Forum prawne (strona 683)

spożywanie alkoholu w miescu publicznym- mandat

Witam
Mam takie pytanie jaka jest kara za spożywanie alkoholu w miejscy publicznym, czy taki mandat można rozpisać na raty?Z góry dziękuję za informacje


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.17 11:15:14

czy mogą odebrać mi opiekę nad dzieckiem ??

Witam bardzo proszę o jakieś informacje moja sytuacja wygląda następująco.
Jakieś półtora roku temu musiałam zając się wychowaniem mojego bratanicy, ponieważ jej oboje rodziców nie żyje, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.17 11:13:7

dodatkowy urlop macierzyński 2010

Witam
Mam pytanie jak wygląda sprawa urlopu macierzyńskiego po zmianie kodeksu pracy? Coś słyszałam, że ma to być dodatkowo 6 tygodni czy tak jest?Z góry dziękuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.17 11:3:4

kobieta w ciąży - bezrobocie

Witam
Mam pytanie mam 28 lata nie pracuję dowiedziałam się niedawno że jestem w ciąży i moje pytanie dotyczy czy należy mi się jakiś zasiłek?Co powinnam zrobić, aby dostać pomoc?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.17 10:59:50

umożenie długu

Witam
Ma zaległości w płaceniu rachunków czy jest taka możliwość, aby taki dług został przedawniony?Jeśli tak to po jakim czasie?A jeśli nie to jakie konsekwencje mi grożą?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.17 10:51:38

odwołanie mandatu

Witam
Dostałem mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym jestem studentem, nie pracuje nie mam z czego zapłacić czy jest możliwość odwołania takiego madatu jak napisać takie odwołanie?Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.17 10:44:51

założenie firmy a alimenty? czy strace do nich prawo?

Firma a alimenty witam,

Jestem studentem dziennym, chciałbym otworzyć firmę zajmującą się tworzeniem stron internetowych. Czy jeżeli założę firmę stracę prawo do alimentów? Bede pracował ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.17 10:34:43

Jak odzyskać pieniądze z Western Union ??

Witam
mam prośbę czy może mi ktoś pomóc chcę odzyskać pieniądze z Western Union jakiś miesiąc temu złożyłam pieniądze u nich w depozycie, natomiast mój chłopak miał odebrać je w Londynie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.17 10:19:11

Kiedy i czy potrzebna jest uchwała wspólnoty mieszkaniowej dotyczącej przekształcenia lokalu mieszkalnego

Kiedy i czy potrzebna jest uchwała wspólnoty mieszkaniowej dotyczącej przekształcenia lokalu mieszkalnego na lokal uzytkowy.
Dziekuje za pomoc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.17 9:36:22

przekroczenie limitu punktów karnych

Witam
Mam pytanie przekroczyłam 24 punkty karne i co teraz?Czy mam sam oddać prawo jazdy czy przyjdzie mi wezwanie i mam czekać? Po jakim czasie zdaje się po raz kolejny egzamin?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.17 9:9:56

aukcje allegro

Witam
Mam taki problem sprzedałem telefon przez allegro, kupujący zadzwonił do mnie i poinformował mnie, że telefon nie działa i chce zwrotu gotówki ja mu wysłałem telefon działający, musiał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.17 8:49:40

CZY KTOŚ JEST W PODOBNEJ SYTUACJI??? Prosze niech ktoś napisze tak bardzo potrzebuje pogadac o tym

nie te ojciec ,który się przyczynił do narodzin lecz ten który wychował....chcesz oddawać dziecko w ręce chorego psychicznie człowieka???? coś tu nie halo.... ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.9.16 22:39:59

AKCJE PRACOWNICZE - KUPIĘ! CAŁA POLSKA - 721-792-502

KUPI AKCJE PRACOWNICZE KAŻDĄ ILOŚĆ :

- ENERGA
- ENEA
- PGE Energia
- PGE Górnictwo i Energetyka
- Kopalnia Bogdanka

- Zawsze najwyższe ceny,
- bezpłatne doradztwo akcyjne
- dojazd ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.16 22:30:16

witam. Mam takie pytanie.mama chce mi dać w darowiźnie mieszkanie własnościowe warte ok 200.000 zł

witam. Mam takie pytanie.mama chce mi dać w darowiźnie mieszkanie własnościowe warte ok 200.000 zł jakie będę musiała zapłacić opłaty ile to mniej więcej wyniesie . z góry dziękuje za odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.16 22:16:35

wina a dzieci

Chce rozwodu, mąz najpierw chciał bez orzekania a teraz już chce z winy mojej i chce odebrać mi dzieci , chyba że oddam mu dzieci to On da mi rozwód. Pracuję na nocne zmiany mam jeszcze rok studiów ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2010.9.16 22:12:17

prezydent i premier winni śmierci 96 osób

Niektórym przydałaby się wizyta u psychiatry... ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.16 17:2:27

DRUGI KRZYŻ?!!!!

Przez następne kolejne miesiące będziemy ciągle w wiadomościach dowiadywać się o losach krzyża. Widzę że będą nowe odcinki naszej cudnej telenoweli o losach krzyża, może w 520 odcinku dowiemy ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2010.9.16 11:50:34

Nareszczie usunięto krzyż

No i dobrze! ciekawe co teraz wymyślą mocherowe babcie! ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.16 11:50:9

Rozwiązać konkordat!! To jest przyczyna sporu o krzyż!

Zniknął krzyż sprzed Pałacu, wszędzie o tym dzisiaj pełno, ale jest jedna sprawa. Konkordat. Dlaczego nikt w ogóle nie zajmuje się tą kwestią. Może należy w końcu zająć się tym tematem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.16 11:3:48

2010.9.16 10:55:26

Czy mogą zabrać prakow jak jest się za granicą??

Mogą mu wydać zakaz prowadzenia pojazdów na terenie kraju, gdzie został zatrzymany oraz odebrać prawo jazdy i odesłać do Polski wraz z podaniem przyczyn odebrania prawa jazdy. Do polskich władz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.16 10:54:45

Czy nadal będę mieć to samo stanowisko jak moja firma zostanie przejęta??

Po przejęciu firmy nowy właściciel lub zarząd mogą dokonać zmian. Zmiany mogą dotyczyć obsady stanowisk, ale to nie dzieje się automatycznie. Jeśli mają być zmiany personalne, pracodawca może ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.16 10:51:24

Dostałem mandat w wysokości 100zł, nie płacę go już ok 2 miesięcy.Teraz mam pytanie, co się dzieje

jeśli nie zapłacisz mandatu,ściągną go z dodatkową opłatą przez Urząd skarbowy, gdy złożysz zeznanie roczne. Lepiej jest zapłacić, bo brak płatnoścvi spowoduje dodatkowe koszty i kłopoty. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.16 10:42:36

jak obliczyć kryteria dochodowe z pitu, żeby sie dowiedzieć czy jest sens składć wniosek o zasiłek

jak obliczyć kryteria dochodowe z pitu, żeby sie dowiedzieć czy jest sens składć wniosek o zasiłek rodzinny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.16 10:37:8

reklamacja-zażądanie nowego modelu

Witam serdecznie
Reklamowałam już trzy raz telefon ciągle jest ten sam problem czy jeśli po raz czwarty się popsuje to mogę zażądać nowy telefon?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.16 10:21:51

Czy opłaca sie remontować stary dom ??

Witam czy może mi ktoś pomóc i udzielić kilku informacji. Chcemy z mężem kupić dom i mamy nawet jeden na oku ale jest to stary dom bo ma on już około 60 lat. Więc niestety wymaga sporego remontu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.16 10:7:17

kto odpowiada za koszt zwrotu przesyłki

Witam
Mam pytanie prowadzę sklep internetowy i moje pytanie dotyczy zwrotu zakupionego towaru, dokładnie o koszt przesyłki jeśli klient zrezygnuje z zakupu a ja zdążyłem mu już ja wysłać to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.16 10:6:35

komornik-rozdzielność majątkowa

Witam
Mam pytanie mój mąż ma długi mamy rozdzielność majątkową i jak komornikowi mam udowodnić, że dana rzecz jest moja a nie męża?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.16 9:58:41

Czy takie zeznania są ważne?

A przepraszam że zapytam bo aż nie wierze ...
Jaki Sąd/Policja/Prokurator spisał zeznania od świadka na bani?! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.16 9:58:10

oszukany na allegro-sprzedawca nie chce oddać pięniędzy

Witam
Mam problem dokonałam zakupu na allegro przez opcję \"kup teraz\" od razu przesłałam pieniądze sprzedawcy kiedy po paru dniach nie przyszła do mnie paczka skontaktowałam się ze sprzedawcą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.16 9:47:56

allegro odmowa wysłania zakupu


Witam
Mam taki problem dokonałem zakupu na allegro i sprzedawca nie zgodził się na moją formę sprzedaży oczywiście z dwóch jakie on proponował czy w takiej sytuacji mogę zrezygnować bez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.16 9:31:38

umowa o pracę a student

Witam
Mam pytanie jestem studentką dostałam propozycję pracy, ale mój przyszły pracodawca chce abym zarejestrowała się w Urzędzie pracy aby mieć status bezrobotnej, czy jest to możliwe jeśli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.16 9:25:50

umowa o zakazie konkurencji a nieuczciwy pracodawca

Witam
Mam taki problem mam podpisaną umowę o zakazie konkurencji z moim pracodawcą, ale on nie wywiązuje się ze swoich obowiązków nie wypłaca mi wynagrodzenia czy w takiej sytuacji dalej umowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.16 9:19:59

zwolnienie z pracy na zwolnieniu lekarskim

Witam
Mam pytanie jestem na zwolnieniu lekarski z powodu ciężkiej choroby jeśli moje zwolnienie potrwa dłużej niż pól roku to czy mój pracodawca będzie miał prawo mnie zwolnić?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.16 9:15:36

jak przyśpieszyć termin rozprawy ??

To oczywiście żart a nie serio pytanie mam nadzieje. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.16 9:14:7

czy można dostawać listy w izolatce??

Jako że dokładnie nie pamiętam to napisze chyba (chyba z przewagą tak) ...

Po mojemu określa to porządek wewnętrzny ZK.
A to znaczy że na 99% dostanie twój list dopiero jak wyjdzie z izolatki. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.16 8:31:19

czy można wymazać wykor z akt??

Jestem pewien że jeśli uda Ci się to jakoś załatwić (oby nie) to będzie z córeczki kryminalistki świetna policjantka. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.16 7:34:19

gdzie może przebywać mój mąż jak go zatrzymali ??

Odpowiedziałaś chyba sama sobie ... Jeśli miał termin odbycia kary i poszedł na Policje to miał darmową taksówkę do Zakładu Karnego. Na policji powinni ci powiedzieć do którego pierdla go przewieźli ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.16 7:27:52

jak powinien wyglądać wniosek o ujawnienie smsów??

No ty ich na bank nie dostaniesz i nie masz gdzie pisać ...
Operator sieci może udostępnić biling sms-owy tylko i wyłącznie na wniosek prokuratora ... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.16 7:12:54

czy mogę oskarżyć za próbe gwałtu ??

Wiesz ... jeśli chciał tak że żucił się na Ciebie to tak.
Jeśli zaproponował "Hej Słońce a może zrobisz/zrobimy sobie dobrze?" to nie.

ps. tak z ciekawości bo twoje pytanie lekko mnie zabiło.
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.16 7:4:45

po jakim czasie trafia się do zk po zatrzymaniu prze policję??

Z tego co Ja wiem to policja może przetrzymywać na "dołku" 48 godzin.
W sytuacji wyjątkowej 72 godziny. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.16 6:50:18

Nieuczciwy wspólnik w 2 osobowej Spółce Cywilnej

Witam,
mam problem z wspólnikiem. W styczniu założyliśmy Spółkę Cywilną (hurtownia piwa) by zdobyc pieniądze na początek wzieliśmy pożyczkę z MARU na 60 tys. mi żyrowała 1 osoba jemu dwie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.16 1:4:2

Jak zmienić komornika,który prowadzi egzekucję alimentów i przenieść się do innego komornika.

Jak zmienić komornika,który prowadzi egzekucję alimentów i przenieść się do innego komornika. Nie wiem jak napisać wniosek do komornika ,,że rezygnuję z jego usług",chodzi mi o formę prawną. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.16 0:54:49

zwrot towaru sprowadzonego na zamówienie

Witam,
w ramach prowadzonego sklepu internetowego sprzedajemy towar ze statusem "na zamówienie" - zamawiamy go u polskiego dostawcy dokładnie taką ilość jaką zamówił nasz klient (po otrzymaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 22:50:35

czy coś mi się należy

czy coś mi się należy Moi rodzice mieli gospodarstwo. Cały majątek zapisali na moich dwóch braci. Mi zapisali tylko dożywotni pokój w domu dopóki nie będę miał własnego miejsca zamieszkania. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 22:42:4

pozew o wypłacenie odprawy

Proszę się udać do Państwowej Inspekcji Pracy, porady prawne bezpłatnie, wszelka pomoc itp. nawet złożą za ciebie wniosek do sądu ale pewnie nie trzeba będzie, wystarczy, ze zrobią kontrolę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.15 21:44:15

Czy zapłącenie za trzy przesyłki od jednego sprzedawcy jest dozwolone ??

Witam jakiś czas temu kupiłem kilka przednotów na aukcji internetowej. Sprzedawca każał mi zapłacić za każdą przesyłke osobno, a następnie sam przysłał wszystko w jednej kopercie. czy może ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 21:44:3

wypowiedzenie z pracy

Żałosne, ze ludzie nie potrafią czytać dokumentów, które sami podpisują.
Pisze na twojej umowie jaki masz okres wypowiedzenia. Musi pisać. Inaczej takiej umowy nie można wypowiedzieć, gdyż ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.9.15 21:38:41

Nie stawienie się na rozprawę

Nie przyjąłem mandatu w wysokości 2000zł. Sprawa trafiła do Sądu Grodzkiego ale się na nią nie stawiłem gdyż byłem zagranicą, otrzymałem karę w wysokości 600zł która jest już zapłacona. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 21:19:8

Czy mój ojciec może wrócić do domu jeśli na zakaz bliżania się od mnie i mojej mamy??

Witam czy mój ojciec może na czas dojścia do siebie po zawale może przebywać w domu, chociaż ma zakaz zbliżania się. Przebywał on w zakładzie karnym za znęcanie się nade mna i moją mamą, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.15 21:13:40

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika