Forum prawne (strona 686)

czy rower zalicza sie do pojazdó mechanicznych ?

Witam mój syn ma orzeczenie z sądu że nie może sie poruszać wszelkiego rodzaju pojazdami mechanicznymi, czy do tego rodzaju pojazdów zalicza sie także i rower?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 16:51:59

sfałszowanie podpisu co mi grozi ??

Witam ma pytanie ile grozi mi za sfałszowanie podpisu jeśli mam jeszcze drugi wyrok w zawieszeniu ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 16:49:47

na ile można zatrzymać za pobicie??

Witam czy może mi ktoś powiedzieć czy jeśli mój syn idzie na przesłuchane w sprawie pobicia to czy może on zostać zatrzymany, jeśli tak to na ile go zatrzymają?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 16:47:27

ile można dostać lat maksymalnie w zawieszeniu??

Witam czy może mi ktoś powiedzieć ile maksymalnie lat można dostać w zawieszeniu?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 16:43:38

Czy komornik może zająć moje mienie za neizapłacona grzywnę mężą ?

Witam mam pytanie czy komornik może zająć moje mienie jeśli mój mąż ma do zapłacenia grzywną a mamy wspólny majątek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 16:41:38

Dodatki dla samotnej matki.

Witam.
Pobieram zasiłek rodzinny, w tym dodatek dla samotnej matki (170zł) oraz dodatek który otrzymuje dziecko w zwiazku z dojazdem z miejsca zamieszkania do szkoły ponadgimnazjalnej (50 zł). Jestem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.9.14 16:24:17

Niesłuszne oskarżenie!!

W tym wypadku sąsiad będzie musiał udowodnić, że obtarcia na Pana samochodzie pochodzą od obtarcia jego samochodu. Sam fakt, że Pan obtarty samochód nie przesądza o tym, z czym się zetknął. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.14 16:20:44

podział majątku jak napisac odwolanie

podział majątku jak napisac odwolanie jestem po rozwodzie podzielilem sie majątkiem zona domaga sie jeszcze kwoty od samochodu i telewizora jak mam, napisac odwolane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 14:59:58

Proces o oszustwo...

Witam,

będę miał proces o oszustwo ale do wszystkiego się przyznałem i chcę jak najszybciej mieć to z głowy. Czy w wypadku, kiedy przyznaję się do winy i wszystko biorę na siebie, będzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 12:18:59

czy odwiesza mi karę?? proszę o odpowiedź!!

WItam,
byłem skazany wcześniej, mam jeszcze wyrok w zawieszeniu. Teraz zdarzyło mi się jechać na rowerze pod wpływem. Czy jest możliwe że odwieszą mi poprzedni wyrok? Wcześniejsze nie były ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 12:16:57

Ile za obrazę funkcjonariusza publicznego

Jaka kara może mi grozić za obrazę funkcjonariusza publicznego (tzn. strażnika miejskiego)? Mam 17 lat i wcześniej nie byłem karany... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 12:15:37

zakaz prowadzenia pojazdów a prawo jazdy

witam, dostałem karę za alkohol i nie mogę jeździć samochodami, w sumie jeszcze przez 4 miesiace. Nie miałem prawa jazdy wcześniej, ale czy teraz mogę zacząć kurs na prawo jazdy i podejść do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 12:13:25

ile dostene na rękę na umowie zlecenie ??

Witam czy ktoś może mi pomóc zarabiam 9 zl/h brutto czy ktoś mi może powiedzieć ile to wyniesie netto, jak podpisałem umowe zlecenie za pomocą agencji pośredniej. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 12:7:37

nauka jazdy

Witam, mam syna który właśnie przymierza się do zrobienia prawa jazdy. Chciałbym z nim trochę pojeździć po okolicy, po parkingach, dróżkach osiedlowych. Jaki mandat ew. mi grozi, jeśli złapie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.14 12:6:37

Niepłacenie alimentów

Witam Mam problem mój mąż nie płacił alimentów, komornik teraz też nie ma z czego ściągać ich co teraz co robić?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2010.9.14 12:6:3

czy mogę zostać ukarany kara pieniężna na umowie zlecienie ???

Witam mam pytanie czy jeśli pracuje na umowę zlecenie to czy pracodawca może mi kazać karą pieniężna za nie wykonanie zlecenie, jak nie było tego zawartego w umowie ? bardzo prosze o szybką odpowiedz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 12:4:50

rozwód!

