Forum prawne (strona 674)

jak zmusic spoldzielnie do wyciecia drzewa

jak zmusic spoldzielnie do wyciecia drzewa drzewo zagraża mieniu samochodom na parkingu pod drzewem.I tyczy sie przechodniów idących nie wspomnę o ptakach które załatwiają na wszystko co jest w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.11 18:30:50

jak sformułować pismo do sądu o zwrot kosztów utrzymania świadczeń za byłego męza który nie

jak sformułować pismo do sądu o zwrot kosztów utrzymania świadczeń za byłego męza który nie parcypował w kosztach Były mąż mieszkał przeż okres 5 miesięcy pod jednym dachem z rodziną ,a ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.11 17:15:11

Witam. Od kwietnia br. wszedł mi w życie zadaniowy czas pracy. Czyli dostaję stałą pensję każdego

Witam. Od kwietnia br. wszedł mi w życie zadaniowy czas pracy. Czyli dostaję stałą pensję każdego miesiąca. W poprzednim miesiącu byłem na 2-tygodniowym urlopie. Czy w takich okolicznościach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.11 16:30:51

Witam jestem studentka Prawa natomiast mam problem z rozwiazywaniem kazusow. Chcialabym wiedziec ile

Witam jestem studentka Prawa natomiast mam problem z rozwiazywaniem kazusow. Chcialabym wiedziec ile kosztuje rozwiazanie jednego kazusa przez panstwa strone e-prawnik?. Z gory bardzo dziekuje i Pozdrawiam. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.11 15:49:34

Umowa zlecenia a Urząd Pracy

Witam
Mam pytanie jestem zarejestrowana w Urzędzie pracy jako bezrobotna, dostaję zasiłek.Teraz trafiła mi sie mozliwość pracy na umowę zlecenie czy w takim wypadku musze to zgłosić do Urzędu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.11 15:41:17

UMOWA ZLECENIE-WYPOWIEDZENIE

Witam
Mam pytanie pracuję, mam umowę zlecenie, w chwili obecenej zastanawiam się nad zmiana pracy.I moje pytanuie dotyczy jak moge rozwiązać taką umowę?Jaki jest okeres wypowiedzenia przy takiej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.11 15:32:44

Dopisanie nazwiska?

Witam
Mam takie pytanie mam nazwisko ojca, i czy jest taka mozliwośc aby dopisac do tego nazwiska jeszcze nazwisko panieńskie matki?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.11 15:28:39

Wpis do metryki

ale nie uznał dziecka i dziecko ma w metryce jako ojciec nie znany czy uznal a dziecko nosi pani nazwisko? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.11 14:15:56

Czy należą mi się pieniądze z funduszu ?

misuchatek, wprowadzilas w blad. Sa [u]rodzina[/u]: abdp, mama abdp i jej nowy maz. Dochod jej nowego meza wlicza sie do dochodu [u]rodziny[/u](bo nia sa). Co oczywiscie nie zwalnia biologicznego ojca ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.10.11 13:49:46

ludzki

iza, bez sensu. On sie nie uchyla, bo komornik z niego sciaga.

Swoja droga zadluzenie alimentacyjne nie zrobilo sie same. Najlepszym wyjsciem jest, jak Twoja zona poda Ciebie o alimenty na siebie i ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.10.11 13:45:25

rozliczenie centralnego ogrzewania

Obawiam się, że taka sytuacja jest zgodna z prawem. Otóż takie kwestie regulowane są przez spółdzielnię mieszkaniową i jeśli w jej regulaminie istnieje taki przepis, to spółdzielnia ma prawo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.11 13:36:26

czy mozna zarzondzic kare zawieszonom jak uplywa jej koniec zawieszenia

Mogą. Jeśli podobne przestępstwo zostało popełnione w trakcie odbywania próby, to sąd obligatoryjnie musi karę odwiesić. Natomiast termin odwieszenia musi nastąpić do 6 miesięcy od momentu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.11 13:26:51

Komornik a zasiłek chorobowy

jakom czesc zasilku chorobowego lub rechabilitacyjnego morze zajac komornik? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.10.11 13:3:41

OC AC Samopomoc SA

czy moge ubespieczyc angielski samochod w ubespieczalni samopomoc prosze o szybka odpowiedz ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2010.10.11 12:46:23

czy płacić alimenty

Twoje ojcostwo zostalo ustalone? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.10.11 12:31:30

Prowadziłem sklep z dopalaczami, teraz jestem bez dochodów!!

Nie sprzedawałem śmierci. Jeśli ktoś jest na tyle głupi, że chce to brać, to jego problem. To tak, jakbyś mówił, że sprzedając noże w sklepie AGD albo samochody w salonie sprzedajesz ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.10.11 12:25:26

Romans z przełożonym i groźby jego żony... co robić?

Witam,
mam ogromny problem. Otóż od jakiegoś czasu jestem w związku ze swoim przełożonym. On ma żonę, która się o tym dowiedziała i teraz grozi, że powie o tym mojemu mężowi... Mi zależy, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.11 12:21:20

kupiłem dzis kurtke zimowa w jednym ze sklepów M1 w Radomiu i zraz po tym znalazlem taka sama z duzo

W polskim prawie nie jest przewidziana możliwość zwrotu towaru przy sprzedaży bezpośredniej. Prawo przewiduje taką możliwość w przypadkach: zakupów przez internet, telefon, tzw. sprzedaż na ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.11 11:56:28

Pracodawca mi zabrania....!

Witam
Pracuje jako kasjer w jednym z supermarketów mój pracodawca zabronił mi chodzić do toalety, znaczy nie moege z niej korzystac dwie godziny po rozpoczęcie zmiany i dwie do ukończenia czy ma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.11 10:36:36

Ojciec dziecka grozi, że mi je odbierze

Witam
Odeszłam od ojca mojego dziecka, nie mamy ślubu, teraz on w zemście grozi mi że złozy pozew o pozbawienie moich praw do dziecka, nasz synke ma dopiero roczek, i uważam,że u mnie będzie mu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.11 10:3:34

Wczasy pod gruszą

Wczasy pod gruszą Witam!

W mojej pracy koleżanka udowodniła, że źle jest skonstruowany zakładowy regulamin prcay odnośnie przyznawania wczasów pod gruszą. Widniał tam zapis, że wczasy pod ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.11 9:22:31

Jak w urzędzie skarbowym załatwić formalności dotyczące stwierdzenia nabycia spadku?

Jak w urzędzie skarbowym załatwić formalności dotyczące stwierdzenia nabycia spadku? W sierpniu tego roku postanowieniem Sądu Rejonowego wraz z matką i siostrą nabyłyśmy spadek po zmarłym w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.10 16:52:33

Poszukowanie danych spdakobierców

Witam serdecznie !

W związku z prowadzoną przeze mnie sprawą spadkową dotyczącą kamienicy, poszukuję kilku spadkobierców za granicą. Nie są znane ich dane szczegółowe. Słyszałem, że istnieją ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.10 13:4:40

Mieszkanie w TBS z urzędu miasta. Proszę o poradę.

Witam.
Mieszkam z narzeczoną w wynajmowanym mieszkaniu w Katowicach.
Płacimy za wynajem 1100 zł + media ( tak więc bardzo drogo ).
W grudniu bierzemy ślub.
W połowie przyszłego roku TBS ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.10 10:10:55

Drogi redaktorze, czy zapoznałeś się uprzednio z kodeksem cywilnym?

Drogi redaktorze, czy zapoznałeś się uprzednio z kodeksem cywilnym? Sądzę, że nie. Nie ma "umowy zlecenie"
lecz UMOWA ZLECENIA. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.9 21:23:17

Umowa zlecenie a obowiązki zatrudniającego w stosunku do US, Zus itp.

Witajcie,

Mam możliwość podpisania umowy zlecenia z pewną firmą, świadczenie z tytułu wykonywania pracy będzie wynosiło ok. 500 zł, szczegółów umowy jeszcze nie znam. Nie wykonuje obecnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.9 20:1:53

Jak pozbyc sie lokatora albo mieszkania


Koniecznie ureguluj tę sytuację bo komornik pewnego dnia zapuka do twoich drzwi, jeżeli brat zadłuży lokal.

Masz dwa wyjścia...Albo Ty złożysz pozew o eksmisję albo sprzedasz mieszkanie wraz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.9 17:40:33

jak sprawdzic czy rosnie mi dlug alimentacyjny

jak sprawdzic czy rosnie mi dlug alimentacyjny syn ma 26 lat studiuje dziennie jak sprawdzic czy przyrasta mi dlug alimentacyjny,alimenty dostawal z funduszu/ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.9 17:9:1

separacja i lokatorskie prawo do lokalu

separacja i lokatorskie prawo do lokalu moja mama chce złożyć wniosek do sądu o separację , posiada ona lokatorskie prawo do lokalu spółdzielczego,rodzice nie mieli podpisanej intercyzy, teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.9 16:21:18

podatek od podziału majatku

Moi rodzice rozwiedli się, ale podziałem majatku zajął się sąd. Nieruchomości poszły dość łatwo, ale nie mogli dogadac sie z drobnymi ruchomościami, w końcu mama wywalczyła, ze ojciec jest ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.10.9 12:18:1

Unieważnienie małżeństwa kościelnego!

Witam, pierwsze kroki radzę skierować do właściwego sądu kościelnego (miejsca zawarcia związku względnie zamieszkania przyszłej strony pozwanej) celem rozeznania sytuacji i wysunięcia ew. przyczyny ... Zobacz wątek

21 odpowiedzi

2010.10.9 7:18:25

pomocy!!

Nie wydaje mi się aby rodzice mogli odebrać Twoje dziecko, chyba, że są ku temu przesłanki mogące świadczyc o twoim zaniedbywaniu dziecka, w innym przypadku takich możliwości nie ma. A przeszłość ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.8 22:40:4

Dziecko nie chce się uczyć-alimenty?

Uscislając - obowiązek alimentacyjny nie wygasa nigdy. Można go jednak ograniczyć. Wiek nie ma znaczenia, pisanie ze 18 czy 25 rok życia okereśla granice zobowiązanego nie jest prawdziwe.
Po nowelizacji ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.10.8 22:34:26

klucze - wyjscie ewakuacyjne

Witam,
chciałbym zapytać o jedną rzecz: Czy przewodniczący komitetu blokowego może wymienić zamek w wyjściu ewakuacyjnym nie dając go nikomu z lokatorów? Nie sprawdzałem jeszcze czy nawet sama ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.8 22:7:35

Instrukcja obsługi mandatu

Witam!
Mam takie lamerskie pytanie. Jak zapłacić mandat za przejście na czerwonym świetle? Dostałem 3 blankiety, jeden kolorowy, dwa wyglądające jak polecenie zapłaty ALE... nie ma na nich wypisanych ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.10.8 17:25:16

urlop szkoleniowy

urlop szkoleniowy Witam,
rozpoczęłam studia podyplomowe zaocznie na własną rękę ( pracodawca nie wysłał mnie na te studia), czy nadal przysługuje mi urlop szkoleniowy, jeśli tak to w jakim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.8 17:22:48

chce zalozyc Spzoo o nazwie ktorej oczywiscie nie ma w KRS ale czy spolka ma prawo uzywać skrótu nazwy

chce zalozyc Spzoo o nazwie ktorej oczywiscie nie ma w KRS ale czy spolka ma prawo uzywać skrótu nazwy ,który juz jest w KRS-ie jako nazwa innej firmy ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.8 17:18:58

Urlop ojcowski!!

Witam
Mam takie pytanie jak wygląda sprawa urlopu ojcowskiego jakie pismo należy złożyć do pracodawcy i ile taki urlop może trwać?Z góry dziekuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.8 15:24:32

Zmiana nazwiska na nazwisko przyszłej żony?

Witam
Mam nietypową sprawę palnuje ślub ze swoją dziewczyną i moje pytanie dotyczy zmiany nazwiska, ale nie jej na moje tylo odwrotnie czy w Polsce jest taka możliwość?Z góry dziękuję za informacje


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.8 15:5:5

Chcę zwolnić pracownika, który jest na L4-mogę?

Witam
Mam problem z pracownikiem, dopiero co zaczął u mnie pracę i jest już na zwolnieniu lekarskim wszystko byłoby okej tylko coś jest nie tak co tydzień przynosi mi zwolnienie na kolejny tydzień ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.8 14:56:28

ciąża i ogromny dylemat

witam,
nawet nie wiem od czego zaczac. jestem w beznadziejnie beznadziejnej sytuacji.
jestem w 12 tyg ciazy, mialam umowe na czas okreslony o czym dowiedzialam sie tego od pracodawcy 30 wrzesnia kiedy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.8 12:27:58

Pilot do garaży podziemnych

Witam,
Wkrótce odbieram mieszkanie zakupione na rynku pierwotnym od developera. Budynek posiada miejsca garażowe, do których prowadzi brama elektryczna z pilotem (piwnic brak), takowego miejsca jednak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.8 12:27:27

Pozew o separację-kiedy?

Witam
Kiedy moge wnieść pozew o separację, mój mąz jest alkoholikiem w domu są ciagłe awantury, mamy syna i dlatego nigdy nie zainteresowałam sie ta sprawą, ale w tej chwili syn jest pełnoletni ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.8 12:20:46

Dzień wolny za szkolenie?!

Witam
Mam takie pytanie juz parę razy w roku zdażyło się, że mamy szkolenia w soboty czy w takim wypadku za tą sobote nalezy się dzień wolny?lub dodatkowe wynagrodzenie jeśli nie mamy dnia wolnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.8 11:0:25

czy mogę przejść z KRUSu do ZUSu,jestem 60 latkiem,23 lata składki w ZUS i 18 lat w KRUS,gdzie składać

czy mogę przejść z KRUSu do ZUSu,jestem 60 latkiem,23 lata składki w ZUS i 18 lat w KRUS,gdzie składać o emeryturę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.8 10:11:16

Obowiązki niezgodne z umową!

Witam
Mam pewnien problem pracuje na umowę zlecenie, i chodzi mi o moje obowiązki. W rzeczywistości mam więcej obowiązków niz mam podane w umowie, czy moge prosić pracodawce o ich dopisanie a jesli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.8 10:1:38

Co teraz z niepełnosprawnymi?!!

Witam
Dzis przeczytałam,że od stycznia 2011 roku pracodawcy zatrudniający niepełnosprawnych dostaną mniej pieniędzy, stracą też prawo do ulgi w karnych opłatach do Państwowego Funduszu Rehabilitacji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.8 9:38:14

jak wymeldować syna z mieszkania.

jak wymeldować syna z mieszkania.
Mam 94 lata i dobre jeszcze zdrowie.Sześc lat temu zakupiłam mieszkanie w którym mieszkam do dnia dzisiejszego. Ale mam problem - mam syna 60-cio letniego, notorycznego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.7 22:55:49

Samotna matka szuka pomocy-gdzie?

ic kobieto do opieki spolecznej i zloz wniosek o pomoc finansowa, musza ci pomoc gdyz jestes w ciazy. szczesliwego rozwiazania i duzo szczescia zycze ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.10.7 22:10:9

dzien dobry mam pytanie;otoz bylam karana za prowadzenie roweru pod pływem alkoholu i obyla siesprawa

powinnaś już dawno postarać się o wymazanie karalności, jeśli sprawa miała miejsce 7 lat temu i od tego czasu nie byłaś ponownie karana, choć to oczywiście zależy od wyroku. zostałem ukarany ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.7 21:56:29

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika