e-prawnik.pl Porady prawne

jak napisać podanie do prokuratury o umorzenie postępowania karnego

Odpowiedzi w temacie (3)

monika84

25.9.2008

W czerwcu zgłosiłam się na policę ponieważ zostałam okradziona. Wiem kto tego czynu dokonał. W tej chwili sprawa jest w prokuraturze jednak ja nie chcę ciagać się po sądach dlatego muszę napisać pismo w którym mam napisać ze nie chcę dalszego postepowania,że nie roszczę żadnych pretęsji do sprawcy kradziezy. Jak ma takie pismo wyglądać. Proszę o pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

jest

2008-10-04 10:50:42

Jeśli kradzież była popełniona przez osoby obce, postępowanie toczy się w trybie publiczno-skargowym i wycofać się z raz złożonego wniosku nie można. A złożony wniosek należy traktować jako zawiadomienie o czynie karalnym. . Gdy zaś sprawcą była osoba najbliższa ( art 115 par 11 K.K. ), wniosek, o przestępstwo kradzieży, można wycofać w trakcie dochodzenia za zgoda prokuratora. Lecz złożyć go ponownie już nie można.

jest

2008-10-04 11:09:47

Jeśli raz Pani doniosła o kradzieży, to zapewne policja wszczęła dochodzenie. Nie można się , ot tak wycofać. Została już uruchomiona machina organów ścigania. Mój post w innej sprawie , może Pani coś wyjaśni. Jeśli kradzież była popełniona przez osoby obce, postępowanie toczy się w trybie publiczno-skargowym i wycofać się z raz złożonego wniosku nie można. A złożony wniosek należy traktować jako zawiadomienie o czynie karalnym. . Gdy zaś sprawcą była osoba najbliższa ( art 115 par 11 K.K. ), wniosek, o przestępstwo kradzieży, można wycofać w trakcie dochodzenia za zgoda prokuratora. Lecz złożyć go ponownie już nie można.

mediator05.repub

2009-01-25 20:44:45

skorzystaj z mediacji sądowej już na etapie przygotowawczym.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM