Forum prawne (strona 675)

alimenty jak odzyskać zaległe

alimenty jak odzyskać zaległe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.7 21:34:10

Czy doniesienie do prokuratury na stosunki międzyludzkie między sąsiadami czy na to trzeba mięć

Czy doniesienie do prokuratury na stosunki międzyludzkie między sąsiadami czy na to trzeba mięć świadków boje się o życie rodziny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.7 21:2:44

Stypendium socjalne dla córki niezamężnej pary???

Witam,

Mam identyczny problem jak powyżej,dodam że nawet osoba przyjmująca wnioski nie potrafi ustosunkować się do tej sytuacji! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.7 20:12:0

jak napisac pozew o zlikwidowanie alimentow

jak napisac pozew o zlikwidowanie alimentow moje dziecko ma 23 lata.zaczyna szkle w danym roku , poczym jej nie konczy. w nastepnym roku robi to samo, wiec ma podkladke ze sie uczy. i alimety nadal pobiera.a ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.7 20:6:20

jak napisac zeby dostac mieszkanie

jak napisac zeby dostac mieszkanie mam 18 lat i dwu letnie dziecko mieszkam na tym mieszkaniu od dziecinstwa i rodzice dostali nakaz eksmisji przez sad i sie wyprowadzili do swoich nowych partnerow a ja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.7 19:7:48

ojciec chce uzyskac opieke nad corka

ojciec chce uzyskac opieke nad corka moj konkubent jest po rozwodzie,ma corke z 1go malzenstwa,corka w tej chwili nie chodzi do szkoly matka sie nie interesuje,konkubent jest zalamany postawa matki dziecka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.7 18:13:12

Wyłudzenie pieniędzy!!

Dzień dobry,

Chciałam poradzić się w pewnej kwestii. Może pokrótce opiszę sytuację.

Około rok temu chciałam zapisać się na kurs języka angielskiego w szkole Speak Up. Przy rozmowie z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.7 17:48:17

Kto odziedziczy mieszkanie własnościowe a i co z komunalnym mieszkaniem?

Dzień Dobry!
Mam pytanie jak kto jest z tymi własnościowymi mieszkaniami. Mój mąż jest właścicielem mieszkania który dostał po dziadkach. Mieszkanie było przepisane gdzieś 12lat temu, wtedy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.7 17:22:29

Złapany na seksie z 17latką - sprawa na policji, co dalej????

Jeśli dziewczyna nie potwierdzi gwałtu tylko oświadczy, że działała dobrowolnie i bez przymusu to nic nie będzie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.7 16:51:23

Moja córka zatruła się dopalaczem - chcę oskarżyć producenta - jakie szanse?

A w jaki sposób producent wpłyną na fakt spożycia tego środka przez córkę?
Jeśli napiła by się płynu do naczyń i wylądowała w szpitalu został by oskarżony producent tego płynu???
Raczej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.7 16:49:9

Szef każe mi wykonywać czynności, które nie są uwzględnione w umowie - czy mogę odmówić?

Pracodawca może w dowolnej formie (czyli nie tylko pisemnej ale i ustnie) powierzyć pracownikowi obowiązki lub kazać wykonać czynności, co do wykonania których pracownik posiada kwalifikacje. Oczywiście ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.7 16:44:13

Ojciec mojej dziewczyny znalazł nasze nagie zdjęcia a teraz nam grozi

Jeśli oboje jesteście pełnoletni to ojciec nie ma prawa - przynajmniej teoretycznie - czegokolwiek wam zabraniać. Co do rozpowszechniania zdjęć to właśnie na niego można założyć sprawę do ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.7 16:39:15

Zwolnienie z pracy!jakie konsekwencje

Witam
Mam pytanie chcę zrezygnować z pracy, umowa jeszcze nie wygasła więc będzie to zwolnienie z mojego powodu, czy w takiej sytuacji mogę spodziewac się, że pracodawca wpisze do moich akt jakieś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.7 15:39:48

Umowa zlecenie-okres wypowiedzenia jak długi?

Witam
Pracuję na umowę zlecenie teraz chce zmienić prace, moje pytanie dotyczy czy może ktoś wie jaki jest okres wypowiedzeniowy w tym przypadku?Z góry dziękuję za informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.7 15:29:18

Nadgodziny!!

Witam
Mam problem z pracodawcą parcuje w sklepie mam umowę o pracę i niby wszystko jest dobrze tylko, że jest tyle pracy że często mi sie zdaża zostawać po godzinach i niestety mój pracodawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.7 15:1:24

Mój pracodawca jest oszustem-co robić?

Witam
Mam ogromny problem jestem pracownikiem budowy mój pracodawca nie płaci mi juz ponad dwóch miesięcy wynagrodzenia co mam robić? Czy jeśli poprostu któregos dnia sie nie pojawię czy moge ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.7 14:47:35

Co zrobic z dorosłym dzieckiem, które nic nie chce robić!!

Witam
Mam ogromy problem z dzieckiem mój syn ma 22 lata i nic nie robi, nie poszedł na studia nie chce pracować co tu robić?Czy ciagle musze go utrzymywać?Czy bez jego wiedzy mogę go wymeldować?Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.7 14:37:19

Proszę o pomoc!!! zostałam oskarżona z art 212 pkt 1, oskarżyciel Prywatny. Co mi grozi

Proszę o pomoc!!!
zostałam oskarżona z art 212 pkt 1, oskarżyciel Prywatny.
Co mi grozi
Oskarżenie:
- brak przyzwoitości
- przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za zlecenie wykonania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.7 13:41:42

czy jest możliwość otrzymać jakichkolwiek dotacji z unii europejskiej?

czy jest możliwość otrzymać jakichkolwiek dotacji z unii europejskiej? Jestem studentką 2 roku w wyższej szkole technicznej w Katowicach . jestem zarejestrowana w urzędzie pracy ale odbywam obecnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.7 12:51:31

refaktura-termin powstania obowiązku VAT

Refaktura za energię została rozliczona według daty sprzedaży a nie według terminu zapłaty za FV w związku z czym VAT został zapłacony miesiąc wcześniej niż powinien.W tym przypadku trzeba ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.7 12:38:58

Przeszukany przez policję bez powodu - czy to nękanie?

Witam, chciałbym państwa zapytać o uprawnienia policji. Mam 17 lat i wczoraj zostałem zatrzymany przez policję i przeszukany. Nic przy mnie nie znaleziono więc puścili mnie wolno. Ale moje pytanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.7 12:30:29

Wypadek w drodze z pracy - pracodawca nie uwzględnia tego

Konsultacja z radcą prawnym w najbliższej placówce Państwowej Inspekcji Pracy rozwieje wszelkie wątpliwości Pana jak i pracodawcy w tym zakresie. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.10.7 12:20:20

Czy użyczenie ruchomości

przez przedsiębiorcę w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej podlega opodatkowaniu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.7 11:21:5

11 latek terroryzuje inne dzieci - reakcji brak...

Jeśli dyrektor rzeczywiście nie reaguje (to zależy także, czy problem był zgłoszony dyrektorowi, czy to tylko Pani przypuszczenia, że o problemie wie), to taką sprawę można zgłosić także do ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.7 11:1:52

Ochorna danych osobowych a Allegro

NIe jest to zgodne z prawem a sprawę można zgłosić na policję, do prokuratury i głównego inspektora ochrony danych osobowych (GIODO). ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.10.7 7:43:25

Niepłacone składki ZUS przez pracodawcę

Można to zgłosić do ZUS jak również dobrze jest porozmawiać na ten temat i zgłosić takie wątpliwości w Państwowej Inspekcji Pracy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.7 7:40:54

jak napisać do zus o rozłożenie długu na raty

jak napisać do zus o rozłożenie długu na raty chodzi o alimęty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.7 7:19:38

Niedrobne pytanie

sorry, już znam odpowiedź ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.6 20:24:29

Ochrona danych osobowych - telefon

Witam. Dzwoniła do mnie jakaś pani z ogłoszenia, a raczej gówniara. Spławiłem ją i powiedziałem jej co o niej myślę. I teraz, ona wysłała ogłoszenie, matrymonialne oczywiście - z moim numerem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.6 19:50:55

Mam 18 lat i mój ojciec grozi mi śmiercią

idź na policję , do sądu i powiedz im o swojej sytuacji a dopóki sprawa się nie wyjaśni popytaj swoich koleżanek czy nie mogłabyś u nich zamieszkać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.6 19:43:58

Tymczasowe zameldowanie

Do jakiegokolwiek zameldowania muisz mieć tytuł prawny. Czyli albo własciciel lokalu w którym zamieszkasz zamelduje Ciebie, albo sam z umową najmu tego dopilnujesz. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.6 18:39:40

Antena satelitarna w bloku


Była burza na ten temat. Niestety o tym decydują wewnętrzne regulaminy administracji lub wspólnot mieszkaniowych.
Jeżeli pani w administracji powiedziała że nie, to znaczy że nie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.6 18:31:43

Zameldunek tymczasowy

Możesz przedłużyć meldunek czasowy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.6 18:29:38

Wynajem mieszkania komunalnego


Podnajem bez zgody właściciela (jakim w tym wypadku jest gmina) grozi utratą mieszkania jeśli się wyda. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.6 18:27:49

Spadek po głównym najemcy mieszkania komunalnego

Moja babcia wyszła drugi raz za mąż, przed ślubem posiadała mieszkanie komunalne (wykupione później po ślubie od gminy), dziadek również posiadał swoje mieszkanie komunalne w którym mieszkał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.6 18:8:17

oszustwo na portalu aukcyjnym jak odzyskac pieniadze

Witam.
Opisze moj problem:
Sprzedalem telefon na poratalu aukcyjnym ktos go kupil po czym info ze mu szybko potrzebny czy wysle na potwierdzenie wplaty z banku zgodzilem sie(wiem ze sam sie w to wpakowalem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.6 15:12:17

COFNIĘCIE ADOPCJI?!

To znalazłem w ciągu kilku sekund wpisując cofnięcie adopcji w wyszukiwarkę.

Niemożność wychowawczego oddziaływania przysposabiających na dorastającą przysposobioną, związanie się jej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.6 14:45:2

2010.10.6 12:51:37

Czy jest szansa na odzyskanie alimentów z funduszu?

Czy jest szansa na odzyskanie alimentów z funduszu? W grudniu 2009r wyszła po raz drugi za mąż z pierwszego małżeństwa mam troje dzieci ze względu na dochody męża za 2008 i 2009 r zastały mi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.6 12:29:42

Zarzad wspolnoty twierdzi , ze mam zaleglosci. Lecz nie moge od zarzadcy wyprosic szczegolowego zestawienia

Zarzad wspolnoty twierdzi , ze mam zaleglosci. Lecz nie moge od zarzadcy wyprosic szczegolowego zestawienia zaleglosci. Otrzymuje tylko ogolna kwote do zaplaty. Juz raz bylismy w sadzie. Sad wyraznie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.6 11:57:57

Oszukany przez biuro podróży

Takie sytuacji można zgłaszać do rzecznika konsumentów lub Stowarzyszenia Konsumentów Polskich, informację można również uzyskać pod numerem 0 800 800 008. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.6 11:7:20

Były pracodawca nie dał mi świadectwa pracy - co robić?

Pracodawca powinien doręczyć Pani świadectwo pracy niezwłocznie po rozwiązaniu umowy o pracę, jeśli nie jest to możliwe, to powinien doręczyć je Pani bądź to pocztą bądź w jakiś inny sposób ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.6 11:1:16

Obywatelstwo polskie dla mieszkańca Izraela

Witam,
mój znajomy ma wujka, który w 68 roku wyjechał z Polski i stracił obywatelstwo polskie. Obecnie mieszka w Izraelu i chciałby odzyskać również obywatelstwo naszego kraju. Czy ktoś orientuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.6 10:51:6

Netto to jest to co dostanę na rękę ???

Witam
czy może mi ktoś wyjaśnić czy netto to jest to co się bierze na rękę czy nie bo ja już zgłupiałam. niedawno podpisałam moją pierwszą umowę zlecenie na około 800zł netto plus za podpisanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.6 10:50:36

Umowa zlecenie-okres wypowiedzenia

Witam
Mam pytanie pracuje na umowę zlecenie w sklepie niestety chce zrezygnować i chciałabym sie zapytać jakie konsekwencje mi grożą jeśli zerwę taką umowę jaki okres wypowiedzenia mi przysługuje.Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.6 10:25:11

Sprzedałem samochód przez allegro jak go odzyskać

Witam
pomóżcie mi przez pomyłkę nie ustaliłem ceny minimalnej jak wystawiałem samochód na allegro i okazało się że ktoś go kupił za grosze. Co mam teraz zrobić jak cofnąć tą tranzakcie??
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.6 10:18:31

Meldunek tymczasowy?!

Witam
Mam pytanie właśnie wyprowadzam sie z domu chcę wynająć mieszkanie i moje pytanie dotyczy meldunku, w chwili obecnej jestem zameldowana na stałe u rodziców i tak bym chciała aby to zostało ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.6 10:15:19

jak starac sie o pelnomocnika z uzedu

jak starac sie o pelnomocnika z uzedu mam zamiar zlozyc pozew oeksmisje bylego meza jak starac sie pelnomocnika z uzedu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.6 10:1:50

Jak napisać wniosek o ograniczenie praw rodzicielskich?

Wniosek o ograniczenie władzy rodzicielskiej

Wnoszę o:
ograniczenie władzy rodzicielskiej uczestnika postępowania ................................... nad małoletnim/małoletnią................, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.6 9:19:52

jak zdobyć koncesję na transport ciężarowy

Należy zdobyć certyfikat kompetencji zawodowych na transport drogowy.
Warunkiem otrzymania certyfikatu (upoważniony do jego wydawania został Instytut Transportu Samochodowego) jest zdanie państwowego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.6 9:8:12

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika