Forum prawne (strona 690)

motor-a brak prawa jazdy

Witam
Jaka kara grozi osobie która nie ma uprawnień do kierowania motorem a się nim porusza?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:6:42

Ile trzeba czekać na odwieszenie wyroku

Proszę o odpowiedź na moje pytanie:
Ile czasu mija od momentu odwieszenia wyroku a odebrania skierowania do ZK i stawienia się do odbycia kary?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:5:37

wysokośc grzywnej

Witam!
Mam pytanie jaka wysoka jest grzywna w przypadku kary za jazdę po alkoholu?Z góry dziękuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:4:34

Spadek po stryju - co z zachowkiem?

Witam, mój samotny i bezdzietny wujek zapisał mi w testamencie cały swój majątek. Czyni mnie jedynym spadkobiercą. Żyje jednak jego rodzeństwo i czy oni w przypadku jego śmierci będą mieli prawo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 9:3:0

czy ten przepis naprawdę istnieje?

Witam,
czy ktoś mógłby potwierdzić to co niedawno przeczytałam - czy jeżeli w terminie do 300 dni od rozwodu kobieta zajdzie w ciąże dziecko automatycznie jest uznawane jako potomek byłego męża ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 8:58:9

przejście z separacji w rozwód

od trzech lat jesteśmy w separacji. chcielibyśmy zakonczyć nasze małżeństwo rozwodem za porozumieniem stron. prosze o porade jakie mamy możliwości. ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2010.9.12 20:41:39

jak uzyskac alimenty od tymczasowo aresztowanego

jak uzyskac alimenty od tymczasowo aresztowanego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.12 19:8:37

monitoring raz jeszcze

witam, ja mam małe pytanie. wiem, że pracodawca ma prawo założyć monitoring i obserwować pracownika, sprawdzając jego wydajność itp. (osobiście uważam to za debilizm XXI wieku, już nawet nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.12 15:37:6

kiedy jest potrzebna książeczka zdrowia sanepidu

kiedy jest potrzebna książeczka zdrowia sanepidu w sklepie w którym pracuję jest towar tylko paczkowany nic luzem i na wagę czy muszę mieć książeczkę zdrowia dla sanepidu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.12 7:6:0

Prowadzę działalność gospodarczą. Podpisałem umowę na wykonanie robót w ubiegłym roku na 200tyś

Prowadzę działalność gospodarczą. Podpisałem umowę na wykonanie robót w ubiegłym roku na 200tyś z VAT. Podmiot, z którym podpisałem umowę jest podwykonawcą firmy, która wygrała przetarg ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.12 5:49:41

jakie papiery do splaty brata mi sa potrzebne

Witam czy mozliwe jest to zebym splacic brata, jesli tak to co powinnem zrobic?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 20:34:56

cena za wykonanie egzekucji przez komornika

Witam chcialbym sie dowiedziec w imieniu syna ile trzeba bedzie zaplacic za wykonanie wyroku egzekucyjnego przez komornika za naruszenie posiadanego mienia ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 20:33:51

kiedy zostanie wykonany wyrok ??

Witam chcialbym sie zapytac odnosnie wykonania wyroku w przypadku natychmiastowego wykonania, po jakim czasie moze on zostac wykonany ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 20:31:45

czy adwokat moze odmowic napisania skargii??

Witam moja zona przegrala sprawe w sadzie z ZUSem, miala przyznanego adwokata z urzedu, chcialabym sie zapytac czy mozliwe jest to ze adwokat nie chce napisac skargi kasacyjne ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 20:29:41

czy mozna podwazyc odbir piewniedzy ??

Witam czy jest mozliwosc podwazenie pokwitowanie odbioru 15tys zl ktore zostalo sporzadzone bez swaidakow, jezeli osoba ktora to pokwitowala nie zyje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 19:14:24

gdzie isc w sprawie podsluchu

Witam moj konkubent mnie podsluchuje czy jest mozliwosc zgloszenia tego na policje jesli o tym wiem, oraz czy moze on wykorzystac to przeciwko mnie?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 19:12:32

Halasowanie przez sasiada

Witam mam problem z sasiadem , codzienenie popoludniu bardzo glosno slucha muzyki czy jest mozliwosc zrobienia cos z tym ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 19:10:36

czy szkola bedzie wiedziec ??

Witam moj syn wczoraj trafi na izbe wytrzezwien, ma on juz 19 lat i teraz nan takie pytanie czy szkola w ktorej sie uczy zostanie o tym powiadomiona ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 19:7:25

jak cofnac pelnomocnictwo i uzyczenie samochodu ??

Witam, czy ktos by mogl mi powiedziec czy pelnomocnictwo i uzyczenie samochodu mozna cofnac?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 19:5:39

jak odzyskac pozyczone pieniadze ??

Witam chcialabym sie zaptac jak moge odzystac od znajomej pozyczone pieniadze spisalysmy umowe i miala zaplacic dwa tygodnie temu ale jakos pieniedzy jeszcze nie dostalam.jak moge je teraz odzyskac ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 19:4:19

wniosek o sprzeciw nakazu zaplaty

Witam gdzie moglabym znalezc wniosek o sprzeciw nakazu zaplaty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 19:1:45

jak lepiej zaplacic komornikowi??

Witam mam pytanie musze zaplacic komornikowi za dlug w jaki sposob najlepiej to zrobic bo zalezy mi na czasie lepiej zaplacic na konto czy zaplacic gotowka ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 18:59:33

jak jest procedura w przypadku dlugu ??

Witam
do dwoch lat mieszkam w Niemczek z corka, moj maz nie zyje, ja nie mam pracy. W Polsce mam niewielkie dlug i nie wiem czy teraz komornik moze mi zajac mieszkanie ktore posiadam. jaka jest procedura ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 18:57:57

gdzie sie udac po zwrot kosztów rozprawy ze Skarbu Państwa

Witam
chcialabym sie dowiedziec jak bedzie wygladac teraz sprawa, mojemu chlopakowi zakoczyla sie sprawa alimentacyjna wobec jego rodzicow. Sad ozekl ze zwrot kosztow ma zostac zwrocony ze Skarbu Panstwa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 18:54:45

zaplacilem dlug, jak nalezy teraz postepowac??

Witam mam pytanie jestem zadluzony w banku i bank przekazal to zadluzenie do sciagniecia pewneij firmie, a ja zadluzenie wplacilem juz na konto to co teraz powinno sie stac?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 18:50:57

czy moge podac numer konta ??

Witam mam pytanie ostatnio dostalem akt notarialny w ktorym pisze ze pozostala naleznosc mam dostac do rak wlasnich. czy w takim przypadku moge kupujacemu podac numer konta ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 18:48:51

jak zaplacic na rzecz Skarbu Panstwa

Witam ma pytanie czy moze mi ktos pomoc, mam prawomocny wyrok i musze zaplacic na rzecz Skarbu Panstwa. czy moze mi ktos pomoc jak to mam zaplacic skad wziaźć numer konta i potrzebne do tego dane ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 18:23:16

czy moja synowa ma jakies prawo do domu ??

Witam ma takie pytanie jakies dwa lata temu kupilem synowi dzialke i rozpoczela sie budowa domu. Jakie prawo ma moja synowa do tego domu jesli caly wklad na budowe byl wniesony przeze mnie, a od jej rodziny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 18:20:31

kogo jest wina ze pies ugryzl???

Witam ma pytanie ostatnio wychodzilem od znajomego z dzialki i przez przypadek zostawilem otwarta furtke, okazalo sie ze z jego podworka uciek pies i ugryz przechodniego. I mam teraz pytanie kto jest za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 18:17:56

jak przyspieszyc rozwod?

Witam chcialabym sie dowiedziec czy jesli rozwodze sie z mezem i to jest jego wina, a ja sie na to godze to czy jest mozliwosc jakos przyspieszyc sprawe ??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 18:15:39

czy mozna przedawnic mandat z przed pieciu lat??

Witam piec lat temu jak jechalem autobusem to dostalem mandat za brak biletu, a teraz dostalem wezwanie do zaplaty jesli tego nie zrobie to wpisza mnie do krajowego rejestru dluznikow. czy w takiem przypadku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 18:13:43

czy moge zasiedlic mieszkanie ??

Witam ma takie pytanie czy moge zasieldlic mieszkanie bez zameldowania jesli nalezy do mojego krewnego ??? jesli jest to mozliwe ile lat trzebamieszkac w takim mieszkaniu?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 18:13:32

co zrobic jak kupilem kradziony samochod??

Witam ma bardzo wazny problem jakis rok temu kupilem samochod w Hiszpani rajestrowalem go i jezdzilem. miesiac temu miale kolizje podczas ktorej okazalo sie ze odpadla tabliczka z numerami i samochod okazal ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 18:11:44

czy dlug jest przedawniony ?

Witam ma pytanie mam dlug jeszcze do splacenia z 2004 roku, czy teraz ten dlug moze zostac przedawniony. jak powinnem napisac pismo odnosnie tego dlugu i na jaki paragraf powinnem sie powolac

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 17:43:3

czy mozna sprzedac dzialke ktora dzierzawie ??

Witam mam pytanie od kilku lat dzierzawie dzialke ale osoba z ktora podpisywalam umowe zmarla. co sie teraz stanie jesli corka zmarlej osoby chce sprzedac to pole czy ma ona do tego prawo ???


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 17:40:38

czy mozna wymowic mieszkanie ??

Witam od jakiegos czasu wynajmuje mieszkanie mam teraz takie pytnie czy moge wymowic umowe najmu przed jej zakonczeniem, chociaz najemca placi regularnie czynsz??

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 17:37:45

remont lokalu miszkaniowego

Witam!
chcialabym wiedziec czy jesli trwa remont lokalu mieszkaniowego czy administracja moze kazac najemcy wymienic belki stropowe. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 17:34:50

czy komornik zajmie mi pensje za dlug moich rodzicow??

Witam od pieciu lat nie mieszkam z rodzicami ale jestem tam zameldowany na pobyt staly. I mam teraz takie pytanie czy komornik moze zajac moja pensje za dlug moich rodzicow poniewaz zalegaja oni z zaplata ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 17:32:14

czy opieka spoleczna moze placic rachunki ??

Witam mojemu znajomemu zmarl zarowno ojciec jak i matka, on sam natomiast przebywa w zakladzie karnym czy jest jakas mozliwosc zeby opieka spoleczna placila rachunki za mieszkanie tych rodzicow pod nieobecnosc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 17:29:28

czy mozna zlomowac auto bez rejestracji ??

Witam mam pytanie moj syn ostatnio kupil samochod, ale stwierdzil ze nadaje sie tylko na zlom czy w takim wypadku to musi on rejestrowac to auto zeby go pozniej zezlomowac. prosze o jakies informacje

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 17:27:1

czy mozna zmienic termin rozprawy ??

Witam mam pytanie czy jest mozliwosc zeby sad zmienil mi termin rozprawy poniewaz moja sprawa sie przeciaga od ponad roku. stawiam sie na kazda rozprawe ale teraz mam zapalanowany wyjazd i nie wiem czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 17:24:24

czy dostane zawiadomienie z sadu o wyroku ???

Witam mam pytanie ostatnio mialam sprawe w sadzie i teraz musze zaplacic zasadzona kwote wraz z odsetkami. Zastanawiam sie jednak czy otrzymam od sadu jakas pisemne zawiadomienie i wyroku ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 17:21:28

problem z gazownia

Witam mam problem podczas kontroli z gazowni stwierdzono ze mam zle dzialajacy licznik i postanowili mi go wynienic, teraz stwierdzili ze za malo place i chca zebym uregulowala platnosci od momentu zalozenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 17:18:22

pozyczenie pieniedzy przez starsza osobe

Witam!
mam bardzo wazna sprawe moja babcia wziela kikla kredytow w roznych bankach na spora sume, co jej teraz grozi jak nie jest w stanie splacic pieniedzy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 17:13:6

czy sprzedany samochod moze zostac zajey przez komornika ??

Witam ma takie pytanie poniewaz sprzedalem jakis czas temu samochod, ktorego nie zajał jeszcze komornik za dlug. ale nowy wlasciciel tego samochodu to jeszcze nie przerejestrowal go, wiec mam takie pytane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 17:11:1

ile mam czasu na zlozenie aplikacji ??

Witam mam pytanie mam wyrok z sadu grodzkieko musze zaplacic 250 zl,chciablym sie zapytac ile czasu mam na zlozenie aplikacji zeby sie odwolac

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 17:6:30

smierc mocodawcy

Witam mam pytanie moj ojciec jakis czas temu zmart kiedys dal mi pelnomocnictwo do pewnych dokumetow to teraz czy po jego smierci nadalto pelnomocnictwo jest wazne czy nie ??


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 17:4:50

roznica miedzy swiadczeniem a renta alimentacyjna

Witam czy moze mi ktos wyjasnic jaka jest roznica miedzy renta alimentacyjna a swiadczeniami alimentacyjnymi poniewaz moja corka miala zalozona sprawe przez adwokata o rente alimentacyjne i sad stwierdzila ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 17:2:12

sprzedanie dzialki zajetej przez kmornika

Witam mam problem komornik zajol mi dzialke za dlug o wartosci 500 zl oczywiscie jeszcze plus koszty komornicze. teraz mam takie pytanie co sie stanie z reszta pieniedzy ze sprzedazy dzialki. prosze o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 16:59:31

jak powinna wygladac umowa na pozyczanie pieniedzy

Witam mam takie pytanie pozyczam ludziom pieniadze na rozny procent. czy ktos moze mi powiedzec jak powinna wygladac umowa pozyczki w razie kiedy ktos nie bedzie chcial oddac pieniedzy.
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.11 16:56:53

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika