jak napisac wniosek o zwiększenie nadzoru kuratorskiego?

Odpowiedzi w temacie (2)

mila

24.9.2008

Mój mąż ma nadzór kuratora, po tym jak otrzymał wyrok w zawieszeniu za prowadzenie samochodu pod wplywem alkoholu. Nadzór jest przydzielony co pół roku i kurator tak naprawde nie wie co się dzieje w domu. Mąż nadużywa alkoholu, ciągle robi awantury mi i dzieciom, kiedy wpadnie w trans alkoholowy nie ma go po kilka dni w domu, mimo tego, że pracuje, nie dokłada się do domowego budżetu, a z wszystkiego korzysta, prąd, woda, gaz, opał, żywnośc, wszytskie rachunki muszę regulowac sama, nic go nie obchodzi. Rozmawiałam już z kuratorem, powiedziano mi, żebym napisała wniosek o zwiększenie nadzoru kuratelskiego, niestety nikt nie powiedział mi jak mam się do tego zabrac, a ja sama nie mam o tym zielonego pojęcia. Może ktoś ma też inne rady, bo nie wiem samu już co mam zrobic z tym człowiekiem. Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

jony

2008-12-05 20:46:26

Jestem kuratorem i w moim mniemaniu to kurator powinien napisać wniosek do Sądu Rodzinnego o przeprowadzenie wywiadu u Państwa w domu. Rodzina objęta zostałaby nadzorem kuratora rodzinnego a tu już jego rola, aby zmotywować męża do podjęcia leczenia w systemie otwartym. Można również napisać wniosek do MKRPA.

2009-01-08 18:09:20

Pani mąż otrzymał wyrok w zawieszeniu na okres próby. Dlatego jest kontrolowany co pół roku. Nie jest pod dozorem kuratora. Kurator po rozmowie z Panią powinien napisać w wywiadzie o sytuacji i powinien złożyć wniosek do Sądu o objęcie męża dozorem kuratora i nałożyć obowiązki, np. powstrzymywania się od nadużywania alkoholu,podjęcia pracy zarobkowej, ewentualnie podjęcia leczenia odwykowego. Jeśli wniosek taki zostałby rozpatrzony pozytywnie, wtedy kurator objąłby Pani męża dozorem i kontrolował często (przynajmniej raz w miesiącu). Jesli poprawa nie następowałaby, wtedy można zarządzić karę pozbawienia wolności.Rdzę więc ponownie iść do kuratora i porozmawiać.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 23.12.2017

  Skierowanie do ośrodka kuratorskiego jako rodzaj środka wychowawczego

  Skierowanie do ośrodka kuratorskiego nieletniego sprawcy czynu karalnego lub wykazującego przejawy demoralizacji jest jednym ze środków wychowawczych orzekanych przez sądy w postępowaniu w (...)

 • 23.8.2011

  Uprawnienia kuratora sądowego

  Kuratorzy sądowi realizują określone przez prawo zadania o charakterze wychowawczo-resocjalizacyjnym, diagnostycznym, profilaktycznym i kontrolnym, związane z wykonywaniem orzeczeń sądu.

 • 11.10.2016

  Na czym polega nadzór autorski nad utworem?

  Prawo autorskie wprowadza tzw. nadzór autorski który dotyczy sposobu korzystania, rozpowszechniania utworu czy też tworzenia kopii.

 • 20.9.2017

  Czym zajmie się Komisja Nadzoru Audytowego?

  Komisja Nadzoru Audytowego (KNA) będzie realizować nowe zadania w zakresie nadzoru nad firmami audytorskimi. Zgodnie z wymogami Unii Europejskiej KNA przejęła niektóre zadania realizowane (...)

 • 4.6.2017

  Nowe przepisy dot. biegłych rewidentów i firm audytorskich

  Ustawa z dnia 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz o nadzorze publicznym dostosowuje polski system prawny do przepisów unijnych z zakresu audytu i sprawozdań (...)