Witam
Mam pytanie czy w każdej sytuacji przed rozwodem musi być separacja?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 12:4:6

zgwałcona 6 lat temu

Czy gwałt ulega przedawnieniu? Moja koleżanka powiedziała mi, że w 2004 została zgwałcona, miała wtedy 17 lat i zna sprawcę. Czy jesli teraz zgłosi to na policję i do sądu to ma szansę wygrać, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 12:3:19

niestawiennictwo w sądzie z powodu wyjazdu

Otrzymałem wezwanie jako świadek w sprawie wypadku samochodowego. Jednak na czas rozprawy mam zaplanowany wyjazd urlopowy (zaplanowany był już w kwietniu, bilety i hotel zostały też wtedy zarezerwowane). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 12:1:9

czy podczas staży można podpisać umowę zlecenie

Witam mój chłopak jest obecnie na stażu i ma mozliwość podpisania umowy zlecenie na wykonanie inwestucji przez jeden dzien to czy może podpiisać taka umowe. czy jest to zgodne z prawem ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 12:0:18

podatek z nielegalnego źródła dochodu

Czy jest możliwe i zgodne z prawem, aby osoba bądź firma odprowadzała podatek od dochodów z nielegalnego źródła, a konkretniej nie informując urzędu o źródle pochodzenia dochodu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 11:58:48

sprzedaż ciuchów na allegro

Czy jeśli sprzedaję na allegro ciuchy używane, swoje bądź innych osób, to czy może mnie ktoś za to ścigać, np. jakiś urząd skarbowy albo coś takiego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 11:56:9

sprawa rozwodowa-praca

Pracodawca jest zobowiązany do zwolnienia od pracy na czas niezbędny do stawienia się na wezwanie organu administracji rządowej lub samorządu terytorialnego, sądu, prokuratury, policji albo organu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.14 11:25:42

Jak przerabiać zdjęcia?

Chciałbym was zapytać, w jakim stopniu można przerobić fotografię pobraną z czyjejś galerii, nie pytając o zgodę, aby ta osoba nie zgłaszała pretensji do praw autorskich? Czy np. robienie kolażu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 11:24:20

podrabiam podpisy...

Mam 17 lat i od czasu do czasu podrabiam zwolnienia ze szkoły, tzn. podpisuję się za moich rodziców. Czy jeśli mnie złapią, to coś mi grozi? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 11:22:23

Przedawniony dług - ale kiedy?

Witam, po jakim czasie przedawnia się dług po zmarłej osobie? Dług zaciągniety w banku, bank został poinformowany o zgonie dłużnika - odpowiedzi brak... Proszę o info, po jakim czasie od niezgłoszenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 11:17:4

publiczna korespondecja mailowa?

Pracuję w biurze i często z szefem kontaktuje się mejlowo. Przesyłam mu swoje komentarze, uwagi, generalnie firmowe sprawy. Ostatnio jednak zauważyłem, że szef pokazuje te mejle innym pracownikom ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 11:13:2

czy nienarodzony może dziedziczyć?

Witam, mój ojciec chciałby zapisać w testamencie że część majątku po nim odziedziczą wnuki, moje dzieci i dzieci mojej siostry. Sęk w tym że póki co ani ja, ani moja siostra nie mamy dzieci. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 11:10:5

zwolnienie a praca

Witam,
Czy będąc na zwolnieniu lekarskim można pracować na umowę zlecenie?Co za to grozi?Z góry dziękuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 11:6:58

jak zdobyc ubezpieczenie ??

Witam żyje i mieszkam z mężczyzna ale nie mamy ślubu. mamy trójkę dzieci, ja nie pracuje tylko opiekuję sie dziećmi, nasze dzieci mają ubezpieczenie a ja nie mam, co mogę zrobić żeby również ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 11:6:40

3/4 etatu -emerytura

Witam
Mam pytanie jak wlicza sie 3/4 etatu do ogólnego stażu pracy?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 11:3:6

jak uchronić majątek przed nimi?

Rodzice mojego męża mieszkają z nami. Są schorowanymi starszymi ludźmi. Mają nieduży majątek, który zamierzają zostawić mojemu mężowi i mi. Mój mąż ma dwójkę braci, którzy mieszkają ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 11:2:20

Nadgodziny

Witam
Co mam zrobić mój pracodawca zalega mi z zapłata za nadgodziny?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2010.9.14 11:0:10

Wypowiedzenie w umowie zleceniu

Witam, dostałem ostatnio propozycję pracy na umowę zlecenie. Chciałbym jednak was zapytać czy w takiej umowie powinien być podany czas wypowiedzenia pracy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:58:42

czy tracimy wszystkie zniżki przy kolizji samochodem??

Witam mamy z mężem trzy samochody i chciałabym sie zapytać czy jeśli chociaż jednym spowodujemy kolizję to czy na wszystkich samochodach udracimy zniżki czy tylko na tym co spowodowana jest kolizja?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:57:50

chcę założyć stronę z napisami do filmów...

Witajcie!

Myślę o założeniu strony www z bazą tłumaczeń do filmów. Zrobiłbym to nie w celach komercyjnych. Czy jednak założenie takiej strony jest legalne? Bo jakiś czas temu była sytuacja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:56:31

jak dostać pieniadze za zdjęcia?

Witam,
mój znajomy robi strony internetowe dla firm i zauważyłem że bez mojej zgody używa moich zdjęć (pobiera je z albumu internetowego). On jednak nie chce mi zapłacić żadnych pieniędzy. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:54:35

ile będzie trwał podział działki ??

Witam mój tata złożył do gminy papiery o podział dziełki, ile czasu bedzie trzeba czekac aby podził nastąpił.

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:53:51

Urlop na osobę niepełnosprawną

Witam
Mam pytanie czy przysługują dni wolne na opiekę niepełnosprawnego członka rodziny?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:51:57

Brak ważnego przeglądu technicznego

witam miałam kilka dni temu kolizję, sprawcą był drugi kierowca mam jego oświadczenie że to on spowodował szkody. Jak zgłaszałam szkodę to zauważyłam że mam nie ważne badania techniczne od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:51:25

umowa zlecenie-ciąża

Witam
Mam takie pytanie co się dzieje w sytuacji gdy pracuje na umowę zlecenia a zajdę w ciążę?Z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:47:33

Czy mogę ubiegać się po pół roku o zwrócenie prawo jazdy??

Witam!

Pół roku temu odebrano mi prawo jazdy z 0.36 promila....na rok czasu,z czego wzięłam najwyższą kare pieniężną,jak się dowiadywałam to miałam życzliwych mi policjantów,ponieważ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:46:53

od kogo dostane odszkodowanie jak jestem rencistką

Witam jestem rencistka, idąc po chodniku niestey sie przewróciłam i złamałam rękę. do kogo powinnam sie teraz zwrócić żeby dostać odszkodowanie ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:45:58

Badanie alkomatemi w miejscu pracy

Witam
Codziennie w pracy przed rozpoczęciem jesteśmy sprawdzani alkomatem a co się stanie jeśli odmówię?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:45:39

niestawienie sie do pracy

Witam,
Mam pytanie jaka kara grozi osobie, która nie stawi się w dniu pracy?Z góry dziękuję za informacje

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:43:54

czy można dostać odszkodowanie od koła łowieckiego ??

Witam mój mąż należy do koła łowieckiego, w zeszły weekend najechał na leżące na drodze zwierze, które ktoś potrącił i zostawił na drodze. Niestety samochód został uszkodziony, czy może ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:43:39

czy muszę rejestrować samochod do jazdy na torze ??

witam kupiłem samochód ale jest on przeznaczony jedynie do jazdy po torze czy w takim przypadku musze go rejestrowac i płacić za niego ubezpieczenie ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:40:1

Ciąża a okres wypowiedzenia

Witam
Mam pytanie jestem na okresie wypowiedzeniowym dowiedziałam się że jestem w ciąży czi w takiej sytuacji wypowiedzenie umowy zostanie cofnięte?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:39:30

zabieg na oddziale ginekoloicznym

Witam byłam w szpitalu przez trzy dni na zabiegu na oddziale ginekologicznym, czy mogę się ubiegać o jakieś odszkodowanei z tego tytułu?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:37:53

ile dostane za spalenie samochodu??

Witam mojemu tacie spaliło się auto okazało się że to z powodu jakiegoś błędu technicznego, miał on wykupione autokasko. ile może dostać z odszkodowania i co musi teraz zrobic ?? czy może mi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.14 10:35:37

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika