czy to będzie jakaś wybrana pula filmów? Kto się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 8:45:40

Jak odzyskać pieniądze!

witam
Pracowałam od listopada, niestety umowę spisałam dopiero od grudnia Niestety mój pracodawca teraz nie chce mi wypłacić wynagrodzenia za listopad.Co mam teraz zrobić? Czy mam jakieś szanse ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 8:45:14

Ubezwłasnowolnienie - co i jak?

Witam,
Potrzebuję pomocy w pewnej kwestii. Otóż mój dziadek (ojciec mojej matki) ponad 1,5 roku temu zachorował na nieuleczalną chorobę która powoduje utratę kontaktu z rzeczywistością (rozlanie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.8.3 0:20:39

Postępowanie sądowe w sprawie wad ukrytych w pojeździe

Witam.
Otóż kupiłem motocykl,wszystko ładnie pięknie,ale po tygodniu coś padło rozebrałem go z mechanikiem i okazało się że ma pewną wadę ukrytą i koszt naprawy jest dosyć duży.Zadzwoniłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.2 21:58:25

akta osobowe jak opisyqwać teczki

akta osobowe jak opisyqwać teczki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.2 21:52:47

dobrowolne zobowiazanie

Mam taki problem,otoz podczas rozprawy sadowej dotyczacej rozwodu bez orzekania o winie zeby miec swiety spokoj zobowiazalem sie przed sadem do placenia 1200zl na niepracujaca zone i moje pelnoletnie studjace ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.2 21:3:36

dostałam wezwanie na policje w sprawie swiadka z art 209/16/

dostałam wezwanie na policje w sprawie swiadka z art 209/16/ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.2 19:10:3

jak sie pisze podanie o przyznanie mieszkania socjalnego

jak sie pisze podanie
o przyznanie mieszkania socjalnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.2 18:57:28

umowa o konkurencji

witam
Zaczęłam prace dwa miesiące temu, podpisałam umowę o zakazie konkurencji, w której nie było nic wspomniane o obowiązku wypłaty odszkodowania, czy taka umowa jest zgodna z prawem? bardzo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.2 16:46:15

Mąż złożyl wniosek o ustalenie kontaktów z dzieckiem. Czy muszę odpowiadać na to pismo, a jeśli

Mąż złożyl wniosek o ustalenie kontaktów z dzieckiem. Czy muszę odpowiadać na to pismo, a jeśli tak to w jakim terminie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.2 15:56:42

MP3

Witam
Wiecie może ile kosztuje mandat za posiadanie jednej nielegalnej mp3, czy są jakieś rabaty jak się ich posiada 1000:)??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.2 15:43:12

Udostępnianie tekstów piosenek na stronie ?

Witam
Chciałbym zrobić stronę internetową z tekstami piosenek i tymi polskimi i zagranicznymi, boję się tylko, że takie teksty mogą być chronione prawami autorskim. Jak wy to widzicie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.2 15:31:6

Skarga na dyrektora

Witam, chciałabym się dowiedzieć gdzie mogłabym się zwrócić z wnioskiem skargi na Dyrektora ZK?
Mój mąż obecnie przebywa w ZK, nie dostał żadnych upomnień, nagan, kwitów i ma wystawioną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.2 14:27:31

Powołanie na świadka jak to zrobić?

Witam
Podczas sprawy rozwodowej chciałabym powołać na świadka syna, tylko nie bardzo wiem jak to zrobić. Jak napisać taki wniosek, czy on musi zawierać jakieś szczegóły? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.2 14:16:37

Zgon ojca

witam
Ojciec mojego chłopaka jest śmiertelnie chory, może umrzeć już w tym miesiącu. My jesteśmy za granicą. Chciał się dowiedzieć czy synowi przysługuje jakieś odszkodowanie? Jak to załatwiać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.2 13:28:58

błąd notariusza - kto płaci?

Dzień dobry, mam takie pytanie. kupiliśmy z mężem garaż na terenie, na którym znajduje się wiele garaży. Dla tego terenu jest jedna księga wieczysta, w której są wyszczególnione numery dla ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.2 13:14:39

znęcanie się!!!

Mam kłopot z moim mężem.
Jest bardzo dobrym człowiek, wszyscy za nim przepadają, ale jak tylko drzwi się zamykają zmienia się w potwora, znęca się nade mną psychicznie. O wszystko obwinia. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.2 13:10:53

czesne za studia niestacjonarne a powtarzanie semestru

dzień dobry, mam pytanie. Jestem studentką zaoczną, całkowitą sierota. Przez problemy rodzinne powtarzałam rok. Przeczytałam gdzies, że jak jest się sierota zupełna to przysługuje zwolnienie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.2 13:8:29

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika