Forum prawne (strona 688)

długi

Witam
Mam pytanie moja ciocia zaciągnęła parę kredytów i teraz nie ma z czego ich spłacić co teraz co ja czeka?Z góry dziękuję za informacje


... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.9.14 9:14:51

jak zmniejszyć komornicze zobowiązania?

Dzień dobry,
mam taką sprawę. Otóż płacę alimenty, tzn. komornik pobiera z mojej pensji pieniądze za alimenty, kwota którą pobiera wynosi 60% pensji. Czy ja mogę zgłosić do niego, żeby on ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:13:53

Brak prawa jazdy w UK

Witam, być może powtarzam wątek, ale bardzo proszę o info. Czy jeśli mam w Polsce zabrane prawo jazdy, to czy jeśli zostanę złapany w Anglii prowadząc samochód, to czy oni tę informację prześlą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:10:34

zapłata za usługę

Witam
Mam pytanie nie dostałem wynagrodzenia za usługę co powinienem zrobić?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:10:22

rezygnacja z prywatnego funduszu emerytalnego

dałam sie nabrac i teraz po trzech latach chce zrezygnowac z funduszu emerytalnego (prywatnego) w compensie. Czy wystarczy napisac pismo, że rezygnuje i prosze o wypłate czesci moich składek (bedzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:9:25

Czy wygram sprawę z ubezpieczycielem??

Witam ma bardzo ważną sprawe czy może mi ktoś pomóc chce założyć sprawe o odmiówieniu wypłaty AC za kradzież auta ponieważ ubezpieczyciel stwierdził że nie byłem właścicielem auta chodziaż ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 9:8:2

Problem ze spłatą kredytów

Witam
Mam pytanie mamy kredyt z żoną coraz trudniej nam go spłacać co możemy zrobić?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 8:58:17

komornik-skarga

Witam
Mam pytanie gdzie można złożyć skargę na komornika, który nie wykonuje swojej pracy?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 8:51:25

CO ZROBIC W ZAISTNIAŁEJ SYTUACJI ???

Dzień dobry !!!! mam pytanie - wykonywałem usługe u klienta konkretnie montaż schodów , w trakcie wykonywania usługi miałem klopoty z samochodem i klient zoboawiazał sie do tego że sam jak bedzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 8:34:58

2010.9.14 7:13:26

alimenty i zadłużenie

"Należy zatem odpowiedzieć na pytanie, czy ojciec dziecka nie dopuścił się przestępstwa niealimentacji, określonego w art. 209 § 1 Kodeksu karnego. Stosownie do tego przepisu, kto uporczywie uchyla ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2010.9.14 7:11:43

Jak powinno być napisana pośba o wystawienie opini z przedszkola o stanie zdrowia dziecka.

Jak powinno być napisana pośba o wystawienie opini z przedszkola o stanie zdrowia dziecka. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 22:25:53

Jak powinno wyglądać prośba o wystawienie opini na temat rozwoju dziecka np: psychiczne, emocjonalne,

Jak powinno wyglądać prośba o wystawienie opini na temat rozwoju dziecka np: psychiczne, emocjonalne, manualne, zdrowotne. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 22:17:35

Czy komornik może zabrać moje rzeczy z mieszkania teściów , którym sięopiekuję?

Czy komornik może zabrać moje rzeczy z mieszkania teściów , którym sięopiekuję? Moi teściowie wyjechali za granice i poprosili abym zaopiekował się ich mieszkaniem. Wprowadziłem się więc i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 20:48:38

Jaki pit będę musiała złożyć przy zatrudnieniu pracownika ??

Witam ma pytanie założyłam właśnie jednoosobową działalność gospodarczą i chcę zatrudnić pracownika. Jaki PIT będę musiałą wypełnić w takim przypadku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 19:25:34

Czy bez zaświadczenia lekarskiego można zostać zwolnionym??

Witam moja siostra obecnie jest na okresie próbnym w pewnej firmie. podpisała umowę zlecenie, ale pracodawca powiedział jej że jeśli w ciągu dwóch tygodni ne doniesie zaświadczenia lekarskiego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 19:21:37

sprzedaż domku i wymeldowanie mieszkańców

Witam
Mam oto taki problem. Jestem właścicielką domku jednorodzinnego i wdową. Dom kupiła i jestem jego jdyną właścicielką Cztery lata temu zameldowałam do niego syna z wnukiem ? dziecko nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 19:21:28

Kiedy mogę rozwiażać umowę zlecenie ??

Witam chciałąbym sie dowiedzieć jaki jest termin możliwości rozwiązania umowy zlecenia jeśli w umowie nie było podanego końca umowy?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 19:18:43

Czy pracodawca może mnie zwolnić za zadłużenie ??

Witam mam pytanie czy jesli pracuje z pewną firma na zasadzie umowy ciwilno-prawnej to czy ten pracodawca może mnie zwolnić za to ze komornik zajął mi pensje za stare zadłużenie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 19:11:54

Czy potrzebuje zwolnienie lekarskie ??

Witam chciałbym sie dowiedzieć czy jeśli pracuje na umowę zlecenie a mój pracodawca nie odprowadza składek to czy teraz jeśli się rozchorowalem to potrzebne jest mi zwolnienie lekarskie żeby pracodawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 19:7:44

czy przysługuje mi płatny urlop??

Witam mam pytanie jeśli pracuję na umowie zlecenie to czy przysługuje mi płatny urlop?? Ponieważ znajomy powiedział mi że za każdy przepracowany miesiąc powinnem mieć jeden dzień wolnego, a ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 19:2:18

Umowa z fałszywym podpisem

Witam,
moja siostra podpisała umowę z zleceniodawcą, następnie okazało się że jego podpis został podrobiony. Czy w takim przypadku umowa nadal obowiązuje ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 18:58:34

Jak ściągnąć pieniądze od znajomego??

Witam chciałabym się dowiedzieć czy jesli mój mąż wykonał drobna usługę przyjacielowi za pieniądze to czy w jakiś sposób może sie ubiegać o oddanie pieniędzy, jeżeli nie podpisał z nim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 18:56:0

czy na umowie zlecenie można dostać urlop??

Witam,
mój mąż od niedawna pracuje na umowę zlecienie czy w takim przypadku przysługują mu jakieś dni wolne od pracy, jeżeli pracuje 8 godzin dziennie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 18:51:2

Czy mój tata dostanie darmowe leczenie??

Witam mój tata ma możliwość pracu u znajomego, ma podpisać albo umowę o dzieło albo na zlecenie. Czy jesli podpisze umowę tego typu to czy bedzie mógł korzystać z dormowego leczenia. I czy jesli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 18:48:42

Co lepiej podpisać umowę zlecenie czy umowę o dzieło ??

Witam moja mama ma możliwość staży z PUP pracodawca chce z nią podpisać umowę zlecenie albo o dzieło. Dlatego chciałabym sie dowiedzieć czy jeśli podpisze sie którąś z tych umó to czy są ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 18:34:21

Czy dostanę dzień wolny jak pracuje na umowę zlecenie ??

Witam chciałbym sie zapytać czy pracujac na całym etacie dostane chociaż jeden dzień wolnego, tylko że umowę mam podpisana na umowę zlecenie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 18:29:39

Czy mogę prowadzić szkolenia bhp?

Czy mogę prowadzić szkolenia bhp? Ukończyłem podyplomowe studia z zakreu bhp i jestem nauczycielem dyplomowanym. Czy te kwalifikacje wystarczą do prowadzenia szkoleń okresowych bhp? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 17:29:7

Komornik a własność żony

Czy komornik może zająć ruchomość żony żyjącej z mężem w separacji i posiadającej rozdzielność majątkową, jeśli mąż ma długi i komornik zaczął postępowanie w tej sprawie? czy komornikowi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 12:18:5

recenzje książek na blogu?

Czy mogę na swoim blogu pisać recenzje książek i pisać o nich krytycznie i czy mogę w tekst wpleść np. cytaty z tej książki? Czy jest jakoś określone, jak długie takie cytaty mogą być? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 12:14:51

przelew na konto - czy trzeba zwracać?

Czy jeśli ktoś dostaje przelew na swoje konto w wysokości 5000 zł i nikt przez 2 miesiące nie żąda od niego zwrotu tych pieniędzy, to czy w takim razie osoba na której koncie te pieniądze się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 12:13:15

Zwrot pieniędzy za okulary

Czy jeśli popsuł mi się wzrok przez używanie komputera w pracy, to mam prawo domagać się od firmy zwrotu pieniędzy za okulary i wizyty u okulisty? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 12:8:37

Ile kosztuje notarialne przepisanie mieszkania?

Niestety nie ma czegos takiego jak przepisanie mieszkanie mozna jedyni ezrobic darowizne, a wtedy opłaty notarialne i podatki są jak od sprzedaży. Dodatkowo dochodzi podatek od spadku i darowizn. A ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.13 12:5:6

Kupno samochodu a koniec OC

Witam moja żona chce jutro kupić samochód ale z tego co pamiętam to jutro też sie kończy OC tego samochodu. co powinnismy zrobic w takiej wytuacji ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 11:51:44

Czy będę jakieś konsekwencje jeśli jest luka w OC ??

Witam moja zona ma miesciac przerwy w placeniu za OC, czy bedzie musiala za to poniesc jakies konsekwencje?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 11:46:47

jak zrezygnowac z ubezpieczenia ??

witam jestem ubezpieczony z PZU i chchiabym zlozyc wypowiedzenie ale nie wiem jak czy moze mi ktos pomoc i powiedziec co ma zrobic ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 11:42:21

Odszkodowanie od kierowcy autobusu

Witam moj syn mial wypadek jadac autobusem czy moge sie ubiegaco odszkodowanie z OC kierowcy, jesli tak to jakie papiery musze zlozyc zeby je uzyskac ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 11:40:19

ubezpieczenie mieszkania w kiku firmach

Witam mam pytanie moj dom byl ubezpieczony osobno w kilku firmach, czy teraz moge sie w takim razie ubiegac o wyplacenie odszkodowania od tych wszystkich firm jesli wynikiem szkody jest pozar??


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 11:30:34

czy moge sie ubiegac o wyplate dwoch odszkodowan??

Witam miesiac temu mialem wypadek i chcialbym sie dowiedzic czy moge sie ubiegac o odszkodowanie z KRUSu i ZUSu jesli moi rodzice tam placa skladki.

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 11:27:50

koszty sądowe-rozwód

witam
mam takie pytanie chcę się rozwieść z mężem a jestem w ciężkiej sytuacji i nie miałabym z czego nawet spłacić kosztów sądowych co mogę zrobić?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 11:22:53

odszkodowanie od zusu

Witam czy jest mozliwosc dostania odszkodowanie od ZUSu za osobe ktora popelnila samobojstwo, jesli jest to mozliwe to jaka kwote moge otrzymac i co powinnem zrobic zeby takie odszkodowanie mogl otrzymac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 11:20:37

dzialalnosc gospodarcza a wypadek w drodze do pracy

Witam ma mpytanie czy jeli prowadze dzialalnosc gospodarcza bez zatrudnienia pracownikow to czy oge sie ubiegac o odszkodowanie z ZUSu jezeli upadlem w drodze do firmy i zlamalem sobie noge.

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 11:18:35

ucieczka za granicę

Witam
Moja była dziewczyna uciekła z naszą córką za granicę nie wiem gdzie się znajdują chcę miec kontakt z moją córką co mogę zrobić?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 11:3:24

Wyplata z polisy po bylej tesciowej

Witam rozwiodlam sie z zona, jak do tej pory nie ozenilem sie ponowinie czy jest mozliwosc zebym dostal odszkodowanie z polisy mojej bylej tesciowej ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 10:59:45

gaz pieprzowy - czy to napaść?

Witam,
mój kolega został popsikany gazem pieprzowym przez innego gościa. Nie doznał co prawda żadnego uszczerbku, ale od 3 dni łzawi strasznie. W ogóle ten gość popsikał go bez powodu, chyba ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 10:56:7

czy odzyskam pieniadze z OC jesli zlomuje samochod ??

Witam moja mama kupila samochod i oplacila OC na caly rok ale niestety samochod sie popsul i musi go zezlomowac. czy jest mozlwiosc ze zwroca jej pieniadze jesli pokaze zaswiadczenie o zlomowaniu pojazdu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 10:55:0

swiadczenie z tytulu smierci mojego bylego tescia

Witam osiem lat temu rozwiodlam sie z pierwszym mezem i pozniej wyszlam poniwnie za maz czy jest mozliwe zebym dostala z PZU wyplacilo mi swiadczenie z tylulu smierci mojego bylego tescia ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 10:51:56

jak napisać wniosek o ułaskawienie

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, na czym polega ułaskawienie i w jakim trybie należy złożyć wniosek? I do kogo? Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jak taki wniosek napisac? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 10:50:46

Alimenty a oszczędności

Witam
Mam sprawę o alimenty na córkę czy oszczędności moje będą miały jakiś wpływ na wysokość alimentów?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 10:50:15

czy moge dostac odszkodowanie za wypadek na basenie ??

Witam mam pytanie czy moge dostac odszkodwoanie od wlascicieli basenu, poniewaz rozcielem sobie glowe po wpadnieciu do basenu po zjezdzania ze slizgawki, glowe ma 7 szwów. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.13 10:49:29

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika