Forum prawne (strona 682)

pozbawienia ojca praw rodzicielskich

wiesz co Ci powiem> spróbuj, dobrze opisz całą sytuację ,często wyrok sądu zależy też od nas samych jaki wpływ wywrzemy na emocje sądu,nie możesz się bać,wahać,musisz twardo dążyć do celu,mnie ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2010.9.21 20:15:15

Rozwiązanie umowy z tytułu rękojmi

Witam

Telefon nokie E52 oddałem na wymianę z tytułu rękojmi 8 raz. Tyle że tym razem chciałem dostać pieniądze, a nie nowy telefon - wg kodeksu cywilnego jest to możliwe, ale jest mały problem, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.21 19:34:26

Czy ten dom mi się należy?

Czy ten dom mi się należy? Mój wujek (brat mojego ojca) jakieś trzydzieści lat temu wyjechał do Ameryki. Od tamtego czasu nie pojawiał się w naszym kraju. Jego rodzeństwo i rodzice (moi dziadkowie) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.21 17:35:14

zwolnienie z pracy po wileu latach

Tak, w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia zasadniczego o ile firma zatrudnia więcej niż 20 osób.
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.21 17:3:10

Czy mogę się ubiegać o pieniądze za znalezienie pracy ??

Podobno kiedyś Urząd Pracy wypłacał "coś " za znalezienie pracy ale obecnie jedynie może pan liczyć na wypłatę po pierwszym przepracowanym miesiącu u nowego pracodawcy :) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.21 17:0:33

Chcą zwolnic moją córke z pracy co może jej przysługiwać ??

Informacji o zwolnieniu nie dostaje się wcześniej :) tylko zazwyczaj z zaskoczenia.
Obowiązuje okres wypowiedzenia taki jak pisze w umowie.
Jeżeli jest to normalna umowa o pracę (nie zlecenie), ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.21 16:59:0

śiadectwo pracy-czas wydania

Zasadniczo powinna pani otrzymać świadectwo ostatniego dnia pracy ale pracodawca może je też do pani wysłać pocztą np. wieczorem. Nie ma określonej godziny.
Proszę zapytać czy jest gotowe pani ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.21 16:55:48

czy powinnam być dyskryminowana za ubiór ??

W każdej pracy obowiązuje pewna etykieta i przyjęte ogólne zasady ubioru, zachowania itp.
Jak najbardziej dyrekcja ma rację. I nie jest to dyskryminacja, tylko z pani strony łamanie regulaminu, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.21 16:49:49

odpoczynek między zmianami-jak długi czas?


Odpoczynek dobowy wynosi 11 nieprzerwanych godzin wolnych od pracy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.21 16:44:51

2010.9.21 16:37:49

Czy jest możliwe dokonanie odbioru jednostronnego w momencie kiedy jestem podwykonawcą i złożyłem

Czy jest możliwe dokonanie odbioru jednostronnego w momencie kiedy jestem podwykonawcą i złożyłem pismo o odbiór prac, a wg umowy główny wykonawca powinien dokonać odbioru w ciągu 7 dni a tego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.21 12:20:38

jako babcia chcę zameldować wnuka w mieszkaniu kwaterunkowym czy mogę? i czy po mojej śmierci on

jako babcia chcę zameldować wnuka w mieszkaniu kwaterunkowym czy mogę? i czy po mojej śmierci on tam zostanie ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.21 12:3:17

podatek-umowa zlecenie

Witam
Mam pytanie jestem uczennicą pracowałam na umowę zlecenie moje pytanie dotyczy jaki podatek jest w takiej sytuacji i czy powinnam płacić ZUS?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.21 10:35:56

Zachowek po podziale gospodarstwa wg ustawy z 1990r.

[cytat]

Ojciec zmarł w 1991r. Na gospodarstwie mieszkała wtedy jego żona i najmłodszy 14-letni syn. Pozostałe pełnoletnie dzieci mieszkały już poza domem. Sprawa spadkowa odbyła się w 2000r. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.21 9:57:9

oszukana na allegro

Oczywiscie ze zostalas oszukana... Gdy kupujesz badz sprzedajesz cokolwiek na allegro miedzy toba a druga osoba zawiazywana jest umowa. Najlepiej napisz o tym zdazeniu do allegro oni sprobuja skontatowac ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.21 8:34:18

Witam Państwa Czy przychód z działaności gospodarczej usług finansowych ma wpływ na powstanie

Witam Państwa
Czy przychód z działaności gospodarczej usług finansowych ma wpływ na powstanie obowiązku stosowania kasy fiskalnej w działalności gospodarczej dot. handlu detalicznego odzieżą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.21 5:33:49

Dlaczego nikt nie odpowiada na moje pytanie,czyżby zadziałała tu cenzura,w naszym demokratycznym kraju

Dlaczego nikt nie odpowiada na moje pytanie,czyżby zadziałała tu cenzura,w naszym demokratycznym kraju i waszym portalu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.20 23:59:7

Wyrok sądu o podwyzszeniu alimentów

Przeczytaj dokładnie orzeczenie sądu co tam jest napisane czy czasami nie masz płacić alimentów z klauzulą natychmiastowej wykonalaności w tym wypadku nic ci czekanie nie da musisz płacić zaległe ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.20 22:12:27

szkody poprzedniego właściciela

Odziedziczyłam mieszkanie po babci, mieszkam tam już rok i wczoraj przyszła sąsiadka która mieszka piętro niżej z informacją że kilka lat temu ( kiedy wlascicielem mieszkania byla jeszcze babcia) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.20 21:15:43

jak napisac pismo o prawo laski doprezydenta

jak napisac pismo o prawo laski doprezydenta ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.20 20:25:56

Witam gorąco, lecz\"duszą na ramieniu\"Termin goni a brak mi atutów, ktore uratują mojego brata.Pożyczka

Witam gorąco, lecz"duszą na ramieniu"Termin goni a brak mi atutów, ktore uratują mojego brata.Pożyczka w kwocie 300zł, kótra nie została zwrócona, czy zastosowanie mają przepisy kk czy też kc? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.20 19:26:17

Jaką datę przyjąć za datę końcową rozliczenia opłaty za użytkowanie wieczyste?

Jaką datę przyjąć za datę końcową rozliczenia opłaty za użytkowanie wieczyste? Prawo użytkowania wieczystego zostało zbyte aktem notarialnym z dnia 24 czerwca 2010r. Wniosek do KW złożono ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.20 14:44:1

Jaka jest kilometrówka na 2010?


Aktualne stawki za km w roku 2010:

Maksymalne stawki za jeden kilometr przebiegu pojazdów prywatnych używanych do celów służbowych. Stawki obowiązujące od 14 listopada 2007r.

Samochód ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.20 13:33:19

Absolutorium dla zarzadu spoldzielni

Witam . NA WALNYM ZEBRANIU CZLONKOW SPOLDZIELNI GLOSUJACYCH BYLO 36 ZA BYLO 13 PRZECIW 3 RESZTA GLOSUJACYCH SIE WSTRZYMALA . CZY TAKI STOSUNEK GLOSOW WYSTARCZY DO UZYSKANIA ABSOLUTORIUM .POZDRAWIAM I DZIEKUJE ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.20 13:29:14

Alimenty od ojca na studiujące dzieci

Twój ojciec powinien płacić na Ciebie alimenty do momentu aż będziesz w stanie się samodzielnie utrzymać. Do chwili uzyskania samodzielności Twój ojciec ma obowiązek nadal łożyć na Twoje utrzymanie,tak ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.20 13:21:19

jak napisać pozew o alimenty kiedy ma się na utrzymaniu dziecko małoletnie i pełnoletnie?

Poniżej przesyłam Ci wzór pozwu o alimenty na małoletnie dziecko jakie powinnaś złożyć do sadu
http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-rodzinne/alimenty/dokumenty/wniosek-o-wszczecie-egzekucji-alimentow-2.html

Oraz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.20 13:12:3

jak bronić się w sądzie przed ustaleniem winy rozwodu

jak bronić się w sądzie przed ustaleniem winy rozwodu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.20 12:57:22

jak złożyć wniosek o pierwokup działki rolnej

?????, dnia ?????
????????????
imię, nazwisko

???????????
adres wnioskodawcy

?????????????
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.20 12:48:46

Terrorysta czeczeński w Polsce bezkarny

Nazywanie go terrorystą to gruba przesada, bo on nie uczestniczył w zamachach ani nie udowodniono mu udziału w przygotowaniach do zamachu. Dziwne jest to, że tak bez weryfikacji go wypuszczono opierając ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.20 11:49:51

Chcę zrobić aborcję.. POMOCY!!

Obawiam się, że w tej sytuacji legalna aborcja nie wchodzi w grę, gdyż sytuacja materialna nie jest wystarczającym powodem aby taki zabieg był przeprowadzony... może powinna Pani pomyśleć o oddaniu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.20 11:44:24

umowa na zastępstwo i ciaża

Moja żona została zatrudniona na zastępstwo do ok. końca stycznia 2011 (takie było zapotrzebowanie firmy).
Aktualnie otrzymała umowę z agencji pośrednictwa pracy, która to przeprowadzała nabór ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.20 10:48:8

co dzieje sie ze spadkiem kiedy jedyny spadkobierca sie nie zglasza

Zgodnie z art. 118 KC \"termin przedawnienia wynosi lat dziesięć, a dla roszczeń o świadczenia okresowe oraz roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - trzy lata\". Po tym czasie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.20 9:10:17

mozliwosc odszkodowania za slup sredniego napiecia na posesji?

Zapraszam do korespondencji mailowej. wyjaśnię wszystkie aspekty dochodzenia roszczeń za bezumowne korzystanie z gruntu.
Zapraszam, warto powalczyć o swoje. m.sukowski@kancelariakonsens.pl ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.20 8:57:38

Urlop wypoczynkowy

Urlop zależy od ilości przepracowanych lat i ukończonych szkół. Zaś co do Pani przypadku, zgodnie z art. 154 § 2 wymiar urlopu dla pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.20 8:37:24

gdzie zgłosić nękanie przez policje, i jak rozpoznać kiedy się dzieje?

gdzie zgłosić nękanie przez policje, i jak rozpoznać kiedy się dzieje? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.20 2:0:38

Odmowa przyjęcia mandatu - sąd grodzki ?

Nie jest to dżentelmeńskie rozwiązanie, ale skoro policja leci z Panem w kulki, to ja też poleciałbym z nimi w kulki i poszukał 4 kumpli, który jechali tej nocy ze mną i dokładnie widzieli, że ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.19 21:35:57

zwrot kosztów sądowych kiedy przedawnienie

zwrot kosztów sądowych kiedy przedawnienie Chcę uzupełnić moje powyższe zapytanie: Sąd zwolnił oskarżoną od opłaty sądowej z uwagi na brak własnych dochodów. Ponieważ Sąd nie wymierzył ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.19 18:42:34

zwrot kosztów sądowych kiedy przedawnienie

zwrot kosztów sądowych kiedy przedawnienie W uzasadnieniu Wyroku Sądu z dnia 09. listopada 2005 r. prezes sądu zarządził zwrot uiszczonych przez oskarżyciela prywatnego czyli przeze mnie zryczałtowanych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.19 17:0:6

Jak otworzyć przedszkole

[cytat]

Czy wie ktoś może, jakie warunki trzeba spełniać, aby założyć w Polsce prywatne przedszkole? Czy trzeba mieć wychowanie pedagogiczne? Czy ktoś wie, jakie formalności trzeba załatwić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.19 16:6:30

Co się dzieje jeśli ktoś nie odbiera pisma z sądu o sprawie rozwodowej?

Co się dzieje jeśli ktoś nie odbiera pisma z sądu o sprawie rozwodowej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.19 11:55:54

Od 1986 roku jestem najemcą mieszkania funkcyjnego, na co posiadam stosowne dokumenty (decyzja o przydziale

Od 1986 roku jestem najemcą mieszkania funkcyjnego, na co posiadam stosowne dokumenty (decyzja o przydziale mieszkania funkcyjnego). Mieszkanie jest w bloku który stoi na nieuregulowanej działce. Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.19 10:50:49

Sprawa o pomówienie

Mam problem.Jestem kierowcą -jeżdziłem dla małej spedycji (w tej chwili już nie-ponieważ facet to krętacz.Zrezygnowałem i teraz prosze sie o zapłate za wykonane usługi.Gościu kreci ze jemu nie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.18 22:43:19

Kancelaria Prawnicza w Warszawie

Poszukuję dobrego adwokata w sprawach gospodarczych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.18 15:12:12

Wykucie dodatkowego otworu okiennego w budynku jednorodzinnym

Czy na wykucie dodatkowego otworu okiennego w budynku jednorodzinnym i wstawienie tam luksferów zamiast okna jest wymagane pozwolenie na budowę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.18 14:46:56

WYMELDOWANIE BEZ MOJEJ WIEDZY

Ma prawo.

Jeśli wyprowadziłaś się z miejsca stałego pobytu, to matka ma prawo wymeldować Cię.
Mnóstwo ludzi uzurpuje sobie prawo do mieszkania na podstawie zameldowania, tymczasem meldunek ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.17 23:53:4

dyrektor karze mi obciąć dredy czy ma do tego prawo ??

Przeczytaj regulamin szkoły. Zapewne jest tam zapis, że uczeń ma mieć schludny i niewyzywający wygląd. Są tam również zapisane kary jakie może nałożyć rada pedagogiczna na ucznia. Mało prawdopodobne ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.17 20:24:47

Opieka nad dzieckiem, pozbawienie praw do dziecka

posłuchaj,po pierwsze wiem że masz zszarpane nerwy, nie pisz co robi bo to pomówienie,możesz jedynie używać sformuowania " istnieje domniemanie iż matka robi to czy tamto" odpowiadam Ci konkretnie ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.9.17 18:34:1

PRAWA OJCA DO DZIECI

o sadzie joz wiem chodzi mi o jakis spis czy jest cos takiego ??????
... Zobacz wątek

51 odpowiedzi | Strony: 1 2

2010.9.17 14:26:55

2010.9.17 13:24:56

przepisanie gospodarki na syna jak najlepiej i najtaniej

przepisanie gospodarki na syna jak najlepiej i najtaniej tata chce przpisac gospodarke synowi jak najtaniej i dobrze to zrobic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.17 11:49:25

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika