Forum prawne (strona 680)

świadczenie rehabilitacyjne- od kiedy??

Witam
Mam pytanie dotyczące świadczenie rahabilitacyjnego czy odrazu po zakończeniu zasiłku chorobowego powinnam składac dokumnety o świadczenie rahabilitacyjne?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.27 13:49:58

jak powinno byc napisane odwolanie od decyzji samorzadowego kolegium odwolawczego

jak powinno byc napisane odwolanie od decyzji samorzadowego kolegium odwolawczego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.27 12:14:33

Czy musze oddawać mojej żonie połowe dorobku ??

Chyba nie jesteś to do końca możliwe ponieważ nie masz rozwodu z była żona w takim wypadku ona ma prawo do tego co posiadasz. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.27 11:6:24

chce zwrócić towar ale sprzedawca mi odwawia przyjęcia towaru

Z tego co mi sie zdaje to masz prawo oddać zakupiony towar do siedmiu dni od daty zakupu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.27 11:3:50

rejestracja spółek przez internet

Nareszcie łatwy i przyjemny sposób rejestrowania spółek z ograniczona odpowiedzialności, widzę że pomału Polskie prawo idzie do przodu :)
http://www.tvp.info/informacje/biznes/zarejestrujesz-spolke-w-ciagu-doby/2766221

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.27 10:45:3

brak pracy po pedagogice??

Kto planuje studiować pedagogika niech się szykuje na to ze niestety nie będzie łatwo tak znaleźć prace.
http://www.tvp.info/informacje/biznes/bezrobocie-po-pedagogice/2810315 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.27 10:39:18

jak pozbawić byłego chłopaka praw rodzicielskich do naszego syna?

Trzeba złożyć wniosek do Sądu Rejonowego-wydział Rodzinny i Nieletnich
Wzór takiego wniosku:

Wnoszę o:

I. Pozbawienie władzy rodzicielskiej uczestnika postępowania . . . (Imię i nazwisko ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.27 10:24:25

Jak pozbyć się niechcianego loktora ?

Złóż wniosek o eksmisje do sądu, chyba to najprostsze rozwiązanie, ale nie jestem do końca pewny ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.27 9:12:33

wzór jak obliczyć składkę o zasiłek rodzinny

Nie wiem czy dobrze Ci poradzę ale to chyba się liczy tak całość dochodu na członków rodziny dzielisz przez 12 miesięcy i wtedy wychodzi Ci dochód na miesiąc a następnie dzielisz ten miesięczny ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.27 9:1:34

zylem z dziewczynom i z naszom cureczkom w niemczech i wracam do polski jak wysokie alimenty mam placic

zylem z dziewczynom i z naszom cureczkom w niemczech i wracam do polski jak wysokie alimenty mam placic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.27 7:23:43

Konserwator zabytków.

Konserwator zabytków. Witam, jestem właścicielem domu który jest zabytkowy ale nie jest zabytkiem (dom jest z 1927 roku ale nie został wpisany jako indywidulany zabytek) i znajduje się na osiedlu, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.26 22:6:39

Wybił zęby w obronie własnej - oskarżony przez prokurature

Trzeba obserwować co się będzie dalej działo, niestety nasze prawo czasami działa absurdalnie, ale na szczęście ta sprawa jest na tyle nagłośniona, że miejmy nadzieję, iż prokuratura jednak ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.26 21:39:15

L4 w trakcie urlopu->urlop bezpośrednio po zasiłku reh.-bez orzeczenia lek. med. pracy.

Potrzebna mi fachowa pomoc, wskazówka....

Do niedawna przebywałam na zasiłku rehabilitacyjnym (6 m-cy). Tuż po jego zakończeniu, dostałam urlop(zaległy i bieżący).
Co istotne-pomiędzy ostatnim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.26 15:17:16

Jak napisać pismo o wykreślenie z listy skazanych.

Jak napisać pismo o wykreślenie z listy skazanych. 10 października2007r zatrzymano mi prawo jazdy za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. W styczniu zostałem skazany i zapłaciłem grzywną .Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.26 13:27:18

jestem osobą homoseksualną i jestem dyskryminowana!

To rzeczywiście nie jest łatwe - mój przyjaciel jest osobą o orientacji homoseksualnej i codziennie zastanawia się, jak to ukryć, żeby nie narazić się na ostracyzm w pracy czy wśród znajomych... ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.26 12:32:39

Czy osoba pozostająca w związku małżeńskim, bez rozdzielności majątkowej, może zakupić mieszkanie

Czy osoba pozostająca w związku małżeńskim, bez rozdzielności majątkowej, może zakupić mieszkanie za pieniądze z darowizny i zawrzeć akt notarialny tylko na siebie,tak aby małżonek nie miał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.26 12:12:41

nie place alimentow w konkubinacie-jakie moge miec z tego konsekwencje.

nie place alimentow w konkubinacie-jakie moge miec z tego konsekwencje. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.26 3:38:43

co ja mam zrobić!!pomocy!

To znowu ja z postu 07 mar 2009 - 13:45:29 cyt ((moja sytuacja jest bardzo skomplikowana, już nie wiem co robić
oto moja historia.
Mój partner a zarówno ojciec moich dwóch synów w wieku3i8 lat,z ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2010.9.25 21:15:44

Pożyczka bez spisanej umowy

Sprawa może zostać jedynie rozstrzygnięta przez sąd, ale bez dowodów na to, że pożyczka miała miejsce, raczej nic nie da się zrobić. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.24 21:49:35

Pracodawca nie chce zapłacić wynagrodzenia po kodejściu z pracy

Zgłosić sprawę Państwowej Inspekcji Pracy. Skontrolują pracodawcę, wydadzą nakaz zapłaty wynagrodzenia i mogą wlepić mandat. Sama kontrola będzie już uciążliwa. Jeśli to nie pomoże należy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.24 21:46:27

praca a karalność

Wyrok w zawieszeniu ulega zatarciu po pół roku od momentu okresu próbnego. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.24 20:6:16

jak odzyskać pieniądze ??

Witam moja sprawa wygląda tak jakieś rok temu rozstałem się z moją narzeczoną, po krótkim czasie od rozstania wziąłem na siebie kredyt żeby jej pożyczyć pieniądze ponieważ ona nie mogła, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.24 19:25:32

czy trzeba spłacać kredyty jak się przebywa z Zakładzie Karnym

Wszystko zależy od tego gdzie Twój brat wziął kredyt, bo każdy bank inaczej do tego podchodzi, najlepiej napisać podanie i załączyć zaświadczenie z Zakładu karnego albo z Sądu. Jeśli bank ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.24 17:27:6

opieka ojca nad dzieckiem

witam... muszę opowiedzieć całą historię gdyż tylko wtedy można ocenić sytuację.Otóż poznałem dziewczynę, byliśmy bardzo zakochani i szczęśliwi. włóczyliśmy się po stancjach,urodził ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.24 15:6:35

ALIMENTY A RODZINNE

Dzięki , dzięki szkoda tylko , że w Polsce facet w sądzie jest na przegranej pozycji, będę robił co będę mógł bo dzieciaków szkoda , a żebym widział, że kasa na dzieci jest przekazywana ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2010.9.24 14:56:30

Jak napisać pozew o pozbawienie praw rodzicielskich?

Wzór pozwu o pozbawienie praw rodzicielskich:

. . . (Miejscowość). . . dnia . . . (data) . . .


Sąd Rejonowy

w . . . (Miejscowość siedziby sądu) . . .

Wydział III Rodzinny i Nieletnich


Wnioskodawca: ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.24 14:8:54

Zmiana w sposobie wyliczania renty

Witam
Moje pytanie dotyczy wyliczania rent?jak to bedzie od przyszłego roku jak to sie zmienia?Podobno niektórzy będą mogli składać dokumenty w stary sposób, a niektórzy już nowy od czego to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.24 12:24:3

Ojciec nie chce oddać dziecka

Witam
Mam ogromny problem jestem po rozwodzie opiekę na synem dostałam ja, zmieniałam ostatnio mieszkanie więc poprosiłam ojac żeby na parę dni wziąl syna do siebie oczywiscie się zgodził nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.24 11:57:32

Pobity przez policjanta!!

Witam
Mam pytanie co mozna zrobić w sytuacji, gdy mój brat został pobity przez policjanta czy jest sens w ogóle cos z tym zrobić?Na szczęscie nic mu poważnego się nie stało ale chyba tak nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.24 11:34:43

Dożywotnie zatrudnienie!!!

Witam
Mam takie pytanie czy są w Polsce firmy, które oferują dożywotnie zatrudnienie, wiem że za granica np, w Niemczech istnieja takie firmy.Z góry dziękuję za informacje


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.24 11:16:37

Plus podwyższenie podatku VAT

Witam
No i jest w końcu plus podwyższenia podatku VAT czy naprawdę be żadnego problemu będzie można zerwać umowy z operatorami sieci? Oni powinni nas poinformowac o tej zmainie czy sami możemy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.24 11:8:19

Elektroniczne dokumenty tożsamości

Witam
Czy u nas też się planuje wprowadzić elektroniczne dokumenty tożsamości?Czy będzie to dla nas bezpieczne?Jęsli ktoś wie cos na ten temat proszę o informacje co na ten temat myślicie


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.24 10:47:11

ZMIANA W KODEKSIE PRACY-DZIEŃ WOLNY

Witam
Zniesiono z Kodeksu pracy zapis o dniu wolnym dla pracownika za święto przypadające w dzięn wolny czy to się opłata co zyskują pracownicy?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.24 10:40:50

poręczyciel-spłata kredytu

Witam
Mam pytanie czy jest to zgodne z prawem jeśli byłam drygim żyrantem kredytu kolegi to teraz na mnie spada obowiązek spłaty kredytu bo on przestał spałacać a co z drygim żyrantem?Co mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.24 10:1:6

Umowa na czas nieokreślony - kiedy??

Witam
Mam pytnie pierwszą umowę miałam na czas określony, moją druga umowa na czas określony właśnie się kończy i moje pytanie dotyczy teraz mojej trzeciej umowy czy w takiej sytuacji nie powinna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.24 9:45:17

Berobocie w Polsce maleje?

Witam
Podobno bezrobocie spada w Polsce oj coś chyba nie tak mam tak małe wynagrodzenie a nie mam jak dyskutować bo na moje miejsce jest milion osób, nie mam nic do gadania lepiej tak niż wcale.Więc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.24 9:22:6

Życie w Polsce a Wielkiej Brytanii!!!

Witam Serdecznie,
Przeczytałam dzis artykuł, który mówi o jakośc życia w Polsce, która bardzo dobrze wypadła na tle innym Państw, np. na tle Wielkiej Brytanii, ta z kolei znalazła się na przedostatnim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.24 8:58:43

2010.9.24 7:50:52

jak rozszyfrować te wezwanie z sądu? proszę o pomoc

[quote=Zaś jeśli domaga się zapłacenia przez pozwanych zaległej kwoty za ich syna to podania podstawy prawnej żądania][/quote]a nie chodzi tu czasem o Art. 209 K.K art 1? - podstawa prawna czyli ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.23 20:45:13

Witam . Mam problem w sprawie reklamacji w sklepie rossmann . Dnia 17 08 2010 zakupiłam farbę do włosów,

Witam . Mam problem w sprawie reklamacji w sklepie rossmann . Dnia 17 08 2010 zakupiłam farbę do włosów, miał być to kolor bardzo jasny blond,po zafarbowaniu okazało się iż w pudełku była farba ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.23 18:45:32

Czy podczas rozmowy kwalifikacyjnej pracodawca może sprawdzać czy mam pozakładane profine na serwisach społecznościowych??

Ja wiem że takie informacje są dostępne dla każdego ale dlaczego też ma to decydować tym czy mnie przyjmie czy nie. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.23 18:7:14

jak usunąć zameldowanego lokatora z mieszkania

W takim przypadku powinnaś wystąpić o nakaz eksmisji ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.23 17:28:14

2010.9.23 17:2:59

Unieważnienie małżeństwa w kościele katolickim

Stoisz na rozdrożu... masz trudną sytuację?

oczekujesz zmian w swoim życiu??

pragniesz dowiedzieć się więcej?..

szukasz odpowiedzi

Moje Karty Tarota odpowiedzą na Twoje pytania

... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.23 16:37:19

uniewarznienie slubu koscielnego

Stoisz na rozdrożu... masz trudną sytuację?

oczekujesz zmian w swoim życiu??

pragniesz dowiedzieć się więcej?..

szukasz odpowiedzi

Moje Karty Tarota odpowiedzą na Twoje pytania

... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.23 16:34:56

uniewarznienie koscielnego

Stoisz na rozdrożu... masz trudną sytuację?

oczekujesz zmian w swoim życiu??

pragniesz dowiedzieć się więcej?..

szukasz odpowiedzi

Moje Karty Tarota odpowiedzą na Twoje pytania

... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.23 16:34:3

Komornik oszukuje

Komornik ma obowiązek przekazać całą zasądzoną kwotę alimentów.
Dłużnik alimentacyjny płaci mu za to 120 zł mieś.
Natomiast osoba uprawniona do alimentów jest zwolniona z wszelkich kosztów ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.23 16:33:50

Sprawa o znęcanie i rozwód

Stoisz na rozdrożu... masz trudną sytuację?

oczekujesz zmian w swoim życiu??

pragniesz dowiedzieć się więcej?..

szukasz odpowiedzi

Moje Karty Tarota odpowiedzą na Twoje pytania

... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2010.9.23 16:22:14

bezrobny w urzędzie- a pracuje

Witam
Mam pytanie jaka kara grozi osobie, która nie powiadomiła urzędu o zatrudnieniu. Jestem zarejestrowana w Urzędzie jako bezrobotna od paru dni pracuję po 10 godzin dziennie i nie mam kiedy pójść ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.23 15:23:38

FAKTURY PDF??

Witam
Moje pytanie dotyczy faktur PDF czy jest to już możliwe? Na pewno każdemu ułatwiłoby to życie?Jeśli ktoś ma informacje na ten temat bardzo proszę o odpowiedzi



... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.23 14:52:41

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika