Forum prawne (strona 684)

na czym polegają badania psychologiczne ??

Witam czy może mi ktoś udzielić informacji, pół roku temu miałem wypadek jak jechałem z kolegą, uznano mnie winnym, a wczoraj dostałem skierowanei od policji na badania psychologiczne. czy może ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 20:59:44

czy źle wpisane nazwisko anuluje mandat ??

Witam ma pytanie czy mogę nie płacić za mandat za brak biletu jesli kanar źle wpisał moje nazwisko reszta się zgadza oprócz nazwiska, czy to wystarczy do unieważnienia mandatu ?? prosze o informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 20:47:54

czy mam jakieś prawo do widzenia jako konkubina??

Witam mój partner jest zamkniety w zakładzie karnym, czy mogę zwracać sie z jakimiś prośbami o widzenia czy nie bo żyjemy w konkubinacie ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 20:44:35

co grozi za przyznanie się do winy ??

Witam wczoraj dostałam od chłopaka list w którym napisał że złożył w sądzie wniosek o wydanie nadazy sądowego i wymierzenie kary bez przepropwadzenie postępowania dowodowego. co w takim przypadku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 20:37:59

nieletni złapany na paleniu papierosów przez policję

Witam czy może mi ktoś powiedzieć czy jest to normalne że policja co jakiś czas przyjeżdża do domu, zwłaszcza że złapali mojego syna na paleniu papierosów bo jest nieletni.

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 20:33:27

Przywłaszczenie rzeczy .....

Witam wszystkich !! mam pytanie bo znalazłem telefon był on zepsuty .... nie chodził .... był wyrzucony bez karty .... ja go wziołem do domu wysuszyłem i naprawiłem bo był wysuwany i tasma sie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.9.15 20:30:17

ile czasu mam na dokonanie wpłaty ??

Witam chciałbym się zapytać ile mam czasu na to żeby zawrzeć umowę z bankiem w sprawie wierzytelności. Niedawno dostałem drugi list od banku ale niestety nie ma tam daty do kiedy mam dokonać wpłaty. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 20:29:28

czy moge zameldować skazenego ??

Witam chciałabym sie zaytać czy jest możliwe żebym zameldował mojego chłopaka który znajduje się w zakładzie karnym. Obecnie przebywa w Tarnowie bo tam jest zameldowany, dyrektor zakładu nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 20:24:47

2010.9.15 16:54:37

Ile wynosi okres wypowiedzenie na umowe nieokreśloną??

Witam mam pytanie ile czasu trzeba wcześniej złożyć wypowiedzenie jeśli jest się na umowie na czas nieokreślony pracuje się ponad trzy lata. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 16:17:59

Czy zwrócą mi pieniądze za popsuty towar??

Witam czy ktoś mógł by mi pomóc kupiłem synowi niedawno mp4 na urodziny w jednym supermarkecie niestety okazało się że sprzęt nie działa. Czy w takim przypadku mogę zwrócić sprzęt i dostane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 16:4:59

Czy uznają mi reklamacje ??

Witam ma pytanie niedawno kupiłam spodnie pochodziłam w nich kilka tygodni i teraz się przetarły. posiadam jeszcze paragon ale nie wiem czy opłaca się składać reklamacje bo nie wiem czy mi to uznają? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 15:56:9

kto zapłaci za przesłanie towaru ??

Witam mam pytanie jeśli mi nie uznano reklamacji to kto będzie ponosił koszt za przesłanie towaru do mnie?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 15:52:31

Czy gwarancja bedzie obowiązywała jak kupiono na aukcji ??

Witam moja córka kupiła na aukcji sweter pisało na niej że to pochodzi z likwidowanego sklepu czy w takim przypadku sprzedawca może wystawić fakturę i czy sweter będzie na gwarancji?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 15:47:35

co możemy zrobić z uciążliwym lokatorem

co możemy zrobić z uciążliwym lokatorem mój mąż jest właścicielem domu. mieszkają z nami jego rodzice i siostra z mężem i dzieckiem. W akcie notarialnym jest zapisane,że teściowie mają jeden ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 15:8:32

co zawiera wniosek do sądu??

Witam chciałbym się dowiedzieć co jest we wniosku który jest kierowany do sądu odnośnie wykroczeń. czy w takim przypadku powinien się tam znajdować mój podpis. oraz ma prośbę czy mógł by ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 15:4:9

Czy w kodeksie karnym jest coś o molestowaniu w sieci??

Witam ma pytanie takie teoretyczne czy istniej już w kodeksie karnym klauzura odnośnie molestowania w sieci?? jeśli tak to czy mógł by mi ktoś podesłać jakieś informacje na te temat


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 15:0:15

Czy można mi odebrać pawko za nie zapłacenie alimentów??

Witam czy jest to zgodnie z prawem że urząd komunikacji cofnął mi uprawnienia prawa jazdy za to że nie zapłaciłem alimentów??

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 14:57:51

Wyjazd za graniczę nie swoim samochodem

Witam czy jeśli chce wyjechać za granicę nie swoim samochodem to czy muszę posiadać pisemna zgodę od właściciela samochodu, żeby później nie oskarżyli mnie o kradzież.


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 14:55:1

Stluczka na parkingu czy powinnam wzywać policje??

Witam ma pytanie czy jeśli miałam stłuczkę na parkingu pod supermarketem to powinnam wzywać policje, bo już sama nie wiem, ponieważ to droga niepubliczna. czy może mi ktoś udzielić odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 14:49:20

jechałem pijany na rowerze co mi grozi ??

Witam jadąc na rowerze złapała mnie policja niestety byłem trochę nietrzeźwy jak sprawdzili mnie na alkomacie to miałem 0,26 promili co mi w takim przypadku grozi?? czy może mi ktoś pomóc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 14:42:32

nieletni prowadził samochód kto ponosi konstekwencje ??

Witam mam pytanie kto poniesie konsekwencje za rozbity samochód i koszty naprawy jak był on prowadzony przez nieletnią osobę. czy może mi ktoś udzielić jakiś informacji ??

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 14:37:27

co mi grozi za nie ważny dowud rejestracyjny ??

Witam mam pytanie co grozi mi za jazdę na nieważnym dowodzie rejestracyjnym, nowy dopiero będę miał dopiero po weekendzie a potrzebuje samochodu do pracy.
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 14:30:1

czy można żmuszać do żerania ??

Witam moja sąsiadka od kilku lat karze swojemu synowi żebrać czy jest to zgodne z prawem ??

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 14:26:59

Jakie mogę ponieść konsekwencje za spowodowanie stłuczki ??

Witam wracając w sobotę z dyskoteki z kumplem mieliśmy wypadek, było to z mojej winy. Spisałem oświadczenie z kierowcą samochody poszkodowanego. co teraz mnie czeka, jakiej wysokości mogę dostać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 14:0:47

Czy ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania ??

Witam mój syn miał wypadek, nie ma on jeszcze skończonych 20stu lat czy w takim przypadku ubezpieczyciel może odmówić wypłacenia odszkodowania ???


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 13:57:57

Czy można przesunąć termin rozprawy ??

Witam chciałabym się dowiedzieć czy można napisać wniosek o wyłączenie sędziego żeby przesunięto mi termin rozprawy??

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 13:55:42

Czy można zrobić prawko za granicą ?

Witam ma pytanie czy jest możliwość zrobienia prawa jazdy za granica jeśli w Polsce zostało mi zabrane prawko ?? proszę o odpowiedz

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 13:53:51

Jak zmniejszyć iloś punktów karnych??

Witam ostatnio mnie zatrzymała policja za szybka jazdę, wlepili mi mandat i punkty karne. w sumie mam już 19 punktów, czy może mi ktoś powiedzieć od ilu punktów zabierają prawko i czy jest możliwość ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 13:51:52

Czy możemy mieć jakieś problemu jak przjechalismy po zwłokach mężczyzny ??

Witam mam bardzo ważna sprawę w tamten czwartek jechałam z chłopakiem ulicą i niestety mieliśmy wypadek a raczej przejechaliśmy po już nie żyjącym mężczyźnie, niestety go nie zauważyliśmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 13:48:40

Jak zarejesterować samochów bez dokumentów??

Witam mój chłopak dostał od dziadka samochód nie pamiętam marki ale jest on z 1975 roku. Odnowił on go ale nie ma na niego dokumentów czy jest jakaś możliwość żeby go zarejestrować ??

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 13:44:14

Jaki powinien być wynik krwi ??

Witam chciałbym się zapytać jaki powinien być wynik krwi jeśli chodzi o narkotyki żeby była mowa o wykroczeniu a nie o przestępstwie. może mi ktoś udzielić takiej informacji


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 13:41:31

czy można odmówić składania zeznań ??

Witam czy mój mąż może odmówić składania zeznań, ponieważ jest powołany w charakterze świadka. tylko że po ostatnim składaniu zeznań ktoś zaczął dzwonić z pogróżkami

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 13:38:50

Czy można się zarejestrować jako bezrobotny będąc prezestem firmy ??

Witam mój mąż został prezesem zarządu firmy na podstawie powołania ale nie przyznano mu wynagrodzenia czy w takim przypadku może się on zarejestrować jako bezrobotny w Urzędzie Pracy ??

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 13:36:6

czy można dostać wynagrodzenie za niewykorzystany urlop??

witam,
mój tata miał wypadek i po którym chwilowo był niezdolny do pracy( dopiero jakiś miesiąc temu zostało mu przyznane zaświadczenie rehabilitacyjne) czy może dostac wynagrodzenie za to że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 13:33:25

Włąściwość sądu cywilnego - niewykonanie umowy sprzedaży na allegro

Jakie miejscie uznać za miejsce wykonania umowy między dwiema osobami niebędącymi przedsiębiorcami? Pozwany mimo otrzymania zapłaty nie wywiązał się z dostarczenia towaru. Czy należy skorzystać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 12:34:41

PROSZĘ O POMOC. PODEJRZEWAMY ŻE ŻONA MOJEGO BRATA JEST KLEPTOMANKĄ. DOSTAŁA JUŻ WYROK W ZAWIESZENIU

Osoby, które chorują na kleptomanię są w pewnym sensie chronione przez prawo. Art. 31. § 1 KK pozwala uznać kradzież popełnioną przez kleptomana, jako działanie wskutek zakłócenia czynności ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.15 11:55:8

Wycofanie pozwu

Witam
mam takie pytanie złożyłem pozew na swojego pracodawcę ale teraz mam możliwość dogadania się z szefem jak mam wycofać ten pozew?Z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.9.15 11:42:54

Jak zabezpieczyć mieszkanie?

Chciałabym przekazać mieszkanie mojemu żonatemu synowi, ale nie chciałabym, aby synowa była jego współwłaścicielką (na wypadek rozwodu). Jak można tę sprawę uregulować? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 11:42:20

L4 a praca

Witam
Mam pytanie co grozi osobie, która na zwolnieniu L4 pracuje?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 11:33:7

nagana w pracy

witam
Mam pytanie mój tata dostała naganę w pracy czy ona zostanie umieszczona w świadectwie pracy?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 11:29:20

Sposób na byłego

Mój były płaci alimenty na dziecko, ale z tego co wiem, ma teraz zamiar wyjechać za granicę do pracy. Czy jest jakiś sposób, aby zabezpieczyć się na wypadek gdyby on nie chciał zza granicy płacić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 11:27:55

Jak długo rodzice mają obowiązek utrzymywać dziecko?

Chciałabym się zapytać, jak długo rodzice mają obowiązek łożyć pieniądze na swoje dziecko? Czy do 18 roku życia czy do skończenia szkoły średniej? Bardzo proszę o odpowiedź
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 11:20:57

Remanent

Witam
Pracuje w sklepie spożywczym podczas remanentu okazało się że brakuje pieniędzy pracownicy muza oddać teraz różnicę czy tak powinno być?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.15 11:19:52

przedstawiciel w procesie - kto może nim być?

Kto może mnie reprezentować podczas procesu cywilnego? Czy musi to być adwokat lub radca prawny, czy może to być prawnik nie posiadający takich uprawnień? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 11:15:32

Czy można zrobić rozdzielność majątkową?

Witam,

jesteśmy z mężem razem od 5 lat i myślimy, czy nie zrobić rozdzielności majątkowej (mąż ma zamiar prowadzić firmę). Czy możliwe by było, aby całość majątku przypadła mnie, np ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 11:9:2

Ucieczka z miejsca kolizji

Witam.
mój mąż był sprawca kolizji drogowej niestety się przestraszył i uciekł z miejsca co mu grozi?Z góry dziękuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.15 11:5:23

Przedawnienie mandatu

Witam.
Mam do zapłacenia trzy mandaty i moje pytanie dotyczy czy istnieje coś takiego jak przedawnienie w takiej sytuacji jeśli tak to kiedy??Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.15 11:2:34

kocham ale musze cos z tym zrobic

witam. jestem mężatką od 6 lat, a od niespełna 2 matka wspaniałego chłopca. Od momentu urodzenia dziecka mąż zaczął znęcać się nade mną psychicznie i fizycznie, zmuszał do współżycia. ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2010.9.15 10:57:53

czy to była groźba????

moja była dziewczyna od długiego czasu nie oddaje mi długu. nie odpowiadała na mejle i ja nie wiedziałem gdzie ona mieszka. ostatnio przypadkiem zobaczyliśmy się na ulicy, ale nie podszedłem do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 10:54:10

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika