wymiana okien???? skutk???2 tygodnie na wymiane!!!???????? - forum prawne
Jestem włascicielem mieszkania z KW ,mamy wspólnote, wymieniłam okna , niestety ich podział jest troszkę innych niz pozostałych okien w budynku ( przewaznie sa to jeszcze stare drewniane okna, bardzo mało jest nowych) oraz zamontowałam w oknie balkonowym rolety antywłamaniowe, przez co optycznie zmniejszyło sie okno, gdyz rolety sa zintegrowane z oknem. Zarządca przyszłal do mnie pismo ze jezeli w ciągu 2 tygodni nie przywróce poprzedniego wyglądu elewacji tzn. nie zamontuje okien o podziale i gabarytach pierwotnych to zarządca bedzie musiał podjąc stosowne działania!!! czy to znaczy ze nie moge zamontowac sobie rolet antywłamaniowych z powodu tego ze moje mieszkanie jest na parterze??? czy podział okien musi byc identycznym w mieskzaniu własnosciowym???chociaz blok jest z 1988 r i wcale nie są praktyczne takie rozwiązania?? i jakie stosowne to mogą byc działania które podejmmie zarządca???
Odpowiedzi w temacie: wymiana okien???? skutk???2 tygodnie na wymiane!!!???????? (1)
W przypadku wspólnot mieszkaniowych poszczególne lokale są własnością poszczególnych lokatorów. Właścicielowi wolno czynić ze swoją rzeczą wszystko, co nie jest zabronione przez ustawy, zasady współżycia społecznego i co nie pozostaje w sprzeczności ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem prawa. W przypadku wspólnoty mieszkaniowej chodzi o sytuację specyficzną, w której istnieją wzajemne zależności pomiędzy współwłaścicielami lokali znajdujących się w tym samym budynku. Musi to prowadzić do powstania pewnych ograniczeń uprawnień poszczególnych właścicieli. Właściciel lokalu obowiązany jest korzystać z nieruchomości wspólnej w sposób nie utrudniający korzystania z niej przez innych współwłaścicieli. Wymiana okien w mieszkaniu nie wydaje się naruszać tej zasady.
Zarząd wspólnoty dotyczy nieruchomości wspólnej, a nie poszczególnych lokali. Nieruchomość wspólną stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie s
DODAJ POST W TEMACIE
Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!
Masz inne pytanie do prawnika?