Forum prawne (strona 677)

od kiedy działania prokurenta mają moc prawną

od kiedy działania prokurenta mają moc prawną Prokurent został powołany 30 lipca, czy jego reprezentacja ma moc prawną od dnia powołania przez Zarząd, czy od chwili wpisu do KRS ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.4 13:42:31

otrzymana odprawa a złożony pozew o odszkodowanie

Kiedyś kodeks pracy ograniczał odszkodowania do trzykrotnego wynagrodzenia. Obecnie to ograniczenie zostało zniesione i obowiązują przepisy kodeksu cywilnego. Jeśli ma Pan uzasadnione roszczenie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.4 13:39:28

Otwarce testamentu

Witam. Moja prababcia zmarła 5lat temu. W testamencie jestem jedyną osobą, której zapisała mieszkanie. Z tego, co się dowiedziałem, to moja babcia, a jej córka powinna mieć do tego mieszkanie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.10.4 13:32:0

Czy przyszły pracodawca sprawdza informacje w CV???

Witam
Mam takie pytanie czy pracodawca sprawdza wszystkie podane informacje na Cv?Czy dotyczy taka styacja tylko tych co starają się o bardzo wysokie stanowiska czy i tych, którzy są dużo szczebli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.4 12:53:10

Czy komornik ma do tego prawo!!?? Proszę o pomoc!

Witam,
ostatnio odbył się proces w którym byłem uczestnikiem. Bez wdawania się w szczegóły, skończyło się to tak, że muszę zapłacić pewnemu człowiekowi pieniądze. Przez jakiś czas po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.4 12:48:34

Chcę się zwolnić z pracy!

Witam
Mam pewnien problem chcę zwolnić się z pracy moja sytuacja jest taka mam umowę na czas nieokreslony w tej firmie pracuje już ponad 4 lata od paru miesięcy mój pracodawca spóźnia się z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.4 12:45:44

Jestem na L4 chcę złożyć wypowiedzenie- jak??

Witam
Mam pewne pytanie w chwili obecnej jestem na zwolnieniu L4 i chciałbym złożyć wypowiedzenie jestem na umowie na czas nieokreślony na umowie mam miesieczny okres wypowiedzenioey i jak to zrobic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.4 12:41:37

czy tesciowa moze mnie wymeldowac z domu ktory prawnie nie nalezy do niej tylko do spolki?ona nie ma

czy tesciowa moze mnie wymeldowac z domu ktory prawnie nie nalezy do niej tylko do spolki?ona nie ma na niego zadnych dokumentow bo plac rowniez nalezy do spolki. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.4 11:31:18

ograniczenie praw rodzicielskich-jak napisać uzasadnienie?

a ojciec dziecka interesuje sie nim? placi alimenty? jest uzależniony od czegoś? to jest ważne ja wlasnie czekam na wezwanie w takiej sprawie wiec moge lekko pomóc ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.4 11:17:30

Ślub niepełnoletniej!

Witam
Mam 18 lat moja dziewczyna zaszła w ciążę ale jeszcze nie jest pełnoletnia a chcemy wziąć ślub od czego zacząć?Czy potrzebana nam jest zgodna rodziców dziewczyny?A jeśli oni nie wyraża ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.4 11:5:1

17 letni chłopak złapany na okradaniu kiosku!!!

A czy to, że był nietrzeźwy, ma jakieś znaczenie? Czy może być to okoliczność łagodząca? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.10.4 10:58:57

Czy trzeba składać PIT za zmarłego??

Witam, miesiąc temu zmarł mój ojciec. Był on czynny zawodowo i stąd moje pytanie. Czy za zmarłego należy złożyć zeznanie podatkowe PIT? Bardzo proszę o odpowiedź, bo nie wiem, a nie chcę mieć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.4 10:40:54

kradzież telefonu

Witam czy może mi ktoś powiedzieć ile grozi za kradzież telefonu ??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.4 9:49:48

urlop taryfowy

Witam
z końcem października kończy mi się urlop wychowawczy, dowiedziałam się że po jego skończeniu mogę wziąć urlop taryfowy. Tylko jak się dowiadywałam to mówiono mi że ten urlop należy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.4 9:34:2

Staż pracy

Witam czy może mi ktoś powiedzieć ile lat mi się liczy do stażu pracy jeśli skończyłem:
-3 lata szkoły zawodowej
-3 lata technikum dla dorosłych
a teraz jestem na czwartym roku studiów ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.10.4 9:25:4

Rodzice chcą żebym usunęła ciąże

A co muszę zrobić jeśli chciałabym oskarżyć rodziców o alimenty ?? ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2010.10.4 8:32:44

Skrócenie czasu wypowiedzenia!

Pracodawca nie ma obowiązku zgodzić się na skrócenie okresu wypowiedzenia choć bardzo często można się porozumieć w tej kwestii. Jednak jeśli pracodawca nie będzie chciał nie ma możliwości ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.4 8:1:45

nie zgodziłam się na szczepienie-jakie konsekwencje??

Tak. W Polsce istnieje zestaw obowiązkowych szczepien ochronnych dla dzieci i unikanie ich może skutkować karami administracyjnymi włącznie z doprowadzeniem dziecka przez pracowników opieki społecznej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.4 7:56:33

pozbawienie władzy rodzicielskiej ojca

[cytat]

Nie sądzę aby miało to zasadniczy wpływ na pozbawienie władzy rodzicielskiej. Przecież nie mieszkacie razem z ojcem dziecka i co najważniejsze w tym temacie to ojciec trwale nie interesuje ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.10.4 7:52:50

wypowiedzenie umowy użyczenia

wypowiedzenie umowy użyczenia Mieszkam wraz z mężem i synem w mieszkaniu mojego teścia ,który kupił dla nas i prosił abyśmy się tam wprowadzili, ale mieszkanie jest własnścią mojego teścia,gdzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.3 22:8:54

Alimenty a drugie dziecko

A czy szanowny pan równo traktował dzieci jak na jedno nie płacił bo przecież zaległości z niczego się nie wzięły i zgadzam się z maritą wyślij panią do pracy będzie wam lżej dorób trochę ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.10.3 20:0:59

Zmiana obiecanych warunków zatrudnienia a zwrot kosztów szkolenia na podstawie weksla

Zmiana obiecanych warunków zatrudnienia a zwrot kosztów szkolenia na podstawie weksla Czy w przypadku kiedy pracodawca obiecuje na rozmowie kwalifikacyjnej zatrudnienie w formie umowy o pracę, na terenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.3 17:56:22

jak napisać pozew w sprawie wypłaty świadczenia z tytułu ciężkiego zachorowania z PZU Życie SA

jak napisać pozew w sprawie wypłaty świadczenia z tytułu ciężkiego zachorowania z PZU Życie SA (PZU odmawia wypłaty) PZU Życie SA odmówiło wypłaty świadczenia z tytułu ubezpieczenia ciężkich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.3 13:36:34

Umowa zlecenie-co trace

Witam. Pracuje na umowe zlecenie w sklepie pracodawca ostatnio podpisał mi wniosek do banku o przyznanie kredytu mieszkaniowego. Teraz jak bede odchodziła żąda jakiegos oświadczenia że odchodze na ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2010.10.3 12:19:38

czy moge brac alimenty jesli jestem za granica a corka w polsce

ile lat ma córka i pod czyją jest obecnie opieką? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.10.3 11:9:16

Czy 17-letni ojciec musi placić alimenty?

Tak .Jeśli ojciec nie jest wstanie ich płacić,będą to robić jego rodzice. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.10.3 9:53:28

wiem,ze jest mozliwosc laczenia kary orzeczonej bez warunkowego zawieszenia z kara tego samego rodzaju

wiem,ze jest mozliwosc laczenia kary orzeczonej bez warunkowego zawieszenia z kara tego samego rodzaju orzeczonej z warunkowym jej zawieszeniem.jaki artykul badz ustawa o tym mowi.dziekuje za pomoc







... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.2 22:33:32

jak zabepieczyć aby dziadkowie niemusieli płacic alimentów za wnuka jesli ich syn niewywiązyuje się

jak zabepieczyć aby dziadkowie niemusieli płacic alimentów za wnuka jesli ich syn niewywiązyuje się z tego obowiązku? Alimenty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.2 21:43:26

Dochód netto

Witam i przepraszam za poziom pytania.
Mam takie przykladowe dane (zaświadczenie o dochodach z urzędu):
1 Przychód 30 000
2 Koszty uzyskania 2 000
3. Należny podatek 1000
4. Składki zdrowotne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.2 19:34:50

Dobrowolna lub uzgodniona prawnie pomoc finansowa ze strony rodziców.

Chiałem dodać, że mam brata, 7 lat starszego, pracuje w policji i przez sytuacje jakie mama sprawiała jemu podczas nauki, wyprowadził się znajdując sobie prace. Ja chciałbym kontynuować nauke, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.2 0:56:10

jak zrobic podzial majatku po zmarly mezu

jak zrobic podzial majatku po zmarly mezu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.1 18:43:27

Okres próbny a ciąża

Witam
Mam pytanie jestem na okresie próbnym dowiedziałem się sie że jestem w ciąży okres próbny ma trwa jeszcze dwa miesiące czy mam sie przyznać pracodawcy czy jeślu mu powiem to odrazu mnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.1 16:3:4

Mąż nie chce zgodzić się na rozwód-i co dalej?

Myślę, że rada skorzystania z pomocy adwokata nie jest zła. Zastanów się czy sam sobie poradzisz bo już na wstępie widać, że łatwo nie będzie. Ja skorzystałam z pomocy dobrego adwokata też ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.10.1 16:1:25

sparwa o alimenty a dobrowolne płacenie aliemntówe przez ojca

Zawsze to jest lepiej mieć uregulowane alimenty sądownie. Tym bardziej, że ojciec dziecka płaci nieregularnie i w różnych wysokościach. Wiem to z własnego doświadczenia. Mogę Ci polecić bardzo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.1 15:53:0

Płacenie alimentów na studentkę

musi płacić do ukończenia 25 roku życia jeżeli nadal jest kontynuacja nauki... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.1 13:22:24

jaka kara za picie alkoholu w parku??

Witam
Mam pytanie ile wynosi kara , mandat za spożywanie alkohole w miejscu publicznym? Czy wysokośc tego manadu może być rózna zalezy od czegoś czy jest on stały w każdym przypadku?Z góry dziękuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.1 12:49:21

Dziecko nie chce pracowac ani się uczyć-czy dalej jest obowiązek alimentacyjny?

nie. obowiązek alimentów jest do ukończenia 18 roku życia lub do 25 roku jeżeli sie uczy!! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.1 12:25:17

Czy rodzice moga wymeldować mnie bez mojej zgody

Witam
Mam pytanie czy moi rodzcie moga mnie wymeldowac bez mojej zgody nie mieszkamy juz razem nie mamy kontaktu, ale ja jestem ciagle tam zameldowana?Z góry dziękuję za informacje


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.1 12:18:49

Witam pisze w dość nietypowej sprawie, moja mam jakis czas temu odziedziczyła plac razem z niewielkim

Witam
pisze w dość nietypowej sprawie, moja mam jakis czas temu odziedziczyła plac razem z niewielkim domkiem w zasadzie jedn pokój i kuchnia jakies 10 lat temu wprowadził sie po ślubie mój brat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.1 12:1:59

pozbawienie władzy rodzicielskiej ojca

pozbawienie władzy rodzicielskiej ojca chciałabym sie dowiedzieć,czy mam szanse pozbawić władzy rodzicielskiej ojca mojej 2 letniej coreczki.. zoztawił mnie gdy byłam w 4 miesiącu ciąży. ciążą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.1 11:51:34

Allegro-sprzedawca nie che mi wysłać wygranego na aukcji towaru!!

Witam
Mam pytanie wygrałem aukcje na allegro teraz sprzedcwa mówi,że się pomylił w aukcji i nie chce mi wydac towatu co mam zrobić?Gdzie sie zgłosic o pomoc?Z góry dziękuję za informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.1 11:39:46

Temperatura w zakładzie pracy

Najlepiej takie rzeczy to zgłoś do PIPu. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.10.1 11:37:37

Zasiłek z UP za znalezienie pracy

Jeżeli spełniasz ten warunek to możesz ubiegać się o dodatek:
w wyniku skierowania przez powiatowy urząd pracy podjęliśmy zatrudnienie w niepełnym wymiarze czasu pracy obowiązującym w danym ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.10.1 11:35:24

Konfrontacja

Witam
czy może mi kto odpowiedzieć na moje pytania,
-kto może wydaje decyzje o konfrontacji?
-kto oprócz stron wezwanych może znajdować się na konfrontacji ??

... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.1 10:49:52

Upoważnienie do rejestracji samochodu

Bez problemu możesz rozpisać zwykłe upoważnienie które będzie zawierać Twoje i Twojej zony dane. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.1 9:47:20

Adopcja dziecka

Najlepiej jak pojeździsz się dowiedzieć do konkretnego ośrodka opiekuńczo-adopcyjnego, tam najszybciej powiedzą Ci jakie papiery musisz złożyć.
Podstawowymi dokumentami są:
-dane osobowe- adres ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.10.1 9:42:48

dopalacze zabiły mi brata

Nie wiem czy jest możliwość żeby ukarać kogoś za śmierć po dopalaczach, ponieważ niby są one legalne. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.1 9:32:42

Znęcanie się nad zwierzęciem

Ja też niedawno byłem świadkiem, takiego zdarzenia jak dwóch chłopaków znęcali się nad zwierzęciem. Nie rozumiem jak coś takiego może im przychodzić do głowy.  Przecież to ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.10.1 9:6:33

wystąpiłem do krajowego rejestru skazanych i pomimo iż wyrok czyli zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych

wystąpiłem do krajowego rejestru skazanych i pomimo iż wyrok czyli zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres lat trzech jak i środki karne czyli grzywna oraz upublicznienie wyroku zostały ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.1 7:42:18

moje pytanie brzmi czy spółdzielnia mieszkaniowa ma prawo odmówienia wydania zaświadczenia potrzebnego

moje pytanie brzmi czy spółdzielnia mieszkaniowa ma prawo odmówienia wydania zaświadczenia potrzebnego do sądu do założenia księgi wieczystej które ma stwierdzać kto jest właścicielem danego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.1 7:29:16

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika