Forum prawne (strona 679)

kto odpowiedzialny za remont balkonu w bloku

Jeżeli wada wynika np., ze złego uszczelnienia to odpowiada właściciel balkonu natomiast jeżeli jest to jakieś pęknięcie elewacji, to usterkę powinna usunąć wspólnota (zarząd). ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.29 15:14:26

Model kurateli sądowej

Cześć, interesuje mnie, czy fakt zameldowania za granicą ma jakieś znaczenie dla opieki kuratorskiej. Zaznaczam, że osoba posiada obywatelstwo polskie lecz czasowo zameldowana jest za granicą, po ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2010.9.29 15:8:23

Wypowiedzenie umowy przez pracownika

Witam
Mam taki problem chce się zwolnić z pracy pracuję w tej firmie od 4 lat amm umowę na czas nieokreślony.Niestety mój pracodawca nie wywiązuje się z umowy i nie płaci mi wynagrodzenia na ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.29 14:16:28

Urlop wychowawczy a powrót do pracy

Witam
Mam pytanie jeśli wrócę do pracy po wychowawczym i po niedługim czasie będę chciała z powrotem na niego wrócic będę mieć z tym kłopot?Czy pracodawca może mi nuie pozwolić?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.29 14:8:0

Dawca krwi - zwrot podatku

Witam was,
Chciałbym zapytać o taką kwestię - otóż oddaję krew regularnie i usłyszałem ostatnio, że można krew oddaną odliczyć od podatku. Czy ktoś może orientuje się jak to działa i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.29 13:40:23

Dostałem wymówienie z pracy i nie mogę płacić alimentów - co robić?

W zeszłym tygodniu dostałem wypowiedzenia z pracy. Oznacza to, że przez jakiś czas (jak najkrótszy, mam nadzieję) nie będę miał dochodów i nie będę mógł płacić alimentów. Czy coś mi za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.29 13:30:43

Macoacha się nade mną znęca - gdzie szukać pomocy??

Witam
Gdzie mam szukać pomocy jestem niepełnoletnia mieszkam z ojcem i macochą, mama nie żyje macocha znęca się nade mną psychicznie i fizycznie, mówię o tym ojcu a;le on nie wierzy a ona sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.29 13:24:40

Jak zameldować Portugalkę??? Jakie formalności?

Chciałbym zameldować w Polsce, u moich rodziców, moją dziewczynę która jest Portugalką. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jakie formalności muszę załatwić aby to zrobić? Nie mogę znaleźć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.29 13:24:25

alimenty z funduszu a zajście w ciążę

Witam
Mam taki problem moi rodzice sie rozwiedli, alimenty dostaję z funduszu alimentacyjnego co w sytuacji gdy zajde w ciążę, jestem studentką i nie mam mężą czy w takeij sytuacji alimenty zostana ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.29 13:19:18

podział majątku po rozowdzie!

Witam
Mam takie pytanie jstem w trakcie rozwodu, z mężem mamy wspólne mieszkanie obydowje jesteśmy właścicielmai jak będzie wyglądała sprawa podziału?Jeśli córki zostana ze mna to czy czasem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.29 13:15:41

Skazany karnie - czy będę miał problem z pracą?

W razie skazania na grzywnę albo karę ograniczenia wolności, zatarcie skazanianastępuje z mocy prawa z upływem 5 lat od wykonania lub darowania karyalbo od przedawnienia jej wykonania; na wniosek ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.29 12:23:45

jak uzyskac dostep do protokolu pokolizyjnego sporzadzonego przez policje

jak uzyskac dostep do protokolu pokolizyjnego sporzadzonego przez policje policja zaslania sie przepisami wewnetrznymi i uniemozliwia mizapoznanie sie z trescia protokolu pokolizyjnego a ja jako sprawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.29 12:13:48

Wzór rozwiązania umowy zlecenia - proszę o podpowiedź

Witam, pracuję na umowę zlecenie, czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jak powinien wyglądać wzór rozwiązania takiej umowy? I jeśli nie jest określony czas wypowiedzenia takiej umowy, to ile domyślnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.29 11:44:50

dostwanie sms-ów o wygranej nagrodzie czy to legalne ??

Miałem już wiele razy podobna sytuacje. najpierw przysłali mi podobnego SMS-a i jak im odesłałem do później dostawałem kolejne i kolejne, przez co naciągali mnie jedynie na koszty. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.29 11:37:23

ile może zabrać mi komornik??

Z tego co mi się wydaje to niestety ale komornik zabierze Ci niestety całe pensje ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.29 11:26:17

Widzenia dziadka z wnuczką - jak to trzeba uregulować?

Takie widzenia można uregulować sądownie, gdyż kontakt z dziadkami może być wskazany ze względu na dobry rozwój dziecka. Jeśli zatem macie państwo dobre kontakty z wnuczką, to sąd bez ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.29 11:24:39

Mandat za skasowany bilet ??

Przyjąłem bo byłem już tak zdezorientowany przez to wszystko, jak na mnie naskoczyło dwóch kanarów.  ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.29 11:18:14

Skandal - księża opłacani z naszych pieniędzy

Każdy ma prawo w trakcie choroby korzystać z pomocy duchownego. Budżet państwa aż tak bardzo nie ucierpi na tym, a wielu osobom może to pomóc. Może więc nie warto tego rozdmuchiwać? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.29 11:9:36

Nękany przez firmę windykacyjną...

Mam zamiar zapłacić mój dług, chodzi mi o to, czy firma windykacyjna ma takie prawo i czy nie można tego gdzieś zgłosić. Ktoś wie może? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.29 11:5:28

Od ilu lat można zrobić prawko?

Jeśli chodzi o kategorię B:
Od wieku 18 lat lub można zacząć kurs w wieku 17 lat i 9 miesięcy, tak aby na 18 urodziny podejść do egzaminu państwowego. W tym przypadku wymagana jest zgoda rodziców.
Kategoria ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.29 10:49:51

czy komornik może zając darowizne

Witam,
Moja mama chce na podstawie aktu darowizny podarować mieszkanie własnościowe. Nastepnie z powodu moich długów czy komornik może zająć to mieszkanie?
Czy przy sporządzaniu aktu darowizny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.29 10:12:37

umowa najmu lakatu

Jeśli nie będą mieli zapewnionego lokalu, to zapewne będą tkwić w tym wynajmowanym. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.29 0:8:38

czy musze splacac kredyt meza

w sadzie jest sprawa o rozwod maz sie nie zagadza na rozwod chce polowy domu ale ja ten dom dostalam w darowiznie od mamy przed slubem ,ale mieszkalismy juz razem, po slubie tylko rozbudowalismy dom czy ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.9.28 21:41:15

2010.9.28 21:9:55

Witam serdecznie oto moje pytanie. Przez ile lat pracodawca moze przechowywac dane osobowe odnosnie

Witam serdecznie oto moje pytanie.
Przez ile lat pracodawca moze przechowywac dane osobowe odnosnie okresu zatrudnienia pracownika i czy ma prawo przetwarzac dane udostepniajac je innym pracodawca po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.28 18:36:44

Sklep odrzucił moją reklamację plam na tkaninie które powstały po deszczu,twierdząc,że tkanina

Sklep odrzucił moją reklamację plam na tkaninie które powstały po deszczu,twierdząc,że tkanina nie jest przeznaczona do kontaktu z kwaśną wodą.
Czy to możliwe, aby mał rację? We wrześniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.28 17:19:21

odszkodowanie od świadka za fałszywe zeznanie

Witam ma prośbę czy mogę się ubiegać od świadka w sprawie sądowej o odszkodowanie za to że złożył fałszywe zeznanie, jestem w stanie to udowodnić, a przez to przegrałem sprawę.
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.28 15:23:10

odbiór listu poleconego- przez żonę

W przypadku gdy doręczyciel nie zastał adresata może zostawić pismo domownikowi, dozorcy lub sąsiadowi jeżeli podjęli się oddać przesyłkę adresatowi. Można odmówić przyjęcia, doręczyciel ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.28 14:21:44

Umowa telekomunikacyjna

Witam. Moim dostawcą Internetu od kilku lat był jeden z czołowych providerów w Polsce. Do tej pory korzystałem z prędkości 1 mbit/s za pośrednictwem routera. W związku ze zwiększonymi potrzebami ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.28 13:48:41

była żona chce zabrać syna za granicę-proszę o pomoc!

Witam
Co mam zrobić moja była żona planuje zabrac naszego syna za granicę do Niemiec, ponieważ tam poznała mężczyznę z którym chce ułożyć sobie życie niby wszystko okej ale chce zabrac tam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.28 13:37:18

zerwanie umowy z polsatem cyfrowym

Wielkie dzięki za odpowiedzi, ale w umowie nie ma powiedziane w jaki sposób mam dostarczyc wypowiedzenie. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.28 13:11:18

Zwyzywanie na ulicy przez obcą osobę

Widzę że ten świat schodzi na psy, ja myślę że powinnaś to zgłosić na policje za obrażenie mienia. Takich ludzi powinno się tępić. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.28 12:56:13

Otrzymałem z firmy windykacyjnej pismo z wezwaniem do zapłaty długu z Cyfry +. Wiem ,że takie zadłużenie

Otrzymałem z firmy windykacyjnej pismo z wezwaniem do zapłaty długu z Cyfry +. Wiem ,że takie zadłużenie przedawnia się po 3 latach. Moje pytanie, czy mam ten firmie odpisać powołując sie na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.28 12:48:45

Umowa zlecenie a wynagrodzenie-kiedy?

Witam
Mam pytanie wykonałem pracę na umowę zlecenie czy są jakieś przepisy, które mówią o czasie po jakim powinienem otrzymac wynagrodzenie?Z góry dziękuję za informacje


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.28 12:42:51

dręczenie-listy

Witam
Co mam robić od dłuższego czasu dostaje anonimy w formie listów są one bardzo obrażlwe, a wręcz ohudne co tu robić?Bardzo proszę o pomoc
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.28 12:19:4

powrót po macierzyński czy mogę zostac zwolniona!

Witam
Mam pytanie wróciłam do pracy po urlopie macierzyński oczywioście na mniejszą liczbę godzin i myślałam, że to uchroni mnie przez rok przed zwolnieniem a teraz dowiedziałam się, że niestety ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.28 12:11:39

nękanie na jednym z portali społecznościowych

Witam
Mam problem ciagle dostaje wiadomośc od nieznajomego na jednym z portali społecznościowych sa to bardzo wulgarne i nieprzyzwoie treści co mam robić złosiłam to do serwisu tego portalu i nic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.28 12:2:8

naprawa telefonu-gwarancja skończyła się dni temu

Witam
Mam pytanie popsuł mi sie telefon i chciałbym go za nieśc do salonu w którym go kupiłem i oddać go na gwarancji, ale niestety gwarancja skończyła się parę dni temu czy moge jeszcze liczyć, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.28 11:56:21

wymeldowanie męża bez jego zgody?

Witam
Mam pytanie jestem po rozwodzie i am problem zmężem jie chce on sie wyprowadzić ode mnie?Jak mogę to zrobić?Czy mogę go wymeldować bez jego zgody?Z góry dziękuję za informacje


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.28 11:34:8

były mąż nie chce oddać mi syna

Witam
Mam ogromny problem jestem po rozowdzie z byłym mężem mam synka 5 letniego opiekunem prawnym dziecka jestem ja, miałam pewne problemy finansowe więc poprosiłam o pomoc byłego mężą aby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.28 11:26:47

Jaki podatek należy zapłacić ze sklepu intenetowego???

Witam,
zamierzam otworzyć sklep internetowy, chciałbym sprzedawać rękodzieło, moje rzeźby. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, w jaki sposób można zarejestrować taki sklep i jaki podatek należy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.28 11:11:28

Kto odpowiada za remont dachu i klatki schodowej???

Mam taki problem. Mieszkam w kamienicy, którą administruje prywatna osoba. Kamienica jest w kiepskim stanie, ma już ponad sto lat, a tymczasem administrator zupełnie się nią nie interesuje - dach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.28 10:29:3

Witam. Orzeczenie rozwodu nastąpiło w 09.2009 od tego czasu nie mieszkam w mieszkaniu które jest

Witam.
Orzeczenie rozwodu nastąpiło w 09.2009 od tego czasu nie mieszkam w mieszkaniu które jest własnością wspólną. Od tego czasu nie płaciłem za czynności administracyjne ponieważ nie korzystałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.28 10:12:31

co zrobic kiedy siostra wygania ze wspolnego domu

co zrobic kiedy siostra wygania ze wspolnego domu mamy z siostra wspolny domek wczasowy.teras siostra mnie wygonila z tamtat wiec przestalam placic za dom bo nie moge korzystac ona chce mnie podac do sadu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.27 21:45:58

Przywrócenie do pracy- sprawa sądowa

Dopiero po uzyskaniu prawomocnego orzeczenia sądu w tej sprawie. Sąd nie koniecznie przywróci Pana do pracy. Może zamiast przywrócenie przyznać Panu odszkodowanie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.27 21:26:19

otrzymanie wypowiedzenia na L4

Trzeba złożyć odwołanie w sądzie pracy do siedmiu dni od daty otrzymania wypowiedzenia, a można też przy okazji powiadomić Państwową Inspekcję Pracy i zasięgnąć bezpłatnej porady. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.27 21:24:32

Urlop chorobowy a umowa na okres próbny

Urlop chorobowy a umowa na okres próbny Witam, odbywałem staż w pewnej firmie przez pol roku, nastepnie zostałem zatrudniony na okres próbny(miesiac). Przez ten miesiac zdarzylo mi sie zachorowac, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.27 19:46:25

Wynajmowanie mieszkania

witam wszystkich
Chciałabym się dowiedzieć jakie jest prawo
Od 3 lat wynajmuję mieszkanie płacimy czynsz + świadczenia
Ostatnio poprosiłam Właścicielkę mieszkania o to abyśmy podpisali umowę.
Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.27 19:3:47

jak napisać podanie do prokuratury o zwrot mienia

jak napisać podanie do prokuratury o zwrot mienia mieszkałem z konkubiną i zostawiłem tak maszyny rolnicze pieniądze i wiele ruchomości. po roztaniu nie pozwala zabrać mi moich rzeczy. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.27 18:56:5

jak napisać wniosek o ustanowienie nas opiekunem prawnym i rodziną zastępczą dla dziecka naszej nieletniej

jak napisać wniosek o ustanowienie nas opiekunem prawnym i rodziną zastępczą dla dziecka naszej nieletniej córki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.27 16:0:56

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika