e-prawnik.pl Porady prawne

eksmisja z mieszkania po 30latach meldunku

Odpowiedzi w temacie ()

c-y-r-u-s

8.7.2010

witam wszystkich,mam taki problem jestem zameldowany w mieszkaniu od ok 30 lat wraz z moja mama tata i bratem ,mam jest pracowanikiem od ok 35lat tj jest juz na emeryturze,miszkanie w ktorym mieszkamy jest to funkcyjne dostala mam jak zaczela pracowac ,w chwili obecnej dostalismy nakaz eksmisji z dniem 1 lipca dzis jest 8 ,mama miala sie okreslic czy stac ja na wykup mieszkania po cenie rynkowej(6200zl za metr),nie zrobila tego oficjalnie ,powiedziala ze zbieta pieniadze . W administracji twierdza ze mieszkanie jest wlasnoscia wszystkich lokatorow ktorzy w pekni zfinansowali to mieszkanie !Blok zaczynaja ocieplac i nie maja wszystkich pieniedzy na finalizacje ,na stronie spółdzielni znalazlem notke ze cytuje >Projekt Uchwała Nr 29/WZ/2010 w trybie § 101 ust. 5 Statutu. Walne Zgromadzenie wyraża zgodę na zbycie lokalu mieszkalnego nr 61 w budynku przy ul. Chmiela 1 w Krakowie (dozorcówki) za cenę niższą niż wynikająca z wyceny - wobec nie skorzystania najemcy zajmującego w/w lokal z prawa pierwokupu. Uzasadnienie Lokal nr 61 w budynku Chmiela 1 w Krakowie jest dozorcówką która została sfinansowana w całości wyłącznie przez członków. Osoba zajmująca lokal na podstawie umowy najmu jest byłą dozorczynią. Nie wykonuje obecnie obowiązków gospodarza domu gdyż przeszła na emeryturę. Najemca lokalu nie skorzystał z prawa pierwokupu. Mieszkańcy budynku pilnie potrzebują środki na docieplenie budynku, a także chcą wykupić grunt i przekształcić użytkowanie wieczyste na własność dopóki obowiązują preferencyjne warunki Gminy. Ponieważ obowiązująca uchwała Walnego Zgromadzenia nr 7/WZ/2009 z 20.06.2009 r. reguluje jedynie tryb sprzedaży dozorcom i najemcom po cenie rynkowej, lecz nie stanowi jaki jest dalszy tok postępowania, mieszkańcy wnoszą o zgodę Walnego Zgromadzenia na sprzedaż po cenie niższej niż rynkowa w sytuacji gdy będzie to sprzedaż lokalu zajętego przez najemcę, który zrezygnował z pierwokupu. powiedzcie co mam zrobic -polowe ceny moze uda mi sie skredytowac choc bedzie to bardzo ciezkie ale oni chca calosc i to za mieszkanie z grzybem na scianach-co mozna pomyslec o tych ludziach ????? mama byla gospodarzem domu przez tyle lat a oni tak traktuja czlowieka-poradzcie czy jest jakas instytucja co moze nam pomoc

Nie znalazłeś odpowiedzi?

jefimik

2010-07-08 20:58:34

Nic nie piszesz o przyczynach eksmisji. Sąd może orzec eksmisję wyłącznie wobec osób, które nie posiadają tytułu prawnego do lokalu i nie chcą dobrowolnie go opuścić. Najemca, który regularnie płaci czynsz i nie jest uciążliwy dla otoczenia, czyli nie wypełnia żadnego z artykułów ustawy o ochronie praw lokatora, który dawał by podstawę do rozwiązania umowy najmu, jest chroniony przez polskie prawo. Spółdzielnia nie ma prawa sprzedać mieszkania, w którym mieszka lokator z ważna umową najmu. Nie może też zmusić prawnie władającego lokalem do jego wykupienia.

c-y-r-u-s

2010-07-10 13:06:29

Przyczyny eksmisji to wejscie uchwaly o wykupie dozorcowek oraz pójście mamy na emeryture !!najgorsze jest to ze ponoć własciciele (czlonkowie) chca sprzedac cza cene mniejsza niz rynkowa tylko wtedy gdy nie bedzie to najemnca lez osoba bedaca czlonkiem a mama nie jest nim!!! Czy ten świat nie dąży do upadku, jeden drugiemu ............

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie (...) czytaj dalej»

  • Zameldowanie Jestem właścicielką mieszkania, w którym od kilku miesięcy zamieszkuje mój znajomy. Moje pytanie brzmi: czy muszę go zameldować? Trochę się tego obawiam. Wiem jednak, że istnieje (...) czytaj dalej»

  • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek... Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku dochodowego (...) czytaj dalej»

  • Jak otrzymać mieszkanie z urzędu Witam, słyszałem, że działa w Polsce taka instytucja jak mieszkanie z urzędu. Napiszcie proszę, jakie trzeba spełnić warunki, aby takie mieszkanie otrzymać+gdzie (...) czytaj dalej»

  • czy mogę wyrzucić zameldowanych??? witam, babcia przepisała dom mi i mężowi, ale mieszka w nim jeszcze 12 innych osób, które są zameldowane. czy ja mogę chcieć, aby się wyprowadzili? i czy mogę (...) czytaj dalej»