e-prawnik.pl Porady prawne

Zmiana nazwiska przez dziecko.

Odpowiedzi w temacie ()

Aga

24.3.2009

Chciałabym zapytać, czy ktoś z Was nie wie może, czy jest możliwa zmiana nazwiska przez dziecko (pełnoletnie) z nazwiska ojca na nazwisko matki? Proszę o odpowiedź.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Aga.

2009-03-24 13:08:17

Acha, matka tego dziecka* po ślubie przyjęła nazwisko męża, czyli dziecko* przyjęłoby panieńskie nazwisko matki. *dziecko uzyskało już pełnoletność.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Zmiana nazwiska dziecka Mam nieślubne dziecko. Uznałem to dziecko lecz dziecko nosi nazwisko swej matki, bo tak zostało to ustalone. Jeśli matka dziecka wyjdzie za mąż to czy dziecko przybiera nazwisko (...) czytaj dalej»

 • Zmiana nazwiska Po slubie przyjelam nazwisko meza ale teraz chcialabym powrocic do nazwsika panianskiego. czy jest to mozliwe jesli nadal jestesmy malzenstwem? czy mam skladac wniosek w Urzedzie Stanu (...) czytaj dalej»

 • Nazwisko dziecka Witam! Dziewczyna ma dziecko z człowiekiem, z którym nie zawarła związku małżeńskiego. Mieszkają osobno, dziewczyna z rodzicami. Większe zaiteresowanie pociechą przejawia babcia (...) czytaj dalej»

 • Nazwisko dla dziecka ze zwiazku nieformalnego Za niedługo będę rodziła. Ojciec mojego dziecka domaga się by ono nosiło jego nazwisko. (Nie jesteśmy nawet po ślubie cywilnym - jesteśmy całkowicie (...) czytaj dalej»

 • Uznanie dziecka Mam dziecko z mężatką. Z urzędu dziecko otrzymało nazwisko męża matki. Co mamy zrobić aby dziecko zostało prawnie uznane za moje? (piotr) Jestem w sytuacji, że mam dziecko z męzczyzną, (...) czytaj dalej»

 • alimenty alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet niepełnosprawna nie zdolna do pracy wtedy (...) czytaj dalej»

 • Odebranie praw rodzicielskich a alimenty Przebywam za granicą. Odebrano mi prawa rodzicielskie. Jednak nie wiem, czy w takiej sytuacji polskie prawo rodzinne wymaga płacenia przeze mnie alimentów nadal? (...) czytaj dalej»

 • Moje zarobki a alimenty na dziecko mojego męża Czy ktoś może mi powiedzieć co powinnam zrobić, mój narzeczony jest po rozwodzie i ma z pierwszego małżeństwa 1 dziecko. Zamierzamy wziać ślub, (...) czytaj dalej»

 • pozbawienie praw i zmiana nazwiska - co robić? Poradźcie mi jak ojciec mojego dziecka zachowuje się tak: płaci alimenty co miesiąc, pisze smsy raz w tygodniu średnio czasem żadziej... ani razu nie (...) czytaj dalej»

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są (...) czytaj dalej»

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!! Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze mi w skrocie opisac swoja (...) czytaj dalej»

 • Alimenty dla byłego współmałżonka Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty na swoją (...) czytaj dalej»

 • ZUS i zadłużenie Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym zaległości w Zusie obecnie (...) czytaj dalej»

 • Zmiana nazwiska dziecku Mam syna z pierwszego małżeństwa, który nosi nazwisko męża Nowak. Wyszłam ponownie za mąż za Kowalskiego, urodziło nam się dziecko. Tworzymy wiec nową rodzinę Kowalskich (...) czytaj dalej»

 • moze ktos wie co mam zrobic? witam! mam taka pewnie nietypowa sprawe,a mianowicie: od trzech lat jestem po rozwodzie i mam 6cio letniego synka . moj byly maz dal dziecku nazwisko pomimo ze nie jest jego (...) czytaj dalej»