e-prawnik.pl Porady prawne

Zmiana nazwiska u osoby niepełnoletniej

Odpowiedzi w temacie ()

Scout

17.2.2009

Mam 17 lat, noszę nazwisko po ojcu; rodzice mają sie wkrótce rozwieść, matka prawdopodobnie wróci wtedy do nazwiska panieńskiego. Czy jest możliwość, bym dokonała zmiany mojego nazwiska przed ukończeniem 18 roku życia, czy też bedę miała do tego prawo dopiero po osiągnięciu pełnoletności? I jakie są ograniczenia przy ustalaniu nowego nazwiska? Czy będę musiała np. przyjąć nazwisko panieńskie matki?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Zmiana nazwiska Po slubie przyjelam nazwisko meza ale teraz chcialabym powrocic do nazwsika panianskiego. czy jest to mozliwe jesli nadal jestesmy malzenstwem? czy mam skladac wniosek w Urzedzie Stanu (...) czytaj dalej»

  • Zmiana nazwiska dziecka Mam nieślubne dziecko. Uznałem to dziecko lecz dziecko nosi nazwisko swej matki, bo tak zostało to ustalone. Jeśli matka dziecka wyjdzie za mąż to czy dziecko przybiera nazwisko (...) czytaj dalej»

  • Zmiana imienia Będe wdzięczna za informacje do kogo powinnan się zgłosic w sprawie zmiany swojego imienia. Czy to zakres prawa cywilnego? Czyli do prawnika zajmującego się pr. cywilnym? Chciałabym (...) czytaj dalej»

  • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!! Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...) czytaj dalej»

  • alimenty alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet niepełnosprawna nie zdolna do pracy wtedy (...) czytaj dalej»