Forum prawne (strona 678)

Allegro - brak paragonu itd

Witam,
kupilem torwar na allegro od osoby prowadzacej DG. Czy powinienem dostać paragon lub fakture? Czy ta firma moze sie rozliczac na podstawie wplat na konto? Wydaje mi sie, ze powinienem dostac chociaz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.30 23:8:31

przymusowy urlop bezplatny

witam, 2 lata temu pracodawca oświadczył mojemu mężowi ze wysyła go na roczny urlop bezpłatny,musiał się zgodzić bo grozili mu zwolnieniem.po roku okazało się ze przedłużają urlop na kolejny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.30 21:58:42

w jaki sposób zleceniodawca rozlicza umowę o dzieło/zlecenie?

Nie do końca rozumiem w jaki sposób zleceniodawca odlicza sobie koszty w przypadku umowy o dzieło/zlecenie.
Dla przykładu zleceniodawca (będący osoba fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.30 21:45:51

zniesławienie przez internet

Wynajmuję 3 pokoje w swoim mieszkaniu, w którym jestem zameldowany. Te osoby nie były zameldowane (jedna z nich mieszkała tylko przez weekendy).
Z mojego adresu IP ktoś znieważył dziewczynę (napisał, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.9.30 21:32:26

Odprawa kiedy dla pracownika?

Darmowe porady z zakresu prawa pracy udziela Państwowa Inspekcja Pracy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.30 20:3:56

pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia-pomocy

Można zgłosić sprawę Państwowej Inspekcji Pracy oraz/lub skierować sprawę do sądu pracy o wydanie nakazu zapłaty zaległego wynagrodzenia wraz z odsetkami. Może Pan również rozwiązać umowę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.30 20:2:37

RODZICE NIE CHCĄ MI POMAGAĆ FINANSOWE A JESTEM STUDENTEM-POMOCY

Kłania się obowiązek alimentacyjny. Załatwia się tą sprawę sądownie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.30 19:57:44

sprawa za prowadzenie po alkoholu

W takim przypadku jest zagrożony karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 - art. 178a§1 kk. Czyli sąd może twojego syna skazać zarówno na grzywnę jak i na karę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.30 19:36:56

jak napisać pismo o przydzielenie kuratora dla dziecka

jak napisać pismo o przydzielenie kuratora dla dziecka witam,
moja córka przebywa z dzieckiem za granicom, została wezwana do stawienia się w sądzie ponieważ jest domniemanie że ojcem dziecka jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.30 19:1:4

Rozsyłanie zdjęcia mojej rozebranej córki przez koleżankę

Mam nadzieje że dostanie ona najważniejszy wymiar kary, może wreszcie się nauczą że takie sprawy tonie żarty i wyrządzają wilka krzywdę, po której dzieżko dojść do siebie. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.9.30 18:7:39

co przysługuje samotnej matce ??

Witam
pracuje na umowie nieokreślonej i zaszłam w ciążę, czy może mi ktoś powiedzieć co mi przysługuje jako samotnej matce ??

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.30 17:30:15

Galerianka

Czy na pewno jest Pani przekonana że Pani córka to galerianka, ja proponuje żeby pani porozmawiała wprost ze swoją córka o tym skąd ma te wszystkie rzeczy może prawda nie jest taka straszna na ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.30 16:37:35

molestowanie w pracy

Definicja molestowania mówi że jest to każde nieakceptowane zachowanie o charakterze seksualnym lub odnoszące się do płci pracownika, którego celem lub skutkiem jest naruszenie godności lub poniżenie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.30 16:18:2

Kidy poinformować pracodawcę o ciąży??

Witam
Mam pytanie pracuję od niedawno na umowę na czas nieokreślony dowiedziałm sie, że jestem w ciązu ale to dopiero pocz atek 5 tydzień:)?kiedy powinnam o tym poinformować pracodawcę?Z góry ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.30 15:53:32

Rozsprawa w sądzie pracy-czego mogę się spodziewać?

Witam
Mam pytanie zostałam zwolniona z pracy i w chwili obecenj czekam na pierwszą rozprawę sądową, ponieważ podałam mojego pracodawcę do sądu z powodu bezpodstawnego zwolnienia mnie z pracy?Strasznie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.30 15:51:10

Zwolienia grupowe-co dalej?

Witam
Mam pytanie doszły do mnie wieści, że szykują się zwolnienia grupowe, i co mogę robić?czy mam szanse się jakoś bronić?I jeśli nic nie da sie zrobic to czy coś mi się należy w takiej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.30 15:17:41

Po zakończeniu umowy zlecenia nie otrzymałem całego wynagrodzenia

Witam
Miałem umowę zlecenie do końca sierpnia 2010. Na umowie mam wymienioną kwotę wynagrodzenia brutto w wysokości 1317zł za miesiąc.
To co wymieniłem jest na papierze, teraz będzie trochę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.30 14:36:9

Czynsz w spółdzielni

Mam akt notarialny odrebna wlasnosc w spoldzielni we wroclawiu
place za:
Eksploatacja-zarzadzanie m2
Ubezpieczenie budynkow m2
Sprzatanie m2
Oplata za tereny wspolne m2 mojego ... Zobacz wątek

25 odpowiedzi

2010.9.30 14:11:42

Druga Oplata za czlonkostwo w spoldzielni

Witam kupilem za gotowke mieszkanie wlasnosciowo-spoldzielcze w 1999 roku zaplacilem za czlonkostwo czyli jestem czlonkiem spoldzielni w tym roku 2010 kupilem miejsce postojowe (wlasnosciowo-spoldzielcze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.30 13:45:2

unieważnienie ślubu kościelnego-kiedy?

Witam
Mam pytanie kiedy w jakiej sytuacji można unieważnić ślub kościelny?Z góry dziękuję za informacje

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.30 13:42:11

Mój chłopak przestał chodzić do pracy, co mu grozi?!

Twój chłopak jest degeneratem, przez takich jak on mnóstwo osób, właścicieli firm ma kłopoty. Mam nadzieję, że jego następny pracodawca dowie się o tym co zrobił i go wyrzuci. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.30 12:38:57

śmierć po dopalaczach

A czy ktoś wie może, czy dopalacze są legalne w innych krajach UE?  ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2010.9.30 12:30:47

pozwanie lekarza

Witam mam pytanie czy mogę pozwać lekarza za to że spartolił mi prostą operacje, przez co zamiast kilku dni spędziłem prawie dwa miesiące w łózko, przez co straciłem prace.

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.30 12:2:23

jak znaleźć testament za granicą

Najprościej będzie wynająć kancelarię prawną w kraju, w którym testament został sporządzony. Kancelaria specjalizująca się w prawie spadkowym ma doświadczenie w takich sprawach. Koszty takiego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.30 11:56:47

18letnia córka jedzie na wakacje i wraca z brzuchem - załamana matka prosi o pomoc

A czyje nazwisko będzie miało dziecko, jak ojciec dziecka się nie ujawni??? Czy jeśli nadamy dziecku nasze nazwisko, to czy ojciec będzie miał do niego jakieś prawa, jeśli ujawni się za kilka ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.30 11:27:23

Sklep z dopalaczami.

Sklep z dopalaczami pod względem prawnym nie różni się od innej działalności handlowej (poza alkoholem, gdzie potrzebne są odpowiednie pozwolenia). Zatem należy znaleźć lokal, odpowiednio go ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.30 10:29:32

Chcę rozwieźć się z alkoholikiem a nie mam pieniędzy - ile kosztuje rozwód - proszę o pomoc

Dziękuję bardzo za pomoc, długo zastanawiałem się czy starać się o rozwód, ale skoro to nie jest aż tak skomplikowane, to już wiem od czego zacząć i gdzie się zgłosić. Dziękuję i ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.9.30 10:20:59

obywatelstwo polskie dla potomków emigrantów

Drogi Panie Jerzy
Mam podobna sytuacje.Od kilku lat staram sie pomoc rodzinie w RPA w uzyskaniu polskich paszportow..Dluga i bolesna droga bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony P.Marka-konsula !
Jesli ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.30 9:47:16

samowolna budowa

To nie będzie dobra wiadomość dla mojego ojca a czy jest jakaś możliwość żeby uniknąć kary za to.  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.30 9:38:45

Zwyzywany przez ucznia

To co się dzieje z tą młodzieżą to już przechodzi ludzkie pojecie, co z tego człowieka wyrośnie jak już w takim wieku się tak zachowuje.  ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.30 9:23:22

Czy klaps w tyłek to bicie dziecka??

ja jakoś swoje dzieci wychowuje bez jakiś kar cielesnych i nie mam z nimi żadnego problemu, tak więc uważam że karanie dzieci klapsem w pupę jest zbędne ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.9.30 9:2:40

Czy powinno się przywrócić karę smierci w Polsce??

Ja jakoś nie jestem za przywróceniem kary śmierci, mimo tego że ktoś na nią zasługuje. Bo jeśli mu odbierzemy życie to w niewielkim stopniu będziemy jak ten przestępca.  ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.9.30 8:58:34

pozbawienie władzy rodzicielskiej

pozbawienie władzy rodzicielskiej chciałabym sie dowiedzieć,czy mam szanse pozbawić władzy rodzicielskiej ojca mojej 2 letniej coreczki.. zoztawił mnie gdy byłam w 4 miesiącu ciąży. ciążą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.30 8:55:4

Rodzice kupili mieszkanie wlasnosciowe(wspolnie).Ojciec zmarl 7 lat temu,mama zyje,ale nie mieszka w

Rodzice kupili mieszkanie wlasnosciowe(wspolnie).Ojciec zmarl 7 lat temu,mama zyje,ale nie mieszka w tym lokalu.Maja 2 dzieci : ja i siostra.Wspolnota mieszkaniowa naciska nas abysmy uregulowali sadownie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.30 0:52:12

Załatwie prawo jazdy, świadectwa i inne dokumenty.

Sprzedam/załatwie prawo jazdy (możliwość też kasowania punktów), świadectwa szkolne, mature, paszport, dowód osobisty i inne dokumenty. Kontakt: legalnedokumenty@gmail.com ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.29 22:21:58

błąd sądu

to nie ma znaczenia świadkowie byli, zeznali a i tak wszystko to jego wina.
Ona się poświęciła dzieciom. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.9.29 21:0:4

pies pogryziony przez innego psa

Ja na Twoim miejscu zgodziłabym się pokryć koszty leczenia tamtego zwierzęcia, ponieważ chociaż obydwa psy nie miały kagańców to rasa Twojego psa jest niebezpieczna i dlatego możesz przegrać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.29 20:3:35

Widzenie się gdy gdziecko jest chore (przeziębione)

Po prostu - wyślij jej listem poleconym informację ,że jeśli odmówi kolejny raz spotkania poinformujesz o tym sąd rodzinny ,wezwiesz policję i zostanie ukarana grzywną.Może faktycznie jest chore,zobacz ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.29 19:51:54

UGRYZIENIE = uśpienie ???

Moim zdanie nie powiano się usypiać tej suczki, poczuła się zagrożona bo może nie jest przyzwyczajona do małych dzieci a wtedy psy mogą być trochę agresywne. Po drugie wy też ponosicie odpowiedzialność ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.29 19:17:37

Ryczałt za nocleg w podróży służbowej

przeczytaj---Autor: Tadeusz M. Nycz
GLOSA do wyroku Sądu Najwyższego z dnia 19 marca 2008 r., I PK 230/07, LEX nr 465986.
,,---Podobnie na sprawę tę zapatruje się Sąd Najwyższy. W uzasadnieniu ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2010.9.29 18:53:19

wegetarianin w więzieniu

No cóż, ja tak czy siak będę się upierał, więzienie to więzienie, żadnych luksusów. I tak część z osadzonych ma tam za dobrze. A zapewnianie im dodatkowych luksusów sprawia, że ZK staje ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.9.29 18:14:23

2010.9.29 18:0:33

Jak napisać pełnomocnictwo do rachunku bankowego?

Poniżej umieściłem jak powinno wyglądać takie pełnomocnictwo.

PEŁNOMOCNICTWO

Ja niżej podpisany, dnia .......... upoważniam Pana (ią) .......................... zamieszkałego w ........................................legitymującego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.29 17:39:40

zatrucie dopalaczami!!!

Od tego, żeby ich nie brać. Na opakowaniach znajdują się stosowne ostrzeżenia, kto się do nich nie stosuje sam sobie szkodzi. Sprzedawcy nie zrobi Pan nic w obecnej sytuacji prawnej. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.29 17:17:2

oszukana przez bankomat

Mój brat miał podobny problem, chciał wypłacić z bankomatu pieniądze i okazało się że bankomat mu nic nie wypłacił, zgłosił to następnego dnia, bank sprawdził czy ilość pieniędzy zgadza ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.29 16:8:11

Stronniczy sędzina

Stronniczy sędzina Mam taki problem. Mieszkam z córką w pustostanie. Od jakiś 6 miesięcy toczy się postępowanie przeciwko mnie o eksmisję. Z tego co wiem to sąd powinien mi przyznać lokal socjalny, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.29 16:8:6

odzyskanie pieniędzy

Witam
jestem studentem i żeby zarobić trochę kasy postanowiłem poszukać na stronkach jakiegoś łatwego sposobu. Udało mi się znaleźć stronkę na której można zarobić za pomocą układania ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.29 15:50:21

Dojazd do nieruchomości

Witam. Mam taki problem:) jestem właścicielem nieruchomości położonej w tzw drugiej linii zabudowy. Do tej pory dojeżdżam cały czas do mej nieruchomości przez 2 działki ( jedna jest prywatna-nic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.29 15:40:50

ciążą na okresie wypowiedzeniowym

Witam
Mam pytanie co moge zrobic jestem na okresie wypowiedzeniowym 3 -miesiące dowiedziałam sie właśnie,że jestem w ciąży czy mam szansę, że pracodawca cofnie wypowiedzenie mojej umowy?Z góry ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.29 15:38:13

Czy rozmowa telefoniczna może być dowodem w sadzie ??

Nie informowałam że ta rozmowa jest nagrywana, inaczej nie uzyskałabym istotnych wiadomości. Wiec może mi ktoś powiedzieć czy może to być jako dowód ?? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.29 15:27:28

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika