Forum prawne (strona 673)

Jaka jest roznica w wymogach w Domu Opieki i w Rodzinnym Domu opieki?Czy jakas jest?Interesuje mnie szeokosc

Jaka jest roznica w wymogach w Domu Opieki i w Rodzinnym Domu opieki?Czy jakas jest?Interesuje mnie szeokosc korytarza(czy jest to uzaleznione id ilosci pensjonariuszy?) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.13 21:32:19

dzielenie się spadkiem

Bardzo prosze o poradę. Otóż postanowieniem sądu mam prawo do 1/2 majatku po moim ojcu. Drugą połowę odziedziczyła moja nieżyjąca od 20 lat mama. Po smierci ojca wyszła ponownie zamąż. Zmarła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.13 21:4:29

budynek sąsiada na mojej działce

Witam
Proszę o pomoc dotyczącą możliwości odzyskania gruntu na którym został postawiony budynek sąsiada- ale zacznę od początku:

w 2007 roku sąsiad rozpoczął budowę budynku gospodarczego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.13 20:48:41

jak zmusic zone do dokladanie sie na utrzymanie domu place alimenty na dzieci

jak zmusic zone do dokladanie sie na utrzymanie domu place alimenty na dzieci place zonie alimenta przysadzone przez sad ;zona pracuje mieszkamy razem ,ale nie doklada sie do utrzymanie domu , ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.13 20:46:51

czy była żona jak płacę alimenta może wejść mi na emeryturę

czy była żona jak płacę alimenta może wejść mi na emeryturę Mineeło 5 lat od rozwodu.Sprawa ma się odbyć ponownie o alimenta a ja się dowiedziałem ze nie mam płacić gdyż będe miał potrącane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.13 20:39:21

kruk jak to dziala

kruk jak to dziala jestem zadluzony i cieszko mi splacac raty ale nie zalegam z rzadna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.13 20:16:28

witam, jestem zainteresowany importem metali niezelaznych z krajow ue do polski. posiadam wlasny pojazd

witam, jestem zainteresowany importem metali niezelaznych z krajow ue do polski. posiadam wlasny pojazd i kosze na metale tak aby byly bezpiecznie przewozone. chce pojechac np do czech, kupic 700kg aluminium, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.13 19:46:14

Wypadek w pracy!!Co robić?

Najlepiej Pan zrobi udając się Państwowej Inspekcji Pracy z prośbą o poradę. Oni doradzą Panu bezpłatnie, jakie podjąć kroki. Powinien Pan też udać się do lekarza i zacząć się leczyć, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.13 16:41:13

Jak odzyskać połowę zwrotu podatku dochodowego?

Jest całkiem możliwe, że chodzi tu o skargę na czynności komornika, ale nie jestem pewien, ponieważ tak się postępuje z komornikiem sądowym, natomiast tu ma Pani do czynienia z komornikiem z US, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.13 16:34:58

Mieszkanie spółdzielcze dziedziczone przez rodzeństwo

W 1984 roku rodzeństwo na mocy postanowienia sądu o nabyciu spadku otrzymało po 1/2 własnościowego mieszkania spółdzielczego po zmarłej matce. W tamtych czasach obowiązywały przepisy, zgodnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.13 15:42:53

Moje dziecko prowadziło bez prawa jazdy!

Witam
Mam takie pytanie jaka kara grozi mojemu syny, który został zatrzymany do kontroli drogowej.Niestey nie ma on prawa jazdy, nie jest nawet pełnoletni.Czy mnie jako matce może grozic kara?Z góry ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.13 15:28:3

Rozwód-alimenty na małżonka

Witam
Mam takie pytanie chcę się rozwieść, bardzo mi zależy aby poszło szybko i bezboleśnie, dlatego mam nadzieję, że uda sie bez orzekania o winie. A czy jest taka możliwość, aby podpisać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.13 14:1:18

Używany Passat z salonu

Witam. Zakupiłem w salonie używany samochód VW Passat B6. zapewniano mnie ,że auto jest bezwypadkowe a okazuje się, że całe było malowane. Wyszło to przypadkowo po 2 latach jak miałem robiony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.13 13:53:8

Czy na trzy dni przed sprawa rozwodowa mozna wycofac pozew?

Do rozpoczęcia pierwszej rozprawy pozywający może wycofać pozew w sądzie cywilnym. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.13 12:23:54

jak sprawdzić do kogo należy grunt?

Takie informacje można sprawdzić w księdze wieczystej. Znajdują się one w wydziale ksiąg wieczystych w sądzie rejonowym właściwym wg położenia nieruchomości, którą jest Pan zainteresowany. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.13 12:16:29

czy do sprawy rozwodowej są powoływani świadkowie której ze stron?

Witam,
Pana obecna partnerka może być powołana na świadka w sprawie rozwodowej. W sprawach cywilnych, do których zalicza się sprawa rozwodowa, nie mogą być powoływani:
- osoby niezdolne do ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.13 12:7:18

Ktoś wziął kredyt na moje nazwisko!!

Witam
Wyjechałam za granicę niedawno dowiedziałam sie od moich rodziców że przychodzą do nich upomnirenia o spłacie mojego kredytu.Ja od dłuższego czasu jetsem z agranicą i nie brałam żadnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.13 11:29:24

Dług mamy a komornik

Witam
Mam pytanie mieszkam z mamą, która w chwili obecnej ma ogromne problemy ze spłata swoich długów.Ma już komornika na głowie, i czy może być taka że komornik zajmie moje rzeczy na poczet ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.13 11:22:17

problem ze zdaniem mieszkania po smierci matki

Witam panstwa mam wielki problem rok temu zmarla mi matka mieszkala na mieszkaniu na umowe najmu i po smierci matki podpisalem nowa umowe na najm mieszkania natomiast teraz chcial bym zdac te mieszkanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.13 11:19:26

Kradzież-kto odpowiada?

Witam
Pracuję w sklepie na umowę zlecenie, wcześniej pracowała jeszcze inna koleżanka teraz zostałam sama.Pracuję codziennie po 8 godzin oraz soboty 4 godziny, podaczas inwentaryzacji okazało ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.13 11:4:11

odwołanie pozwu z Sądu Pracy

Witam
Złożyłam pozew do sądu pracy, jednak teraz chcę go wycofać.Czy jest taka możliwośc jeśli jest juz ustalona data rozprawy?I czy jeśli uda mi sie wycofać to czy będę poniosę koszty rozprawy, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.13 10:54:48

umożenie alimentów

Witam
Miałem problem ze spłata alimentów, teraz komornik zabiera mi część mpjego wynagrodzenia, czy w mojej sytuacji jest możliwa taka opcja jak umożenie długu alimentacyjnego oraz obniżenie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.10.13 10:31:8

pozew o alimenty

Jedno jest pewne: "Nauka to potęgi klucz" :) ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.10.13 10:29:35

Najpierw KRUK a teraz Presco

Chciałbym prosić o radę drodzy forumowicze,a więc dostałem od firmy Presco list do skrzynki,że ta firma odkupiła moje długi wobec
canal+,i jest teraz wierzycielem ich.Dodatkowo w liście była ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.13 10:23:31

jak zameldowac osobe ktora mozna sprawnie wymeldowac

jak zameldowac osobe ktora mozna sprawnie wymeldowac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.13 10:11:5

Art.71 ust.3 ustawy Prawo o notariacie mówi,że \"wpis na listę aplikantów notarialnych następuje

Art.71 ust.3 ustawy Prawo o notariacie mówi,że "wpis na listę aplikantów notarialnych następuje na podstawie uchwały izby notarialnej(...). Uzyskanie przez kandydata pozytywnego wyniku z egzaminu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.13 3:25:28

Odebranie dziecka matce?

Witaj!Jezeli Twoj narzeczony odszedl od zony pozostawiajac Ja z dzieckiem to nikle szanse.Musi udowodnic,ze dziecko jest zaniedbane,niedozywione,zle wyniki w nauce spowodowane brakiem opieki matki i czy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.12 23:2:47

Mąż spóźnia się ze spłatą alimentów

Witaj! Jezeli dostajesz od meza alimenty do reki to prawdopodobnie nic nie wskorasz.Musicie ten problem rozwiazac miedzy soba.Najlepszym rozwiazaniem dla Ciebie to otrzymywanie droga pocztowa lub przelewem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.12 22:37:36

Rozwód rodziców, prawa rodzicielskie

Aha zapomniałem napisać, brat ma 21 lat, w październiku zaczął 3 rok studiów. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.12 21:36:36

Duży problem z gazociągiem

Czy ubiegał się Pan o odszkodowanie za bezumowne korzystanie z Twojego gruntu, jeśli nie było Pana zgody lub poprzednich właścicieli na przebieg gazociągu przez działkę? Do 10 lat wstecz można ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.10.12 18:45:28

Czy mozna zmienić nazwisko dziecka bez zgody ojca

nie mozna, jedynie to pozbawic ojca praw jezeli ma pani do tego powody lub zalozyc sprawe o zmiane nazwiska ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.12 13:2:58

Składanie fałszyfyn zeznań-co dalej

Witam
Co ma zrobić mpja była żona podczas rozprawy o alimenty składała fałszywe zeznania?Co z tym zrobić?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.12 11:22:29

praca na umowę o pracę i na umowę o dzieło

czy można pracować na umowę o pracę i jednocześnie na umowę o dzieło w dwóch różnych firmach?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.12 11:1:22

Czy mogę zwolinić pracownika??

Witam
Mam takie pytanie jest młodym pracodawcą otworzyłem salon fryzjesrski.Mam problem z jednym z moich pracowników wywiązuje się ze swoich obowiązków ale nie o to chodzi, ciagle przy klientach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.12 10:24:1

chciałabym wycofac zasądzone alimenty, ze względu na to że jestesmy razem z ojcem dziecka i wspólnie

chciałabym wycofac zasądzone alimenty, ze względu na to że jestesmy razem z ojcem dziecka i wspólnie utrzymujemy nasze dziecko. Jakie sa koszta takiej sprawy i czy to ja musze za to zapłacić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.12 10:10:20

Zeszyt z notatkami

Witam
pracownik przed wygaśnięciem umowy o pracę na czas określony poszedł na urlop (do końca tego okresu), lecz zabrał ze sobą zeszyt z notatkami z wykonywanej pracy (informacje o kontrahentach, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.12 9:51:3

Dowody w sparwie o alimenty

Witam
Chcę złożyć pozew o alimenty, ojciec mojego dziecka jak narzie nic nie płaci ale ostatnio rozmawiałam z nim przez komunikator i w archwum mam ta rozmowę gdziechwali sie ze żarabia około ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.12 9:46:7

witam,czy można użyczyć koncesji na transport ciężarowy,jeżeli tak to w jaki sposób trzeba to

witam,czy można użyczyć koncesji na transport ciężarowy,jeżeli tak to w jaki sposób trzeba to formalnie załatwić.
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.12 9:35:54

PRACA POLICJANTA

Witam
Mam takie pytanie gdzies przeczytałem,że ma sie zmienic czas do emerytury w przypadku policjantów.Teraz jest po 15 latach więc czego mozna sie spodziewać?Czy będzie tak, że mężczyźni będą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.12 9:10:37

Jakim prawem administratorzy pobieraczek.pl mogą czerpać korzyści majątkowe , udostępniając pliki

Jakim prawem administratorzy pobieraczek.pl mogą czerpać korzyści majątkowe , udostępniając pliki internetowe? Przecież to jest zabronione. Czyż nie?? Sprawa pobieraczka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.12 7:7:11

Kiedy dziecko decyduje o wyborze rodzica??

Dziecko nie ma prawa decydować z kim chce być, ale ma prawo wyrazić swoje zdanie przed sądem, jeśli ma określony wiek. Sugeruję udać się tym problemem do jakiegoś adwokata, który zajmuje się ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.12 0:15:37

Urlop w zadanionym wymiarze czasu pracy.

Sugeruję telefon do właściwej terytorialnie placówki Państwowej Inspekcji Pracy i szczegółowy opis sytuacji. Co to jest dodatek urlopowy i z czego on ma wynikać? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.10.12 0:10:39

Praca na czarno-brak wynagrodzenia.

Prawo właśnie zostało tak skonstruowane, żeby pracownik pracujący na czarno nie musiał obawiać się ujawnienia tego faktu. W tym celu ustawodawca zabezpieczył pracownika, który sam taki fakt ujawnia ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.10.11 23:40:24

Czy w opisanej niżej sytuacji, tj. będąc na zwolnieniu lekarskim i nie wykonując czynności pracy

Czy w opisanej niżej sytuacji, tj. będąc na zwolnieniu lekarskim i nie wykonując czynności pracy z tytułu umowy, jestem jednocześnie zobowiązana do powstrzymania się od wszelkich czynności w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.11 23:20:1

Interwencja policji a zatrzymanie .

Interwencja policji a zatrzymanie . Witam , mój ojciec nie mieszka ze mną ale obok , ma on ograniczone prawa rodzicielskie , ostatnio dostał wyrok za groźby (6 mies w zawieszeniu na 2 lata) codziennie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.11 21:40:11

Przejęcie nieruchomości od ZGM?

Witam! Posiadam postanowienie sądu o nabyciu spadku po babci. Jak odzyskać kamienice wraz z gruntami, jeśli brak księgi wieczystej i jakichkolwiek dokumentów dotyczących zakupu działki przez pradziadka, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.11 21:30:14

Egzekucja z nieruchomości

Witam. Mam następujące pytanie - czy zmiana właściela nieruchomości na skutek wyroku sadu (efekt powództwa o ustalenie treści księgi wieczystej) dokonana w trakcie postępowania egzekucyjnego z ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.10.11 21:8:35

Zawieszenie emerytury, a działalność gospodarcza.

Jestem na górniczej emeryturze. Prowadzę działalność gospodarczą i jednocześnie pracuję na 1/2 etatu od stycznia tr., gdzie zarabiam ok. 1100zł (netto) na umowę o pracę. Dowiedziałem się, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.11 20:28:44

witam. kod 6005 chcę dokonać wpłaty z inteligo lub bzwbk i mam problemy proszęo podpowież

witam. kod 6005 chcę dokonać wpłaty z inteligo lub bzwbk i mam problemy proszęo podpowież
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.10.11 19:27:42

odwołanie darowizny

Moja matka w lutym tego roku dała w darowiznie mieszkanie mojej siostrze. teraz chce się z tego wycofać , bo zrozumiała że żle postąpiła. Siostra po otrzymaniu darowizny wyjechała do Anglii ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2010.10.11 19:11:20

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika