Forum prawne (strona 676)

nie widziałem dziecka miesiąc bo nie wpuszcza mnie jego matka

Witam serdecznie !! Ja jestem ojcem dwu i pół miesięcznego synka a z dziewczyną która jest matką nie jestem już od 5 miesięcy nie byliśmy małżeństwem ja jestem pełnoprawnym rodzicem uznałem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.10.6 5:30:18

nietypowa ale ogromna prośba

Wydawało by się, że moja prośba nie ma doniosłego znaczenia w praktyce niemniej jest wprost odwrotnie. Może mówiąc w skrócie: 'być albo nie być' mojej przyjaciółki (poprawa semestru w technikum, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.6 0:20:20

Nota korygująca a faktura korygująca / błąd w fakturze

Witam,
mam pytanie odnośnie błędnie wystawionych faktur.
Załóżmy, że to ja jestem wystawiającym fakturę.

Wystawiona faktura ma błąd w numerze kolejnym faktury np. 93/2010 zamiast poprawnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.5 23:50:7

Jak ściągnąć dług od córki-pomoc w kredytach

Jak ściągnąć dług od córki-pomoc w kredytach Na prośbę teściowej poszukałam prawnika w internecie.
1. Problem! Gdzie się udać i jaki dokument muszę mieć aby reprezentować teściową na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.5 21:31:36

ograniczenie praw rodzicielskich samotnej matce

A dlaczego,mieli by Ci ograniczyć prawa rodzicielskie?
Jeśli jesteś w przenośni mówiąc ''normalną matką''
dbasz o potrzeby dziecka,prowadzisz normalny dom to nikt Ci władzy nie ograniczy,ja ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.5 21:28:38

CZY MOGE ODEJSC OD MALZONKA Z DZIECMI PRZED ROZWODEM ???

Oczywiście, że możesz. Ale najlepiej zrób to z jakimś świadkiem np. mamą, żeby później mąż Ci nie zarzucił, że porzuciłaś go i porwałaś dzieci. Może najlepiej zaciągnąć ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.5 19:47:53

jak polka wyjdzie za maz za niemca on mosi za nia placic alimenty

jak polka wyjdzie za maz za niemca on mosi za nia placic alimenty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.5 19:33:54

Sprzedaż towarów z przeznaczeniem na eksport

Witam. Interesuje mnie czy polskie prawo zezwala Polskiej firmie znajdującej się w Polsce, na sprzedaż towarów bez vatu, firmie mającej siedzibę poza terytorium kraju i Wspólnoty, która zakupiony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.5 18:20:29

jak długo trwają sprawy w sądzie rodzinnym ?

jak długo trwają sprawy w sądzie rodzinnym ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.5 16:49:44

Różnica metrażu w umowie z faktyczną - dopłata?

To proszę zaproponować deweloperowi, żeby udostępnił Panu mieszkanie w celu dokonania pomiarów, bo inaczej skorzysta Pan z możliwości odstąpienia. To czy Pan to rzeczywiście zrobi jest inną ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.10.5 16:49:27

Nękają mnie windykatorzy za długi syna

Mam dorosłego syna, który jest zameldowany w naszym domu. Syn narobił długów i teraz przychodzą do nas windykatorzy. Czy jest jakiś sposób, aby odciąć się od jego długów? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.5 16:26:19

Dziecko nic nie robi-kwestie utrzymania

Witam
Mam pytanie mam syna, który ma juz 22 lata nic nie robi nie pracuje nie uczy sie czy wtakiej sytuacji jako rodzic mam obowiązej dalej go utrzymywać?Co mam robić on ni nie pomaga a jeszcze rzada ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.5 16:1:43

CHCĄ ZNISZCZYĆ DOM, W KTÓRYM MIESZKAM

Mieszkam w domu, który należy do mojej rodziny od prawie stu lat. Miasto w którym mieszkam, planuje teraz zrobić obwodnicę, która ma być poprowadzona przez nasz dom. Chcą nas przenieść gdzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.5 15:52:37

Niespłacanie kredytu-kara?

Witam
Mam pewnien problem pare lat temu wziąłem kredyt?Teraz nie mam z czego spłacac unikam jakichkolwiek kontaktów z abankiem co może mnie czekać jaka kara?Z góry bardzo dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.5 15:51:4

Odbiór nieswojej paczki-co robić?

Witam
Mam pytanie co mam zrobić przyszła paczka zapłaciłam przy odbiorze trochę zbieg okoloiczności bo właśnie też czekałem na odbiór paczki i myślałam że to ta właściwa no niestety nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.5 15:45:49

kancelarie franczyzowe

Witam, jestem zainteresowany rozwinięciem tematu współdziałania, w ramach Państwa propozycji.
Jestem ekonomistą, doradca ekonomiczno - prawnym, w wyższym magisterskim wykształceniem stacjonarnym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.5 15:45:8

Sąsiad wycina drzewa - gdzie to zgłosić??

Nie znam się dokładnie na tych sprawach, ale niech pan to zgłosi na straż miejską, oni powinni się tym zająć. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.5 15:38:40

Kara za spóźnienie

Witam
Pracuję na umowę zlecenie czy w przypadku gdy się spóźnię do pracy mój pracodawca ma prawo ukarać mnie pieniężnie?Z góry dziękuję za informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.5 15:38:4

Aneks umowy najmu

Aneks umowy najmu Mam pytanie o aneks do umowy najmu w związku z podwyższeniem stawki. Wynajmujemy od kilku kontahentów lokale. W umowach płatności dokonymwane są z dołu lub z góry. Aneksy chcemy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.5 15:37:45

Umowa zlecenie-studentka

Witam
Mam takie pytanie jestem stydentką pracuje w sklepie mam umowę zlecenie czy w takiej sytuacji, skoro pracodawca wie że jestem studentką i mam z tego korzyści nie powinien robic mi problemów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.5 15:34:55

Czy muszę podawać powód dla którego chcę się zwolnić?

Nie będziesz musiała podawać powodu, dla jakiego odchodzisz z pracy. Możesz, ale nie musisz. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.5 15:17:15

ZALEGALIZOWAĆ MARIHUANE!!!

Naprawdę myślisz, że legalizacja marihuany jest rozwiązaniem wszelkich problemów? Przecież doskonale wiadomo, że większość narkomanów zaczynała swoją przygodę z narkotykami właśnie od marihuany.. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.5 15:4:5

Czy córka może wybrać, z kim będzie mieszkać po rozwodzie???

Podczas rozprawy Pana córka może wypowiedzieć się na ten temat, tzn. będzie się to odbywać poza salą rozpraw w obecności psychologa. Sąd może, ale nie musi wziąć pod uwagę tego, co powie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.5 14:43:56

czy prawo ogranicza mozliwosc ogrzewania garazu kominkiem,piecem kaflowym

czy prawo ogranicza mozliwosc ogrzewania garazu kominkiem,piecem kaflowym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.5 14:43:34

Zabudowany balkon - czy to zwiększy czynsz?

Najlepiej jeśli upewni się Pan u źródła, czyli wybierze się do spółdzielni. Zależy na pewno, jakiego rodzaju będzie to zabudowa. Pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.5 14:42:2

Moja córeczka jest molestowana przez księdza - co robić?

Powinna się Pani upewnić, czy taka sytuacja ma rzeczywiście miejsce. Może Pani udać się z dzieckiem do psychologa, on stwierdzi czy dziecko mówi prawdę. A jeśli tak, to na policję. Może Pani ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.5 14:40:15

L4 a wypłata wynagrodzenia!

Witam
Mam pytanie czy będać na zwolnieniu L4 przez okres około miesiąca wypłatę będę otrzymywać w wysokości 100% czy może nie?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.5 14:23:21

Likwidacja s.c. a konto bankowe

Witam
Mam pytanie dotyczące s.c.
Spółka istniała prawie rok pewnego dnia jeden ze wspólników zlikwidował swój wpis. Jest także konto firmowe wspólników lecz długi windykacyjne są prywatne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.5 13:18:43

wywóz dziecka za granicę

znajac przypadek mojej kolezanki wiem ze jezeli jedzie pani do kraju do ktorego nie jest potrzebny paszport to moze pani wyjechac bez problemu :) no chyba ze jak moja poprzedniczka napisala potrzebny jest ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.10.5 12:55:37

Pracodawca nie wierzy mi, że byłem na pogrzebie - jak to udowodnić?

Trzeba było wziąć urlop przed udaniem się na pogrzeb lub nawet urlop na żądanie w dniu pogrzebu. Teraz jest Pan na łasce pracodawcy. Proszę się zapytać pracodawcy, jakiego dowodu się domaga. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.5 12:28:54

PORZUCENIE PRACY-JAKA KARA?

Dyscyplinarne zwolnienie z pracy i wzmianka o tym fakcie na świadectwie pracy, co z pewnością utrudni Panu szukanie kolejnej pracy. Lepszym wyjściem jest rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.5 12:26:37

Skrócenie czasu wypowiedzenia

Tylko w porozumieniu z pracodawcą. Można wręczyć pracodawcy wypowiedzenie umowy o pracę i wraz z prośbą o skrócenie okresu wypowiedzenia lub zaproponować rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.5 11:54:32

gdzie zglosic wyludzanie zasilku?

Najlepiej taka rzecz zgłosić na policje i do prokuratury ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.5 11:25:17

Wojewódzki i Figurski pójdą siedzieć

Nareszcie Wojewódzki i Figurski zapłacą za swoje wygłupy, mam nadzieje że im się dostanie http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dziennikarze-trafia-za-kratki-szydzili-z-krzyza,1,3711549,wiadomosc.html

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.5 11:6:35

Kara za graffiti

Co mi grozi jak mnie złapią na malowaniu graffiti ??

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.5 10:14:46

Czy portal chomik jest legalny ???

Witam
mam takie pytanie czy przypadkiem portal chomikuj nie popełnia przestępstwa bo przecież umożliwia ściąganie i przesyłanie muzyki oraz innych plików, jak nie mają praw autorskich??

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.5 9:59:11

Kto odpowiada za remont rur wodnych w bloku ??

Czy może mi ktoś powiedzieć kto odpowiada za remont rur od wody w bloku ?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.5 9:52:44

Jak pomóc tacie jest alkoholikiem !!!

Pomóżcie mój tata jest alkoholikiem jak mogę mu pomóc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.5 9:47:6

jak kara mi grozi za 0,25gr marihuany ??

Za taka niewielką ilość prawdopodobnie nic nie będziesz miał. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.5 9:18:13

papierosy w biurze

Witam
w mojej pracy szef nie chce wyznaczyć miejsca dla osób palących przez co pracownicy zmuszeni są do wdychania dymu nikotynowego. co w takim przypadku muszę zrobić ??
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.5 8:57:34

Czy można podnajmować część lokalu mieszkalnego?

Czy można podnajmować część lokalu mieszkalnego? Wynajmuję mieszkanie 4 pokojowe. W umowie najmu zawartej z właścicielem mieszkania nie ma zapisu, że nie mogę podnajmować. Za słowną zgodą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.4 23:19:2

Jak poinformować zbywcę mieszkania że nabywca nie akceptuje zawartej wcześniej umowy najmu

cd. Jak poinformować poprzedniego właściciela, a raczej faceta z którym podpisałem umowę, o zaistniałej sytuacji? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.4 23:10:6

Była dziewczyna utrudnia mi kontakt z dzieckiem-co robić??

przede wszystkim powinieneś spróbować się z nią porozumieć, w przeciwnym razie pozostaje droga sądowa, czyli wystąpienie z wnioskiem do Sądu Rodzinnego o uregulowanie kontaktów z dzieckiem. Procedura ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.4 21:54:57

wypowiedzneie art 52 par 1 pkt 1 kodeksu pracy

wypowiedzneie art 52 par 1 pkt 1 kodeksu pracy Witam,
Pracodawca złożył mi rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia uzasadniając je, że ponoszę winę za ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.4 21:9:13

Wyrzucenie dziecja z domu-pomoc!!

Przde wszystkim o tym powinna dowiedzieć sie dyrekcja szkoły i pedagog szkolny!Także oni w pierwszej kolejności powinni szybko działać!Jak najszybciej jutro zawiadom dyrektora!Jak beda problemy jakiekolwiek ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.4 20:50:41

chcem sprawdzic czy moje nazwisko jest na liscie w biku jak mam to zrobic

Należy się zgłosić do BIK-u i złożyć wniosek, raz na pół roku można to zrobić za darmo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.4 18:17:3

2010.10.4 18:5:38

renta rodzinna / nie zdanie z 2 przedmiotów

Witam serdecznie. Zapisalam sie do 2 letniej policealnej szkoly, chodzilam do niej jeden rok bardzo sumiennie, po czym w sierpniu zrezygnowalam z tej szkoly bo stwierdzilam, ze to nie dla mnie i musze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.4 17:5:28

jak wyjsc ze wspolwlasnosci

jak wyjsc ze wspolwlasnosci wczasie rozwodu zona zobowiazala siedo przekazania swojej czesci dzialki synowi w chwili uzyskania przez niego pelnoletnosci.synma juz 26 lat ,a ona tego nie zrobila ja i byla ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.4 14:32:54

Ktoś znęca się nad moją córką gimnazjalistką - co robić???

Trzba także porozmawiać z córką-zaaranżować tą rozmowę jak "najcieplej", aby zrozumiała ,że Pani chce jej pomóć!Rozmowa z psychologem szkolnym powinna byc także przeprowadzona w Pani obecności!To ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.10.4 14:21:34

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika