Forum prawne (strona 737)

Zadłużenie żony

Mam podobny problem,
Mój mąż jest nałogowym hazardzistą, wydaje wszystkie zarobione przez siebie pieniądze a także sprzedaje nasz majątek by pozyskac pieniądze na dalszą gre, czy jest możliwość ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 11:40:38

Pedofilia

Witam
Zostałem niesłusznie posądzony o pedofilię za to że kupiłem nieznajomemu dziecku batonika bo mu zabrakło pieniędzy w sklepie, po wyjściu ze sklepu chwile z nim porozmawiałem, widzieli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 11:40:11

Dane na komputerze

Witam
Policja zabrała mojego laptopa, miałem nielegalne oprogramowanie, co mi może za to grozić? Czy policja ma prawo do przeglądania moich prywatnych rzeczy w komputerze?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 11:34:32

Termin

Witam serdecznie,
Dostalam wezwanie do sądu jakos swiadek w sprawie o pobicie, niestety, nie bylo mnie w domu, odebralam je po 10 dniach, czy moge miec jakies problemyz tego powodu?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 11:34:23

przetwarzanie danych poza moja wola i wiedzą

przetwarzanie danych poza moja wola i wiedzą W związku z naduzyciami wobec danych osobowych mojej osoby wykorzystanych i przetwarzanych oraz obraźliwych opinii wyrażonych przez anonimowo zalogowanego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 11:4:7

Rozwód z osobą zamieszkałą w Anglii

Chcę się rozwieźć z żoną, która aktualnie mieszka w UK. Ona jednak nie chce rozwodu i nie zamierza przyjeżdżać do Polski na rozprawy (tak zapowiedziała). Czy jest zatem możliwy rozwód niejako ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 9:56:46

Sprawa z allegro

Witam, jakiś czas temu próbowałem kupić towar na allegro. Zrobiłem wszystko jak należy, pieniądze przelałem na konto, tymczasem towaru mi nie przysłano. Zgłosiłem sprawę na policję, która ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 9:40:16

Spłata długów syna

Czy jeżeli mój syn narobił długów w wieku 17 lat, to czy jeśli skończył właśnie 18 to już sam odpowiada za swoje długi, czy ja, jako jego rodzic dalej muszę je spłacać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 9:14:31

Towar z Chin

Witam,
zamierzam importować odzież z Chin, którą chciałbym sprzedawać w Polsce w moim sklepie. Nie jestem jednak pewien, czy odzież jest oryginalna (a chodzi o popularną markę). Czy jeśli towar ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 9:11:10

wygaśnięcie koncesji na alkohol

witam serdecznie
Jestem właścicielem baru, wygasła mi koncesja na alkoholu, czy można się od niej odwołać? jak to zrobić? ile to może trwać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 9:9:21

Facebook

Mój znajomy obraża mnie nieustannie na Facebooku. Robi to w ten sposób, że wypisuje durne komentarze na mojej tablicy a po jakimś czasie je kasuje. Wielu znajomych je widzi i ja się czuję idiotycznie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 9:3:53

Jak odzyskać prawko

WITAM WSZYSTKICH
Jeżeli zabrano mi prawko rok temu za jazdę po pijak na rok, termin oddania już minął teraz mam się zgłosić na policję? Czy przyjdzie do mnie pocztą? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 9:2:35

prawo jazdy w USA

Chciałem zapytać o jedną rzecz: czy jeśli moje prawo jazdy w Polsce zostało zatrzymane, to czy jeśli zrobię prawo jazdy w USA to złamię prawo? Mam taką możliwość, bo mam rodzinę w USA i zastanawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 8:57:8

Ustalenie kontaktów z dzieckiem

Witam
Jak długo może trwać sprawa sądowa dotycząca ustalenia kontaktów oraz alimentów? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.7.28 8:47:25

żona oskarża mnie o zdradę

witam, moja żona zamierza się ze mną rozwieźć, a powodem tego są moje rzekome zdrady. jednak ja wiem doskonale, że o żadnej zdradzie nie może być mowy, bo byłem jej wierny. ona jednak się upiera ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 8:46:10

Zasiłek z tytułu urodzenia dziecka

Witam!!!
Jakie są zasiłki z tytułu urodzenia dziecka? Jakie są kryteria przyznania takich zasiłków, wiem, że taki zasiłek jest też przyznawany przez burmistrza miasta, jak go zdobyć? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 8:45:20

jestem w ciąży...

Witam,
Jestem w 4 miesiącu ciąży, mój chłopak jak tylko się o tym dowiedział rzucił mnie. Nie chce tego dziecka, czy powinnam już teraz złożyć wniosek o alimenty? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 8:38:5

Pozew - jak go napisać?

Witam
Chcę napisać pozew o podwyższenie alimentów, czy powinnam napisać, że ojciec dziecka nie płaci alimentów i nie kontaktuje się z dzieckiem?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 8:35:0

Podatek od nieruchomości plus Vat

Posiadając własnościowe prawo do lokalu w SM, nie będąc najemcą spółdzielnia ma prawo doliczać podatek Vat do podatku od nieruchomości.Wygląda to jak podatek od podatku za pośrednictwo w przekazaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 7:24:3

czy mogę sama zmniejszyć jednorazowo zasądzone alimenty na dzieci w przypadku gdy przebywają one

czy mogę sama zmniejszyć jednorazowo zasądzone alimenty na dzieci w przypadku gdy przebywają one pod moją opieką przez 2 tygodnie w ciągu jednego miesiąca Mam zasądzone alimenty na dzieci w wysokości ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 23:8:52

2010.7.27 22:20:50

zmiana nazwiska po ślubie

Wydaje mi się że należy spróbować złożyc wniosek do kierownika Urzędu Stanu Cywilnego i dobrze uargumentować swoją prośbę ......sugeruję przeczytać sobie ustawę "Ustawa o zmianie imienia ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.7.27 18:59:21

Zamurowanie okien.

Miasto 250 tysięcy, budynek piętrowy na sąsiedniej działce jest pobudowany w odległości 3 metry od granicy z naszą działką. Z otworami okiennymi i drzwiowymi skierowanymi na naszą posesję. Złożyliśmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 18:33:5

osuwająca się ziemia

jak napisać wniosek o odszkodowanie do urzedu miasta . przez moja dzialke przeplywa row zwany takze potokiem . wylot tego rowu do ktorego podlaczono deszczowke z wiekszosci miasta powoduje znaczne szkody ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 17:56:3

Problem z psami

czy moge wymagac od własciciela psa, a zarazem cześci nieruchomości, w której mam 1/5 udziałów, aby zamkną swoje psy, które swobodnie latają po posesji, a wszystkim pozostałym współwłaścicielom ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 16:3:19

MATKA BEZ MELDUNKU PROSI O POMOC GDZIE CO I JAK - KAMIENICZNICY NIE POZOSTAŃCIE OBOJĘTNI

ZWRACAM SIĘ DO LUDZI O POMOC W ZNALEZIENIU MIESZKANIA W PRYWATNEJ KAMIENICY ŁÓDŻ I OKOLICE.
SKRÓT MOJEJ SMUTNEJ HISTORII.
PO PRZEPISANIU PRZEZ BABCIĘ MIESZKANIA SIOSTRZE ZOSTAŁAM Z NIEGO WYEKSMITOWANA ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 15:56:20

Wykroczenie a mediacje

Sąd grodzki odrzucił moja prośbę o mediację bez podania przyczyny. Czy w postępowaniu z art. 107 kodeksu wykroczeń mediacja nie jest możliwa? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 15:39:4

ochlapany przechodzień

Jaka jets pogoda za oknem- wszyscy widza. Szłam rano do pracy, a dodam, że pracuję w urzędzie, a tu nagle jakiś oszołom ochlapał mnie cała błotem z ulicy! Jechał jak rozpędzony wariat po wąskiej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 15:36:32

sprzedaż metali kolorowych

Czy jeśli właściciel punktu skupu złomu metali przyjął złom od osób niepełnoletnich to ponosi za takie przyjęcie odpowiedzialność? W myśl ustawy sprzedający powinien posiadać dowód osobisty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 15:33:27

spacer z psem

Witajcie szanowni państwo, może ktoś spotkał się z podobnym problemem, który początkowo mnie zirytował, a potem zezłościł. Spacerowałem z moim 10 letnim jamnikiem na obrzeżach miasta. Pies ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 15:29:51

dwa etaty - L4 i urlop

Dość kuriozalna sytuacja, gdyż wygląda na to, że przedłożyła Pani zwolnienie lekarskie tylko jednemu pracodawcy. Należy przedstawić zwolnienie również drugiemu w wyniku czego przerwany ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.27 15:23:53

jazda bez winiety

Witam, proszę o odpowiedź, czy jazda autem bez karty opłaty drogowej jest wykroczeniem? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 15:20:29

Zawracanie na chodniku

Dzień dobry, ma pytanie czy można zawracać na przejeździe zrobionym na chodniku z drogi powiatowej na prywatną? To jest de facto na chodniku? Sąsiad zawraca ciężarowym samochodem w tym miejscu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 15:10:45

Błąd w mandacie

mam problem,

policjant na madacie wpisał mi inny pesel niz mam rzeczywiscie, tzn. zamiast poczatku 89 wpisał 88. A w tytule przelewu, żeby ów mandat zapłacic mam podać nr presel i teraz nie wiem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 15:7:49

Oskarżenie posiłkowe

Witam, mam kilka pytań dotyczących oskarżyciela posiłkowego w sądzie grodzkim. czy oskarżony może odmówić udzielenia odpowiedzi na pytanie takiego oskarżyciela? czy oskarzyciel posiłkowy może ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 14:57:1

ograniczenie praw rodzicielskich!

Witam
Czy jeżeli rodzice zostają pozbawieni praw rodzicielskich to dziecko może adoptować inny chłonek rodziny bez oddawania dziecka do domu dziecka? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 14:55:8

Wyniki konkursu na aplikację ogólną 2010 !

Mój Kolega Krzyś przeszedł pierwszy etap!!!! Hurra - trzymam kciuki za drugi :) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.27 14:47:58

Grzywna ? jak ją rozłożyć na raty?

Czy jeśli sąd zasądził 2 000 zł grzywny i rozłożył ją na raty po 200 zł, a mój wujek, który z renty rehabilitacyjnej dostaje 540 zł, będzie płacic po 100 zł to coś mu za to grozi, jeśli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 13:54:32

zachowanie policjanta....

witam
Ostatnio policja mnie spisała za picie w miejscu publicznym, policjant nie chciał się wylegitymować zamierzam go sprawdzić i pociągnąć do odpowiedzialności
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 13:39:2

koszt zażalenia od decyzji sądu

Czy jest przewidziana opłata i jeśli tak to w jakiej wysokośic od zażalenia na postanowienie sądu w sprawie zatrzymania prawa jazdy? ( chodzi oczywiście o postepowanie w sprawach o wykroczenia), ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 13:33:4

Kierowca zawodowy

Witam
Kiedyś zabrano mi prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu teraz chcę zostać kierowcą zawodowym - czy może mi w tym pr4zeszkodzić zdarzenie z przeszłości? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 13:30:46

parking policyjny

Witam
Miałem stare auto, które zabrała policja, wiem że taki parking policyjny jest bardzo drogi - czy muszę odebrać to auto? Jak go nie odbiorę to co się stanie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 13:26:43

2010.7.27 13:22:48

Prowadzenie auta mimo zakazu

Witam,
Zabrano pi prawo jazdy za jazdę po pijaku, teraz moja praca zmusza mnie do prowadzenia - co się stanie jeżeli policja mnie złapie? Czy mogę pójść za to do więzienia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 13:22:7

Paszport

Witam
Czy mieszkając za granicą można zwrócić się do ambasady polskiej o wydanie paszportu? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.7.27 13:17:55

mandat na raty a podatek

Witam,

w marcu dostałam mandat w wysokości 500 zł, który został rozłożony na raty po 50 zł. Teraz z końcem lipca zapłace 5 ratę czyli 250zł- spłacam go w terminie każdego miesiąca, czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 13:9:2

Uprawnienia podczas kontroli

Dzień dobry, czy policjant kontrolujący samochód nauki jazdy może badać kartę przeprowadzonych zajęc pzez instruktora, zakładając, że ten siedzi na fotelu pasażera, a samochodem kieruje kursant? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 13:5:50

jazda po spożyciu alkoholu

Witam, witam, ostatnio miałem taka sytuację, że jechałem po spożyciu alkoholu samochodem. Dojechałem do domu , wziąłem ze sobą dokumenty i wysiadłem. Po zamknięciu auta pojawiła się policja, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.27 13:2:24

Mandat za przekroczenie prędkość

Dzień dobry, sprawa wygląda tak, że ostatnio złapała mnie policja na przekroczeniu prędkości w terenie zabudowanym, jechałem 100km/h. jestem osobą niepracująca, mam skończone 18lat i dalej utrzymują ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 12:56:1

Pomazanie elewacji

Witajcie, mój lekko 'upośledzony' kolega postanowił zamazać na budynku napis WIDZEW, obok którego widniał napisy żydy. Niestety złapał go na tym dozorca i wezwał policję. Przyznał się, że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 12:48:44

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika