Forum prawne (strona 789)

spisana na straty przez Policję

Odpowiadam jako osoba która pozytywnie przeszła wszystkie etapy i już jedną nogą właściwie była na szkoleniu - 22 września miałem wywiad zorganizowany (to był mój ostatni etap- 53 pkt. na 60 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.11.7 6:14:34

Renta Rodzinna - obu uprawnionym sie nie oplaca ???

Dzien dobry,

zmarl moj maz, który miał zasadzone alimenty wobec bylej zony. Wedlug ZUZ obu nam przysluguje renta do podzialu w wysokosci 90% emerytury meza, jednak zadnej z nas sie to nie oplaca. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.11.6 20:59:40

Brak odpowiedzi na zapytania

Faktycznie ten serwis to jakaś lipa,logowanie i rejestracja jest bezzsensowna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.11.6 16:33:14

Grożba żony! ograniczenie władzy rodzicielskiej?

Witam wszystkich!
Mam problem, moja żona nie lubi moich rodziców dziadków naszego 2 letniego synka. Nie pozwala mi go zabierać do nich, w wakacje wyjechałem z synem 5 km od domu teściów u których ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.11.6 15:0:24

pozew o rozwód-mąż narkoman

coś mogę poradzić mój e-mail marmk7@wp.pl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.11.6 11:47:16

Szkolenie - czy pracodawca musi zwrócic koszt dojazdu i wyżywienia

Witam,

Podejmuję pracę w nowej firmie, która na samym początku wysyła mnie na szkolenie poza miejscem pracy. Mam zapewniony jedynie nocleg, a wyżywienie i koszty dojazdu nie są mi zwracane. Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.11.6 9:2:23

AIG BANK

Roku 2003 zgubiłem dowód było zgłoszone urzedzie stanu cywilnego posiadajonc nowy dowód osobisty na stary dowód wzieto kredyt była sprawa na policjii zdefikowano osobe która dokonała przestepstwa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.11.6 7:44:56

mieszkanie, konkubinat i horror

Myślę że pozbycie się tej pani z domu będzie bardzo łatwe z tego powodu że ona
1) nie ma zameldowania w Twoim domu
2) nie ma żadnej umowy najmu z Tobą jako właścicielem mieszkania
3) nie ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2009.11.5 21:4:11

umowa zlecenie a składki

Witam

Zwracam się z prośbą o pomoc w związku z różnymi informacjami jakie do mnie dochodzą Otóż pracowałam w firmie przez 5 lat w trakcie studiów na umowę zlecenie. Przez ostatnie 18 miesięcy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.11.5 15:56:3

Czy samo zgłoszenie wiąże prawinie inspektora do wykonania zadania?

W 1996 r dokonałam wyboru Inspektora nadzoru.W starostwie zgłosił on wszystkie dokumenty iż podejmuje się nadzoru budynku mieszkalnego, podstęplował projekt i to wszystko co zrobił. Gdy dom już ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.11.5 13:53:38

Ilość przyjętych

Widzę cały gąszcz odpowiedzi... Zresztą w temacie wątku i tak zrobiłem błąd. Przyjętych osób powinna być prędzej liczba, a nie ilość. Ilość to może być wody... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.11.4 22:3:11

nadgodziny doraźne darmowe? dla nauczyciela

mam pytanie, czy jeżeli koleżanka przez miesiąc jest na zwolnieniu lekarskim i ja pracuje za nią, to czy powinnam dostac zapłate za dodatkowe godziny pracy?? czy dyrektor moze odmowic. czy istnieje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.11.4 17:0:40

Współwłasność małżeńska a darowizna

Jeżeli rodzice podarują dom tylko dla Ciebie, to będzie on tylko twoją własnością i nie będzie wchodził do wspólnego majątku małżeńskiego. Jeżeli umowa darowizny będzie na was dwoje, wówczas ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.11.4 14:20:9

2009.11.4 13:57:41

nieprzyjecie mandatu

witam, wczoraj rano obok mojego domu został potrącony pies przez jadący samochód od którego odłamał sie kawałek zderzaka. miało to miejsce kilka metrów od mojej bramy wjazdowej i domu. pies ten ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.11.4 13:30:0

wypłata zaległych pieniędzy

witam

MAm taki problem, od roku nalezy mi się dodatek stażowy zwiększający pensję o około 10%, jednakże jego nie otrzymywałam, dopiero teraz przy kontroli wypłat okazało się, że jest błąd, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.11.4 12:49:44

Szanse na szerszy dostęp do zawodu prawnika

Tak się zastanawiam czy jest w ogóle jakaś szansa w starciu z korporacjami. Był taki jeden minister co już próbował i wybił sobie na nich zęby. Poza tym trudno wyobrazić sobie zawody prawnicze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.11.3 22:42:56

Praca dla każdego - 1godz. dziennie - 900zł/m-c

http://www.izimany.pl

Dla zainteresowanych...
Płatne 1gr za 1 sec obejrzanej reklamy, maksymalnie 1h dziennie (ok 900zł/miech). Startują na przełomie listopada/grudnia.

Wymagane:
18+
NIP ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.11.3 17:39:11

francja

Witam
Mam pewne pytanie, a mianowicie mam dwóletnią córeczkę, która posiada obywatelstwo francuskie. Obydwie mieszkamy w polsce a chciałabym osiedlić się z córką we Francji, pragę zapytać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.11.3 15:20:11

kamienice

mam pytanie..Czy właściciel kamienicy ma prawo wyrzucic lokatorów, ktorzy tam mieszkają od ponad 30 lat ,na ulice z 3letnim wypwiedzeniem? mieszkanie w zaden sposob nie jest zadlużone. i nigdy nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.11.3 12:49:16

przekształcenie lokalu użytkowego w mieszkalny

Kupiłem lokal użytkowy w budynku wielorodzinnym po byłej placówce pocztowej .Lokal posiada wszystkie media,musze przkształcić ten lokal w mieszkaniowy,co musze zrobić krok po kroku żeby doprowadzić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.11.3 11:0:25

Magazyn na Studio Tańca?

Witam Państwa,
w tym roku planuje otworzyć swoją działalność [studio tańca] - rozglądam się za miejscem i bardzo odpowiadają mi magazyny - mam na nie pomysł/koncepcję

I tu nasuwa się pytanie: ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.11.3 10:43:17

wspólne dlugi po rozwodzie

w czasie trwania małżeństwa powstal dług w postaci zerwanej umowy na 2 telefony w jednej z sieci (ciężka sytuacja finansowa)telefony były na mnie,po rozwodzie po około 2latach sąd zasądził na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.11.3 5:50:31

Czy pracodawca wypłacił za mało?

Witam, mam pytanie - w październiku pracowałem w firmie informatycznej (był to okres próbny). Umowa została podpisana 5 października i brzmiała następująco: Umowa o pracę zawarta 5 października ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.11.2 19:29:25

Zleceniodawca z Polski odmawia platnosci za wykonana prace konsultantowi z Anglii

Chcielibysmy sie zorientowac, jakie sa szanse na odzyskanie zaplaty za wykonanie pracy dla firmy z Polski, ktora wynajela konsultanta z Anglii aby pomoc tejze firmie we wprowadzeniu ich produktu na rynek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.11.2 18:51:23

znieslawienie w miejscu pracy

wykup sobie dostęp do e-prawników, oni najlepiej Ci poradzą, podadzą podstawę prawną i wzór pozwu, weź fakturę i w pozwie zażądaj zwrotu kosztów porady prawnej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.11.2 15:29:32

Miejsce zamieszkania inne od zameldowania a dodatek do pensji do wynajmu lokalu

Witam,

Jeżeli posiadam stałe zameldowanie na pomorzu a od jakiegoś czasu mieszkam na podkarpaciu i nie mam tutaj zameldowania (nawet czasowego) a podjąłem stałą pracę w podkarpackiej firmie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.11.2 12:47:19

ToMMaZZo

Witam!
Mam pytanko jesli mam firme na Vacie.Czy jest mozliwosc przy odziedziczeniu gospodarstwa rolnego aby przeksztalcic normalne skladki na KRUZ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.11.2 11:27:25

zniesławienie w miejscu pracy POMOCY

[cytat]

witam wszystkich mam problem prowadzę swoją działalnośc gospodarczą typu butik w galerii handlowej i przychodzi do mnie mój brat cioteczny i ubliża mi w postaci wyzwisk już trzykrotnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.11.2 11:24:19

wymeldowanie "głównego najemcy" - dług, eksmisja

sytuacja wygląda następująco:

mieszkanie ma długi, postanowiono już eksmisję, czego nie zrobią,bo nie ma lokali zastapczych. Główny najmca stracił tytuł prawny, bo nie płacił za mieszkanie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.11.1 22:48:39

Studium Wojskowe a zniżki

Witam mam pewne pytanie . Jestem studentem Akademi Morskiej , studjując obywamy jednoczesnie czynna służbę ( raz w tygodniu uczęszczamy do studium jako podchorążowie ) Mam zniżki 78 % na PKP i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.11.1 14:31:7

urlop a nagodziny

W firmie
odbywa się inwentaryzacja, normalnie pracownicy pracuja od pon do pt. Ale w związku z inwentaryzacja pracownicy przyjdą do pracy w sobotę. W związku z tym pracodawca daje pracownikom wolny
dzień ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.11.1 10:57:18

NR ZASTRZEŻONY

Od pewnego czasy ktoś dzwoni z do mnie z numeru zastrzeżonego... Nic się nie odzywa tylko słychać jak oddycha. Czy jest możliwość sprawdzenia tego numeru w taki sposób by nie narazić osoby dzwoniącej ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.10.31 22:4:28

RODK - problem z instytucją



Forum skierowane jest głównie do kobiet, ale również opinie panów, których zainteresuje ten problem, będą mile widziane.
Chciałabym zwrócić uwagę na niepokojące zjawisko, które dotyczy ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2009.10.31 18:50:59

wyjasnienie skrotu

Czy wie ktos co oznacza skrot: syg.akt:II A Kzw 1227/09 ? bede wdzieczna jak by ktos mi wytlumaczyl bo mam napisac wniosek pod niego a niezabardzo sie orientuje co on oznacza. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.10.30 17:41:22

wyjaśnienie artykułu

Dzisiaj dostałem wezwanie na komendę policji, mam się wstawić 4 lis. br. Dostałem wezwanie jako świadek, nie wiem w jakiej sprawie nawet, NIGDY nie miałem do czynienia z policją oprócz mandatu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.10.30 17:9:1

Bilet komunikacji miejskiej - Ostróda

Córka kilka miesięcy temu jechała Komunikacją Miejska - Wsiadła w ostatniej chwili zaraz po wyjściu ze szkoły - wiek 13lat - autobus ruszał z tzw pętli autobusowej - kolejny przystanek za 200 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.10.30 13:55:21

Wyjaśnienie art,

Prosze podac mi bliższe informacje dotyczace art.205 paragraf 1,58 dkk
Pozdrawiam Danuta ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.10.30 12:25:19

nie wypowiedziałem umowy oc

Udało mi się uniknąć płacenia,
Napisałem w piśmie że jestem biednym studentem i udało się:)
Zamykam temat ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.10.30 8:17:21

Chamstwo Firm Windykacyjnych

tak robi z firma ,,PROFI CREDIT''-Bielsko Biala ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.10.29 21:2:43

PROSZE O POMOC!!!!!!

Okolo tygodznia temu na znanym wszystkim portalu nasza-klasa.pl za opmoca ogolnie przez wszystkich nielubianego ,,sledzika,, wyslalem obrazliwa wiadomosc pod adresem jego Tworcow.Wczoraj otrzymalem wiadomosc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.10.29 20:44:27

oskarzenia prywatne

zaparkowalem samochod na wjezdzie do kamienicy w centrum miasta , no moze na pietnascie minut choc wcale nie wygladalo na to ze jest to brama wjazdowa raczej wejscie do kamienicy , jeden z lokatorow zadzwonil ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.10.29 18:4:10

V edyncja EYe on Tax

Zbierz 3- lub 4-osobowy zespół, rozwiąż zadania z dziedziny prawa podatkowego i wygraj 20 tys. zł. Więcej informacji na stronie ELSA. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.10.29 15:41:47

SPISANIE PRZEZ POLICJE ZA NIC...

spoko mnie też spisała Policja bardzo sie boje ale myśle ze nie bd mieli kłopotów





... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.10.28 18:58:6

przelewy międzynarodowe

Witam,
mieszkam we Francji. W pierwszym tygodniu września jako Stowarzyszenie zorganizowaliśmy tygodniową wycieczkę do Polski.
Po powrocie do Francji zrobiliśmy przelew z konta francuskiego na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.10.28 15:40:39

Zwloka za alimenty

A zastanawiałeś się co będą jadły twoje dzieci,gdy przestaniesz je utrzymywać?!!!!! Może powietrzem będą żyły? A może chcesz zagłodzić je na śmierć i mieć problem z głowy?! Załosne!!! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.10.28 15:26:34

Przedawnienie w sprawie cywilnej - potrącenie pieszego na pasach.

Witam,

Bardzo proszę o udzielenie mi informacji na temat, który opiszę poniżej:
W 1997 roku zostałem potrącony na pasach przez kierowcę, który wyprzedzał inny pojazd. W wyniku tego wypadku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.10.28 14:52:57

Dług z zagranicy

Witam
Pracowałem w Irlandii kilka lat, miałem kredyt na auto, kartę kredytową etc, niestety po poważnym wypadku w pracy musiałem wrócić do Polski na rehabilitację i kolejne operacje. Zwróciłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.10.28 9:25:14

jakie obowiazki maja zwiazki w konkubinaci

moj były maz mieszka i jest zameldowany tam gdzie jego konkubina komornik podaje mi ze nie moze sciagnac alimentow na nasze dziecko czy jest takie prawo oni wspolnie mieszkaja i prowadza wspolnie gospodarstwo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.10.28 6:36:41

Rozwiązanie umowy przed jej rozpoczęciem

Witam
podpisałem umowę o pracę na czas określony (trzy miesiące), która wchodzi w życie za miesiąc. Chcę się jednak z niej wycofać, dotychczasowy pracodawca proponuje mi lepsze warunki. W jaki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.10.27 20:59:1

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika